Точки от Област на Образование.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Точки от Област на Образование.

Мнение от Daisy2 »

Моля, радвам се да помогна, ако мога :)

Аз на ваше място бих сметнала мин и макс варианти на точки, и ако и с мин. вариант преминавате прага - ясно, действате. Ако, обаче, тези 6 точки от област на образование са критични, тогава бих седнала сериозно да помисля откъде да ги компенсирам в случай, че се реализира сценария минимум.

Аз не се наемам да съдя какво ще решат имиграцонните, но ми се струва, че има сериозне риск да ви признаят 6 вместо 12 точки за област на образование, предвид факта, че в таблицата има и позиция Sciences de l'informatique (BAC. ‐ 3 ans), която е с 6 точки, както и Gestion et administration des entreprises (BAC. ‐ 3 ans) - пак 6 точки.

Според мен, разликата между Sciences de l'informatique и Génie informatique et de la construction des ordinateurs е в това, че първата е софтуерна/писане на кодове/програмиране, а втората - инженерна/хардуерна/инфраструктурна/дизайн на инф.системи. Думата Génie се превежда от френски (наред с другото) и като engineering - инженеринг. Тоест, с 6 точки е Computer science, а с 12 точки е computer engineering.
Но не знам дали и имиграционните така мислят :)

Колкото до това, че някои предмети са едни и същи 1:1, ами логично е, това са две разклонения на една и съща област, няма начин да нямат общи неща.
Публикувай отговор