Подаване на документи 2014

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от milla »

Ralica T. написа:Здравейте и от мен,
ако може и нашето семейство да бъде включено в статистиката :)
DCS - 25/03/2014
Върнати документи - 21/08/2014
Merci!

Включих ви. Успех в процедурата!
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от hopeless »

Ralica T. написа:Здравейте и от мен,
ако може и нашето семейство да бъде включено в статистиката :)
DCS - 25/03/2014
Върнати документи - 21/08/2014
Merci!
Извинявай за въпроса ама защо ви върнаха документите???Нали не е заради запълнени квоти???
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Ralica T. »

hopeless написа:
Ralica T. написа:Здравейте и от мен,
ако може и нашето семейство да бъде включено в статистиката :)
DCS - 25/03/2014
Върнати документи - 21/08/2014
Merci!
Извинявай за въпроса ама защо ви върнаха документите???Нали не е заради запълнени квоти???
Не, не, те тогава още не бяха запълнени. Все още се опитвам да им разтълкувам правилно писмото и има някои неща, които ме объркват. Едно е сигурно, чекът е с неправилна сума, направихме грешката да преведем няколко долара повече. В списъка с документи, които трябва да пратим, присъстват сертификатите по френски и английски, а ние им ги бяхме пратили, с изключение на това, че няколко дни преди да пратим изтече моят IELTS, но все пак реших да пробвам. Е, бях подготвена, че ще трябва да се явя повторно, но не мога да разбера защо са написали и серт.за френски(при тях всичко е наред). Пише, че чекът е изтекъл, а той е с валидност 6 месеца. Пише също, че сме забравили да напишем сумата върху формуляра за Оторизация за плащане с кредитна карта, и че плащането с кредитна карта е било отказано след два опита от тяхна страна. А ние плащаме с чек и никъде не сме споменавали нищо за кредитна карта. Или имат някакви типови таблици със забележки и изисквани повторно документи и не са си направили труда да го коригират или.... и аз не знам.
Даже ще съм благодарна, ако на някой от вас са му връщали документите с подобни писма да пише дали и имал подобен казус.
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от hopeless »

Ralica T. написа:
hopeless написа:
Ralica T. написа:Здравейте и от мен,
ако може и нашето семейство да бъде включено в статистиката :)
DCS - 25/03/2014
Върнати документи - 21/08/2014
Merci!
Извинявай за въпроса ама защо ви върнаха документите???Нали не е заради запълнени квоти???
Не, не, те тогава още не бяха запълнени. Все още се опитвам да им разтълкувам правилно писмото и има някои неща, които ме объркват. Едно е сигурно, чекът е с неправилна сума, направихме грешката да преведем няколко долара повече. В списъка с документи, които трябва да пратим, присъстват сертификатите по френски и английски, а ние им ги бяхме пратили, с изключение на това, че няколко дни преди да пратим изтече моят IELTS, но все пак реших да пробвам. Е, бях подготвена, че ще трябва да се явя повторно, но не мога да разбера защо са написали и серт.за френски(при тях всичко е наред). Пише, че чекът е изтекъл, а той е с валидност 6 месеца. Пише също, че сме забравили да напишем сумата върху формуляра за Оторизация за плащане с кредитна карта, и че плащането с кредитна карта е било отказано след два опита от тяхна страна. А ние плащаме с чек и никъде не сме споменавали нищо за кредитна карта. Или имат някакви типови таблици със забележки и изисквани повторно документи и не са си направили труда да го коригират или.... и аз не знам.
Даже ще съм благодарна, ако на някой от вас са му връщали документите с подобни писма да пише дали и имал подобен казус.
Аз пък си мислех , че първото ,което правят е да дръпнат парите по един или друг начин и чак след това пристъпват към същинско разглеждане на документи.Като цяло ми се струва малко странен случая и и аз като теб ще се радвам на компетентни мнения от по-запознати с процедурата .

А няма ли как да се свържеш с емиграционните по email или телефон и да получиш разяснения директно от тях???
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Ralica T. »

hopeless написа:
Ralica T. написа:
hopeless написа:
Ralica T. написа:Здравейте и от мен,
ако може и нашето семейство да бъде включено в статистиката :)
DCS - 25/03/2014
Върнати документи - 21/08/2014
Merci!
Извинявай за въпроса ама защо ви върнаха документите???Нали не е заради запълнени квоти???
Не, не, те тогава още не бяха запълнени. Все още се опитвам да им разтълкувам правилно писмото и има някои неща, които ме объркват. Едно е сигурно, чекът е с неправилна сума, направихме грешката да преведем няколко долара повече. В списъка с документи, които трябва да пратим, присъстват сертификатите по френски и английски, а ние им ги бяхме пратили, с изключение на това, че няколко дни преди да пратим изтече моят IELTS, но все пак реших да пробвам. Е, бях подготвена, че ще трябва да се явя повторно, но не мога да разбера защо са написали и серт.за френски(при тях всичко е наред). Пише, че чекът е изтекъл, а той е с валидност 6 месеца. Пише също, че сме забравили да напишем сумата върху формуляра за Оторизация за плащане с кредитна карта, и че плащането с кредитна карта е било отказано след два опита от тяхна страна. А ние плащаме с чек и никъде не сме споменавали нищо за кредитна карта. Или имат някакви типови таблици със забележки и изисквани повторно документи и не са си направили труда да го коригират или.... и аз не знам.
Даже ще съм благодарна, ако на някой от вас са му връщали документите с подобни писма да пише дали и имал подобен казус.
Аз пък си мислех , че първото ,което правят е да дръпнат парите по един или друг начин и чак след това пристъпват към същинско разглеждане на документи.Като цяло ми се струва малко странен случая и и аз като теб ще се радвам на компетентни мнения от по-запознати с процедурата .

А няма ли как да се свържеш с емиграционните по email или телефон и да получиш разяснения директно от тях???

Така е да. Съжалявам за смута, който внесох. Прекалено много се вглъбих в писмото им, и от четене и препрочитане, накрая започнах да се съмнявам, че всичко в таблицата се отнася за нас. А не е така. Те пращат тая типова бланка и отляво чекват този мотив, поради който на теб са ти върнати документите. А при първия прочит след отварянето на плика, видях този Х и си казах "добре, че е само заради чека". Но нали трябва внимателно да четем и аз така.....цял ден :D
hristowi06
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 3:21 pm
Местоположение: с.Маринка, Бургас

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от hristowi06 »

Здравейте, нека да се похвалим с току- що пристигналото акюзе ДНЕС по пощата!!!! :party: Отиваме да се почерпим и да се запасим с още търпение за последващото очакване....Пожелавам на всички ви подобни положителни емоции и адреналин! (d) \o/
DCSQ 29.03.14
Overture dossier 25.08.14
Искане на доп. док 12.06.15
Пол. в Монреал 21.08.15
Искане доп. док серт. В2 - 22.10.15
ДЕЛФ В2 - пол. 9.08.16г
CSQ - пол. 29.08.16
Док. Н. Ск - изпр. 19.09.16
IUC - 24.01.17
Пок. мед 1.03.17
Мед. изсл 10.03.17
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от hopeless »

hristowi06 написа:Здравейте, нека да се похвалим с току- що пристигналото акюзе ДНЕС по пощата!!!! :party: Отиваме да се почерпим и да се запасим с още търпение за последващото очакване....Пожелавам на всички ви подобни положителни емоции и адреналин! (d) \o/
Честито!!! Ще споделите ли кога пуснахте документи :) ?
hristowi06
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 3:21 pm
Местоположение: с.Маринка, Бургас

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от hristowi06 »

Статистиката :
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BA%D0%B0"

Milla, може би на ЯнаВълкова датата за пускане на документите е объркана в таблицата, сега я разгледах подробно :) Те пуснаха в средата на март някъде....Предварително благодаря за труда да качваш данните там ;) лека и успех на всички :*:
DCSQ 29.03.14
Overture dossier 25.08.14
Искане на доп. док 12.06.15
Пол. в Монреал 21.08.15
Искане доп. док серт. В2 - 22.10.15
ДЕЛФ В2 - пол. 9.08.16г
CSQ - пол. 29.08.16
Док. Н. Ск - изпр. 19.09.16
IUC - 24.01.17
Пок. мед 1.03.17
Мед. изсл 10.03.17
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от milla »

hristowi06, благодаря много за корекцията. :handshake: Моля ianavalkovavasileva да потвърди информацията. Поправих датата засега според постинга от 17 март (http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0&start=15" ), но това, което е написано за DSC е 11.07 (http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0&start=30" )
ianavalkovavasileva написа:Здравейте! Може ли някой да ни впише и нас DSC на 11.07.2014
Благодаря!
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
ianavalkovavasileva
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 6:37 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от ianavalkovavasileva »

Да прави сте ние изпратихме документите на 17.03.2014 и на 21.03.2014 са получени в Канада! Благодаря на наблюдателните,тъй като въобще не бях забелязала!
ianavalkovavasileva
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 6:37 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от ianavalkovavasileva »

Мога ли да помоля да ме добавите за получено акюзе на 11.07.2014 - урааааа! Благодаря! :)
hristowi06
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 3:21 pm
Местоположение: с.Маринка, Бургас

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от hristowi06 »

milla, може да отбележиш и нашето акюзе в таблицата /25,08,2014 /, когато имаш време :party: Благодаря и поздрави на всички ви :)
DCSQ 29.03.14
Overture dossier 25.08.14
Искане на доп. док 12.06.15
Пол. в Монреал 21.08.15
Искане доп. док серт. В2 - 22.10.15
ДЕЛФ В2 - пол. 9.08.16г
CSQ - пол. 29.08.16
Док. Н. Ск - изпр. 19.09.16
IUC - 24.01.17
Пок. мед 1.03.17
Мед. изсл 10.03.17
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от balbi »

hopeless написа: А няма ли как да се свържеш с емиграционните по email или телефон и да получиш разяснения директно от тях???
Имиграционните си имат по-важна работа от това да тълкуват. Само си представи, че всеки с някакъв дерт реши да се свърже с тях, за да получава разяснения...
С мейл има някакъв шанс да се получи отговор, но с телефоните е доста голяма рядкост. Учтиви са и са учили как учтиво да откланят заявленията за разяснение :)
Късмет!
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от rstfgh »

Здравейте,

моля и ние да бъдем включени в статистиката :
изпратени документи : 24.04.2014
получени документи : 28.04.2014
изтеглени пари от картата : 13.08.2014
получено AR : 01.09.2014 по пощата (реално може да е било и по-рано но 1 седмица и нещо не бяхме в София и днес видяхме).

TCFQ (C1/B2/B2/B2)
IELTS (8.5/7.5/7.0/6.5)

Благодаря :) . Успех на всички в процедурата :)
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Alessa »

rstfgh,поздравления! Ние подадохме на 22ри, но още не са дръпнали парите :(
Оценките ни от езиците са същите. Какви са вашите професии и области?

пс- сега погледнах,че нашите документи са получени на 09.05.2014, значи след вас. Май ще прекарам следващата седмица-две на тръни
Публикувай отговор