Подаване на документи 2014

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от kram »

Начините за доказване на съвместно съжителство са:
- да сте с една и съща адресна регистрация
- преди време попаднах на инфо във форума, че и домовата книга била начин за доказването му
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Feel_free »

kram написа:Начините за доказване на съвместно съжителство са:
- да сте с една и съща адресна регистрация
- преди време попаднах на инфо във форума, че и домовата книга била начин за доказването му
Само да споделя, че точно с тези документи се опитахме да докажем нашето съвместно съжителство, като домовата книга си беше заверена от нотариус, пратихме и копия на ЛК, където адресът е един за 2мата.
Уви, искат ни нови доказателства като обща банкова сметка, общи сметки за ток/газ/нет. За съжаление това в БГ е все още непозната практика.
Така че, ще се доказваме с един подпис в гажданското :))
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от rstfgh »

Feel_free написа:
kram написа:Начините за доказване на съвместно съжителство са:
- да сте с една и съща адресна регистрация
- преди време попаднах на инфо във форума, че и домовата книга била начин за доказването му
Само да споделя, че точно с тези документи се опитахме да докажем нашето съвместно съжителство, като домовата книга си беше заверена от нотариус, пратихме и копия на ЛК, където адресът е един за 2мата.
Уви, искат ни нови доказателства като обща банкова сметка, общи сметки за ток/газ/нет. За съжаление това в БГ е все още непозната практика.
Така че, ще се доказваме с един подпис в гажданското :))
Ние бяхме пратили документ от банката за обща сметка... Аз миналата седмица звъннах до Канада и ги попитах, като им обясних, че няма как да им изпратим общи сметки защото в БГ сметките са на името на 1 човек и мога само док за обща банкова сметка и документ от общината за постоянен адрес(т.е. 2 документа за всеки от нас и евентуално да се види, че адресът е един и същ)... Отговорът беше да пратя каквото имам и да напиша обяснително писмо защо не мога да пратя другите документи...
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
nelura
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Ное 07, 2014 4:34 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от nelura »

Здравейте,
И ние получихме днес писмо с искане за допълнителни документи.
Най-много ни притесни текста, че документите, които сме им изпратили първоначално, не са достатъчни и имат намерение да отхвърлят кандидатурата ни.
Та не знаем, в крайна сметка, това за добро ли е или за лошо?...
И един въпрос, някой може ли да ми каже, как се доказва трудов стаж. За съпруга ми сме предоставили тр.книжка и самоосигурителна книжка? Но изискват: "attestation ou certificat de travail". Някой знае ли какво точно е това?
И последно, искат доказване на финанси и на двама ни, а ние имаме един общ акаунт - това нали е Ок?
Ще съм благодарна, ако някой ни посъветва :-)
Благодаря.
20.02.2014 - DCSQ Монреал
2.06.2014 - Accusé de réception
11.12.2015 - Сертификати
01.03.2016 - Баркодове
07.06.2016 - Медицински
28.09.2016 - Покана за визи
14.07.2016 - Документи бебок
17.02.2017 - Сертификат бебок
22.02.2017 - Покана за визи
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от scoubidou »

nelura написа:Здравейте,
И ние получихме днес писмо с искане за допълнителни документи.
Най-много ни притесни текста, че документите, които сме им изпратили първоначално, не са достатъчни и имат намерение да отхвърлят кандидатурата ни.
Та не знаем, в крайна сметка, това за добро ли е или за лошо?...
И един въпрос, някой може ли да ми каже, как се доказва трудов стаж. За съпруга ми сме предоставили тр.книжка и самоосигурителна книжка? Но изискват: "attestation ou certificat de travail"Да пише от кога работиш за тях, на какво работно време, и каква ти е заплатата. Някой знае ли какво точно е това?
И последно, искат доказване на финанси и на двама ни, а ние имаме един общ акаунт - това нали е Ок? Отпечатай нещо, където пише номера на сметката и имената и на двамата заедно
Ще съм благодарна, ако някой ни посъветва :-)
Благодаря.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от Feel_free »

nelura написа:Здравейте,
И ние получихме днес писмо с искане за допълнителни документи.
Най-много ни притесни текста, че документите, които сме им изпратили първоначално, не са достатъчни и имат намерение да отхвърлят кандидатурата ни.
Та не знаем, в крайна сметка, това за добро ли е или за лошо?...
И един въпрос, някой може ли да ми каже, как се доказва трудов стаж. За съпруга ми сме предоставили тр.книжка и самоосигурителна книжка? Но изискват: "attestation ou certificat de travail". Някой знае ли какво точно е това?
И последно, искат доказване на финанси и на двама ни, а ние имаме един общ акаунт - това нали е Ок?
Ще съм благодарна, ако някой ни посъветва :-)
Благодаря.
Здравей!
Не се притеснявай от subject-а, а просто съберете нужните документи.
Не се обиждай, но ми се струва, че не сте разбрали достатъчно добре какво се иска от вас като документи.
За да можем да помогнем по най-добрия начин, би било хубаво да копираш и пратиш това, което конкретно ви искат.
1) Иначе, за трудов стаж, най-често искат - атестации от работодателите, които сте имали за последните 5 години от подаването на документите към Канада.. В самото писмо е допълнително упоменато, че атестацията трябва да съдържа:
-Периодът, за който дадената длъжност е заемана
-Брой работни часове на седмица
- Длъжността (Длъжностите), които сте заемали, както и периода, за който сте били на дадената длъжност
- Кратко описание на длъжността (поста ви) - т.е. кратка версия на труд. х-ка
- Координати на Работодателя (включващ и тел. номер)
- Името на лицето, което е съставило атестацията - трябва да е добре четимо

2) Доказателство за финанси - такова "чудо" до сега не съм чела да са искали на някой.
Варианта е да копираш точно какво искат. Предположенията са ми за подписване на нов фин.д-р или бележките от НАП, с които да докажете, че сте се осигурявали/са ви осигурявали.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от milly »

rstfgh написа:Ние вчера получихме искане за допълнителни докс. с култовото име "Intention de rejeter votre demande de certificat de sélection". В общи линии искат трудова книжка, попълнени декларации че сме с регламентирани професии/образование и за наше голямо съжаление документи за съвместно съжителство които за сега нямаме идея как ще предоставим :^)
за доказване на съвместно съжителство в различни етапи от процедурата сме пращали:
1. Удостоверение за настоящ адрес от общината
2. Удостоверение за постоянен адрес
3. Лични карти
4. Договор за интернет /вписани са имената на двама ни/
5. Фактура за платен нет
Сега ми идва на ум, ако на мобилен оператор сте в група, може също да се измисли нещо.
На единия от етапите ни искаха това:
2 Preuves du statut de conjoint de fait (original ou copie certifiée conforme) sur lesquelles figure le nom de chacun des deux conjoints. Les documents admissibles à titre de preuve sont les suivants :
- carte d’identité avec une date de délivrance récente.
- engagement financier commun (hypothèque, comptes bancaires communs)
- factures communes (électricité, gaz, téléphone ou service Internet)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
nelura
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Ное 07, 2014 4:34 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от nelura »

Feel_free написа:
nelura написа:Здравейте,
И ние получихме днес писмо с искане за допълнителни документи.
Най-много ни притесни текста, че документите, които сме им изпратили първоначално, не са достатъчни и имат намерение да отхвърлят кандидатурата ни.
Та не знаем, в крайна сметка, това за добро ли е или за лошо?...
И един въпрос, някой може ли да ми каже, как се доказва трудов стаж. За съпруга ми сме предоставили тр.книжка и самоосигурителна книжка? Но изискват: "attestation ou certificat de travail". Някой знае ли какво точно е това?
И последно, искат доказване на финанси и на двама ни, а ние имаме един общ акаунт - това нали е Ок?
Ще съм благодарна, ако някой ни посъветва :-)
Благодаря.
Здравей!
Не се притеснявай от subject-а, а просто съберете нужните документи.
Не се обиждай, но ми се струва, че не сте разбрали достатъчно добре какво се иска от вас като документи.
За да можем да помогнем по най-добрия начин, би било хубаво да копираш и пратиш това, което конкретно ви искат.
1) Иначе, за трудов стаж, най-често искат - атестации от работодателите, които сте имали за последните 5 години от подаването на документите към Канада.. В самото писмо е допълнително упоменато, че атестацията трябва да съдържа:
-Периодът, за който дадената длъжност е заемана
-Брой работни часове на седмица
- Длъжността (Длъжностите), които сте заемали, както и периода, за който сте били на дадената длъжност
- Кратко описание на длъжността (поста ви) - т.е. кратка версия на труд. х-ка
- Координати на Работодателя (включващ и тел. номер)
- Името на лицето, което е съставило атестацията - трябва да е добре четимо

2) Доказателство за финанси - такова "чудо" до сега не съм чела да са искали на някой.
Варианта е да копираш точно какво искат. Предположенията са ми за подписване на нов фин.д-р или бележките от НАП, с които да докажете, че сте се осигурявали/са ви осигурявали.
Здравей,
Много благодая за отговора и успокоението, да не се притесняваме от subject-а :-)
Изпращам какво точно ни изискват:
1. Copie certifiée conforme de diplôme suivant: DIPLOMA FOR HIGH SCHOOL EDUCATION/French language
2. Copie certifiée conforme des relevés de notes émis par l’établissement d’enseignement correspondant aux diplômes mentionnés ci-dessous, pour toutes les années d’études ayant mené à l’obtention de diplôme - тук, предполагам, че става въпрос за академична справка за всяка година обучение?
3. Original ou copie certifiée conforme de l’attestation ou du certificat de travail pour chaque emploi déclaré dans la demande de certificat de sélection - тук не сме сигурни какво точно искат да им предоставим;
4. Formulaire original du Contrat d’autonomie financière (A-0522-OF), dûment rempli et signé (sections A et B) - да, не съм се изразила правилно, явно искат отново финансов д-р.
Поздрави и успех на всички :-)
20.02.2014 - DCSQ Монреал
2.06.2014 - Accusé de réception
11.12.2015 - Сертификати
01.03.2016 - Баркодове
07.06.2016 - Медицински
28.09.2016 - Покана за визи
14.07.2016 - Документи бебок
17.02.2017 - Сертификат бебок
22.02.2017 - Покана за визи
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от rstfgh »

nelura написа: Здравей,
Много благодая за отговора и успокоението, да не се притесняваме от subject-а :-)
Изпращам какво точно ни изискват:
1. Copie certifiée conforme de diplôme suivant: DIPLOMA FOR HIGH SCHOOL EDUCATION/French language
2. Copie certifiée conforme des relevés de notes émis par l’établissement d’enseignement correspondant aux diplômes mentionnés ci-dessous, pour toutes les années d’études ayant mené à l’obtention de diplôme - тук, предполагам, че става въпрос за академична справка за всяка година обучение?
3. Original ou copie certifiée conforme de l’attestation ou du certificat de travail pour chaque emploi déclaré dans la demande de certificat de sélection - тук не сме сигурни какво точно искат да им предоставим;
4. Formulaire original du Contrat d’autonomie financière (A-0522-OF), dûment rempli et signé (sections A et B) - да, не съм се изразила правилно, явно искат отново финансов д-р.
Поздрави и успех на всички :-)
Здрасти,
на нашия email subject-a беше същия :)
За т.3 ние при подаването на документите бяхме изпратили атестация от всеки един работодател която представляваше: Еди кой си е работил от-до, на еди каква си длъжност със следните задължения и отговорности. Документите бяха на бланка на фирмата и с подпис и печат.
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
romb007
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 6:26 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от romb007 »

Малко да раздвижа и аз духовете :D

Днес получихме писмо с искане за допълнителни документи с Objet: Intention de rejeter votre demande de certificat de sélection

И сега - да се радвам ли или да се притеснявам :$

Все пак е добре, защото явно хората работят и има надежда за нас.
DCS- 02.06.2014
AR - 22.08.2014
Искане за доп.док. - 12.06.2015
Изпратени доп.док. - 24.07.2015
Чакащи за интервю - 22.09.2015
Покана за интервю - 28.09.2015
Интервю - 03.11.2015 - Сертификати
Документи NS - 20.11.2015
Баркодове - 28.01.2016
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от sundance »

Честито! Има движение :)
Какви документи ви искат?
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
romb007
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 6:26 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от romb007 »

Искат справките от НАП и нои.
DCS- 02.06.2014
AR - 22.08.2014
Искане за доп.док. - 12.06.2015
Изпратени доп.док. - 24.07.2015
Чакащи за интервю - 22.09.2015
Покана за интервю - 28.09.2015
Интервю - 03.11.2015 - Сертификати
Документи NS - 20.11.2015
Баркодове - 28.01.2016
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от sundance »

ОК. От НОИ не се вади нищо вече.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
romb007
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 6:26 am

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от romb007 »

Не се ли вади? В писмото им пише Preuves de cotisations sociales ou d'avis de cotisation à l'impôt sur le revenu. Аз разбирам или едното или другото като докумен.
DCS- 02.06.2014
AR - 22.08.2014
Искане за доп.док. - 12.06.2015
Изпратени доп.док. - 24.07.2015
Чакащи за интервю - 22.09.2015
Покана за интервю - 28.09.2015
Интервю - 03.11.2015 - Сертификати
Документи NS - 20.11.2015
Баркодове - 28.01.2016
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Подаване на документи 2014

Мнение от sundance »

Вади се от НАП това. Казва се Справка - данни за осигуряване на лицето по ЕГН.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Публикувай отговор