Новите правила за придобиване на гражданство

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новите правила за придобиване на гражданство

Мнение от pumpy »

succes написа: Пумпи, хубаво си го написал, то има една приказа , че наведена глава сабя не я сече, освен ако някой чиновник не реши, че е привилегия да имаш глава и не ти я секне.
Те тук наистина като коленичиш привилегията е една - да ти таковат таковата докато може, без много да задаваш въпроси, просто да чакаш на милостинята "привилегия".
Това е личен опит.
Мен, като ме четеш каква съм драка по форума, мислиш ли, че ми е "наведена главата" ?
А относно "привилегиите" аз ги намирам за съвсем нормално нещо:

- карането на кола не е право;
- канадското, както и много други разрешения за пребиваване не са права, априори за всеки поискал;
- канадското гражданство не е право;
- безвизовото пътуване в щатите за канадски паспорти не е право;
- да имаш право на труд е "право", но е привилегия да си генерален директор, директно от самолета;
- да учиш пак е право, но е привилегия да те приемат търсена специалност и е привилегия да я завършиш;

Сигурно списъка може да се продължи, но това наистина са "привилегии" и човек трябва да си ги "заслужи"
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Новите правила за придобиване на гражданство

Мнение от klisurov »

succes написа:Те тук наистина като коленичиш привилегията е една - да ти таковат таковата докато може, без много да задаваш въпроси, просто да чакаш на милостинята "привилегия".
Би ли се обосновал?

Аз лично проблеми с PR статуса и придобиване на канадско гражданство не съм имал.
Картата съм я подновявал.
За граждаството съм попълвал Residential Questionary.

Така и не разбрах "крепостничеството" дали важи и за мен, т.к. до момента никога и никъде не съм изразявал намерение да живея в Канада.
Мисля, че вкарванео на тази декларация във формулява е повече от неприемливо, но начините да се оспорва са други, а не с мрънкане във Форума.

Колкото за промяната на времето за престой, считам, че е нормално.
Аз след толкова години тук все още има с какво да бъда изненадан
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Новите правила за придобиване на гражданство

Мнение от musa_musa »

pumpy написа:
musa_musa написа:
pumpy написа:
musa_musa написа:Здравейте! Искам да попитам какво би станало с документа за постоянно пребиваване (resident permanent) ако предстоят е повече от 6 месеца извън Канада?
Нищо специално.
Изискванията са в линка отдолу и проблема не е колко да живееш навън през дадена година, а колко си живял в Канада, когато искаш да си подновиш статута.


http://www.cic.gc.ca/english/newcomers/about-pr.asp"
Благодаря!
Отново се опира до чиновник, който може да реши дали да спре валидността на картата за постоянно пребиваване.
:?: Ако ми покажеш това къде го прочете ?
Първо се извинявам за забавянето. Просто не успях да намеря време да погледна коментарите.
Що се отнася за чиновника- ами, прочетох условията за загубване на правото за постоянно пребиваване и реших, че някой трябва да ги констатира за да ги приложи. Това, най-вероятно, ще е някой чиновник. Не вярвам да е компютърна програма. :-)

Losing your permanent resident status
Losing your permanent resident status does not happen automatically. You cannot lose your permanent resident status simply by living outside of Canada long enough that you don’t meet the residency requirement. Unless you have gone through an official process, you have not lost or given up your permanent resident status, even though you may not be eligible to return to Canada as a permanent resident.
You may lose your permanent resident status if:
An adjudicator determines that you are no longer a permanent resident following an inquiry
A visa officer determines you do not meet the required residency when you apply for a permanent resident travel document or temporary resident travel document.
You may lose your permanent resident status in one of the ways described above if:
you do not live in Canada for two out of five years;
you are convicted of a serious crime and told to leave Canada; or
you become a Canadian citizen.
You do not lose your permanent resident status if your PR card expires.
DCS Виена-09.05.2011
Интервю-10.09.2013/8:30-Успешно
DCS Сидни (изпратени/получени)-14.10.2013/24.11.2013
Баркодове-08.12.2013
Покана за медицински-05.02.2014
Медицински прегледи-13.02.2014
Покана за визи-17.03.2014
Получени визи-03.04.2014
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новите правила за придобиване на гражданство

Мнение от pumpy »

musa_musa написа: Що се отнася за чиновника- ами, прочетох условията за загубване на правото за постоянно пребиваване и реших, че някой трябва да ги констатира за да ги приложи. Това, най-вероятно, ще е някой чиновник. Не вярвам да е компютърна програма. :-).
Сега разбирам - след като ние нарушим правилата някой чиновник взима решението....реално е точно така :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Новите правила за придобиване на гражданство

Мнение от succes »

pumpy написа:
succes написа: Пумпи, хубаво си го написал, то има една приказа , че наведена глава сабя не я сече, освен ако някой чиновник не реши, че е привилегия да имаш глава и не ти я секне.
Те тук наистина като коленичиш привилегията е една - да ти таковат таковата докато може, без много да задаваш въпроси, просто да чакаш на милостинята "привилегия".
Това е личен опит.
Мен, като ме четеш каква съм драка по форума, мислиш ли, че ми е "наведена главата" ?
А относно "привилегиите" аз ги намирам за съвсем нормално нещо:

- карането на кола не е право;
- канадското, както и много други разрешения за пребиваване не са права, априори за всеки поискал;
- канадското гражданство не е право;
- безвизовото пътуване в щатите за канадски паспорти не е право;
- да имаш право на труд е "право", но е привилегия да си генерален директор, директно от самолета;
- да учиш пак е право, но е привилегия да те приемат търсена специалност и е привилегия да я завършиш;

Сигурно списъка може да се продължи, но това наистина са "привилегии" и човек трябва да си ги "заслужи"
Да разбирам ли че нямаш право да си зъболекар?
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Новите правила за придобиване на гражданство

Мнение от succes »

klisurov написа:
succes написа:Те тук наистина като коленичиш привилегията е една - да ти таковат таковата докато може, без много да задаваш въпроси, просто да чакаш на милостинята "привилегия".
Би ли се обосновал?

Аз лично проблеми с PR статуса и придобиване на канадско гражданство не съм имал.
Картата съм я подновявал.
За граждаството съм попълвал Residential Questionary.

Така и не разбрах "крепостничеството" дали важи и за мен, т.к. до момента никога и никъде не съм изразявал намерение да живея в Канада.
Мисля, че вкарванео на тази декларация във формулява е повече от неприемливо, но начините да се оспорва са други, а не с мрънкане във Форума.

Колкото за промяната на времето за престой, считам, че е нормално.
Аз след толкова години тук все още има с какво да бъда изненадан
Аз също съм нямал проблеми досега, но това не обобщава системата ... и да ... разбирай ... ти по какъв начин я оспори? Щото и твоето е вид мрънкане ... а понякога покрай мрънкане то се и научава за туй-онуй
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новите правила за придобиване на гражданство

Мнение от pumpy »

succes написа: Да разбирам ли че нямаш право да си зъболекар?
На дипломата на сертификата ми за практикуване пише:

" This certifies that Ivo Pumpalov, a graduate of University of Colorado having fulfilled the conditions required by the National Dental Examining Board of Canada is awarded this certificate of qualification and is entitled to all the privileges accruing thereafter. "

Ти сам прецени дали имам право или привилегия да съм зъболекар.
Публикувай отговор