Моля за малко съвети и мнения ....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
simtol
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Дек 17, 2013 7:52 am

Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от simtol »

Здравейте скъпи съфорумци и от мен ! Понеже искам да избегна максимално отговорите от типа
"не си си направил труда достатъчно да прочетеш в форума" . Ще гледам да задам максимално точно въпросите
,които
ми се губят на този етап от стъпките по кандидатстване за емиграция в Квебек ! И дано компетентни хора ,коитоса
минали по този път ми отговоря ще съм им признателно благодарен !
Искаме да кандидатстваме с Приятелката ми за емиграция в Квебек ,аз съм на 28 тя е на 24! Заедно сме от 6 години ,нямаме брак , не живеем на един адрес тоест живеем но адресните ни регистрации са на различни места ! И двамата сме от гр.Бургас !Последното което прочетох е ,че трудно се доказват семейните начела най добре се минава ест. с Брачно свидетелство ! Ако липсва такъв ?!Разполагаме с доста снимков и документиран материал за тези 6 години ,които сме заедно ! Това са бели кахъри на този етап ! :) можеби !
Аз по образование съм Магистър инженер химик чакам си дипломата за Магистър след няколко месеца ! За сега съм все още само бакалавър ! Специалност Технологии на материалите и материалознание ! Мисля ,че попадам в тези групи:
- Chemical Engineering Techniques (DCS)
- Chemical Process Techniques (DCS)!
Тук искам да спомена ,че във форума наистина човек може доста да се обърка от информацията ,която е писана понеже има такива моменти където незная на този етап да вярвам ! В една тема прочетох че се дават за магистърска диплома 10 точки понеже ги приравнявали на техните френски бакалавърски ! От друга тема прочетох че се дават 12 точки за специалност попадам +2 точки ! И немога да разбера сега 12 или 14 ми дава образованието?
Нямам профисионален опит освен 3 месеца в "КАИ Грес" платена специализация в гр. Исперих в "Технологичния отдел" Процеси при цялостното производство на керамика ! По трудова книжка имам 3 години стаж от работи ,които съм работел през следването ми "Редовна форма на обучение" Също и документ за 3 месеца в земеделска програма в Англия (където никога няма да се върна)!
Прочетох ,че щом дипломата ми не е издадена в този период от преди 5 години трябва да имам мин. 1 год трудов какъвто и да е било ? за да получа и там точки !
Приятелката ми е бакалавър чака си дипломата лятото ! от НСА "Васил Левски" специалност учител по физкултура и треньор плуване ! Неколкократна републиканска шампионка по плуване има над 30 медала ! Което си е за гордост !
Естествено и тя няма трудов стаж по специалността освен 2 години по трудова книжка от студенстки работи !
На предварителния тест ,който си правим определя че сме подходящи !
На него сме дали ниво на френски което дават почти всички при подаването му тоест 7 точки за разбиране и 8 точки за говорене за водещия кандидат, 6 точки за разбиране и 6 точки за говорене на придружаващия кандидат.
Тук имам въпрос щом системата ни одобрява няма смисал да се ходи на IELTS ,което си спестяване на пари и време?
Има ли хора които са минали без IELTS знам че се печелят 6 точки и то само за водещия кандидат ,който ще съм аз!
Но смятам да наблегна по масивно над френския който съм изучавал в училище и мисля ,че за година ще достигна нивото за интервю и изпита TCFQ за да постигна въпросните 7 точки разбиране и 8 говорене Което ще рече че първо може да се потготвя за TCFQ и след това да подам документи все още чакаме последната диплома както аз така и приятелката ми !
Понеже от всичко изчетено досега едно ми се наби в главата всички потвърждават ,че разковничето се крие в този френски знаеш ли го на разговорно ниво както прочетох в http://wiki.bgcanada.com" нямаш проблеми !
Другия въпрос ми е относно тези точки ,които се дават за адаптация какви са критериите там за получаването им?
Друг въпрос! Аз имам руски акт( от 3 годишен живея в Бг) за раждане но от 18 годишен с постановление от тогавашния Министър на правосъдието съм български. И от тогава имам и ЕГН ! Това ме навява на мисълта ,че и този важен документ ще трябва да се превежда и заверява и праща !

Това са въпросите които ми излизат на първо четене основния е за Ielts и трудовия стаж който не е по професията
Намерих едно подобно мнение на gaby_: тя пише това .

"Да се включа и аз с малко инфо .Като цяло нещата стоят така - ако дипломата с която ще кандидатстваш е от списъците със 6 12 или 16 точки и е придобита преди повече от 5 години изискват една година стаж по специалността за да получиш точки.Доколкото разбрах ти нямаш такъв но не се отчайвай все пак имаш шанс ;)
от информацията която даваш точките според мен стоят така"

Но моята е от преди 1 даже 0 години ще бъде магистърската степен ! От тук съвсем, се обърках !
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от vlaleva »

За да ти дадат точки за английски и/или френски език,трябва да представиш сертификат.За френския език в момента даже искат и минимално ниво Б2(май,или беше Б1?!).Ако нямаш сертификат,нямаш и точки за език.Относно точките за образование-трябва да погледнеш в списъка с професиите колко точно ти дава твоята диплома.В общи линии съветът ми е да четеш от :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/"
а не от форума,защото в последните 2 години нещата се промениха страшно много и информацията във форума би могла да те обърка.

"знаеш ли го на разговорно ниво както прочетох в http://wiki.bgcanada.com" нямаш проблеми "- определено ще ти трябва повече от разговорно ниво на френски за да минеш бариерата!
Така на пръв поглед плюсовете ви са ,че сте млади(ще вземете максимално точки за възраст) и дипломата ти е в област,която е доста търсена.Минусите са,че не е много ясно какви нива на английски и френски ще покажете,нямате брак(не знам,струва ми се малко трудно да докажете,че сте двойка само с общи снимки),нямате общи деца(които също носят точки), не е ясно и за трудов стаж дали ще ви дадат някакви точки.
Точките за адаптация ги дават въз основа на това какво покажеш на интервюто.
В общи линии,отиваш на официалната страница,дадена по-горе и прочиташ цялата информация,защото тя е най-актуалната.Промени има непрекъснато,така че трябва и тях да следиш.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
simtol
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Дек 17, 2013 7:52 am

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от simtol »

Мерси Влалева ! Относно езика нищо ново! Там имам основа върху френския и малко или много , ако си налегна парцалите както аз си знам не се претеснявам особенно ! Виж ако отново ме караха да уча физикохимия 3те тома щях повече да се уплаша !
Ясно ми е че няма да подам документи без да изкарам TCFQ Б1 мисля ,че е !

Относто приятелката нищо не пречи един подпис с двама свидетели ! И една такса ! Щом е за бюрокрацията ! Това бял кахър.
Основно ме притеснява дали ще взема точки за трудов стаж!!! Защото без тях става почти невъзможно !
И защо да нени дадат точки за трудов стаж при положение ,че имаме такъв !!! Макар и не по спец. с трудови договори и всичко !
Мога да дам и документ за изкарана практика от 6 месеца ! Няма как човек да учи и да работи по специалноста си особенно в Бургас и то по трудова книжка ! Може би има такива нотеса много малко на млада възраст !!! Никой няма да ти напише още от самото начало че си работил като инженер и имаш 3 години опит ,ако имах такъв то щях да се пробвам по федералната ! В началото където и да отидеш си младши специалист ! Но това друга тема ! Финансово сме добре обезпечени !

Question 7 :
Have you already practised a profession that pertains directly to your field of training? If yes, how long did you hold that position?

Yes, less than 6 months
Yes, 6 months to 11 months
Yes, 12 months or more
No

На това изискване от теста ако дам че е по малко от 6 месеца няма проблем !

Work experience

Question 1 :
Permanent qualified worker: How many months or years of full-time professional experience, including military service, have you completed during the last five years? Definition: Work experience
(This experience may include on-the-job training or specialized internships recognized by a diploma.)
(Answer this question if you are filling this form as a Skilled Permanent Worker. Please choose Not applicable at the next question.)



Но ако на този въпрос дам че нямам опит изгаряме става направо невъзможно да се кандидатства ! Много добре са го измислили хората ! Цедката е пълна !
Но аз този въпрос го разбирам като имате ли трудов стаж въобще като цяло ,а може би се бъркам ?
Хората искат да разберат дали си работил въобще.
Имам в трудовата книжка работи за по 3-5 месеца като барман ,администратор това е в самото начало на трудовия ми стаж !
Продавач консултант 2 години и 1 година отново същата длъжност ! Това е по трудова книжка. 3 месеца в Англия ! имам Пей слипове и всичко !
Но съм изпълнявал трудовата характеристика на Организатор продажби в компания която ползва Франчайз Американска ! Имам положителни феедбеци от англичани и руснаци референции ,които са побликувани в официален сайт и са реални !
Както и похвално писмо от гл. счетоводител с имена подписи телефони !
Тоест СВ-то ми е бетон с което съм горд !
За жялост са много малко компаниите които ще те осигоряват на организатор продажби или офис мениджър ! Това е от милата ни родина да спестят някой лев от осигоровки че по висока длъжност повече пари ще трябва да дават !
Ще наблегна над официалния сайт на Квебек.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от gaby_ »

Виж на лични
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Feel_free »

simtol написа:Ще наблегна над официалния сайт на Квебек.
Наблегни над официалния сайт :

1 . и реланото смятане на точки - http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm"
2. колко точки дават диоломите - лявата колона - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf"
3. изчети хубаво информацията във формулярите, където подробно са описали какво как и защо се изисква : http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html" - тук са всички формуляри. А тези, от които можеш да получиш нужната информация:
3.1. http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... on-dyn.pdf"
3.2. http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... fr-dyn.pdf"
4. С още по-подробно инфо и благодарение на услията на martabas, можеш да прочетеш на родния си език "Изучавам Квебек" / ''Apprendre le Québec'' от следния линк - http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 9bec%27%27"
5. Съветвам те наистина да ползваш малко по-малко удивителни :-)

Успех в кандидатстването!
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
simtol
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Дек 17, 2013 7:52 am

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от simtol »

Благодаря за подадените линкове от теб Feel_free !
Както и за съветите :)
Ще им отделя необходимото време . Чувам ,че се очакват промени за Квебек март 2013 и ще изчакам .
Както и за федералната там нещата се променят постоянно понеже специалността ми влиза в списъка
но пък нямам необходимия опит. А този опит на колко ли места съм се опитал да го придобия безуспешно в Бургас.
Единственото място е рафинерията Лукойл но там по реплики "съкращават хора" :| !
Но пък живота продължава :) Ще четем...
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от pollita »

Все се чудя как може да имаш доверие на някого, за да тръгнеш с него за другия край на света, а му нямаш доверие, за да се ожениш за него :?: Но това са си ваши неща. Друго исках да кажа. Щом имаш руско гражданство по-добре се насочи към имиграция в Русия, Канада не е това, което всички си представят.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от succes »

pollita написа:Все се чудя как може да имаш доверие на някого, за да тръгнеш с него за другия край на света, а му нямаш доверие, за да се ожениш за него :?: Но това са си ваши неща. Друго исках да кажа. Щом имаш руско гражданство по-добре се насочи към имиграция в Русия, Канада не е това, което всички си представят.
Че си права за Канада, права си, обаче на времето срещнах един руснак, покрай моя колежка - лекар хирург, който искаше да ходи в Англия(дори на цената да не работи като лекар), но да се махне от Санкт Петербург, че не можел да издържа семейството си.
А към желаещите за Канада, аз лично бих им казал да се пробват в Европа, която все повече се отваря за българи. Канада в някой случай просто не си заслужава, но като дойдеш тук, след всичките инвестиции, които си направил, си налагаш да останеш(поне аз) поне до паспорт.
Ако знаех колко са абсурдни някой неща, просто не бих тръгнал за Канада никога, само че от България нещата изглеждат винаги по-розови.
Помислете си добре, преди да предприемете тази стъпка в името на какво я правите. Може би единствено за децата си заслужава, но за тях и в Европа има бъдеще.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от optics »

succes написа:А към желаещите за Канада, аз лично бих им казал да се пробват в Европа, която все повече се отваря за българи. Канада в някой случай просто не си заслужава, но като дойдеш тук, след всичките инвестиции, които си направил, си налагаш да останеш(поне аз) поне до паспорт.Ако знаех колко са абсурдни някой неща, просто не бих тръгнал за Канада никога, само че от България нещата изглеждат винаги по-розови.
Помислете си добре, преди да предприемете тази стъпка в името на какво я правите. Може би единствено за децата си заслужава, но за тях и в Европа има бъдеще.
Не става ясно дали си пробвал Европа и за колко време. Аз съм.
Аналогично на розовото ти изречение по-горе, същото може да се каже и за Европа - че от България нещата изглеждат по-розови. Или че от Канада на тебе Европейските неща ти изглеждат по-розови. На мен не ми изглеждат по-розови.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от succes »

optics написа:
succes написа:А към желаещите за Канада, аз лично бих им казал да се пробват в Европа, която все повече се отваря за българи. Канада в някой случай просто не си заслужава, но като дойдеш тук, след всичките инвестиции, които си направил, си налагаш да останеш(поне аз) поне до паспорт.Ако знаех колко са абсурдни някой неща, просто не бих тръгнал за Канада никога, само че от България нещата изглеждат винаги по-розови.
Помислете си добре, преди да предприемете тази стъпка в името на какво я правите. Може би единствено за децата си заслужава, но за тях и в Европа има бъдеще.
Не става ясно дали си пробвал Европа и за колко време. Аз съм.
Аналогично на розовото ти изречение по-горе, същото може да се каже и за Европа - че от България нещата изглеждат по-розови. Или че от Канада на тебе Европейските неща ти изглеждат по-розови. На мен не ми изглеждат по-розови.
Няма значение дали съм пробвал или не. Фактите са следните, Европа е на 100 долара път(2-3 часа, или автобус), Канада е на 1000 и на 15 часа, че и повече с всичките там комбинации. Ако не са пробвали, мисълта ми е първо да пробват. Сега Англия отваря много повече врати например, по мое време можеше само като селф емплойд. Ако нещата бяха различни по мое време щях да пробвам първо там.Другото е, че за Европа не трябва да чакат 2 години, да изтърпяват неудобства от рода на "покани за близки и роднини", а близките ти могат да ти дойдат на гости когато си поискат с личната си карта. и ще им струва много по-евтино. Могат да си хванат самолета по всяко време и да се ранообразят културно с 2 часов полет. Тук е дивотия и никой не може да ме убеди в обратното. Изобщо не сравнявам с Бг, разбирам всички, които искат да се махнат от там и смятам, че трябва да опитат, за да видят как се живее и навън, но Европа е светлинни години напред и няма абсурди, на които тук съм ставал свидетел и още акълът ми не побира как е възможно. Да не говорим за тая сурова, отвратителна зима.
Допускам че факторите са субективни за всеки и се надявам да няма реплики от ода на кой крив, кой прав. Аз изложих моите аргументи, нека всеки помирному да изложи неговите. А за разпенящите се нека помислят откъде тази пяна и воденето на ожесточени дискусии, когато става дума за приоритети, ценностна система и субективизъм, все пак това не е математика.
Времената се промениха. За себе си казвам, че ако сега трябваше да емигрирам от България, щях да се пробвам в Европа.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от tonich »

Ама разбира се - кеф ти Канада, кеф ти Нова Зеландия, кеф ти Гърция!
Всеки да имигрира, където иска. :rock:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Bistra »

succes написа: Тук е дивотия и никой не може да ме убеди в обратното. Изобщо не сравнявам с Бг, разбирам всички, които искат да се махнат от там и смятам, че трябва да опитат, за да видят как се живее и навън, но Европа е светлинни години напред и няма абсурди, на които тук съм ставал свидетел и още акълът ми не побира как е възможно. Да не говорим за тая сурова, отвратителна зима.
Къде? Не разбрах пак? В София ли? В Кебек? В Онтарио? В BC или Албърта? Съскачуан??? Неактуално местоположение очевидно? И защо ми изтрихте предният пост, пак не разбрах? Той до вчера се интересуваше кой път да хване. Как се сдоби изведнъж с впечатления от Канада?....Мисли, читателю, мисли! :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от succes »

Bistra написа:
succes написа: Тук е дивотия и никой не може да ме убеди в обратното. Изобщо не сравнявам с Бг, разбирам всички, които искат да се махнат от там и смятам, че трябва да опитат, за да видят как се живее и навън, но Европа е светлинни години напред и няма абсурди, на които тук съм ставал свидетел и още акълът ми не побира как е възможно. Да не говорим за тая сурова, отвратителна зима.
Къде? Не разбрах пак? В София ли? В Кебек? В Онтарио? В BC или Албърта? Съскачуан??? Неактуално местоположение очевидно? И защо ми изтрихте предният пост, пак не разбрах? Той до вчера се интересуваше кой път да хване. Как се сдоби изведнъж с впечатления от Канада?....Мисли, читателю, мисли! :P
Канада. За пореден път. Не. Да. Да. Да или Да. Да. Не. Защото "мисли, читателю, мисли", за пореден път. Още се интересувам, пътищата са много. Не е извднъж... чети, читателю, чети.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от the_coach »

Отново сблъсък на гледни точки. И отново чуждата кокошка като патка се вижда :D
Канада си е Канада, Европа си е Европа. Тук е много различно, да, но ако не приемеш тези различия, винаги ще си мислиш че си се прецакал.
На мен и семейството ми си ни е гот тук :rock:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от pumpy »

fighter написа: На мен и семейството ми си ни е гот тук :rock:
:y: :y: :y:
Публикувай отговор