Кацнахте, а сега на къде?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от myhata II »

tonich написа:Разни хора, разни идеали.
Ние си взехме кола година и девет месеца, след като пристигнахме.
Не е така,разни провинции,разни нужди !
Що не споделиш къде прекара първите ти 2 години в Канада ?
За новопристигналите в Торонто,съвет от мен
Прекайрайте си нет и телефон и :
По най бързия начин си изкарайте всички документи и шофьорски книжки,защото в големия град без автомобил е все едно без обувки !
Успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Павел »

Купуването на кола веднага след пристигането не само, че не е необходимост, ами си е направо глупост, поради три причини:
Първа - не се знае дали ще ти хареса или оцелееш в точно тази провинциия или държава :D
Втора - като новопристигнал, не си ориентиран в цени и трикове и има много голяма вероятност доброжелатели да те набутат с нещо техно, от което искат да се отърват.
Трета - като все още новопристигнал и безработен, не си наясно колко високо или ниско-платена работа ще намериш, за да си направиш някаква по-ясна сметка на бюджета; може да се изхвърлиш и купиш нещо, което не може да си позволиш или пък при намерена по-добре платена работа, ако вече си се набутал с някой евтин боклук, ще се наложи да го продаваш със загуба от няколко бона.
Аз бих изчакал поне 6 м - 1 година.


Особено се развселих като прочетох по-горе, че в Канада за над $1000 се намират само некачествени матраци, нещо написано от човек, току-що пристигнал от Бг, където всички са от матрак-специалист нагоре и където 45 % от населението все спи още на пружини, 45 % на дюшеци пълни с парцали и само 10 % от елита :D спи на матраци с много неясен произход и измислено качество.
Ако тук човек се потруди, може съвсем спокойно.да намери на сейл добър матрак, размер кралица :D, за 600-1000
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от pumpy »

Павел написа:Купуването на кола веднага след пристигането не само, че не е необходимост, ами си е направо глупост, поради три причини:
Първа - не се знае дали ще ти хареса или оцелееш в точно тази провинциия или държава :D
Втора - като новопристигнал, не си ориентиран в цени и трикове и има много голяма вероятност доброжелатели да те набутат с нещо техно, от което искат да се отърват.
Трета - като все още новопристигнал и безработен, не си наясно колко високо или ниско-платена работа ще намериш, за да си направиш някаква по-ясна сметка на бюджета; може да се изхвърлиш и купиш нещо, което не може да си позволиш или пък при намерена по-добре платена работа, ако вече си се набутал с някой евтин боклук, ще се наложи да го продаваш със загуба от няколко бона.
Аз бих изчакал поне 6 м - 1 година.
Много интересни разсъждения за колите прочетох до тук.....
Да се изкажа и от моята камбанария:
Пристигнах на 19 март, на 24 март започнах работа 40 часа на седмица дневна смяна. В началото на юни започнах втора работа - 40 часа пре нощта. Оставаха ми по 8 часа на ден са придвижване и сън - относително недостатъчно през седмицата. Кола купих на третия ден след като започнах втората работа за 3500 кинта в Кебек. Пари, които изкарвах за по-малко от месец на двете места заедно. Това ми "купи" време за сън. След по-малко от месец, колата беше изплатена, а аз все още бях човек за д апродължа да работя на двете места още 2 месеца. През септември напуснах едното място, през ноември ме съкратиха от второто и излязох на шомаж. През януари започнах училище и работите се оказаха относително ненужни - през следващите още около 8 години имам да изплащам по едни 210 на месец студентски заем. За щастие стипендията не се връща обратно, а тя беше доста повече от заема.
Но се отплеснах - ставаше дума за колата и според мен тя си струваше всеки цент. BTW е продадох през 2007 за около 1200 ако не ме лъже паметта, просто защото я смених с по-голяма.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Павел написа:...ако вече си се набутал с някой евтин боклук, ще се наложи да го продаваш със загуба от няколко бона.
Wow!
Павел яко вдигна летвата за "евтин боклук". Първата ми кола струваше $600 и след няколко месеца я продадох без загуба и без разходи за ремонти.

Първата кола на жена ми също струваше $600, но беше с естетически проблем - люпеща се боя на бронята. Отстраних го (спрей за $6) и напролет я продадохме с печалба.

Трябва да е някаква надценена колекционерска кола за да я купиш евтино и да налееш няколко невъзвръщаеми хилядарки в нея. Или да я адаптираш за полупарализирани.

Тоя ми е любимия съфорумник.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от martin_1 »

Да попитам нещо специфично и така важно от вас хората, които сте там. Телефони от България трябва ли да се разкодират в Канада, за да работят с техните мрежи? Това е за да знаем всички преди да тръгнем дай боже има ли смисъл да се разнасят скъпите телефони от България; колко струва едно разкодиране в Канада, ако трябва; по-добре да се закупят телефоните от Канада ли?

Мерси предварително.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от myhata II »

martin_1 написа:Да попитам нещо специфично и така важно от вас хората, които сте там. Телефони от България трябва ли да се разкодират в Канада, за да работят с техните мрежи? Това е за да знаем всички преди да тръгнем дай боже има ли смисъл да се разнасят скъпите телефони от България; колко струва едно разкодиране в Канада, ако трябва; по-добре да се закупят телефоните от Канада ли?

Мерси предварително.
Разкодирай си го в България,или по интернет е пълно с тази услуга !
Работят си навсякъде
Успех !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Ако е четирибандов и разкодиран млже да работи с тукашните gsm оператори Rogers, Fido, Chart...

Виж също дали има всички 3G, 4G, LTE. честоти, ако искаш дейта.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от martin_1 »

Това, което прочетох, че по-новите телефони си поддръжат тези честоти от рода на Samsung S3 или S4 закупен ествествено некодиран, а ако е тип слушалка даже и разкодиран (пример Нокиа 1209) няма да работи в Канада. Правилно ли съм прочел?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Павел написа:Купуването на кола веднага след пристигането не само, че не е необходимост, ами си е направо глупост, поради три причини:
Първа - не се знае дали ще ти хареса или оцелееш в точно тази провинциия или държава :D
Втора - като новопристигнал, не си ориентиран в цени и трикове и има много голяма вероятност доброжелатели да те набутат с нещо техно, от което искат да се отърват.
Трета - като все още новопристигнал и безработен, не си наясно колко високо или ниско-платена работа ще намериш, за да си направиш някаква по-ясна сметка на бюджета; може да се изхвърлиш и купиш нещо, което не може да си позволиш или пък при намерена по-добре платена работа, ако вече си се набутал с някой евтин боклук, ще се наложи да го продаваш със загуба от няколко бона.
Аз бих изчакал поне 6 м - 1 година.
Много интересни разсъждения за колите прочетох до тук.....
Да се изкажа и от моята камбанария:
Пристигнах на 19 март, на 24 март започнах работа 40 часа на седмица дневна смяна. В началото на юни започнах втора работа - 40 часа пре нощта. Оставаха ми по 8 часа на ден са придвижване и сън - относително недостатъчно през седмицата. Кола купих на третия ден след като започнах втората работа за 3500 кинта в Кебек. Пари, които изкарвах за по-малко от месец на двете места заедно. Това ми "купи" време за сън. След по-малко от месец, колата беше изплатена, а аз все още бях човек за д апродължа да работя на двете места още 2 месеца. През септември напуснах едното място, през ноември ме съкратиха от второто и излязох на шомаж. През януари започнах училище и работите се оказаха относително ненужни - през следващите още около 8 години имам да изплащам по едни 210 на месец студентски заем. За щастие стипендията не се връща обратно, а тя беше доста повече от заема.
Но се отплеснах - ставаше дума за колата и според мен тя си струваше всеки цент. BTW е продадох през 2007 за около 1200 ако не ме лъже паметта, просто защото я смених с по-голяма.


Моя грешка - не се сетих за варианта 80/ч на седмица. Твоя грешка, че не си купил колата още на летището - само колко работни часове си изпуснал....
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от mare_sr »

Хайде и аз пак да се включа с личен опит :)

За телефоните, нашите си работят тук, без проблеми.
единия е старичък, от обикновените LG - GU230, закупен преди 2 или 3 години в БГ от Глобул, и другия е Samsung Galaxy, закупен от виваком , също така не кодиран.
Това което виждам тука от хората с които дойдохме скоро, всички samsung, бачкат без проблем, било то S3, S4, ace, fleur, note.
И съответно всички сме на различни оператори тука.

Успех!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Павел »

ablood написа:
Павел написа:...ако вече си се набутал с някой евтин боклук, ще се наложи да го продаваш със загуба от няколко бона.
Wow!
Павел яко вдигна летвата за "евтин боклук". Първата ми кола струваше $600 и след няколко месеца я продадох без загуба и без разходи за ремонти.

Първата кола на жена ми също струваше $600, но беше с естетически проблем - люпеща се боя на бронята. Отстраних го (спрей за $6) и напролет я продадохме с печалба.

Трябва да е някаква надценена колекционерска кола за да я купиш евтино и да налееш няколко невъзвръщаеми хилядарки в нея. Или да я адаптираш за полупарализирани.

Тоя ми е любимия съфорумник.


Никога не съм се съмнявал, че си преподавател по търговия в еврейския университет. Само се чудя, как не си изкарал от строшиняка двойно, за да остане малко и за втори интернет и не се налага сега да се гърбят пощенските гълъби.

Тоя ми е любимия трол.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

martin_1 написа:Това, което прочетох, че по-новите телефони си поддръжат тези честоти от рода на Samsung S3 или S4 закупен ествествено некодиран, а ако е тип слушалка даже и разкодиран (пример Нокиа 1209) няма да работи в Канада. Правилно ли съм прочел?
Samsung S3 или S4 не са модели а серии. Правят ги с различни процесори, памети, честоти, екрани, тела и т. н.
Пример: http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Ga ... l_variants
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Павел »

martin_1 написа:Да попитам нещо специфично и така важно от вас хората, които сте там. Телефони от България трябва ли да се разкодират в Канада, за да работят с техните мрежи? Това е за да знаем всички преди да тръгнем дай боже има ли смисъл да се разнасят скъпите телефони от България; колко струва едно разкодиране в Канада, ако трябва; по-добре да се закупят телефоните от Канада ли?

Мерси предварително.
Всичката Мара втасала...
Anyhow
Знам, че в Бг е мерило за престиж притежанието на скъп телефон и човек трудно се разделя с толкова скъпоценна вещ :D, обаче моя съвет е да си продадете телефоните там, щото тук като сключите 2-3 годишни договори, същите ще ги вземете за почти без пари.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Павел написа:...
Да разбирам ли, че нямаш намерение да дискутираш твърдението си и да дадеш някакви примери за набутване с няколко бона в евтина бракма?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от mare_sr »

:)
Не всичко скъпо е газария и в Бгто :) Някои хора използват закупените вещи по предназначение!
По добре ако имате някой по свестен телефон си го донесете за начало, защото като дойдете тука и почнете да ходите на горе и на долу и да търсите различни адреси, различни спирки на които трябва да слезете и не пропуснете, и прочие, и прочие си е мн удобно и полезно да имате джипиес, с който разполагат почти всички модерни, умни телефони.
В началото без документи и особено без кредитна карта не можете да си вземете телефонен номер, елем пак телефон на договор. Така че, варианта в началото е да си вземете карта от chat-r или там нещо друго. Пак за едни ново пристигнал и все още не ориентирал се в това какво ще му трябва най-много и ще му върши работа, определено ваучър е най-добре, пак кат вече знае какво иска, и какво наистина ще отговаря на неговите нужди ще реши на кой оператор да се прехвърли заедно със същия номер който е ползвал преди. А също така ако си имаш собствен телефон, месечната такса ще ти е по-малка. Даже и да си вземеш телефон от оператора за 0$, пак ще плащаш да речем с поне 5 $ по-висока от това ако имаш собствен телефон.

Така че, моето мнение имаш ли взимай си го, нямаш ли недей си купувай сега, ще си вземеш тук, но да го продаваш вече наличния такъв там не е мн добра идея.

Все пък, като дойдеш тука, в началото докато почне и да получаваш а не само да харчиш, се води сметка за всеки долар, от тук, 1, от тук 5, от там 10 и те се събират, така че по-добре да ги имаш, отколкото да ги похарчиш за каквото и да е.
Публикувай отговор