Кацнахте, а сега на къде?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Feel_free »

fighter написа:Заглавието на темата малко като укор ми звучи. А и мнения като на този Боркоо много не ме кефят, видиш ли колко е запознат с живота в Монреал и околности, и какви акъли дава на хора, дето изобщо не познава.
Та не бойте се, деца, ще се справите с имиграция, адаптация, социализация, етс..........
То и без това в Кебешко не е трудно, социали, работа на черно.......Тия дни ми разправяха за българин-кебекарин, преместил се из нашата мера. Та понеже човека не бил свикнал да работи и отишъл при социалните да иска пари за храна и подслон, а те му казали "Ей там е фууд банката, а ей там е приюта". Та човека бил силно възмутен от такова отношение :D
Тъй че няма страшно, всеки си има глава на раменете, всеки си взима решенията - правилни или не, рано или късно всичко тръгва на добре, важното е да вярвате, че нещата ще вървят на добре :) Само да ви се работи ;)
:y: :clap:
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от karelia79 »

Borkoo, изрично отбелязах, че говоря по принцип, а не за Канада. Все пак не съм запозната нито с разстоянията, нито с живота там... И да, всеки ще прецени според собствените си разбирания, а и бюджет дали да си купи или не автомобил... :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от vio »

borkoo написа:Карелия79

Като дойдеш в Монреал пак ще си говорим.Кое е еколкогично и кое не и въобще пукали ти за екологията.С малки деца без кола тука си загубена.И въобще за мен е скотско да нямаш кола в Северна Америка при тези разтояния тука.Не на последно място,живота тук не е само на остров Монреал,а билетчето или картата за обществения транспорт извън острова струва допълнителни пари.

Вио

Приятел,малко можем да поспорим за това колко е точен и надежден СТМ-а в Монреал.За метрото,дума няма,но за автобусите има какво да се каже.Разбира се при тези задръствания няма как да бъде другояче.А що се отнася до колата,извинявай ама извън Монреал има толкова неща за правене и гледане,че е престъпление в почивните дни да останеш в града.До колкото се сещам най-лесния начин да го направиш е като запалиш личния си автомобил.За пазаруването в Костко,Супер С и Макси няма да говоря щото ми става лошо всеки път като почна да разтоварвам багажника на колата след покупки.С автобуса трудно ще мъкнеш торбите.За паркирането и риненето на сняг си прав,но всичко хубаво си има цена.Нали ти говореше за повече движение,ами риненето на сняг си е доста полезно физическо натоварване :) !
Интересно ние как с малки деца и без кола още не сме се "загубили" в Монреал!!!А за екологията има доста да си говорим ако сравняваме ситуацията в БГ и тук ;) Обичам Цариградско шосе в София в петък в 5 следобед!!! Без противогаз си мъртъв! А за градските автобуси в Монреал предполагам знаеш, че има отделни ленти и задръстванията не ги бъркат.

И моля четете постингите до края преди да коментирате:

За разходки извън града, а и при нужда в града ние ползваме две услуги:

http://www.communauto.com/"

https://www.car2go.com/en/montreal/"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Bistra »

vio написа:А за екологията има доста да си говорим ако сравняваме ситуацията в БГ и тук ;) Обичам Цариградско шосе в София в петък в 5 следобед!!! Без противогаз си мъртъв!
Е, и аз това имах предвид, ама явно се изразих неправилно на автомобилен език ( признавам си, че не разбирам, а и не е нужно ), та предизвиках нечленоразделни звуци. |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от tanyatais »

fighter написа:Заглавието на темата малко като укор ми звучи. А и мнения като на този Боркоо много не ме кефят, видиш ли колко е запознат с живота в Монреал и околности, и какви акъли дава на хора, дето изобщо не познава.
Та не бойте се, деца, ще се справите с имиграция, адаптация, социализация, етс..........
То и без това в Кебешко не е трудно, социали, работа на черно.......Тия дни ми разправяха за българин-кебекарин, преместил се из нашата мера. Та понеже човека не бил свикнал да работи и отишъл при социалните да иска пари за храна и подслон, а те му казали "Ей там е фууд банката, а ей там е приюта". Та човека бил силно възмутен от такова отношение :D
Тъй че няма страшно, всеки си има глава на раменете, всеки си взима решенията - правилни или не, рано или късно всичко тръгва на добре, важното е да вярвате, че нещата ще вървят на добре :) Само да ви се работи ;)
:handshake: :clap:
Аз съм от почти две седмици тук ,но не пиша ,защо темата е за Квебек ,но съм съгласна с всяко изречение на по горния пост.
Н а който му се работи, намира начини !
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Joya »

Хм аз съм от година и половина. Доволен емигрант. Е има много неща които ме изумяват все още, ама взех да посвиквам. Например за гипсова къщурка 300 000$ и нагоре, за матрак над 1000$ и то не супер качествен, за услугите съм съгласна, трябва да са скъпи и качествени, проблема тук е че кой както те мине. Нооо и има още нещо, българските мъже са със златни ръце ;) Или поне моят, сменя си сам гуми, сменя термостати , прави ремонти в чужда къща, за да сме ок и да живеем нормално. Не виждам защо да не може човек сам да си смени гумите или да си измие колата. В началото ни плашеха, че не можело, не било позволено...ама всички го правят ....поне в нашето село. Масовата храна не е скъпа, хубавата да, ама това навсякъде е така.
Също така не виждам защо колата трябва да е задължителна в град като Монтреал. Айде малко бг комплекси, кола и къща и скъпи дрешки, ама всичко на заем. Ами в началото се простираш според чергата си. Първите месеци бяхме без кола, щом аз мога да ходя до магазина пеша с две малки деца и да нося покупки всеки може (за протокола в България не ми се е случвало тук се научих) . Е и децата се учат да помагат. Ако нямаш пари за хляб за какво ти е кола. Транспорта е ок, има влак за извън града, да идеш на разходка, магазини много, не е ли по важно децата ти да са изучени, облечени и нахранени и тогава да си търсиш удобството.
Всяко начало е трудно. Много сме разглезени в Бг. да си живеем с мама и тати, те да гледат синчетата до към 30 че и нагоре, после айде жена му да го гледа. Някой да му подари кола на сватбата и евентуално баба да остави панелка. Е ако си живял така в Родината си, надали ще имаш много по-различен живот тук ...
Идваме тук за хубав живот в дългосрочен план, за нас и децата ни. Няма как да стане за месец-два , година. Но ако човек има желание, има цел, има амбиция или поне малко си размърда д-то нещата се случват. Безброй примери дори тук в този форум. Иначе мрънкане до безкрай, връщане обратно, обвиняване на държавата, местните, българите дето не били добри, цялостно планетата, климата, цените ама никога себе си.
Като цени не мога да коментирам, нито в българия много съм ги заглеждала, нито тук, е в началото мис е виждаше много скъпо, парите хвърчаха, ама нямаш нищо, започваш от нула, после всичко се нормализира. Сега даже ми се вижда евтино когато престанах да обръщам $->лев. Да не говорим че стоките тип маркови в България тук са си масови.

Аз заставам твърдо зад мнението че където и да отидеш може да живееш добре, зависи само и единствено от теб.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от никой »

Joya написа:Хм аз съм от година и половина. Доволен емигрант. Е има много неща които ме изумяват все още, ама взех да посвиквам. Например за гипсова къщурка 300 000$ и нагоре, за матрак над 1000$ и то не супер качествен, за услугите съм съгласна, трябва да са скъпи и качествени, проблема тук е че кой както те мине. Нооо и има още нещо, българските мъже са със златни ръце ;) Или поне моят, сменя си сам гуми, сменя термостати , прави ремонти в чужда къща, за да сме ок и да живеем нормално. Не виждам защо да не може човек сам да си смени гумите или да си измие колата. В началото ни плашеха, че не можело, не било позволено...ама всички го правят ....поне в нашето село. Масовата храна не е скъпа, хубавата да, ама това навсякъде е така.
Също така не виждам защо колата трябва да е задължителна в град като Монтреал. Айде малко бг комплекси, кола и къща и скъпи дрешки, ама всичко на заем. Ами в началото се простираш според чергата си. Първите месеци бяхме без кола, щом аз мога да ходя до магазина пеша с две малки деца и да нося покупки всеки може (за протокола в България не ми се е случвало тук се научих) . Е и децата се учат да помагат. Ако нямаш пари за хляб за какво ти е кола. Транспорта е ок, има влак за извън града, да идеш на разходка, магазини много, не е ли по важно децата ти да са изучени, облечени и нахранени и тогава да си търсиш удобството.
Всяко начало е трудно. Много сме разглезени в Бг. да си живеем с мама и тати, те да гледат синчетата до към 30 че и нагоре, после айде жена му да го гледа. Някой да му подари кола на сватбата и евентуално баба да остави панелка. Е ако си живял така в Родината си, надали ще имаш много по-различен живот тук ...
Идваме тук за хубав живот в дългосрочен план, за нас и децата ни. Няма как да стане за месец-два , година. Но ако човек има желание, има цел, има амбиция или поне малко си размърда д-то нещата се случват. Безброй примери дори тук в този форум. Иначе мрънкане до безкрай, връщане обратно, обвиняване на държавата, местните, българите дето не били добри, цялостно планетата, климата, цените ама никога себе си.
Като цени не мога да коментирам, нито в българия много съм ги заглеждала, нито тук, е в началото мис е виждаше много скъпо, парите хвърчаха, ама нямаш нищо, започваш от нула, после всичко се нормализира. Сега даже ми се вижда евтино когато престанах да обръщам $->лев. Да не говорим че стоките тип маркови в България тук са си масови.

Аз заставам твърдо зад мнението че където и да отидеш може да живееш добре, зависи само и единствено от теб.
100% подкрепям. :y:
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Joya написа:Също така не виждам защо колата трябва да е задължителна в град като Монтреал.
Кой е казал, че е задължителна? Може спокойно и без кола. Както и без други глезотии, като телефони, интернет, топла вода и подобни гивизилъци, абсолютно иралативни към оцеляването.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Joya »

Не, не може без нет и телефон, макар баба ти и моята да е живяла и без тях. Ама нали работа ще се търси, демек необходими. Топла вода също, иронията ти не е много на място.
Без кола може да оцелееш , без вода ще миришеш и най-много деливъри в индийски ресторант да те вземат ( за това обаче трябва кола :) )
Монреал има хубав транспорт, разбира се има проблеми зимата, ама може да стигнеш до училище, до работа, до градината на детето. Особено за нови емигранти, които най вероятно ще учат в центъра. Колата остава само за пазаруване и разходки.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Защо изкривяваш думите ми? Казах "топла вода", не "вода".

В казармите да не мислиш, че все с топла вода сме се къпали? През зимата беше направо ужасно, ама не се умира. Даже калява. Също като висенето по спирките и мъкненето на покупки при -35.

Хората и без домашен (!!!) интернет си намират работа. И без мобилни телефони. Ама до някои работни места без кола ти отнема в пъти повече време за път. Първата ми работа беше на 20 мин с кола и 90 с транспорт, който не вървеше в събота. Хем живеех в CDN (емигрантски квартал).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Montre »

Не знам дали е правилната тема, но
http://www.onbeing.org/blog/touch-wood- ... -bach/3753"
:)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от the_coach »

По повод на малката дискусийка, дето я заформиха Джоя и Блъда, ще кажа, че мобилни телефони си купихме на четвъртия месец, а кола на петия. Въпреки че и двамата с жена ми почнахме работа фул тайм на първия месец още. Тъй че тези неща според мен не са от първа необходимост.
Наистина в началото парите просто си "отлитат" и човек трябва да е предпазлив, особено ако е дошъл с десетина хиляди долара само.
Преди седмица продадох старата си кола на румънец, новопристигнал имигрант на 3-4 дни. Дадох му я за $1500, обаче при прехвърлянето видях как ICBC му отрязоха главата с $2400 застраховка, която той си плати в брой. Нямаше отстъпки, няма гяволи......Човека още банк акаунт нямаше.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от tonich »

Разни хора, разни идеали.
Ние си взехме кола година и девет месеца, след като пристигнахме.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от никой »

tonich написа:Разни хора, разни идеали.
Ние си взехме кола година и девет месеца, след като пристигнахме.
Точно! Не знам за Канада,ама в Лондон от 2-ра зона до Марбл Арч с кола ти е мин. 1,30ч. в трафик. С автобус е по-бързичко,но има доста спирки.Виж с метро ти е 15-20мин и то при положение че сменяш линии. Ако увеличим дистанцията до Слоун Скуеър и съвсем става ясно че с метрото си само на плюс.
Разбира се,99% от българите карат коли въпреки всичко защото за тях е чувство на престиж."Кой съм аз че да се бъхтАМ пеша?" :rock: Поне избиват пари от българските табели понеже глобите не важат за тях :emo: поне до скоро беше така че ууж щяха да правят единна евро система.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от borkoo »

Вио

Ако си забелязал въпросните бус ленти имат ограничение за движение на автомобили по тях само в определени часове от деня.В останалото време по тях се движат всякакви транспортни средства.Да не отварям темата за дисциплината на шофьорите в Монреал защото тя е под нулата и въобще не е рядкост да видиш автомобили или камиони да се движат в бус лентата в забранените часове.Отделно от това бус ленти има само по големите булеварди.Просто не можеш да ме убедиш,че автобусите не страдат от задръстванията в Монреал.За еколкогията не споря,не ми е любима тема.Като пристигнах тук започнах работа,останах приятно изненадан,че там имаше един българин,готин пичага от София живее тук от 4 години.Човека има 2 малки деца и беше без кола.Оказа се,че ми е комшия през няколко улици и така започнах да го возя до работа всеки ден.Започна да ми разправя неволите си с пазаруването,мръзненето по спирките,бутането на детската количка в снега и т.н.Минаха се 2-3 седмици и един ден ме пита дали ми е удобно след работа да отидем да огледаме две коли.Както и да е,отидохме,купи си кола.Човека ми каза,че се е родил,употреби точно този глагол и се чудеше защо се е чанчил толкова години без кола.Мотивите му да не си купува кола толкова време бяха,че вече е свикнал с обществения транспорт който обаче псуваше редовно,гадната зима и риненето на снега които също псуваше,липсата на места за паркиране,но за последното псува сега :D .Всеки си има мнение,аз изразявам своето,въпреки,че както се изрази тука един индивид не го кефело.Продължавам да поддържам тезата,че е нужно всяка свободна минута да бъде прекарвана извън града.Лично аз не спирам да ходя по паркове,езера и шалета извън Монреал.Мене лично този град ме подтиска,не ми харесва,но има работа,трябва да се бачка за това съм принуден да живея тук.Надявам се,че ще дойде времето когато ще мога да си закупя имот,задължително извън Монреал и ще живея спокойно без шум,липса на места за паркиране и т.н.
Публикувай отговор