Кацнахте, а сега на къде?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Kan_Tangra »

Dahila написа:А някакви впечатления от LaSalle, Lachine, изчетох де що има мнения из форума за тях. Останах с впечатление, че пътуване от Lachine до downtown (при евентуална работа там..) е около 1ч., което май е доста. Но ако има опция с кола до метро станция и примерно, ако има безплатен паркинг на метростанцията, сигурно е малко по-удобно, лесно и бързо. Същото се чудя и за Longueuil - пак да се ползва кола до метро станция, която все пак е 1 там. Търсим си по-спокоен и тих квартал и да има достатъчно детски градини и училища в района. Всякакви нови мнения са добре дошли! Мерси!
И само да добавя, че като гледам из googlemaps всичко изглежда сравнително добре, зелено, не се виждат много хора и съответно не мога да си извадя извод за населението :) А и като сравнявам със София, всичко ми изглежда по-добре ;)
Лашин с обществен транспорт, или кола + обществен транспорт, забрави!
3 дена път с камили.
За ласал, най-далавера е да е около парка ангриньон или метрото с това име. Имаше един автобус по бул нюман, май 106 беше, не помня. Той също е редовен. Всичко друго с обществен транспорт е ад. Автобусите са на 30мин. Един да не мине (което става поне по 1 път на зима), задължително пневмония.

Все пак като някакъв компромисен вариант бих препоръчал по-достъпните зони на ласал, кот де неж, кот сейнт люк има много българи също, и е сравнително не зле като позиция и обстановка. Може би в кот де неж и кот сейнт люк цените са с един нюанс по-високи, отколкото във вердън и ласал.
Вердън също би могло. Има много социаладжии, малко китайци, но чат пат като за новопристигнали не е зле. Най-големият плюс е, че е близо до реката, до магистрали, до центъра. Има и училища, но не знам колко много. Наемите са сравнително ниски.

Уестмаунт, Платото са по-скъпи.
Метро Вендом, западната улица Шербрук, на запад от Декари също не е зле.

Наемите на отоплените жилища са горе долу същите като на неотоплените. Имайте го предвид.
Транспорта не е това, което е ... на карта. Масово има автобуси, които са на 30 мин.
Изключения правят автобусите на големите булеварди. Те са на няколко мин. Включете го и това в сметките.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Montre »

Хора, благодаря за включванията :) eva-vet-eva , специални благодарности, че се включи да напишеш за Розмонт ! Нямам търпение да заминем и да се поразходим в този район, за да го разгледаме. Отдалече много ми допада.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от jasmin_veni »

Благодаря за информацията.
Аз се бях засилила към Кот Сейнт Люк (главно заради бетонните блокове, че сме с диво дете), но предполагам има пролеми с транспорта, щом няма метро? Честно казано съм готова и кола да подкарам, стига да ни хареса квартала и да намерим хубава квартира в бетонен блок.
ЛаСал и Розмонт са ми другите два избора, но имам усещането, че накрая всичко ще бъде изтрел в тъмното, на късмет, колкото и да разучавам и чета.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от karelia79 »

Montre написа:Хора, благодаря за включванията :) eva-vet-eva , специални благодарности, че се включи да напишеш за Розмонт ! Нямам търпение да заминем и да се поразходим в този район, за да го разгледаме. Отдалече много ми допада.
Montre, и ние на там сме се насочили. Първоначалният ни вариант беше Ла Сал, но Розмонд е по-близо до центъра, а и до колежите, които сме подбрали. Ще се виждаме из квартала... ;)
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Dahila »

И аз благодаря много! Наистина като гледам транспорта по карта, от официалния сайт, изглежда добре в пиковите часове. Гледах, че има и някакъв влак, само сутрин и вечер, през 20-30 мин, но поне стига за 20мин., не знам до колко е удобен де. В кварталите има ли задръствания? Или само поголемите булеварди? И аз май трябва да се пренасоча :)
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Montre »

karelia79 написа: Montre, и ние на там сме се насочили. Първоначалният ни вариант беше Ла Сал, но Розмонд е по-близо до центъра, а и до колежите, които сме подбрали. Ще се виждаме из квартала... ;)
:) Супер, а може да се получи така, че още в самолета да се засечем.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Joya написа:Също така не виждам защо колата трябва да е задължителна в град като Монтреал. Айде малко бг комплекси, кола и къща и скъпи дрешки, ама всичко на заем.
След тази свирепа зима, която още няма намерение да свършва ми е интересно, дали още намираш притежанието на кола за комплексарско. $5-600 за някой ръждясалник носи огромно облекчение за семейството.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Joya »

ablood написа:
Joya написа:Също така не виждам защо колата трябва да е задължителна в град като Монтреал. Айде малко бг комплекси, кола и къща и скъпи дрешки, ама всичко на заем.
След тази свирепа зима, която още няма намерение да свършва ми е интересно, дали още намираш притежанието на кола за комплексарско. $5-600 за някой ръждясалник носи огромно облекчение за семейството.
Сори не мога да се изкажа, аз зима без кола не съм карала, моето мнение се отнася за пролет -лято, ама гледам хората щъкат с градски транспорт. Ако са по-корави, може би издържат, аз съм от тези които обичат зимата, гледайки я през прозореца :)
Освен това децата са на вън всеки ден от училище, а също и сигурно половината Монреал ползва градски транспорт, в този ред на мисли ако таралясника не запали зимата, какво ли облекчение е ??
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Joya написа:...в този ред на мисли ако таралясника не запали зимата, какво ли облекчение е ??
В този ред на мисли ако се подхлъзнеш на леда и си счупиш нещо какво облечкение е? Тази зима беше голяма жътва за ортопедите.
За 9 години тук ми се е случвало само веднъж да не ми запали колата (и веднъж на жена ми), докато само миналият Май монреалското метро направи рекорд от 6 затваряния за 8 дена. Добре, че всичките бяха късички (3 половинчасиви и 3 едночасови).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от jasmin_veni »

А сега, ако може да споделите и малко за шофирането в Квебек, ще съм безкрайно благодарна!
Тук се отказах да шофирам, а за два месеца имахме няколко инцидента с млади девойки, едната от която ни блъсна в задната броня и избяга....та се гонихме из София, докато я хванем. Оказа се, че девойката има регистрирани 36 нарушения и още си кара. Знам, че тук мога да отказвам да шофирам, ама като ви слушам за зимите, май ще ми се наложи.
та ако ми кажете как е там движението и културата на шофиране, сравнено с Бг, наистина ще ме надъхате...или откажете :D
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Joya »

ablood написа:
Joya написа:...в този ред на мисли ако таралясника не запали зимата, какво ли облекчение е ??
В този ред на мисли ако се подхлъзнеш на леда и си счупиш нещо какво облечкение е? Тази зима беше голяма жътва за ортопедите.
За 9 години тук ми се е случвало само веднъж да не ми запали колата (и веднъж на жена ми), докато само миналият Май монреалското метро направи рекорд от 6 затваряния за 8 дена. Добре, че всичките бяха късички (3 половинчасиви и 3 едночасови).
Виж сега, аз не виждам защо с теб спорим, става дума възможно ли е поне в началото да се живее без кола, да според мен е възможно. Удобно ли е, не според мен не е удобно, ама ако нямаш избор, по-добре да инвестираш парите си в нещо друго, от колкото в някой таралясник. Хората живеят и без кола. Повечето семейста идват с изчислени пари за първите месеци, не всеки може да си позволи кола, а Монреал е град в който спокоино може да оцелееш и без такава, удобството пак отива на заден план, когато на преден е нуждата.

jasmin_veni, споделям само защото си жена :) Представям си как ще ме оплюят специалистите, ама да си кажа. Аз съм шофирала в София по 3-4 километра на ден в едната посока и обратно, за мен беше голям стрес и нерви. Тук шофирам общо около 40 км на ден, и много си ми харесва, като се изключи, че хората нямат много навика да дават мигач и понякога трябва да им четеш мислите, другото е ок, толерантни са, рядко ми се случва някой да не ме пусне, определено тук шофирането не е стрес, е в началото е малко зор със знаците, особено за паркиране и отнасяш няколко глоби, но се свиква. Пътищата се чистят прилично, макар че като има снеговалеж не ловят снежинките във въздуха, ама
се кара, поне на следващият ден вече е изчистено, щом в София ме е било страх да карам при 3-4 см сняг, а тук при над 20+ не ми пречи, значи чистят хората :devil:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от jasmin_veni »

Благодаря за споделеното, Joya :) За мигачите ми стана много весело, онзи ден си коментирахме, че явно вече се смятат за лукс и явно трябва да си с ясновидски способности, за да можеш да шофираш спокойно тук :P
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Kan_Tangra »

Тук шофьорите са големи флегми. Дори и мъжете карат като п.. жени, де. :D
А има и някакви ултра квебе-мачо-феминистки, които държат да се докажат на всяка цена.
Повече внимание заслужават етносите и цветовете на шофьорите, но не ми се пише.
Само за такситата ще кажа, че поне в бг такситата що годе могат да шофират. Тукашните всичките са от хаити. И за 1 път са видели кола, като са пристигнали преди година-две тук в Канада. Съответно нямат грам усет за движението.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от dea »

Шофирането в Мореал е стресово, не си създавайте илюзии . Всяка втора кола е ударена я отпред, я отстрани и т.н. Това за мен е по-показателно дали стават сблъсквания. Изпреварвания се правят предимно отдясно. И не намирам за израз на толерантност когато на червен светофар останалите автомобили се нареждат в колона в лявата лента, последният да застане най-отпред отдясно за да изпревари всички. Ограниченията на autoroute 40 се спазват само ако наоколо има полицейска кола. Този, който е решил, че му пречи това, че спазваш ограниченията на скоростта ти се залепва отзад и те "притиска": голям кеф! Като плюс за карането в Мореал в сравнение със София ще кажа: не свирят с клаксони и не пресичат на червно.
А пък за дупките по шосето да не захващам да пиша.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от IFF »

dea написа:Шофирането в Мореал е стресово, не си създавайте илюзии . Всяка втора кола е ударена я отпред, я отстрани и т.н. Това за мен е по-показателно дали стават сблъсквания. Изпреварвания се правят предимно отдясно. И не намирам за израз на толерантност когато на червен светофар останалите автомобили се нареждат в колона в лявата лента, последният да застане най-отпред отдясно за да изпревари всички. Ограниченията на autoroute 40 се спазват само ако наоколо има полицейска кола. Този, който е решил, че му пречи това, че спазваш ограниченията на скоростта ти се залепва отзад и те "притиска": голям кеф! Като плюс за карането в Мореал в сравнение със София ще кажа: не свирят с клаксони и не пресичат на червно.
А пък за дупките по шосето да не захващам да пиша.
Съгласен съм с горното на 100%. Миналата година ходихме до Кебек-град, карайки си из него се спогледахме с жената и се оказа, че и двамата имаме някакво странно чувство че нещо не е наред. Ослушвахме се за шумове от гумите, странен звук от мотора, обаче нищо не открихме. В един момент и двамата зацепихме едновременно, че няма дупки и пукнатини по пътя, колата не друсаше, дотолкова сме свикнали с това в Монреал, че като отидем навън ни липсва, затова закачам с едната гума банкета или тротоара отстрани, та да усетя приятното подрусване.:D
Публикувай отговор