Кацнахте, а сега на къде?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Tally Lua
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 7:28 pm
Местоположение: Старият континент

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Tally Lua »

Здравейте, някой да е приравнявал диплома по психология и случайно да я наясно как стои въпросът с работа за психолози? Ще съм ви много благодарна, за информацията :)
There are two kinds of pain. The sort of pain that makes you strong, or useless pain. The sort of pain that's only suffering. I have no patience for useless things.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от tonich »

Tally Lua написа:Здравейте, някой да е приравнявал диплома по психология и случайно да я наясно как стои въпросът с работа за психолози? Ще съм ви много благодарна, за информацията :)
Уточни се за коя провинция и кой град питаш, моля!
Също и за какво точно ще приравняваш: за учебо заведение, пред професионална асоциация/ордер или пред конкретен работодадел.


ПП. То и да се задават правилни въпроси не е лесно...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Tally Lua
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 7:28 pm
Местоположение: Старият континент

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Tally Lua »

За Ванкувър BC и Квебек. Имам желание да завърша магистърска степен, в някой от двата града (да отбележа, още съм в Бг, но проучам възможностите как да уредя живота си в Канада :) ) . Въпросът ми е, имали хора които работят в тази сфера или са учили психология, без значение в кои град?

ПП - не е лесно ами, но ще се научим ;)
There are two kinds of pain. The sort of pain that makes you strong, or useless pain. The sort of pain that's only suffering. I have no patience for useless things.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от optics »

Познавам 2-ма такива човека, но не са форумци и рядко ги виждам. Работа има, но с перфектен език. Ако не е перфектен има други опции, но много по-малко позиции. Това знам от тях. А да - и много по-добре с тукашна диплома.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Tally Lua
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 7:28 pm
Местоположение: Старият континент

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Tally Lua »

За езика ясно, а някакви наблюдения относно университетите пак във Ванкувър и Квебек (предимно хуманитарните дисциплини)? Малко се притеснявам да задам този въпрос, но няма как - как стоят нещата с ученето в университет, ако си по квебекската програма - учене, работа? Отначало ли започваш, защото аз имам вече бакалавърска степен? :$
There are two kinds of pain. The sort of pain that makes you strong, or useless pain. The sort of pain that's only suffering. I have no patience for useless things.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от balbi »

Квебек Сити или провинция Квебек?
Аватар
Tally Lua
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 7:28 pm
Местоположение: Старият континент

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Tally Lua »

Провинцията
There are two kinds of pain. The sort of pain that makes you strong, or useless pain. The sort of pain that's only suffering. I have no patience for useless things.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Люта чушка ® »

vio написа:За тези, които са на старта и ще кацнат в Канада...
Ако темата целеше да бъде информативна, мястото и би трябвало ба дъде в Общ форум Канада, а не в Имиграция в Квебек.
Гледам, въпроса за банковите сметки и кредитните карти е останал встрани от фокуса на вниманието. По мои наблюдения, колкото по-рано се сдобиете с такива, толкова по-лесно ще уреждате всякакви въпроси свърани с пазаруване, разплащане и пр. неизбежности.
За новопристингали в провинция Квебек има две банки, които предлагат кредитни карти за новодошли.
http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,2468,00.html" - Scotiabank
http://www.rbc.com/canada/credit/credit ... 274DA433B4" - RBC Royal Bank
Весели (предстоящи) празници!
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от JennyAnyDots »

Люта чушка ® написа: Ако темата целеше да бъде информативна, мястото и би трябвало ба дъде в Общ форум Канада, а не в Имиграция в Квебек.
Може би мястото не е толкова зле избрано... темата е насочена към тези, които още не са пристигнали в Канада; а от двата под-форума за имиграционната процедура, този има 12-15 пъти повече активност.
Люта чушка ® написа: Гледам, въпроса за банковите сметки и кредитните карти е останал встрани от фокуса на вниманието. По мои наблюдения, колкото по-рано се сдобиете с такива, толкова по-лесно ще уреждате всякакви въпроси свърани с пазаруване, разплащане и пр. неизбежности.
Напълно подкрепям, въпросът е от важните. Има още две възможности за кредитна карта, неизброени от Чушката. Да уточня, че и двата варианта са в Квебек, за другите провинции не знам:
- За тези, които ще учат в колеж или университет и ще теглят студентски заем - май всички банки предлагат и кредитини карти в пакета (поне нашата, RBC, го прави). Не всички банки обаче пък предлагат самите студентски заеми - първата ни банка (ТД) не го правеше на времето (преди 4 години).
- Кредитна карта от голям магазин - Сиърз, Хъдсън бей кампъни... Да, условищта по тези карти са отвратителни (висока лихва), но пък никой разумен човек няма да ползва картата да трупа заеми по нея, а да трупа кредитна история (т.е. превъртате през нея хранителните стоки примерно всеки месец). Не че ги препоръчвам специално, но стават, ако знае човек какво да прави с тях.

Аз пък бих сикала да споделя нещо, за което учудващо малко се говори и учудващо малко хора го ползват: помощ от местната търговска камара или друга подобна организация да си намерите първата работа. За целта трябва да ви насочи агент от амплоа Кебек (както уточних в началото, моето инфо е за Квебек). Т.е. първо се регистрирате в Амплоа-то като търсещ работа и те ви насочват към подобна организация (ако не ви предложат, питайте вие!). Много са ценни, защото ви помагат да усвоите тукашния подход за търсене на работа, ако имате късмет, самият агент от организацията звъни с вас по потенциални работодатели, стигайки с полу-официалния си сттатут до хора, до които вие сами трудно ще стигнете по телефона. Повечето хора минаващи програмата си намират работа по специалността, след няколко интервюта. Познати, търсещи сами, трудно стигаха до интервюта изобщо. Не казвам, че за всеки е така, но е една възможност, която си струва да се ползва, при нас сработи много добре не веднъж, а два пъти.

За онези малцина които пък са луди като мен да карат изцяло нов бак тук, горещо препоръчвам кооп програма, ако по специалността ви има такава. Удължава ви следването, но го удължава с времето, на което сте били на (добре платен) стаж в местна/и фирма/и. За метриз също някои университети предлагат по някои специалности industrial experience, което си е мног облизо до коопа, поне при нас (Конкордия).

Във връзка със тудентския живот, ако това планирате - студентските застраховки (зъбни и прочие) хич не са лоши, така или иначе ги плащате задължително, пак ми е странно колко хора не ги ползват (поне с които съм разговаряла). И човек може да си запише и половинката и децата също, ако половинката не работи разбира се на място с добра застраховка (малко вероятно при новодошли).

Изобщо по темата учене в университет - кое как, кога, защо, може много да се изпише, но ми се струва че по-малко хора ги влече (нали колежът е по-кратък), ако някой се интересува да дрансе на лични да не спамя темата.
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от misirosi »

Здравейте, бихте ли обяснили малко по-подробно що е туй "кредитна история", за какво се ползва, предимства. Въпреки че съм тук от скоро не ми е много ясно, а за новопристигналите съвсем. Благодаря.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Колкото повече заеми теглиш (и си плащаш вноските), толкова по-охотно ти предлагат повече.

Хубаво е, ако възнамерявате да купувате имот, или стартирате бизнес.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Koko »

misirosi написа:Здравейте, бихте ли обяснили малко по-подробно що е туй "кредитна история", за какво се ползва, предимства. Въпреки че съм тук от скоро не ми е много ясно, а за новопристигналите съвсем. Благодаря.
Кредитната история (или кредитния рейтинг) е много важна и отразява колко надежден си ако кандидатстваш за кредит - като се започне от кредитна карта или кредитна линия и се стигне до купуване на кола на изплащане или ипотечен кредит за покупка на недвижим имот, а в някои случи или по-скоро за някои професии проверката й може да бъде условие при кандидатсване за работа. При кандидастване за квартира също може да ти поискат да ти проверят кредитния рейтинг.
В нета могат да се намерят доста неща по въпроса, можеш да започнеш дори от уеб сайтовете на големите банки, където също има информация по въпроса, можеш да започнеш също и от уикито

http://en.wikipedia.org/wiki/Credit_history"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от optics »

Koko написа:
misirosi написа:Здравейте, бихте ли обяснили малко по-подробно що е туй "кредитна история", за какво се ползва, предимства. Въпреки че съм тук от скоро не ми е много ясно, а за новопристигналите съвсем. Благодаря.
Кредитната история (или кредитния рейтинг) е много важна и отразява колко надежден си ако кандидатстваш за кредит - като се започне от кредитна карта или кредитна линия и се стигне до купуване на кола на изплащане или ипотечен кредит за покупка на недвижим имот, а в някои случи или по-скоро за някои професии проверката й може да бъде условие при кандидатсване за работа. При кандидастване за квартира също може да ти поискат да ти проверят кредитния рейтинг.
В нета могат да се намерят доста неща по въпроса, можеш да започнеш дори от уеб сайтовете на големите банки, където също има информация по въпроса, можеш да започнеш също и от уикито

http://en.wikipedia.org/wiki/Credit_history"
Коко го е обяснил качествено и стегнато. Бих искал да добавя следното:

1. Рейтингът го изчислява съответна агенция и го предоставя или на тебе си или на оторизиран от теб (тоя от когото искаш пари). Примерно - 800 точки. Ти можеш да имаш някаква идея че 800 точки е супер а 400 зле, но никога не можеш да знаеш точните критерии на лихваря (той не ги казва!). Принципа е - ти ги оторизираш, те гледат и решават дали да ти дадат заем, карта и пр.

2. Рейтингът ще ти е добър ако имаш кредитна карта и си я плащаш редовно. Също така (логично) по-добър рейтинг ще има някой който от 5 години си плаща редовно и навреме кредитната карта отколкото някой от 3 месеца.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от Montre »

Здравейте :) Ще се радвам ако споделитe впечатления от следните квартали в Монреал :Ahuntsic, Villeray, Rosemont-La Petite Patrie, Le Plateau. Специално Villeray, Rosemont-La Petite много ме привличат. Изглежда са спокойни за семейства с малки деца, а в същото време имат добре уреден транспорт и са достатъчно централни. Изглежда много зелено, видях че има доста паркове, кафенета и ресторанти. В Rosemont има и доста детски градини, което нас ни вълнува. Разгледах няколко сайта и на начални училища и изглеждаха добре. Повечето квартири, които се предлагат са в типичните двуетажни блокчета с външни метални стълби. Ако някой живее в подобно блокче може да сподели дали са добре топлоизолирани и шумоизолирани, защото ми се струват по-старички. Изобщо всичко, което се сетите за живота в тази част на Монреал ще ми е интересно.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кацнахте, а сега на къде?

Мнение от ablood »

Характерно за същността на човека е да защитава решенията, които е взел. За това дори и хората, прецакали се в неподходящ район рядко имат доблестта да си признаят. Пък и дори в последната дупка ще се намерят някакви предимства.

За това ппитайте хора, сменили няколко квартала.

Моето лично мнение - 20-те месеца прекарани в Cite des Neiges бяха силно депресиращи. Сега сме в читава част на Лавал, но имайте впредвид, че това е град, голям почти колкото цял Монреал, така, че също се дели на дупки/прилични/луксозни райони.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор