Дата и час: Пон Сеп 24, 2018 7:54 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2016 8:31 am 

И нещо друго - този курс по францизация на място задължителен ли е, колко време продължава и може ли да се прекъсне по всяко време ( примерно намираш работа и не можеш да ги съвместяваш)?[/quote]

Курсът не е задължителен и можеш да го прекъснеш, когато искаш. В същност, имаш право да го караш в първите 5 години след пристигането. За това,че ти намалят нивото при оценяването, не мисля, че е при всички и навсякъде. В моята група имаше една арабка, дето нямаш никаква нужда да учи и деже се бяха опитали да й откажат, но тя им беше казала, че има проблем с писането и я пуснали. Лично според мен, с С1 от БГ, нивото ще ви се стори доста ниско. Аз влязох на трето, последно ниво, имах Б2 от БГ и определено като граматика нищо ново не научих. Да не говорим, че хората взимаха бъдеще просто време ( в ниво 3, последното), а кондисионелите ги минаха с бясна скорост, в края на курса, материя, без която в БГ не знам какво ниво биха ти дали. За сюбжонктива да не говорим. Колумбетата от курса не знам дали и след години тук научават, че има такова животно. Курсовете на Министерство на имиграцията са на 3 нива, всяко от по 11 седмици. Служат да имаш някакви доходи в началото, докато се ориентираш какво ще правиш.

CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2016 4:20 pm 
Аватар

за францизацията тук зависи в кой колеж си. Мъжът ми беше във Вю Монтреал, изкара всички нива, започна от почти 0 ниво (имаше някакъв речник, но пасивен), после продължи едно ниво лятото в Юкам и в края на трето ниво вече се оправяше доста добре с езика. След 4-то се яви на изпит по френски за тукашен колеж и го приеха.
Не съм съгласна, че нищо не научавате от францизацията, но трябва да се учи допълнително и във вас, не само да посещавате курсовете например. Да не говорим, че мъжът ми попадна в супер група и направи страхотни приятелства, които и до днес продължават :)

Онлайн курса ми помогна, колкото да имам с кого да си говоря всяка седмица, да упражнявам езика докато пристигнем.

Полет - 26.05.2014г.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 2:45 am 

Сърдечно благодаря на всички за информацията и коментарите ! Намерих отговор на всички въпроси, които ме вълнуваха в момента от България. А и с оглед на това да постъпим правилно, все пак, доколкото е възможно ... ;)

На всички желая сила и оптимизъм ! :)

Visa: 11.12.2015

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2016 7:39 am 
Аватар

Shenia написа:
Сърдечно благодаря на всички за информацията и коментарите ! Намерих отговор на всички въпроси, които ме вълнуваха в момента от България. А и с оглед на това да постъпим правилно, все пак, доколкото е възможно ... ;)

На всички желая сила и оптимизъм ! :)

:y:

Имиграция в Квебек. Имиграция в Канада.
Сертифицирани преводи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 20, 2017 10:22 am 
Аватар

Не е съвсем по темата, но интересува доста хора, които смятат да карат францизация на място.

http://www.newswire.ca/fr/news-releases ... 44033.html

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]