Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.нат.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.нат.

Мнение от Jidja »

Здравейте,
има ли желаещи за групов полет в началото на месец март? :)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от karelia79 »

Jidja написа:Здравейте,
има ли желаещи за групов полет в началото на месец март? :)
:) Желаещи има, ама още сме назад в процедурата... :$
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
kpetja
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 11:36 am
Местоположение: София

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от kpetja »

До колкото разбирам по-добре би било да се отиде към края на месеца. Ние сме по-скоро за Януари...ако се нагласят плановете ни!
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от margaret »

kpetja написа:До колкото разбирам по-добре би било да се отиде към края на месеца. Ние сме по-скоро за Януари...ако се нагласят плановете ни!
Какво е значението дали ще е края или началото на месеца???
Иначе и ние сме решили за март стига да имаме визи тогава...вече втори месец от както пратихме докса до Сидни и никакъв отговор...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от zenman »

Значението е, че колкото по-близо до края на месеца пристигнете, толкова по-малко време ще сте извън здравната система тук. Броят се три месеца, като е без значение дали през първия месец си пристигнал на първо или на 30-то число. Все се зачита за цял месец ;)
kpetja
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 11:36 am
Местоположение: София

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от kpetja »

margaret написа:
kpetja написа:До колкото разбирам по-добре би било да се отиде към края на месеца. Ние сме по-скоро за Януари...ако се нагласят плановете ни!
Какво е значението дали ще е края или началото на месеца???
Иначе и ние сме решили за март стига да имаме визи тогава...вече втори месец от както пратихме докса до Сидни и никакъв отговор...
Ние чакахме 3 месеца докато от Сидни кажат, че е ок и пращат док. за визовото бюро. После още поне месец докато от Букурещ разберат, че имат досие...пратиха ми формулярите за мед.прегледи, после пък поискаха да им попълня периоди отпреди 20 години къде съм живяла и какво съм правила...след 18 год.възраст. И най-неочаквано ми посикаха паспортите по-малко от седмица след прегледите. Взите са факт месец по-късно. Важно уточнение - таксата за постоянно пребиваване се плаща само в МКБ Юнионбанк.
А за да се получи здр.карта трябва да си там 3 календарни месеца т.е. ако отидеш и подадеш док. на 28-ми март ти го броят за един месец, затова е добре да се пристигне там в края на месеца.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от AnnaR »

zenman написа:Значението е, че колкото по-близо до края на месеца пристигнете, толкова по-малко време ще сте извън здравната система тук. Броят се три месеца, като е без значение дали през първия месец си пристигнал на първо или на 30-то число. Все се зачита за цял месец ;)
Чакайте сега, не обърквайте хората: пристигането не е свързано със здравната система, а датата на подаване на документи за здравна карта е важна. Имам предвид, че ако си пристигнал примерно на 28/2/2014 петък, съответно ще подадеш документи през март и все тая, че си пристигнал в края на месеца и съответно месец февруари никой няма да ти го брои.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от borkoo »

AnnaR

Сори,обаче написаното от теб не отговаря на истината.Навсякъде където отидеш като новодошъл,за здравна карта,социален номер, и т.н гледат дата на влизане в Канада.Изискваните документи са байа,задграничния паспорт и конформасиона.Все пак минах всичко преди само няколко месеца и съм още пресен :) !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от pumpy »

borkoo написа:AnnaR

Сори,обаче написаното от теб не отговаря на истината.Навсякъде където отидеш като новодошъл,за здравна карта,социален номер, и т.н гледат дата на влизане в Канада.Изискваните документи са байа,задграничния паспорт и конформасиона.Все пак минах всичко преди само няколко месеца и съм още пресен :) !
И това не е вярно. Трите месеца текат от момента, в който се регистрираш в режито. Може да го направиш и по телефона и да им изпратиш/занесеш документите по-късно, но е важно кога си се регистрирал, а не кога си влязъл в Провинцията. Тоест ако кацнеш на 28 февруари сутринта, което не се случва от Европа, и се обадиш веднага в режито, февруари ще ти се брои за месец и ще те "покрият" здравно от първи май. Ако се обадиш или отидеш на крака в режито на първи март, то ще те покрият от първи юни, независимо кога си влязъл.
Аз все пак не бих рискувал толкова късно в месеца...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от balbi »

borkoo написа:AnnaR

Сори,обаче написаното от теб не отговаря на истината.Навсякъде където отидеш като новодошъл,за здравна карта,социален номер, и т.н гледат дата на влизане в Канада.Изискваните документи са байа,задграничния паспорт и конформасиона.Все пак минах всичко преди само няколко месеца и съм още пресен :) !
Гледат датата, когато си подал документи, а не датата когато си влязъл.
Специално за медицинските. Ако си пристигнал на 29 януари и си се мотал и подадеш началото на февруари наистина януари няма да ти го сметнат за месец.
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от zenman »

Pumpy е прав. Важи датата на регистрацията в режито и не е хубаво да оставяте за последния ден от месеца пристигането. Пристигане към 20-то число е ок примерно, предвидете да има 5-6 работни дни до края на месеца, за да имате време да се организирате. Договор за наем не ви трябва, стига някой познат с адрес тук да дойде с вас и да потвърди, че живеете при него. Мисля, че се попълва една декларация в този смисъл. Впоследствие, когато наемете жилище, винаги може да се обадите и да смените адреса. :handshake:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от balbi »

pumpy написа: И това не е вярно. Трите месеца текат от момента, в който се регистрираш в режито. Може да го направиш и по телефона и да им изпратиш/занесеш документите по-късно, но е важно кога си се регистрирал, а не кога си влязъл в Провинцията. Тоест ако кацнеш на 28 февруари сутринта, което не се случва от Европа, и се обадиш веднага в режито, февруари ще ти се брои за месец и ще те "покрият" здравно от първи май. Ако се обадиш или отидеш на крака в режито на първи март, то ще те покрият от първи юни, независимо кога си влязъл.
Аз все пак не бих рискувал толкова късно в месеца...
:y:
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от Desito »

Jidja написа:Здравейте,
има ли желаещи за групов полет в началото на месец март? :)
Ние също бихме искали да заминем през пролетта, но Все още сме назад в процедурата , но ако нещата се наредят и имаме късмет може и ние да се вредим :)
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от AnnaR »

Пумпи и Балби,

Регистрация по телефона наистина ли става и по-късно отваш на място? Мен преди години ме отрязаха, като се обадих по телефона да се пробвам да се регистрирам. Отсякоха, че трябва да отида на място и да подам документи и че там ме снимат съответно. Няколко дни по-късно, по факс пуснах договора за наема. Имах още от България намерено жилище.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет до Монреал - 2014 г.

Мнение от pumpy »

AnnaR написа:Пумпи и Балби,

Регистрация по телефона наистина ли става и по-късно отваш на място? Мен преди години ме отрязаха, като се обадих по телефона да се пробвам да се регистрирам. Отсякоха, че трябва да отида на място и да подам документи и че там ме снимат съответно. Няколко дни по-късно, по факс пуснах договора за наема. Имах още от България намерено жилище.
Аз лично съм регистирирал приятел по телефона и то при положение, че се обадих само да получа инфо. Служителката отсреща ме "насили" да го регистрирам. Това стана през далечната 2006 обаче, та знам ли как е сега. Вярвам, че още ства, но всичко зависи от това, на кой некадърник ще попаднеш, а когато си прясно дошъл не си им свикнал и не ти се "разправя" по телефона и затова се "предаваш"
Публикувай отговор