Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.нат.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от optics »

kristian31 написа:Колеги полет до Монреал през Торонто(истанбул-торонто-монреал)може ли да имаме проблеми някакви с емиграционни?Аз мисля
че няма да има,защото реално сме транзит,не влизаме в Канада.Моля за мнения.
Е как така не влизате в Канада, нали това е целта на занятието ?
Или имаш предвид в Торонто да рекат - защо сте дошли тука ? Не виждам защо.

megamo6 - ти ако на полета до Монреал викаш безобразно дълъг, как ще кажеш за полета до Ванкувър ? ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
megamo6
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 11:02 am

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от megamo6 »

optics, ами на мен ще ми е за първи път това чудо ппрезокеански полет. Повече от 2-3 часа не съм летяла а и с дете нито веднъж. За жалост това ни е опцията :worried:, ще го преживеем мисля си аз, все-някак. В интерес на истината нямам идея колко се лети до Ванкувър, ноооо ще се постарая да се информирам незабавно имаме близки приятели там.... Оххх, хайде чакам някой да лети с катарците преди нова година и да сподели инфо, иначе всички, които са ползвали тази авиокомпания казват, че обслужването е на доста високо ниво.... ама ще поживеем, ще полетим и ще видим! Дано не сляза от самолета в този вид :crazy: , че ще ни екстрадират преди да са ни пуснали на канадска земя!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Koko »

kristian31 написа:Колеги полет до Монреал през Торонто(истанбул-торонто-монреал)може ли да имаме проблеми някакви с емиграционни?Аз мисля
че няма да има,защото реално сме транзит,не влизаме в Канада.Моля за мнения.
По принцип през имиграционните би трябвало да минете на първото канадско летище на което кацнете, т.е. във вашият случай това ще е Торонто и едва след това да продължите към Монтреал.
Не би трябвало да имате проблеми с имиграционните, при нужда можете да им покажете билетите ви за Монтреал и да им обясните че това е последната ви дестинация.
А иначе, след 11 часов директен полет човек не знае в какво агрегатно състояние се намира и в коя часова зона е биологичния му часовник.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Marto »

optics написа: megamo6 - ти ако на полета до Монреал викаш безобразно дълъг, как ще кажеш за полета до Ванкувър ? ;-)
Ами и той би бил толкова някъде.

От Близкия изток до Ванкувър няма директни полети, но от Дубай до Сиатъл полетът е само с около час по-дълъг. От Доха до Монреал се лети над централна Европа, Великобритания и южния край на Гренландия. От Дубай до Сиатъл тръгват директно "нагоре" през северния полюс.
petrfed
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 2:15 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от petrfed »

Относно полета с Qatar през Доха,ние миналата седмица го "изпробвахме" и да споделя инфо за следващите.Първия полет София Доха е със средния клас Ербъси който летят и късите полети за Европа.Разликата е че седалките са по разредени и е доста широчко.Други приспособления бяха специални облегалки за главата.Храната която дават катарците също е 10 нива над Българиан еър да речем.В менюто имаше месо !!!! както и плодова салата,то не бяха сандвичи то не бяха кво ли не :D И 200 кила да си ,малко ме съмнява да останеш гладен.Стюардесите са малко не в час да речем поръчаш нещо и идва чак след 30мин.Полета е към 4 часа..Престоя в Доха е 10 часа и малко,ние имахме ваучери за хотел но предпочетохме да изчакаме на летището,което е пълно със супер ултра луксозни магазини,детски сюрриалистични детски кътове и 5-6 люксозни коли изложени вътре.Огромно летище.В 2 през ноща вероятно имаше 5000 пътника.Има и тихи кътове за спане ,както и ТВ нет кътове но са пълни и трябава дас е пообиколи.В сектор Ами се стори по празно.В Доха е 30 градуса,друго което прави впечатление е че охраната е малко занемарена.През секюрити зона минаваш без да си сваляш се кубинките,което на ЕУ летище е немислимо.Отделно ние случихме на няколко кацнали самолета и се случи да минем всичките 300-400 човека през 2скенера супер бързо,пускаха и по двама трима.Тука ми се струва е им е слабото звено-сигурноста. Престоя в Доха 10 часа като пообиколиш и в спане минава сравнително бързо.Втория полет Доха Монреал с голям Бойнг,но стар.От 300 човека ,бели бяха 5%,5 % негри и 90% цигани ,различни видове цигани.АЗ такова нещоне бях виждал..а съм виждал много. То не бяха някви от Африка ловци на лъвове,чалми,индииски цигани,от Пакистан видях 2-3 по псапортите и т.н. В Столюпиново мисля че са по изчистени :D Явно през Доха им е най-добрата връзка. Лошото е че тея цигани винаги пътуват и с по 3-4 малки циганчета и бяхме в тотална преса отпред,отзад и отстрани с малки циганчета,който тея цигани им обръщат малко внимание и който е пътувал презокенаски знае какво е да си до деца.Тука разликаката беше че полета е 12 часа и малко :D Инвестицията в хубави тапи за уши се възвръща стократно :D Не знам кви са тея въздушни трасета но тоя обиколи цяла Европа и се качи горе до Скандинавия и оттам отпраши за МТЛ.Самолета както казах е Боинг аз не ги харесвам и постояно друсаше като някъв стар Зил а времето беше хубаво.От 12 часа ,5 часа трябваше да седим с коланите.Не е като Еърбъс а380 където няма да друсне няма нищо.Храната и във втория полет бешеадски много ихубава.Пилешко месо и т.н. Стюардесите циркулират като цветарки и сервират и от пиле мляко.На децата и в двата полета дават по една чанта вътре с хиляди работи за оцветяване,книжки и т.н.Учудващо и за мен 12 часа полет не ме умориха.Може би защото дават и чорапи за полета и си събух обувките.Отностно маршутите и първия е през Турция и Иран и оттам до Доха,втория се връща по същия маршрут ,пресича БГ през Калиакра,и шпори нагоре за Скандинавия.Отиването до Доха и после пресичането на Калиакра е общо 8 часа или малко напред назад :D
Като цяло има минуси и плюсове и човек трябва да избере.Минуси ,най вече дълъг полет общо 17 часа+10 престой,лети през несигурен район уж макар оттам да минават стотици самолети на ден,слаба сигурност в Доха/според мен/ и много цигани във втория полет,също и раздрънкания боинг.Минус за мен беше и в менюто за полета нямаше никакви настроики и гледаш само няква тяхна компилация която на вси1ко друго беше и 80% на арабски и не можеше да се променя.Плюсове ,обилна и качествена/за самолет/ храна.Куфари 2х23кг а не само един като КЛМ да речем,и най вече цената която е около -40% от стандартните компании.Семейство от 3 или 4 човека спестява едно 800-900 CAD $ което за новодошли хич не е малко.Ако сте с бебе не мисля че тоя полет е за вас ,за останалите да си преценят + и - .Това е от мен :handshake: :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Marto »

petrfed написа: Самолета както казах е Боинг аз не ги харесвам и постояно друсаше като някъв стар Зил а времето беше хубаво.
:^) :^) :^) :rofl: :rofl: :rofl:
На американските самолети амортисьорите не им струват.

Добре дошъл в Канада. Тебе като те гледам колко си ерудиран, и тука ще имаш бая вземане-даване "с цигани ,различни видове цигани". Доста от началниците ти ще бъдат такива.
petrfed
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 2:15 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от petrfed »

Marto написа:
petrfed написа: Самолета както казах е Боинг аз не ги харесвам и постояно друсаше като някъв стар Зил а времето беше хубаво.
:^) :^) :^) :rofl: :rofl: :rofl: На американските самолети амортисьорите не им струват.

Добре дошъл в Канада. Тебе като те гледам колко си ерудиран, и тука ще имаш бая вземане-даване "с цигани ,различни видове цигани". Доста от началниците ти ще бъдат такива.
Поредния български професор,разбирач от всичко :smack: Нека кажем че съм живял доста в Канада и съм видял какво е цигания.Нека кажем също така и че съм летял доста както на Еърбъси така и на Боинги, и мога да направя сравнение.

Отделно този мой пост беше насочен към хората който тепърва ще летят по тази нова линия да добият представа,а не разни тъпанари да се правят на интересни с безмислени и напълно глуповати постове охарактеризиращи тяхната простовата същност.

Българина и на другия край на света да иде си остава малко и дребнаво нищожество.Жалко за теб, че за толкова години в Ка ,тая жилка не се е изкоренила а напротив.
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от bond007 »

Благодаря ти много, petrfed, за споделената информация. Ние също мислим да летим с тях догодина и ще се възползваме от твоите съвети, както и на други хора, които ще летят с тях.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Koko »

petrfed написа:...
Престоя в Доха е 10 часа и малко,ние имахме ваучери за хотел но предпочетохме да изчакаме на летището,което е пълно със супер ултра луксозни магазини,детски сюрриалистични детски кътове и 5-6 люксозни коли изложени вътре.Огромно летище.В 2 през ноща вероятно имаше 5000 пътника.Има и тихи кътове за спане ,както и ТВ нет кътове но са пълни и трябава дас е пообиколи.В сектор Ами се стори по празно.
Към хората на които им предстои да пътуват, и то за първи път - десет часа е достатъчно дълъг престой за да се отиде до хотела, да си почине човек няколко часа, че дори и да се окъпе на спокойствие преди следващият полет. Поне според мене да се прекарат 10 часа на летището при наличието на хотел, е просто безсмислено.

А твърдението че самолета е друсал много, защото е стар Боинг - просто нямам въобръжение да коментирам.

Информация която не видях, а мисля че ще е полезна - дали двата полета излетяха и пристигнаха по разсписание.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
megamo6
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 11:02 am

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от megamo6 »

petrfed - благодарности, за отделеното време и изчерпателната информация, ние не сме с бебе а и ще сме с още едно семейство, та мисля, че нещата ще са ОК! За полета ще разчитаме на таблети и лаптопи за филмчета на български.! Известно ми е за атракционите на летището, но повече ме притесняват цените, но това ще го решаваме в последствие.... ! Успех зад океана :y: и бърза адаптация!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Kan_Tangra »

petrfed написа:Относно полета с Qatar през Доха,ние миналата седмица го "изпробвахме" и да споделя инфо за следващите.Първия полет София Доха е със средния клас Ербъси който летят и късите полети за Европа.Разликата е че седалките са по разредени и е доста широчко.Други приспособления бяха специални облегалки за главата.Храната която дават катарците също е 10 нива над Българиан еър да речем.В менюто имаше месо !!!! както и плодова салата,то не бяха сандвичи то не бяха кво ли не :D И 200 кила да си ,малко ме съмнява да останеш гладен.Стюардесите са малко не в час да речем поръчаш нещо и идва чак след 30мин.Полета е към 4 часа..Престоя в Доха е 10 часа и малко,ние имахме ваучери за хотел но предпочетохме да изчакаме на летището,което е пълно със супер ултра луксозни магазини,детски сюрриалистични детски кътове и 5-6 люксозни коли изложени вътре.Огромно летище.В 2 през ноща вероятно имаше 5000 пътника.Има и тихи кътове за спане ,както и ТВ нет кътове но са пълни и трябава дас е пообиколи.В сектор Ами се стори по празно.В Доха е 30 градуса,друго което прави впечатление е че охраната е малко занемарена.През секюрити зона минаваш без да си сваляш се кубинките,което на ЕУ летище е немислимо.Отделно ние случихме на няколко кацнали самолета и се случи да минем всичките 300-400 човека през 2скенера супер бързо,пускаха и по двама трима.Тука ми се струва е им е слабото звено-сигурноста. Престоя в Доха 10 часа като пообиколиш и в спане минава сравнително бързо.Втория полет Доха Монреал с голям Бойнг,но стар.От 300 човека ,бели бяха 5%,5 % негри и 90% цигани ,различни видове цигани.АЗ такова нещоне бях виждал..а съм виждал много. То не бяха някви от Африка ловци на лъвове,чалми,индииски цигани,от Пакистан видях 2-3 по псапортите и т.н. В Столюпиново мисля че са по изчистени :D Явно през Доха им е най-добрата връзка. Лошото е че тея цигани винаги пътуват и с по 3-4 малки циганчета и бяхме в тотална преса отпред,отзад и отстрани с малки циганчета,който тея цигани им обръщат малко внимание и който е пътувал презокенаски знае какво е да си до деца.Тука разликаката беше че полета е 12 часа и малко :D Инвестицията в хубави тапи за уши се възвръща стократно :D Не знам кви са тея въздушни трасета но тоя обиколи цяла Европа и се качи горе до Скандинавия и оттам отпраши за МТЛ.Самолета както казах е Боинг аз не ги харесвам и постояно друсаше като някъв стар Зил а времето беше хубаво.От 12 часа ,5 часа трябваше да седим с коланите.Не е като Еърбъс а380 където няма да друсне няма нищо.Храната и във втория полет бешеадски много ихубава.Пилешко месо и т.н. Стюардесите циркулират като цветарки и сервират и от пиле мляко.На децата и в двата полета дават по една чанта вътре с хиляди работи за оцветяване,книжки и т.н.Учудващо и за мен 12 часа полет не ме умориха.Може би защото дават и чорапи за полета и си събух обувките.Отностно маршутите и първия е през Турция и Иран и оттам до Доха,втория се връща по същия маршрут ,пресича БГ през Калиакра,и шпори нагоре за Скандинавия.Отиването до Доха и после пресичането на Калиакра е общо 8 часа или малко напред назад :D
Като цяло има минуси и плюсове и човек трябва да избере.Минуси ,най вече дълъг полет общо 17 часа+10 престой,лети през несигурен район уж макар оттам да минават стотици самолети на ден,слаба сигурност в Доха/според мен/ и много цигани във втория полет,също и раздрънкания боинг.Минус за мен беше и в менюто за полета нямаше никакви настроики и гледаш само няква тяхна компилация която на вси1ко друго беше и 80% на арабски и не можеше да се променя.Плюсове ,обилна и качествена/за самолет/ храна.Куфари 2х23кг а не само един като КЛМ да речем,и най вече цената която е около -40% от стандартните компании.Семейство от 3 или 4 човека спестява едно 800-900 CAD $ което за новодошли хич не е малко.Ако сте с бебе не мисля че тоя полет е за вас ,за останалите да си преценят + и - .Това е от мен :handshake: :D
Да!
И после монреалците сме били расисити!
Цигани имало, с циганчета и негри!
Тези думички трябва напълно да ги забравите.
Нарича се 'африкан-американ' и 'азиат-американ'.
Всичко друго е подсъдна обида и се наказва!
Циганчета имало 90% ... хахаха!
Елате в Мон или То да видите колко процента са циганчетата и негрите!
:rock: :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от balbi »

Marto написа:
petrfed написа: Самолета както казах е Боинг аз не ги харесвам и постояно друсаше като някъв стар Зил а времето беше хубаво.
:^) :^) :^) :rofl: :rofl: :rofl:
На американските самолети амортисьорите не им струват.

Добре дошъл в Канада. Тебе като те гледам колко си ерудиран, и тука ще имаш бая вземане-даване "с цигани ,различни видове цигани". Доста от началниците ти ще бъдат такива.

:y:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от balbi »

petrfed написа:
Поредния български професор,разбирач от всичко :smack: Нека кажем че съм живял доста в Канада и съм видял какво е цигания.Нека кажем също така и че съм летял доста както на Еърбъси така и на Боинги, и мога да направя сравнение.

Отделно този мой пост беше насочен към хората който тепърва ще летят по тази нова линия да добият представа,а не разни тъпанари да се правят на интересни с безмислени и напълно глуповати постове охарактеризиращи тяхната простовата същност.

Българина и на другия край на света да иде си остава малко и дребнаво нищожество.Жалко за теб, че за толкова години в Ка ,тая жилка не се е изкоренила а напротив.
За професора може да се рече, че е поживял в Канада. От поста и речника, който ползваш изобщо не си личи да си живял нейде навън още повече в Канада. Ако твърдението ти е вярно Kan_Tangra е прав и ще имаш да поучиш доста и да си видоизмениш речника...за твое добро разбира се ;)
Бърза и лека адаптация!
petrfed
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 2:15 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от petrfed »

Някой от горните палячовци ,пътувал ли е Доха-Монреал за да сравни %цигания с тази да речем в Кот де Неж ? Щото аз съм !!! за разлика от вас !!! И може да се каже че тея в Кот де негър са бели хора :D
Като не си пътувал с тоя полет кво се обаждаш ? е тва не мога да разбера ....постове ли се целят да се направят ,или се избиват някакви комплекси за малоценост ???
Аз пишман станах където драснах един полезен пост ,то затова и само 10 самотни нещастници са останали да пишат в този форум
petrfed
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 2:15 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от petrfed »

Koko написа: А твърдението че самолета е друсал много, защото е стар Боинг - просто нямам въобръжение да коментирам.

Информация която не видях, а мисля че ще е полезна - дали двата полета излетяха и пристигнаха по разсписание.
Коко, закъснение нямаше.Забравих да напиша че кацането беше много тежко.Не знам от самолета ли или пилота беше неопитен но при ясно време без вятър имах чувството че тая кочина щеше да се разцепи на две.Такова тресене беше за малко да не повърна.А аз съм издръжлив на такива неща.Летял съм края на февруари при мнгого лоши атмосферни уловия с вятър над 80км и кацнането на А380 няма място за сравнение.

Отделно, да се сравява някъв стар Боинг с А380 е все едно да сравняваш чисто нов Мерцедес последно поколение с всички екстри с 10 годишен прясно пребоядисан Опел на който са му сложили нови мигачи и нови гуми :D
Боинга също така е по бавен,Еърбъса спестява 1 час близо на полет ЕУ-Мтр и друго че Боинга е и поне 3 пъти поне по шумен,независимо къде стоиш.Без тапи за уши,след 7-8 часа,главата ти е леш.Има и още но нека оставим и форумните шутове да поръсъждават над темата :D
Публикувай отговор