Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.нат.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от balbi »

petrfed написа:Някой от горните палячовци ,пътувал ли е Доха-Монреал за да сравни %цигания с тази да речем в Кот де Неж ? Щото аз съм !!! за разлика от вас !!! И може да се каже че тея в Кот де негър са бели хора :D
Като не си пътувал с тоя полет кво се обаждаш ? е тва не мога да разбера ....постове ли се целят да се направят ,или се избиват някакви комплекси за малоценост ???
Аз пишман станах където драснах един полезен пост ,то затова и само 10 самотни нещастници са останали да пишат в този форум

Пич внимавай с думите, които ползваш :)
А във връзка с питането ти - да живял съм известен брой години в арабска страна. Имам идея за какво става дума.
Относно поста ти с малки изключения - наистина е полезен, особено за тези, които ще ползват тези авиолинии в бъдещ период.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от kristian31 »

kristian31 написа:Колеги полет до Монреал през Торонто(истанбул-торонто-монреал)може ли да имаме проблеми някакви с емиграционни?Аз мисля
че няма да има,защото реално сме транзит,не влизаме в Toronto.Моля за мнения.
Още някой по темата???
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от balbi »

kristian31 коя е крайната дестинация? Монреал?
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от kristian31 »

Да Монреал е.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от bond007 »

Брат ми летяха за Монреал през Торонто(когато за пръв път заминаваха за Канада) и в Торонто ги спрели имиграционни офицери, там им разгледали документите, регистрирали ги за пръв път и им свалили багажа им. И след това чак наново чекирали багажа за Монреал. Времето било много малко и на косъм да изтърват самолета за Монреал. Така че ако ще летите за Монреал през друг град в Канада, не е проблем там да ви регистрират като нововлезли емигранти, но трябва да предвидите достатъчно време между полетите.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от bond007 »

И естествено в Торонто всичко минало на английски език. :)
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от balbi »

bond007 написа:И естествено в Торонто всичко минало на английски език. :)
В Монреал федералните имиграционни също можеш да ги минеш на английски. Виж Квебек имиграция плещят на френски и обръщат на английски като е нужно със сигурност да разбере бъдещия имигрант какво му се говори :)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от pepiliverpool »

petrfed написа:Относно полета с Qatar през Доха,ние миналата седмица го "изпробвахме" и да споделя инфо за следващите.Първия полет София Доха е със средния клас Ербъси който летят и късите полети за Европа.Разликата е че седалките са по разредени и е доста широчко.Други приспособления бяха специални облегалки за главата.Храната която дават катарците също е 10 нива над Българиан еър да речем.В менюто имаше месо !!!! както и плодова салата,то не бяха сандвичи то не бяха кво ли не :D И 200 кила да си ,малко ме съмнява да останеш гладен.Стюардесите са малко не в час да речем поръчаш нещо и идва чак след 30мин.Полета е към 4 часа..Престоя в Доха е 10 часа и малко,ние имахме ваучери за хотел но предпочетохме да изчакаме на летището,което е пълно със супер ултра луксозни магазини,детски сюрриалистични детски кътове и 5-6 люксозни коли изложени вътре.Огромно летище.В 2 през ноща вероятно имаше 5000 пътника.Има и тихи кътове за спане ,както и ТВ нет кътове но са пълни и трябава дас е пообиколи.В сектор Ами се стори по празно.В Доха е 30 градуса,друго което прави впечатление е че охраната е малко занемарена.През секюрити зона минаваш без да си сваляш се кубинките,което на ЕУ летище е немислимо.Отделно ние случихме на няколко кацнали самолета и се случи да минем всичките 300-400 човека през 2скенера супер бързо,пускаха и по двама трима.Тука ми се струва е им е слабото звено-сигурноста. Престоя в Доха 10 часа като пообиколиш и в спане минава сравнително бързо.Втория полет Доха Монреал с голям Бойнг,но стар.От 300 човека ,бели бяха 5%,5 % негри и 90% цигани ,различни видове цигани.АЗ такова нещоне бях виждал..а съм виждал много. То не бяха някви от Африка ловци на лъвове,чалми,индииски цигани,от Пакистан видях 2-3 по псапортите и т.н. В Столюпиново мисля че са по изчистени :D Явно през Доха им е най-добрата връзка. Лошото е че тея цигани винаги пътуват и с по 3-4 малки циганчета и бяхме в тотална преса отпред,отзад и отстрани с малки циганчета,който тея цигани им обръщат малко внимание и който е пътувал презокенаски знае какво е да си до деца.Тука разликаката беше че полета е 12 часа и малко :D Инвестицията в хубави тапи за уши се възвръща стократно :D Не знам кви са тея въздушни трасета но тоя обиколи цяла Европа и се качи горе до Скандинавия и оттам отпраши за МТЛ.Самолета както казах е Боинг аз не ги харесвам и постояно друсаше като някъв стар Зил а времето беше хубаво.От 12 часа ,5 часа трябваше да седим с коланите.Не е като Еърбъс а380 където няма да друсне няма нищо.Храната и във втория полет бешеадски много ихубава.Пилешко месо и т.н. Стюардесите циркулират като цветарки и сервират и от пиле мляко.На децата и в двата полета дават по една чанта вътре с хиляди работи за оцветяване,книжки и т.н.Учудващо и за мен 12 часа полет не ме умориха.Може би защото дават и чорапи за полета и си събух обувките.Отностно маршутите и първия е през Турция и Иран и оттам до Доха,втория се връща по същия маршрут ,пресича БГ през Калиакра,и шпори нагоре за Скандинавия.Отиването до Доха и после пресичането на Калиакра е общо 8 часа или малко напред назад :D
Като цяло има минуси и плюсове и човек трябва да избере.Минуси ,най вече дълъг полет общо 17 часа+10 престой,лети през несигурен район уж макар оттам да минават стотици самолети на ден,слаба сигурност в Доха/според мен/ и много цигани във втория полет,също и раздрънкания боинг.Минус за мен беше и в менюто за полета нямаше никакви настроики и гледаш само няква тяхна компилация която на вси1ко друго беше и 80% на арабски и не можеше да се променя.Плюсове ,обилна и качествена/за самолет/ храна.Куфари 2х23кг а не само един като КЛМ да речем,и най вече цената която е около -40% от стандартните компании.Семейство от 3 или 4 човека спестява едно 800-900 CAD $ което за новодошли хич не е малко.Ако сте с бебе не мисля че тоя полет е за вас ,за останалите да си преценят + и - .Това е от мен :handshake: :D
Ами от тази точка на света се очаква да летят хора от съседните и близки държави. и второ това е евтин полет, така че се използва от бедния слой население от тези държави. нищо чудно че пасажерите са изглеждали както си ги описал. You get what you pay for!!!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Koko »

balbi написа:
bond007 написа:И естествено в Торонто всичко минало на английски език. :)
В Монреал федералните имиграционни също можеш да ги минеш на английски. Виж Квебек имиграция плещят на френски и обръщат на английски като е нужно със сигурност да разбере бъдещия имигрант какво му се говори :)
Не би трябвало да е проблем човек да мине през имиграционните в Торонто използвайки френски език, поне за имиграционните служби проблем да намерят човек говорещ френски няма.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
hrisito1
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 9:25 am

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от hrisito1 »

Здрвейте,
някой летял ли е с Airtransat полет от Рим до Монреал?
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Vili_7 »

Здравейте :)

И аз вече съм с билет на 08.12 с турските авиолинии. Има ли някой с този полет, да отпразнуваме дружно студенският празник :)
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от balbi »

Поздравления Vili_7! :)
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Vili_7 »

balbi написа:Поздравления Vili_7! :)
Благодаря ти balbi :)
Чакането приключи, да се справя сега и с полета, че нещо шубето ме хвана.

Прясна информация за турските авиолинии. Билета ми е двупосочен. Струва 1371 лв. Взет е от туристическа агенция. Багажа е 2 х 23 кг. и ръчен до 8 кг.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от Icoman »

Здравейте съфорумци!
След 10 дни откакто сме в Монреал, най-после открадваме малко от оскъдното ни време за да споделим впечатленията си относно пътуването ни и престоят ни тук досега.
Тръгнахме на 05.12 от София и пристигнахме на 06.12 в Монреал. Пътувахме през Доха. Пътят е доста дълъг. Както някой каза по-назад в темата "от Бургас за Варна през София". Въпреки това Qatar Airways правят всичко възможно да се чувствате добре. Всичко, това което колегата petrfed сподели относно неговият опит за това пътуване важи и за нас. Може би без "многото цигани" :D . При нас всичко беше спокойно и най-много шум вдигаха нашите деца :D . Най-трудната част от това пътуване е престоят в Доха, поради това че чакахме да получим ваучери за хотела, след което минахме два пъти проверка на летището- веднъж на излизане към хотела и веднъж на влизане за полета към Монреал. Половината от времето в Доха минава в чакане и проверки. В хотела времето за сън е максимум 4 часа. Иначе хотелът беше супер. За почитателите на исляма- има килимче от камилска вълна и коран във всяка стая :o . Не носете чадъри в ръчният багаж! Въпреки, че Qatar Airways твърдят, че може да се носят без допълително таксуване, в Доха ще ви накарат да ги оставите при повторната проверка за полета за Монреал. На летището в Монреал чакахме около 2 часа да минем през имиграционните. Тук подробно ни обясниха какви са следващите ни стъпки, относно установяването ни в провинция Квебек. Тук ви чака доста работа... - намиране на квартира и обзавеждането и, номер на социална осигуровка, банкова сметка, здравна осигуровка, записване на децата на училище, купуване на кола и т.н. Всичко това без помощ от местни приятели е непосилна задача. Добрата новина според нашите първоначални впечатления е, че тук българите си помагат много, независимо дали живеят в Монреал от 1 месец или от 10 години. Всеки е готов и дори те търси да си предложи помощта, защото всеки е минал по този път и знае колко е трудно в началото. Много е важно да си подберете правилно кварталът и жилището, в което ще живеете. Монреал е много шарен... Не жалете парите си за жилище! Колата също е много важна необходимост.
Това можем да споделим за 10-те дни престой тук. Желаем успех на всички, на които им предстои това приключение и оставете негативите в България! Тук нещата не са розови, но се случват само с позитивизъм.
Весели Коледа и щастлива Нова Година !
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Полети до Монреал - цени, семейни и групови полети и т.н

Мнение от bond007 »

Благодарим на Ицоман за споделените впечатления, много полезна информация, ще се възползваме от нея, особено за полета. Пожелаваме ви успех на канадска земя и по-бърза адаптация.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Публикувай отговор