Интервю Ноември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Защо 12 т. за магистратура? Аз имам бакалавърска степен по Икономика на кооперациите за 4,5г. в един университет и магистърска по Счетоводство и контрол за 2 г. в друг университет. предполагам, че това има значение.
Не съм си сложела точки за търсена професия, за това че съм Магистър по Счетоводство и контрол, но пък стажа ми като такъв е само 6 мес. По настоящем работя като Счетоводител. Квалификацията ми от Икономическия техникум е икономист-счетоводител. Работила съм все в сферата на търговията преди това т.е. по специалността Икономист.
Няма какво да гадая повече, трябва да помоля Мадам да ми предостави фиша с точките и да ме посъветва какво да направя.
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

До колкото виждам този гид е от 2013г. и не мога да разбера от кога са промените в него.
Къде да намеря тест, актуален за 2011г.
Ние сега как се оценяваме по най-актуалният ли - този от тази година,
или по този актуален към датата на подаване на документите т.е. 2011 г. ?!
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от mariko_san »

karelia79 написа:За магистратура се дават 12 точки, и то при определени условия. Лично аз си смятах 10 точки за висшето образование, въпреки че е магистратура. Затова казвам, че човек трябва да гледа песимистично на оценяването, за да няма негативни изненади.
Наистина вариантът да повишиш фр.език е най-логичен, като същото се отнася и за съпруга ти. Разбирам че на повечето мъже не им се отдава ученето, или просто ги мързи, но проектът за емиграция е сериозно нещо и би трябвало да е резултат от усилията на двамата. :y:

Иначе точките трябваше да ги смяташ по този Гид: http://www.micc.gouv.qc.ca/publications ... pi-3-1.pdf" , но в редакцията му към датата на подаване на документите си - тоест към 2011. По спомени за В2В2 се даваха 12 точки, а за магистратура 12 т., за бакалавър 10 т. Но често нашите дипломи ги приемат за бакалавърски степени.
Напълно подкрепям Карелия. Проектът за имиграция може да се защити с успех само ако и двамата сте убедени в това, с което сте се захванали и вложите еднакви усилия. Защото дори и да вземете сертификата как ще оцелеете без език в чуждата страна? Ако обяснението е, че единият ще изкарва пари и храни семейството, то върху другия пада отговорността за грижата за децата, записването им в градини/ училища и тн. Не виждам как това може да се случи без добър френски.
Хубаво е че досието ви не е затворено все още, значи имате шанс. Остава да се разбере колко време ще ви дадат да съберете още точки. Но смятам, че няма да е много. И това което можете да направите е да повишите нивата на френски и двамата, а водещият кандидат- английския.
Поздрави,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от karelia79 »

Теозара, ето моята сметка за вашите точки:
за теб:
ниво образование: 10 или 12 т.;
възраст под 35 г. - 16 т. (не знам защо мислиш, че са 18 т.);
трудов опит ако имаш над 1 г. в последните 7 години - май бяха 2 т.;
фр. език В1В1 - 8 точки;
англ. език С1С1 - 6 точки; ако е В1В2 - 4 точки;
за съпруга ти:
ниво образование: ако е висшист 3 т., среднист 2 т.;
възраст - ти си писала 2 т.;
английският език, както и стажът му са без значение, защото НЕ дават точки.
фр. език евентуално А1А1 - 2 точки
деца - 8 точки;
фин.независимост 1 точка.
Следователно в песимистичен вариант: 54 точки без адаптация. За мен вариантът е вдигане на твоя френски до В2В2 - дава още 4 точки; повишаване нивото на мъжа ти до В1В1, което мисля че дава още 2 точки, евентуално ако първоначално си заявила английски В1 или В2 и го вдигнеш на С1 - ще ти даде още 2 точки. Но ако вдигнете нивата на езици, ще ви дадат повече адаптивност - 3 или 4 точки. Според мен трябва да се молите за срок за представяне на сертификати, но въпреки всичко ми изглежда трудна работа.
Последно промяна от karelia79 на Чет Ное 07, 2013 5:54 am, променено общо 1 път.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Montre »

Teozara написа:Направих отново теста и се оказа, че при всички случаи, събираме минимума точки!
1. Магистратура - 13 т.
2. Трудов опит - 6т.
3. Възраст под 35 г. - 18т.
4. Езици: френски и английски - 8т.+ 3т.
Съпруга ми:
5. Диплома от ср.проф.училище - 2т.
6. Труд. опит - 1т.
7. Френски език - 0т.
8. Възраст - 2т.
9. Деца - 8т.
10. Фин.независимост - 1т.
11. Адаптивност - 2т.
ОБЩО: 64т. от минимални 68т.
Причините бяха 2: моето майчинство - 4г. (от 7г.), като съм сложила минимума от 6т.
и френския на съпруга ми - сложила съм 0т.(който разбираше какво му говори, но успя да
отговори само на 2 въпроса, ама сертификат за А1).
За френския си сложих средно ниво, защото имам сертификат за B1, който разбира се не е определящ, но пък разбирах и отговорих на около 80% от въпросите. Имаше и страничен фактор, който ми пречеше да чуя всичко - а именно продължителното къртене от горния етаж.
Дори и Мадам Boss да ми намали точките за език и адаптивност - ще покрием минимума?!
Яд ме е затова, че не показах Препоръките за работа, които имаме от двамата работодатели и CV които сама направих по квебетски образец. Обяви на работа показах. Приятели имаме там, които ще ни помогнат за работа и при които ще живеем в началото. Чудя се дали е включила децата - 8т. тъй като въобще не попита за тях?! Мисля, че няма как да стане това при положение, че провери паспортите е актовете за раждане, а и на Демандето имаше техни снимки.
Помогнете ми, дайте ми съвет какво да правя! Иска ми се да отида и да говоря с нея, но незнам дали ще е уместно?! Мога да занеса CV-тата и препоръките за работа и да помоля Мадам да преразгледа внимателно нашата кандидатура. Вие какво ще ме посъветвате? Моля ви, помогнете ми, отчаяна съм!!! ;( ;( ;(
Здравейте. Съжалявам, че нямате сертификат. Опитайте се да се успокоите и отново си сметнете точките. В поста по-горе забелязвам неточности - например за възраст максимума е 16т за водещ кандидат; точки за проф. опит на придружаващ не се дават; тези 13т. за магистратурата са съмнителни.....Иначе минималният праг преди децата и адаптивността и фин. независимост е 50 т, а след тях е 63т. Т.е. има два прага за преминаване и ако си смятате т. от началото до края, може да се подведете.
Ето линк към гида за имиграция и точкуването:
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"

Сигурна съм, че ще се постараят да получите втори шанс. Ако не ви достигат 3-4 точки, може да изискат в някакъв срок да си повишите нивото на езиците. Естествено това е мое мнение, не бих искала да ангажирам с него.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от 5kov »

Teozara, има кандидати с магистърска степен, на които им са дадени 10т. за образование или 12т. Така че ако ти имаш 10т. няма да си прецедент. Максимума е 12т. не знам защо ти ги смяташ 13. За възраст са 16т. , а не 18т. Точките за език зависят от това , какво ниво ви е дала интервюиращата. Точките за трудов стаж за да са 6т., трябва да имаш 48 месеца от последните 5 г. Така мисля, че беше. А майчинството не го броят за трудов стаж. Фиша с точките, които ви е поставила едва ли ще ти го даде. Можете да се надявате да ви прати писмо с указания какво да направите за да си повишите точките и срок за това. Очевидно точките за възраст и за деца не можете да ги промените, за образование също (освен ако не сте пред получаване на друга диплома). Остава езика.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Аз съм смятала точките от тук http://www.go-to-quebec.net/index02a.htm"
Вие ги смятате по новите изисквания по теста от тази година.
Не трябва ли да се вземе теста актуален към датата на подаване на документите - 2011г?!
Това не мога да разбера. Затова не ми излизат сметките. В този от 2013 г. са занижени точките.
Мадам ме попита дали имам TCFQ, аз нямам защото не беше задължителен към дата на подаване на документите,
а и след това не са ми го изисквали.
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от 5kov »

Как мислиш, дали този сайт е официален на провинция Квебек? Дали информацията от там е официална? " Този документ няма официална стойност " - това стои горе в началото на линка, който си пуснала. Ако се разровиш из форума ще видиш че има теми от 2011г и 2012г свързани с оценянето а те са преди последните промени. Ние също сме минали по тези критерии и тогава за магистратура беше 10-12 т. за възраст под 35г - 16т. за трудов стаж над 48месеца от последните 5г. - 6т.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
Milkov
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 10:21 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Milkov »

Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Приемам вашата критика. Очевидно съм сгрешила с оценяването.
Най-важното е че ще направя всичко по силите си, само да ми се даде втори шанс :y:
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Montre »

Teozara написа:Аз съм смятала точките от тук http://www.go-to-quebec.net/index02a.htm"
Вие ги смятате по новите изисквания по теста от тази година.
Не трябва ли да се вземе теста актуален към датата на подаване на документите - 2011г?!
Това не мога да разбера. Затова не ми излизат сметките. В този от 2013 г. са занижени точките.
Мадам ме попита дали имам TCFQ, аз нямам защото не беше задължителен към дата на подаване на документите,
а и след това не са ми го изисквали.
Да, последните промени в официалния гид са от 2013, но промените са по критериите за език и търсени професии. Дори вътре има две таблици за езиковото точкуване - за подалите преди август 2013 ( т.е. по старите правила ) и за подалите след тази дата ( където вече се искат сертификат ). Искам да кажа, че т. за възраст и т.н. не са се променяли и този сайт, от който сте гледали е с некоректна информация очевидно още от преди две години. Не мога да си обясня защо сте се доверили на неофициален източник. В сайта на имиграционните има всичко, огромна работа са свършили да ни снесат в ръцете всяка стъпка, която трябва да предприемем и всяка информация. Точките, които Карелия ти е сметнала като потенциални не са по най-най-новите правила, а са съобразени с това, че сте подали 2011. Пак ви казвам, оставете емоциите и разгледайте гида ( нещо, което не сте направили на времето ) и преценете реално каква е вашата кандидатура. Съгласна съм с останалите, че по т. от език можете да работите. Остава и в Квебек така да решат.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

аз пък си мисля, че ако не покриваш минималния праг за преселекция, изобщо няма да те допуснат до интервю.
Теозара, ти доказаш В1 със сертификат, което за мен не е никак ниско ниво. Можеш ли с ръка на сърце да кажеш, че знанията ти отговорят на това ниво. Освен това не те знам какъв сертификат имаш, единственият сертификат, с който можеш да им докажеш знанията си по език е tcfq. Всякакви курсчета в частни измислени школички в БГ не вървят просто пред имиграционните, та ако ще и С8 да си изкарала.
Не знам с какви точно нива на език сте с мъжа ти, обаче просто приеми, че не сте били подготвени.
Що за смях в залата, типично по български, ще ходим да се молим и да говорим, че да ни преразгледа кандидатурата. :x
Съветвам те да изкачате официалното становище, ако евентуално получите отказ, което всъщност ме съмнява, по-добре поработете още над езиците и подавайте отново.
Извинявам се, ако ми е прозвучал грозен поста, но съм сигурна, че ако някой не получи сертификат на тази сесеия, то това си е лично по негова вина и просто да наблегне на слабите места.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от karelia79 »

Да, milly, права си - ако не събират 57 точки въз основа на документи нямаше изобщо да ги поканят за интервю.
Но за мен лично, като слушам как са смятани точките - наистина проблемът е слаба подготовка като цяло на кандидатурата - не само по езици. При положение че е изговорено хиляди пъти, че не се дават точки за стаж, когато си в майчинство - да си изненадан от това е несериозно.
Но пък ако успеят да измолят Мадам Бос да им даде срок да повишат нивото си - не виждам защо да не се възползват от този шанс.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Лесно е да се критикува когато вече си взел сертификат! Аз лично не се чуствам неподготвена. Документите ни бяха абсолютно изрядни. Дори подготвих такива, които не са задължителни - като Препоръки от работодатели, CV по квебетски образец (моя е грешката, че не ги показах, но така е защото очаквах да ме попитат) и обяви за работа.
Моя е грешката, че нямам TCFQ, бях планирала да го изкарам, но не очаквах да ме извикат толкова скоро.
За периода от 3 седмици от получаването на поканата до интервюто, смятам че съм се справила добре.
Съжалявам, в момента съм прекалено разтроена и не мисля адекватно. За да подам документи и да хвърля толкова усилия и пари, повярвайте не съм го направила с лека ръка. Още повече, че не съм учила преди това френски. Лесно е да говориш след като си завършил Езикова гимназия.
В момента не си спомням как съм изчислила точките преди 2 г. Това е, не може да си вадите изводи от това, че кандидатурата ни е слаба. Те са преценили щом са ни допуснали до интервю. Има хора и с по-ниско ниво на френски, дори и безработни към настоящия момент и минават. В повечето случаи зависи от знания, но и от голяма доза късмет.
Нямам нужда и от съжаление.
Имам нужда само от съвет какво да направя за да подобря шансовете си за успех.
Отново изчислих точките по теста валиден за 2011 г.(без да се надценявам, а напротив по най-песиместичен начин),
и установих, че имам 59 т. Колко е минимума - 63 нали? Следователно не ни достигат 4т., а може и 3 защото Мадам
каза, че причините за отказа са, френския на мъжът ми т.е. 1т. и това че не може да ми даде максимум точки за труд стаж - където съм сложила 6т. от max 8 т.е. минус 2т. От тук нататък аз трябва да реша какви възможности имам за да увелича с 4т. кандидатурата ни.
Напълно прави сте, като казвате, че това може да стане само с по-високо нивао на френски. Дефакто мога да изкарам интензивен курс B2 и след това да защитя това ниво на TCFQ. Така ще спечеля 4 т. Сега съм си сложила минимума 4т. за разбиране и 4т. за устно изразяване.
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от bond007 »

Привет на всички. И днес има сертификати. Брат ми бяха на интервю от 13,30 и получиха. В статистиката са като bond007-второ семейство. По-късно ще се включат те самите и ще опишат подробности.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Публикувай отговор