Интервю Ноември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

никакъв проблем не е. Хеле пък месар, ако си, ще ти разгледат досието с приоритет.
Ще получиш по-малко точки за степен на образование, но пък може да ги компенсираш с деца, езици, стаж, търсена професия и т.н.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
lanatan
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:57 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от lanatan »

duzko написа:Здравейте,

Забелязвам, че всички пишат - предмети от дипломата с подробно описание. Дипломна работа с подробно описание...Може ли някой от миналите интервюто да ми каже какво се разбира под подробно описание? Примерно измерено в изречения или време за говорене. Понеже е малко абстрактно понятие - подробно и се зачудих кой какво разбира под подробно.

Благодаря!
Аз например обясних, че съм учила три типа дисциплини и от всеки тип изброих по 2-3. След това като ме попита за дипломната ми работа, направо започнах да обяснявам какво е представлявала (3-4 изречения). Попита ме колко време ми е отнело да я напиша и това беше.
Документи до Виена/Акюзе - 02.10.2011/23.04.2012
Интервю - успешно - 08.11.2013
Документи в Сидни (II път)/Баркодове - 08.10.2014/12.02.2015
Покана за мед./Медицински - 03.08.2015/17.08.2015
Покана за визи - 01.09.2015
Визи - 08.10.2015
rossin555
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 6:32 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от rossin555 »

Здравейте съфорумци!
Дойде ред и ние да опишем как протече интервюто ни днес. Влязохме с 10 мин. закъснение и останахме вътре 1час и 20мин. Въпросите бяха почти изцяло към основния кандидат, към придружаващия въпросите бяха много малко. Интервюто протече по описания от колегите по горе начин. Първо документите, после въпроси към основния кандидат дали има положен изпит по езици, къде е учил езика, от колко време; за образованието - наименование на предмети,тема на дипломна работа; за професионалния опит - от последната работа назад до момента на подаване на документите - какво работи, какви са задълженията, с колко хора работи, с какво се занимава фирмата. После се обърна към придружаващия кандидат и поиска само дипломата му, трудовите книжки и справката от НАП. Попита къде е учил езика, от колко време, колко часа обучение има; после за децата - на колко са години, къде учи едното от тях , от колко време учи, на колко години е започнало да учи. Отново към основния кандидат - учил ли е английски, колко време, няколко въпроса - какво прави днес, от къде пътува, в колко часа тръгна, кога пристигна, разкажи ми за града си, какво правите лятото, имате ли приятели в Квебек. После пак на френски защо сме избрали Квебек, какво ще работя там - за професионалните ми план, за стъпките пред ордера, за града в който ще бъдем, за училищата - защо записваме децата в Комисион сколер и какво знам за него, отново да кажа нещо за Квебек - какво знам. После писа известно време в компютъра и последва поздравление че сме избрани. Имах изключително много документи подкрепящи думите ми - през цялото време докато говорех, показвах различни документи и подкрепях думите си с тях. Мадам Бос е много мила и любезна, опитва се да извлече максимума от всеки кандидат, за което многократно и благодарих!
Успех на кандидатите!

Искам да благодаря специално на Хриси Крушева от Алианс Франсез Бургас, без която нямаше да успеем в начинанието си. Страхотен професионалист и страхотен преподавател - започнах френски от нулата и днес на интервюто успях свободно да говоря по всички въпроси без да се замислям. Изключителен човек отдаден на професията си, помагащ на хора като нас да реализират плановете си! Благодаря ти Хриси!
DCS Виена - 28.10.2011
Полет - 21.06.2015
Bilyana
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 11:11 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Bilyana »

Здравейте,казвам се Биляна...Чета форума, но не съм писала по темите...но много искам да ви благодаря за цялата информация, която бяхте посочили за провеждането на интервюто тази сесия...БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАС имам сертификат за селекция....ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ
Моето интервю притече както беше описано и от останалите кандидати...Първо оригиналите на документите като ми ги искаше един по един...след това подробно описвах дипломите си....аз съм магистър - защитавала съм дипломни работи и за магистър и за бакалавър....пита ме с подробностии за двете защити... съвет към тези като мен да си подготвят по няколко изречения и за двете...защото аз не бях подготвена за бакалавара..пита от кога- до кога съм учила образованията,дисциплини и т.н. разглежда документите внимателно, сверява ги с преводачката и задава въпроси по тях...Не се заяжда..много е мила...ако не разбереш въпроса, ти го пояснява...на мен преводачката ми помогна 2-3 пъти...не беше проблем....показах че съм разбрала въпроса,просто не мога да отговоря...Пита ме за сегашната работа, после и за останалите, но избирателно....какво съм работила - длъжност, задължения...с какво се занимава фирмата,период на заемана длъжност.
Аз съм била в САЩ и за това ме пита дали съм ходила и в Канада....След това мина на аглииски: Какво стм правила в САЩ? Защо Квебек?Последния филм , който съм гледала - да разкажа за какво става дума.
После на френски - последна ваканция - къде и какво ме е впечатлило....
Сигурно има и други неща, но от еуфорията не се сещам...катос е успокоя ще напиша и останалото...
Искрено се надявам и аз да бъда полезна на някой, както вие бяхте за мен.... :)
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от martin_1 »

Bilyana да кажеш само малко повече за теб кога сте кандидаствали как се развиха нещата при вас и от къде сте? :)

п.п. Честито за сертификата :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от tonich »

martin_1 написа:...от къде сте? :)
Ха-ха, това пък какво значение има? :fubar:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Bilyana
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 11:11 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Bilyana »

Здравейте,
както казах казвам се Биляна Христова, от Варна. В статистиката "емигрантска вълна 2011" съм bibana...Изпратих документи на 25.10.2011г, акюзето получих на 17.04.2012 и на 12.11.2013 - поканата за интервю, и от вчера съм със сертификат за селекция.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от martin_1 »

Успех за напред Bilyana :)
Bilyana
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 11:11 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Bilyana »

Blagodarq! :)
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от sofia_shi82 »

Зравейте и от нас. От днес и ние сме горди собственици на сертификати за селекция.
Основен кандидат - технология на хляб, със стаж над 5 год, по специалността, но от 1 година в майчинство ,на 31 год, с 1 дете,
придружаващ - агроном по специалност без стаж по специалността.
Започнахме със закъснение от около 15 мин. По каналния ред - паспорти, акт за брак, за раждане на всички членове. После дипломите, каква ми е специалността от бакалаварската ,от магистърската, какви са темите на защитите и дисциплините от бак. степен - аз казах че са 2 вида - общи и специални и изброих тези които се сетих. За защитите казвах;
A la fin de ma maitrise/ mon baccalaureat, j'ai soutenu une these intitule .......( извинявам се за грешките).
Пояснения около защитите и дисциплините не е искала.За работата -от кога , на по- високия ми пост, от кога, какви са задълженията ми, казах че съм в майчинство от една година и не й стана много приятно.
На английски - мотивация, къде сме били във ваканция, дали съм била в Канада.
Пак на фр-За детето дали е с нас, казах че е у нас . Кой го гледа в момента. Да разкажа какво правим с него - един ден. Кой град съм избрала за имиграция- Монреал. Защо?Дали знам кои са другите големи градове в Квебек - малко запецване.
Без да ме пита казах за ордера, защото аз съм с два - на технолозите и на инженерите. Казах че не е задължителен, т.к. ако не съм в ордера мога да работя sous la direction , но накграя пак ме пита и искаше ясно да й кажа , че трябва за работата ми да съм в ордер и минахме нататък .
За придружаващия - къде е роден , на какво разстояние от София, защо му е розава дипломата - преводачката обясни,че е от друго уч. зав и всеки универс е с различен цвят. Пак дисциплини. Дали е бил в Турция - имаше печат от преди няколко години и стана малко объркване с едно друго пътуване. Къде работи, но не е питала за задълженията.
Пак към основния - дали съм търсила работа в Квебек - да от интернет и дадох обявите. ЗА Жилищата - казах че ще гледам от Бг да наема, но ако не успея, там на място, като за първите дни знам че мога да разчитам като ни посрещнат да ни настанят. Детето ни е малко , какво знам за детските градини. Какви са първите стъпки - за бюрото на Микк, че ще ни предоставят сведения и ще ни определят среща ...После документите - резидентска карта, осигурителния номер, здравната карта, шоф. книжка - за нея казах, че трябва да положа теоретичен и практичен изпит и тя се съгласи. И банкова сметка. Пита и за ценностите - аз ги изброих.
Последва фелиситасион и каза че преводачката ще ни обясни нататък за стъпките.
Общо от около 8:40 до 9:50 - малко над час, като се има впредвид и закъснеието .
С риск да повтарям мадам Лора Бос е страшно приятна, уникален професионалист, като се има в предвид че придружаващия кандидат е много притеснителен и като цяло много се беше притеснил като се обърна към него, повтаряше му въпросите по няколко варианта и по- бавно, без да се дразни или по някакъв начин да покаже че е отегчена. Да не говорим че и аз дето много ми знае по принцип устата, бях по- ниска от тревата.
Специални благодарности за споделената информация, която беше от ОГРОМНА полза, както и на Цонка Тянкова, на която й дотегнах страшно много с перфекционизма си и с това че вкарвам много емоции във всичко с което се захвана и понякога дразня страшно много, за което се извинявам.
Честито на всички, които не съм поздравила досега и успех на всички за напред в процедурата.Не беше лесно, но на фона на това което ни предстои, това е само началото на всичко от тук нататък. Надявам се и моя разказ да е от помощ както по- горе се спомена.
Благодаря Ви , че Ви има и че помагате с каквото можете :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
П.П.: Забравих да пиша,че ме пита, дали след като съм се явила веднъж на ТСФК имам второ явяване - казах НЕ
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Montre »

Честито на всички нови собственици на CSQ :) sofia_shi82 , специални поздравления :party: Радвам се за вас :)
Успех на последните кандидати следващите два дни !!
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

честито на Tish, galice, rosin555, Bilyana и на sofia_shi :party:
jasmin, да вземем да се организираме ;) много сме несериозни
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от sofia_shi82 »

Montre написа:Честито на всички нови собственици на CSQ :) sofia_shi82 , специални поздравления :party: Радвам се за вас :)
Успех на последните кандидати следващите два дни !!
Много благодаря за подкрепата :))) Аз пак не съм много доволна от себе си, защото можеше и по добре да говоря, но няма връщане назад. Ако не беше майка ми (вече е пенсионерка от миналия декември), която всеки Божи ден без неделя да гледа детето, а аз да съм на уроци, нямаше да се справя.
АЗ малко като на състезание, но се чудя кога да подаден вторите документи за да летим на пролет?? Предполагам поради тази причина ще останем за пролетта на 2015 заради детето???
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Dikkas »

Здравейте, и ние имаме сертификат :party: :party: :party:

Водещ - сега на 35г. Икономист, спец. Транспорт и логистика. Стаж 8 г. в областта. В1 /В2
Придружаващ - сега на 34г. Икономист. стаж 9г. в областта. В2/С1.
2 деца - 8 точки

Влязохме 14:40 и излязохме в 15:30 = 50 мин.

Мадам започна под ред: актове за раждане и паспорти;
Към водещия:
Поиска Дипломата, дали е редовно или задочно обучение, предмети, дипломна работа и кратко описание. Какво работя в момента, описание на задълженията.
Към придружаващия:
Диплома, специалност, Редовно или задочно обучение. Какво и къде работи в момента. Познава ли големите фирми в областта си в Квебек. Защо искате да емигрирате?
Към водещия:
Защо искате да емигрирате, нещо да добавя.
Въпроси на английски: Къде съм ходил на почивка и за колко време? Дали съм ходил в чужбина къде и защо?
Отново на френски за по-предишна работа, може би и се стори интересна. Пълно описание и задължения. План А; План Б; квартири и училища, клас акьой за децата, първи стъпки в Квебек.
За Мадам и преводачката няма от какво да се притеснявате. Всичко е ОК! Само вие да сте спокойни и подготвени.
Това е от нас успех на следващите и наздраве на всички с сертификати!!! Ще се видим в Канада :rofl: :rofl: :rofl:

Благодарим много на Мария Моканова за добрите съвети и бързите преводи. На Любо Найденов за отличната подготовка по френски и Христина Крушева - АФ Бургас за невероятната подготовка за интервюто.

Благодарим и на всички Вас от форума. Съединението прави силата. :* :* :*
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от sofia_shi82 »

Здравейте!!
Имам питанка - какво пише в сертификатите Ви на т. 19???
Какъв код имате и изобщо попълнена ли е някаква информация в тази точка????
Благодаря предварително за споделената информация - може и на ЛС :angel:
Публикувай отговор