Интервю Ноември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Aз също се присъединявам, към тази група. Надявам се тук във форума да се уточним кога и къде да се срещнем.


Само да вмъкна, че на миналата сесия ходих говорих с Мосюто в момента не се сещам името му , льо Блан или нещо такова. Той беше изключително мил и любезен, каза че не знае, за нашите досиета, не може да ни съдейства, просто трябва да чакаме.


:)
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Montre »

Благодаря Ви за отговорите :) За сега така остават нещата, ако остане време ще взема още 9 фиша. В служ. ми бележка единственото, което не е описано са доходите, иначе има всичко останало- дати, работни часове, отпуски, майчинство. Но все пак в бележката от НАП ще има и доходи( между др. днес в НАП ме сюрпризираха, че ще им отнеме 7 календарни дни, но да сме ходили да проверяваме по-рано да не би да е готово !!...здраве да е :) ).
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Какво трябва да представляват разпечатките на обявите за работа?
Извадките трябва ли да съдържат описание на търсената длъжността и изисквания за заемането й?
Обявите трябва ли да отговарят на нашата квалификация и трудов опит или на това какво можем да работим в началото, преди да си преравним дипломите?
Колко на брой обяви, ориентировъчно е хубаво до подготвим и как да ги представим?
Моля, споделете вашия опит!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Koko »

Teozara написа:Какво трябва да представляват разпечатките на обявите за работа?
Извадките трябва ли да съдържат описание на търсената длъжността и изисквания за заемането й?
Обявите трябва ли да отговарят на нашата квалификация и трудов опит или на това какво можем да работим в началото, преди да си преравним дипломите?
Колко на брой обяви, ориентировъчно е хубаво до подготвим и как да ги представим?
Моля, споделете вашия опит!
Това е един от популярните канадски уебсайтове за търсене на работа, с помощта на търсачката му в него можеш да намериш обяви които да ти свършат работа за интервюто, като трябва да търсиш по ключова дума за твоята професия с която кандидатстваш за да имигрираш. Както ще видиш, самите обяви включват описание на длъжността и изискванията за заемането й, като на интервюто трябва да убедиш интервюиращия че си наясно с това какви са изискванията за да работиш точно такава работа в Канада, и избягваш въобще да споменаваш за това че в началото може да се наложи да работите нещо с по-ниска или никаква квалификация. Според мене 5-6 разпечатани обяви за работа трябва да са достатъчни.

http://www.workopolis.com/"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

на този въпрос какъв отговор се очаква :?: : Avez-vous l’intention de vous reformer? / Would you like to take any training courses in Canada / Quebec? Do you have any intentions to change your qualification / engage in training courses or any other education in Canada / Quebec?това question piège ли е

друг любим въпрос ми е: Какво представлява Canada / Quebec за вас? / Qu'est-ce que le Canada / Quebec repesente pour vous? / What does Canada / Quebec represent for you? ъъъъ? :?: в смисъл?

моля, помагайте
Последно промяна от milly на Чет Окт 24, 2013 6:16 am, променено общо 1 път.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

Да не забравите да напишете в писмто колко е проста, невежа и некомпетентна интервюиращата ви. А и да не забравите да поискате да ви прекрати процедурата и да ви върне документите :lol:
Ако ви е трудно на френски, аз съм готов да ви го преведа безплатно и ще помоля мама(даскал по френски) да го редактира и доокраси...
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Godis »

А защо не се опиташ да отговориш точно каквото мислиш, а не какво се "очаква" ?
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

аз съм пейстнала следващия въпрос :$ за този иде реч, извинявам се:
Avez-vous l’intention de vous reformer? / Would you like to take any training courses in Canada / Quebec? Do you have any intentions to change your qualification / engage in training courses or any other education in Canada / Quebec?
Мисълта ми е че програмата е за квалифицирани работници, а не за студенти и да не си вкарам някой автогол с прекалена искреност
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от the_coach »

milly написа: Мисълта ми е че програмата е за квалифицирани работници, а не за студенти и да не си вкарам някой автогол с прекалена искреност
:y:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от the_coach »

Също може да го поканите на вечеря, да съберете по 20 лв и да му ги сложите в плик :D
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Dikkas »

Здравейте,

Според мен, никога не отговаряйте еднозначно с ДА или НЕ.

По-добре би било: Зависи от ситуацията .Ще преценим. Ще видим. Ако се изисква, наложи и т.н. Бих могъл/а да (уча, работя, ходя на курс).

Добра работа-> добри доходи->бързо интегриране в обществото и т.н.

Поздрави
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от mariko_san »

Здравейте,
аз бих отговорила първо ще работя, после ще уча. Ако има нужда и се наложи.
Нали Кебек има нужда от свежи и млади квалифицирани работници, които да си плащат чинно данъците и вливат пари в бюджета им? Затова ни селектират.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от vankoivanoff »

Е това вече е въпрос за 1 млн. долара.. :D :rofl:
Какво трябва да представляват разпечатките на обявите за работа? -Трябва да са без съмнение разпечатки на обяви за работа !
Извадките трябва ли да съдържат описание на търсената длъжността и изисквания за заемането й? - А какво друго биха могли да съдържат? Може би дрескод?
Обявите трябва ли да отговарят на нашата квалификация и трудов опит или на това какво можем да работим в началото, преди да си преравним дипломите? - Затова правим план А,В,С и разпечатваме съответните обяви по плановете.
Колко на брой обяви, ориентировъчно е хубаво до подготвим и как да ги представим? - 2-3 за всеки план мисля ,че са достатъчни. Как да ги представим...когато ни попитат дали сме търсили работа!
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Koko »

milly написа:на този въпрос какъв отговор се очаква :?: : Avez-vous considere la possibilite de changer votre occupation au Canada / Quebec? / Are you planning any changes in your profession in Canada / Quebec? Have you considered the possibility to change your occupation in Canada / Quebec? (If you don’t find an Economist / Engineer position, are you ready to go on and change your profession?)
това question piège ли е
Отговора на този въпрос поне според мене зависи до голяма степен от това с каква конкретна професия е кандидата и до колко наистина е потърсил истинският отговора на тези въпроси. За различните професии ситуацията е различна – някои са регулирани, други не толкова, съответно може да се изисква членството в някоя професионална асоциация. От тази гледна точка, колко по-добре се е подготвил човек с информация за изискванията в неговата конкретна област, толкова по-ясен отговор би трябвал да има, както за себе си, така и за интервюиращия, в смисъл – дали ще трябва да доучва, колко време и какво, за да може да работи съответната професия.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от kristian31 »

Ето,заради като тези коментари последните,аз лично винаги ще бягам мнноооооооооооооооого надалеч от българите в чужбина.Няма такива хора,като българите в чужда държава.Уникални.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Публикувай отговор