Интервю Ноември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от vankoivanoff »

Разбира се , че трябва!!
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
Klaiv
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 1:25 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Klaiv »

Teozara написа:Здравейте, бях абсолютно сигурна, че преди 2 седмици са изпратени последните покани за интервю през м.ноември.
Оказа се обаче, че не е така. Днес супер изненадващо получих покана по e-mail за 6.11.2013г. от 13.30ч. Предполагам, че някой се е отказал и аз заемам неговото място. Незднам дали да се радвам, защото не се чуствам достатъчно подготвена. Очаквах да бъда извикана най-рано април, тъй като юли получих писмо,че съм включена към списъка с чакащи за интервю.
Честита покана! Ние ви желаеме леко интервю и положителен резултат! :y:
Изпратени документи:23-05-2012
Върнат пакет с документи: 10-2012
Изпратени документи отново: 06-12-2012
Акюзе: 25-03-2013
Искане за доп. документи: 26-09-2014
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Трябва ли към новите Демандета да залепим актуални снимки? Предполагам, че е така, защото децата бяха много малки преди 2 г., синът ми е бил на 1г. тогава, а сега е на 3, а дъщеря ми сега е на 5 г. и са се променили от тогава.
Демандетата и за двамата ли трябва да попълня, както и дакларациите? Тогава снимки на цялото семейство и на двете ли трябва да залепя?

Не Ви трябват нови снимки сега. Фото ще пратите с втория пакет докс. За Демандетата незнам. Аз попълних, но не ни ги искаха. За декларациите със сигурност ще Ви трябват.
Успех на интервюто
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Благодаря за подкрепата. :)
Успех на всички и най-вече късмет! :y:
Научихте ли нещо за интервюиращата, кога е идвала за последно в BG, например?
От изминалите интервюта през март и септември, установих, че е изключително важно да имаме информация за това какви въпроси се задават.
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Не е идвала. За 1-ви път ще води интервю
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от karelia79 »

Снимки по принцип не трябват, макар, че сега на сесията на мои познати се е наложило да дадат снимка на дъщеря си. Но причината е, че тя се е родила междувременно и при мосюто не е имало документи за нея.
Иначе и дьомандите, и деклаациите се попълват и за двамата - друг е въпросът дали ще потрябват. На нас ни взеха само декларациите за регулирани професии.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Трябва ли да докажем състояние на банкова сметка с извлечение или притежавано имущество, съответно с нот.акт?
Знам, че не ги изискват и им е достатъчен Договора за фин.независимост, но все пак?!
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от 5kov »

Teozara написа:Трябва ли да докажем състояние на банкова сметка с извлечение или притежавано имущество, съответно с нот.акт?
Знам, че не ги изискват и им е достатъчен Договора за фин.независимост, но все пак?!
Не, не трябва.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от domino »

Ако имате банкова сметка с налична сума равна, или по-голяма от тази, която сте посочили във фин. независимост си направете едно извлечение от банката. Обърнете сумата в CAD за по-прегледно.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от vankoivanoff »

Teozara написа:Трябва ли да докажем състояние на банкова сметка с извлечение или притежавано имущество, съответно с нот.акт?
Знам, че не ги изискват и им е достатъчен Договора за фин.независимост, но все пак?!
Споко!
Според мен нищо излишно освен това което пише в поканата за интервю! Другото си мисля, че е преиграване, а то едва ли прави добро впечатление! Лично мнение все пак!
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

И аз мисля,че няма нужда от излишни неща, но реших все пак да попитам.
Доколкото виждам са по 6 семейства на ден - 8.30ч., 9.30ч.,10.30ч.---12.30ч., 13.30ч. и 14.30ч.
Възможно ли е това?
Интересно е също така, че сесията започва на 5-ти - вторник?!
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от domino »

На нашето интервю директно ни беше зададен въпросът : „С колко пари разполагате?“ За щастие аз се бях подготвил за това, въпреки, че не очаквах такъв директен въпрос. Подадох две разпечатки от две сметки. С червен химикал бях сметнал стойността на всяка сметка в CAD и на единия лист ги бях сумирал, и оградил общата сумата в рамка – да е възможно най-ясно. Офицерът (monsieur Eddie Alcide) ги взе и започна да пише нещо в лаптопа. Въпреки, че беше ясно написано ми зададе уточняващ въпрос: „Това канадски долари ли са?“ Отговорих: „Да.“ Той довърши писането в лаптопа и ми върна разпечатките. Това беше по този въпрос. Мисля, че постигнах моята цел – отговорих точно на въпроса (с минимум думи) и доказах категорично, че имаме достатъчно средства за старт в Канада. Естествено, има и други варианти на отговор. „С колко пари разполагате?“ „Имаме точно толкова, колкото вие предполагате, че би трябвало да имаме за да покрием евентуалните си разходи за първите три месеца.“ - или нещо подобно. С това казвате по интелигентен начин: „Абе ти за наште пари не се кахъри, имаме достатъчно.“; доказвате още веднъж, че можете да правите сложни изречения на френски и в крайна сметка го оставяте да се чуди:„Аджеба ся колко пари имат тези?“ Той пък ви оставя да се чудите: „Ся аджеба кво си отбеляза той (в този момент) в лаптопа като ние така и не му казахме колко пари имаме.“ Имате и трети вариант – казвате там някаква сума. Само вие си знаете дали казвате истината, или не; така или иначе не давате доказателства. Той пак си отбелязва нещо в лаптопа, ама само той си знае дали си отбелязва сумата, която вие сте му казали или нещо друго. И най-накрая има вероятност точно на вас такъв въпрос въобще изобщо да не ви бъде зададен.

Все пак това е Вашето интервю и Вие най-добре може да прецените кой вариант да изберете. Успех на интервюто!
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от borkoo »

Ще си позволя да ви дам точно обратния съвет на този на Домино по въпроса за парите с които разполагате,ако въобще ви го зададат.Не си вадете никакво банково извлечение,не си усложнявайте живота с ненужни упражнения.Не показвайте никакви документи които не са ви поискани.Всяка излишна дума или израз с който се опитвате да "блеснете" пред интервюиращия може да ви вкара в ненужна беля,свързана с допълнителни въпроси и разяснения от ваша страна на френски разбира се.Така или иначе получавате автоматично една точка за финансова независимост и ако ще да му покажете сметката на шейха на Катар,все тая.Нещо повече,влизайки в Канада дори и да декларирате сума под минималната за първите три месеца,пак ще ви допуснат,тоест вие сте декларирали,че няма да търсите социална помощ през първите три месеца,а как ще се оправите и с колко пари си е ваш проблем.Не един или двама сънародници са идвали с оскъден бюджет,но са оживяли :rofl: .
Домино,нищо лично,сега да не вземеш да се обидиш :handshake: !
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от domino »

Споко Borko, няма причина да се обиждам. Само да уточня, че „ние с гайдите” представихме скромна сметка, колкото горе-долу струват джапанките на шейха на Катар ( по една сметка за всяка джапанка). :) Идеята не беше да показвам офшорните сметки на шейха, а да мога скромно да докажа това, което вече съм казал, и то ако случайно ми се наложи. На мен ми се наложи - на вас най-вероятно няма да ви се наложи.

Много от казусите по процедурата са като задачите по математика - имат повече от едно верни решения. Едни от решенията са кратки и елегантни, други са дълги и трудоемки. Кое решение ще изберете зависи от вас - важното е да е едно от верните.

Успех още веднъж на интервюто! Сигурен съм, че това интервю ще е едно от най-успешните.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

ихиии, то не бяха проучвания в службата, то не бяха въпроси с кви пари разполагаме... Ми ако изпитващата ме пита кога ми е м.ц. с кво да й го докажа?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Публикувай отговор