Интервю Ноември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Здравейте, набора ми с документи е на английски език. Трябва ли за интервюто да са преведени на френски ?
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от uncontrollable »

Teozara,

Една част от моите документи беше на английски, вкл. трудов договор (оригиналът е двуезичен - бълг. и англ.) и атестации от работодател (преводите бяха на английски), които интервюиращият взе/разгледа. Не коментира нищо относно това. Не мисля, че е проблем да са на английски.
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от T_LEO »

Ние днес получихме покана за интервю и в пощенската кутия. Явно както при миналата сесия, дано да е и съ
що толкова положителна.
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Koko »

Teozara написа:Здравейте, набора ми с документи е на английски език. Трябва ли за интервюто да са преведени на френски ?
Документите трябва да са преведени на единят от официалните езици в Канада, т.е. няма проблем в това че са на английски.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от sofia_shi82 »

Teozara написа:Здравейте, набора ми с документи е на английски език. Трябва ли за интервюто да са преведени на френски ?
Нашите също са на английски, а тези които са изпратени допълнително като ни се роди детенце, са на френски. Сега за интервюто ВСИЧКО ще носим на английски, въпреки че последните са ни на френски.
Teoraza , вие кога сте на интервю, ако не е много нахално да попитам да споделиш??
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Нямам все още покана за интервю. Съжалявам, че ви подведох с въпроса си, но искам да започна да си подготвям документите от сега.
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от тидис »

Teozara написа:Нямам все още покана за интервю. Съжалявам, че ви подведох с въпроса си, но искам да започна да си подготвям документите от сега.
Няма проблем,че са на английски език,но бъди подготвен въпросите и отговорите ти относно документите да бъдат и на френски език.
dmv
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 18, 2012 8:32 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от dmv »

Добър ден. Моите документи са преведени от фирма която вече не съществува и затова искам да попитам дали трябва да бъдат преведени отново преди интервюто или вече са били прегледани просто трябва да занеса оригиналите.
Благодаря!
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Feel_free »

dmv написа:Добър ден. Моите документи са преведени от фирма която вече не съществува и затова искам да попитам дали трябва да бъдат преведени отново преди интервюто или вече са били прегледани просто трябва да занеса оригиналите.
Благодаря!
До колкото знам за интервюто няма изрично изискване документите да са преведени от заклет преводач. (има хора, които сами са си превежсдали докиментите за интервю).
Тоест това, че фирмата не съществува вече, не мисля, че е проблем - ако имаш копие на предводите, просто ги прикачаш към оригиналните документи.
Целта на интервюто е да видят / сравнят оригиналите на документите, които си подал.
Ако от подаването до интервюто са се появили нови документи - просто ги дайте на друга фирма да ви ги преведе (ако не можете сами).
Поздрави и успех на интервюто!
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от deska565 »

От изчетеното до тук всички са ползвали различни преводачески услуги.
От значение е да бъдат удостоверени с оригиналите в деня на интервюто!
Успех!
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Desito »

Здравейте не знам при другите от нашата сесия септември, но на нас изобщо не ни погледнах преводите документите, които вече бяхме пратили, единствените преводи бяха на справката от НОИ и служебните бележки ( т.е. на новите док. които представяме). Нашите фишовете не сме превеждали. Нашият интервюиращ ни взе само фишовете за последния месец.
Така,че кой е превел документите няма значение.
Успешна подготовка на всички
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Здравейте, бях абсолютно сигурна, че преди 2 седмици са изпратени последните покани за интервю през м.ноември.
Оказа се обаче, че не е така. Днес супер изненадващо получих покана по e-mail за 6.11.2013г. от 13.30ч. Предполагам, че някой се е отказал и аз заемам неговото място. Незднам дали да се радвам, защото не се чуствам достатъчно подготвена. Очаквах да бъда извикана най-рано април, тъй като юли получих писмо,че съм включена към списъка с чакащи за интервю.
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Има ли поканен на интервю на 06.11 от 14.30ч.?
haiz
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:06 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от haiz »

Teozara написа:Здравейте, бях абсолютно сигурна, че преди 2 седмици са изпратени последните покани за интервю през м.ноември.
Оказа се обаче, че не е така. Днес супер изненадващо получих покана по e-mail за 6.11.2013г. от 13.30ч. Предполагам, че някой се е отказал и аз заемам неговото място. Незднам дали да се радвам, защото не се чуствам достатъчно подготвена. Очаквах да бъда извикана най-рано април, тъй като юли получих писмо,че съм включена към списъка с чакащи за интервю.
Честито! И успех! :y:
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Трябва ли към новите Демандета да залепим актуални снимки? Предполагам, че е така, защото децата бяха много малки преди 2 г., синът ми е бил на 1г. тогава, а сега е на 3, а дъщеря ми сега е на 5 г. и са се променили от тогава.
Демандетата и за двамата ли трябва да попълня, както и дакларациите? Тогава снимки на цялото семейство и на двете ли трябва да залепя?
Публикувай отговор