Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Живко
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 19, 2013 4:09 pm

Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от Живко »

Здравейте! От скоро се интересувам от емиграция в Канада, попрочетох оттук оттам и искам да попитам може ли някой да ми даде някакъв линк към онзи тест, който всеки желаещ постоянно жителство в Канада трябва да попълни. Искам да определя имам ли някакви шансове! Принципно съм женен, имам средно образование с едно дете съм, жена ми е вишистка и мога да отделя едни 56-60 хил. долара да си купя някаква барака в Канада!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от balbi »

Живко написа:Здравейте! От скоро се интересувам от емиграция в Канада, попрочетох оттук оттам и искам да попитам може ли някой да ми даде някакъв линк към онзи тест, който всеки желаещ постоянно жителство в Канада трябва да попълни. Искам да определя имам ли някакви шансове! Принципно съм женен, имам средно образование с едно дете съм, жена ми е вишистка и мога да отделя едни 56-60 хил. долара да си купя някаква барака в Канада!
Човек ти, ако не можеш да намериш теста, който излиза на първо място в Гугъл....на къде си се запътил. Не е заяждане, но това е най-малкото нещо и най-лесното, което ще ти се наложи да откриеш лесно. Разгледай и прочети из форума по-обстойно. Има всичко описано стъпка по стъпка подробно.

Ето ти линка все пак:

http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=en"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от pumpy »

Живко написа:Здравейте! От скоро се интересувам от емиграция в Канада, попрочетох оттук оттам и искам да попитам може ли някой да ми даде някакъв линк към онзи тест, който всеки желаещ постоянно жителство в Канада трябва да попълни. Искам да определя имам ли някакви шансове! Принципно съм женен, имам средно образование с едно дете съм, жена ми е вишистка и мога да отделя едни 56-60 хил. долара да си купя някаква барака в Канада!
Живко, за съжаление, имиграцията не е "оттук, оттам". Аз лично не се отказвам да го повтарям, но ти трябват десетки, да не кажа стотици часове четене, за да се "оправиш" един ден тук. Иначе да не се окаже, че трябва да плащаш данъци в Канада за годините, през който само си си мислел за нея и си бил в процедура на имиграция ;)
А бараката и 50-60к нямат нищо общо. Тук бараката трябва да се изплаща и банката се кефи като имаш по-голям даун, но се интересува основно от къде и как ще изкараш станалите 200к да й ги дадеш през следващите 2-3 години (или 20-30)
Живко
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 19, 2013 4:09 pm

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от Живко »

Balbi!Аз съм живял почти 4 години в Испания и Италия, емиграцията за там е лесна работа- имаш ли мерак, отиваш и си напълно легален вече, заплатите са ниски 1100-1300 евро, имаш ли кеш пари-купуваш и президента даже, а не къща. Какви са тези глупости с това излизала първа страницата....ми на мен не ми излезе първа страницата, защото не знаех как да формулирам въпроса.
Живко
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 19, 2013 4:09 pm

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от Живко »

pumpy написа:
Живко написа:Живко, за съжаление, имиграцията не е "оттук, оттам". Аз лично не се отказвам да го повтарям, но ти трябват десетки, да не кажа стотици часове четене, за да се "оправиш" един ден тук. Иначе да не се окаже, че трябва да плащаш данъци в Канада за годините, през който само си си мислел за нея и си бил в процедура на имиграция ;)
А бараката и 50-60к нямат нищо общо. Тук бараката трябва да се изплаща и банката се кефи като имаш по-голям даун, но се интересува основно от къде и как ще изкараш станалите 200к да й ги дадеш през следващите 2-3 години (или 20-30)
Слушай сега, аз банката не знам от коя страна се влиза в нея и никога няма да влезна в нея освен ако не правя депозит или обир, едно от двете, но кредит не съм вземал и не знам какво може да ме накара. Аз мога още утре да цъфна като нелегален в Канада, както съм го правил в Испания, Словения, Италия, Австрия, Гърция. Лежал съм по арестите като последния изпадняк. Но не това ми беше въпроса да ме шашкате с банки и ох колко било сложно да се емигрира. Искам просто този път да пробвам като нормален човек да следвам някви правила. Искам да ви уведомя, че празни български мозъци има навсякъде, отишли в чужбина, никой не пести, набалбукани със заеми до ушите. Аз си пиех ракията на българския бар и си ядях мешаната скара и гледах как хора с 3 пъти по-големи заплати от моята се облизват, защото парите им са похарчени за глупости, така че видял съм много глупави дрисливи работи в чужбина, че сега да ме поучавате. Или ще давате няква важна информация или ай сектир.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от optics »

Живко,
с последното изречение отписа 99% от хората дето щяха утре (наше време) да прочетат и да ти отговорят нещо полезно. Твоя воля. Я са останали 1-2-ма да си загубят времето, я не.

Глей ся... не е сложно. Просто е, но колко е просто зависи от това колко ти сече акъла и колко си прочел.
Нещата се менят... едни са минали преди 10 години, други преди една. За тебе правилата за емиграция може да са съвсем различни. Тия дето вече са минали може да ти кажат тяхното, но тебе какво те топли, ако си по различни правила. Затуй четеш сам и ако нещо ти звучи двусмислено - тогава питаш.
Друго: като си решил по нормалния път, трябва да свикнеш с мисълта, че е трудно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от Koko »

Живко написа: ....
Или ще давате няква важна информация или ай сектир.
Както се казва - чувствата ни са взаимни.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от balbi »

Живко написа:Или ще давате няква важна информация или ай сектир.
Ами ай сектир в такъв случай ;)!
На така формулиран текст какво друго да ти отговоря ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от pumpy »

Живко написа:
pumpy написа:
Живко написа:Живко, за съжаление, имиграцията не е "оттук, оттам". Аз лично не се отказвам да го повтарям, но ти трябват десетки, да не кажа стотици часове четене, за да се "оправиш" един ден тук. Иначе да не се окаже, че трябва да плащаш данъци в Канада за годините, през който само си си мислел за нея и си бил в процедура на имиграция ;)
А бараката и 50-60к нямат нищо общо. Тук бараката трябва да се изплаща и банката се кефи като имаш по-голям даун, но се интересува основно от къде и как ще изкараш станалите 200к да й ги дадеш през следващите 2-3 години (или 20-30)
Слушай сега, аз банката не знам от коя страна се влиза в нея и никога няма да влезна в нея освен ако не правя депозит или обир, едно от двете, но кредит не съм вземал и не знам какво може да ме накара. Аз мога още утре да цъфна като нелегален в Канада, както съм го правил в Испания, Словения, Италия, Австрия, Гърция. Лежал съм по арестите като последния изпадняк. Но не това ми беше въпроса да ме шашкате с банки и ох колко било сложно да се емигрира. Искам просто този път да пробвам като нормален човек да следвам някви правила. Искам да ви уведомя, че празни български мозъци има навсякъде, отишли в чужбина, никой не пести, набалбукани със заеми до ушите. Аз си пиех ракията на българския бар и си ядях мешаната скара и гледах как хора с 3 пъти по-големи заплати от моята се облизват, защото парите им са похарчени за глупости, така че видял съм много глупави дрисливи работи в чужбина, че сега да ме поучавате. Или ще давате няква важна информация или ай сектир.
Майна, не съм искал да те "шашкам"....тя истината си е истина и ако за теб не е "важна инфомрация" то мога да ти разкажа къде да си пиеш ракийката и салатката, но това особено няма да ти помогне за имиграцията в Канада.
А дали е сложно да се имигрира или не, зависи преди всичко от имигранта, не от системата. То и по "арестите да лежиш" зависи от човека, а не от системата. Изобщо що за тема си започнал точно ? Да ни даваш акъл как да си живеем живота си в Канада ли, че нещо не разбирам ?
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от Feel_free »

pumpy написа:
Живко написа:
pumpy написа:
Живко написа:Живко, за съжаление, имиграцията не е "оттук, оттам". Аз лично не се отказвам да го повтарям, но ти трябват десетки, да не кажа стотици часове четене, за да се "оправиш" един ден тук. Иначе да не се окаже, че трябва да плащаш данъци в Канада за годините, през който само си си мислел за нея и си бил в процедура на имиграция ;)
А бараката и 50-60к нямат нищо общо. Тук бараката трябва да се изплаща и банката се кефи като имаш по-голям даун, но се интересува основно от къде и как ще изкараш станалите 200к да й ги дадеш през следващите 2-3 години (или 20-30)
Слушай сега, аз банката не знам от коя страна се влиза в нея и никога няма да влезна в нея освен ако не правя депозит или обир, едно от двете, но кредит не съм вземал и не знам какво може да ме накара. Аз мога още утре да цъфна като нелегален в Канада, както съм го правил в Испания, Словения, Италия, Австрия, Гърция. Лежал съм по арестите като последния изпадняк. Но не това ми беше въпроса да ме шашкате с банки и ох колко било сложно да се емигрира. Искам просто този път да пробвам като нормален човек да следвам някви правила. Искам да ви уведомя, че празни български мозъци има навсякъде, отишли в чужбина, никой не пести, набалбукани със заеми до ушите. Аз си пиех ракията на българския бар и си ядях мешаната скара и гледах как хора с 3 пъти по-големи заплати от моята се облизват, защото парите им са похарчени за глупости, така че видял съм много глупави дрисливи работи в чужбина, че сега да ме поучавате. Или ще давате няква важна информация или ай сектир.
Майна, не съм искал да те "шашкам"....тя истината си е истина и ако за теб не е "важна инфомрация" то мога да ти разкажа къде да си пиеш ракийката и салатката, но това особено няма да ти помогне за имиграцията в Канада.
А дали е ложно да се имигрира или не, зависи прди всичко от имигранта, не от системата. То и по "арестите да лежиш" зависи от човека, а не от системата. Изобщо що за тема си започнал точно ? Да ни даваш акъл как да си живеем живота си в Канада ли, че нещо не разбирам ?
той човека и акъл си има, и пари явно има, само един линк му трябваше, ама пак отиде темата в грешната посока :lol:
аз между другото приемам (на линчни) съвети къде да си пия ракийката в Канада и най-вече от къде да си я снабдя :$
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от Люта чушка ® »

Feel_free написа: аз между другото приемам (на линчни) съвети къде да си пия ракийката в Канада и най-вече от къде да си я снабдя :$
Подушвам плъх...
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от scoubidou »

Feel_free написа:аз между другото приемам (на линчни) съвети къде да си пия ракийката в Канада и най-вече от къде да си я снабдя :$
LCBO, има 4 вида
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от optics »

По-далавера е да си я пренасяш в куфара.
Ееех спомени - като бях в Онтарио си бях вкарал в джипиеса POI с координатите на всички LCBO и като минавах на 600 метра от магазин Джил ме осведомяваше.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Моля за линк към теста за Кандидат емигрантите!

Мнение от martatabs »

За ракиите в някой друг подфорум, Колеги!
Заключено