Хора подали документи 2013 година

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Хора подали документи 2013 година

Мнение от martin_1 »

Здравейте на всички,

Идеата ми е да се съберем тук в тази тема всички подали документи през 2013 година и да следим всички заедно на кой и кога са му изпратили информации канадците и т.н. Надявам се доста хора ще им е интересно и ще се включат :)

Ще ви очаквам.....
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от electrified »

получени на 29.07.13 от някой си L. LACASSE. Да се надяваме че въпросния L. LACASSE е започнал да ги обработва веднага, че иначе горим. С 0 точки за ниво В1 за френски и намалените точки за английски не ни достига 1 точка за интервю. А бяхме с поне 7 отгоре....
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от gaby_ »

electrified написа:получени на 29.07.13 от някой си L. LACASSE. Да се надяваме че въпросния L. LACASSE е започнал да ги обработва веднага, че иначе горим. С 0 точки за ниво В1 за френски и намалените точки за английски не ни достига 1 точка за интервю. А бяхме с поне 7 отгоре....
Да се надяваме че няма да се случи това ,защото ако махнат и нашите точки за език горим като факла .Въпреки това смятам ,че няма как да стане ,защото ти си се съгласил да подадеш и да си платиш таксата при едни условия и като са написали правила валидни до 31.07.2013 трябва най-малкото да си ги спазят .Стискам палци за всички малко остана до часът на истината ;)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
NagaQueen
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 7:36 am

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от NagaQueen »

Здравейте,

Много хубава тема, тъй като се очаква да се движим що годе успоредно в процедурата и можем да си помагаме. Искам да споделя, че въпреки, че имаме отворено досие смятаме към края на годината да се явим отново на TCFQ с идеята да повишим нивата, ако ли пък не, поне да докажем, че не ги намаляваме с времето. Има ли и други от вас, които превантивно смятат да се явяват отново на изпита по френски и кога?
27.09.12 TCFQ-B1/B1/IELTS-6.0/6.5
21.11.12 Изпратени док
06.03.13 Върнати док
14.03.13 Изпратени док
14.05.13 Акюзе
01.09.15 CSQ
31.03.16 Сидни
17.07.16 Мед.
10.08.16 Направени мед.
16.08.16 Покани за визи
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от gaby_ »

Ние ще се явим само в случай ,че ни бъдат поискани иначе не ,защото по важно е представянето на самото интервю .
А отделно от това защо са ви върнали документите първия път ,ако е удобно разбира се да споделиш? :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от s_ivek »

И ние сме от надяващите се да се метнем в последните вагони на влака.... документи, получени в Монреал на 24.07.13
Тъй като ние взехме решението да започнем борбата с тази процедура преди едва 11 месеца , започнахме френския от нулата , на TCFQ се явихме на 8-мия месец и постигнахме нива В1. Ще се надяваме да ни разглеждат кандидатурите по по-благоприятните за нас правила НО... , доколкото вече сме запознати с процедурата ... винаги има едно " expect the unexpected " :| . Тъй че след като ни мине лятната ваканция :) ще захващаме френския отново здраво и е много вероятно наистина да се наложи да се явим за повишение на нивата ........

Пожелавам успех на всички , поели по този път. И щом сме имали куража да тръгнем по него - то нека имаме вяра , търпение и здрави нерви за да го извървим до край !
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от electrified »

Аз смятам да се явявам отново, САМО ако поискат, понеже за момента максимума ми е В1. А и това са още разходи - до момента се охарчихме достатъчно. А и на интервюто, както показва практиката от предната сесия, като нищо могат да ти намалят нивото(ако интервюиращия е някаква гад или не е доспал или е скъсал с гаджето предната седмица). Според мен по-добре е да си с по-ниско ниво и на интервюто да "блеснеш". А и според мен няма как да изкараш повече от В1, ако учиш езика от година-две и не си в среда в която да го използваш. Е има вариант да учиш по 20 часа на ден, ама аз лично не разполагам с толкова време - все пак не искам да стане така че цялото ми съществуване да е съобразено с процедурата и това да мие някаква самоцел - има и по-важни неща, като семейство, работа и т.н. Каквото зависи от мен съм направил - сега топката е в ръцете на анонимен служител в министерството в неясно настроение и с една камара чакащи за обработка документи.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от martin_1 »

Здравейте на всички присъстващи. Радвам се, че ви хареса темата и започването на обмяна на информации и опит ще е полезна за всички ни в това начинание.

Предлагам всеки да каже от кой град е, скайп примерно за координат, ако на някой му се наложи връзка с другия.

Примерно: гр.Горна Оряховица, скайп: martin_11147
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от gaby_ »

electrified все едно ми прочете мислите абсолютно съм съгласна с теб! :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
NagaQueen
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 7:36 am

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от NagaQueen »

gaby_ - писах в друга тема, но и тук ще кажа - документите ни ги върнаха, само заради липсващ оригинал на IELTS (бяхме пратили копие само), попълнихме новите бланки, дори не сме вадили нови справки и .т.н, допълнихме оригинала и ги пратихме.
Иначе съм съгласна, че допълнително явяване без да са ни го поискали е равно да допълнителни финанси и усилия, но ние така сме преценили, както се казва just in case :) а и ако тръгнат на интервюто да ни намаляват нивата, ще можем да се обосновем, че дори сме ги повишили за 1 година (дано!), тъй като мисля, че е савсем постижимо минаване от Б1 към Б2. Пък и така и така си наблягаме на френския - ще се пробваме към края на годината :)
Стискам палци на всички ни, да не ни искат изрично нови сертификати и да сме си в заварено положение!
27.09.12 TCFQ-B1/B1/IELTS-6.0/6.5
21.11.12 Изпратени док
06.03.13 Върнати док
14.03.13 Изпратени док
14.05.13 Акюзе
01.09.15 CSQ
31.03.16 Сидни
17.07.16 Мед.
10.08.16 Направени мед.
16.08.16 Покани за визи
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от gaby_ »

Утре ще се разбере дали ще трябва .:)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от hanasparuh »

Току що чук едно интервю по радиото за новите изисквания за езика. Коментара беше, че това е начин да се намалят разходите на Квебек за емиграцията (и в същото време Канада отрязва бежанците). Резултат от загубена регресивна политика на националистическата партия (PQ) която е на власт в Квебек – страх ги е, че повечето от емигрантите избират английски като език за своето развитие; а сега ще напълнят провинцията с араби.

Към тези които се чувстват обезкуражени от тази новина: приемете го като услуга – много по-евтино излиза да се научи езика преди да се дойде тука – говоря от личен опит.

Успех и не се отказвайте!
България е моята Родина!
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от martin_1 »

Благодаря за инфото на hanasparuh :) Искам да попитам също hanasparuh чувал съм, че много азиатци има вече в Канада и подбиват пазара на труда съответно има ли по-голяма концентрация на тях в сътветен район или са навсякъде?
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от tonich »

Мартично, стига папагалски истории!
Има писано достатъчно по форума има ли или няма азиатци в Канада. Информирай се тихичко, без да вдигаш излишен шум!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хора подали документи 2013 година

Мнение от optics »

Пазара на труда се "подбива" като има наплив от имигранти. Без значение от коя раса. Ако трябва да се регулира - може пак да се затвори процедурата за известно време.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор