Интервю - септември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Искам да честита на всички. Да им пожелая успех в процедурата. Сесията вече свърши и според мен е преминала отлично. Не сам виждал по-успешна сесия.

PS. Днес пратих докс. до Сидний

:y: :y: :y: :y: :y:
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Montre »

Честито на всички за пореден път :) Пожелавам на моето семейство и на останалите, които чакаме покани такава сесия :y: Тези дни се чудех кога трябва да излязат датите на сесиите за последното тримесечие. Нещо му загубих сметката края на септември или края на октомври се пада. Та, ще бъда благодарна ако някой ми припомни. Все още имам " нездрави " очаквания, че по-скоро от март-април ще сме на интервю....
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от krisskka »

Dikkas написа:Честито на всички!!! Много се радваме за вас!!!!!!!!!! :^: :^: :^: :^: :^:

krisska, можеш ли да дадеш линк- а за заварчиците от мосю Льоблан.
Как си потготвихте и СВ-тата по квебекски , някой линк. Гоогле отваря много варианти и не мога да се ориентирам.

Мерси и поздрави и късмет по-напред в процедурата
:party: :party: :party: :party: :party: :party: :party:
Линка е от официалната страница:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ntage.html"

Може да видите и тук:
http://www.soudeur.ca/"

Успех!
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от milly »

Montre написа:Честито на всички за пореден път :) Пожелавам на моето семейство и на останалите, които чакаме покани такава сесия :y: Тези дни се чудех кога трябва да излязат датите на сесиите за последното тримесечие. Нещо му загубих сметката края на септември или края на октомври се пада. Та, ще бъда благодарна ако някой ми припомни. Все още имам " нездрави " очаквания, че по-скоро от март-април ще сме на интервю....
в края на септември и ще включва сесиите до края на годината. Сигурно до другият петък ще го качат
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Montre »

milly, благодаря :)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от karelia79 »

Здравейте, не знам дали за някого ще е полезно, но реших да опиша как мина нашето интервю. Прави ми впечатление, че на тази сесия малко хора описаха интервюто си.
Та нашата кандидатура изглежда горе долу така:
основен кандидат: свободна професия, непрекъснат стаж през последните 5 години, но с 2 години по майчинство, под 35 години, с изпратени сертификати ЙЕЛТС и ТСФК; придружаващ кандидат: 39 години към подаване на документите, безработен към датата на интервю, стаж 10год в банка до 2010 година, след това - няколко работи за кратко и без приложени сертификати за езици; 2 малки деца.
Интервюто ни трая около час и половина, и почти изцяло по документите. В началото бяха стандартните въпроси - имена, дати на раждане, семеен статус; дата на брак. След това се почна, дайте ми тази диплома, онази диплома и т.н. Пита ни за общо години на образование - аз нещо се обърках като ги смятах, но това нямаше никакво значение. Имам 2 дипломи за висше, които се застъпват, а едновременно с това и работа в другград. Не ме пита изобщо за това, въпреки че очаквах и се бях подготвила. Не ме пита за предни местоработи. Най-много задълба по отношение на свободната ми професия и конкретната област, в която работя, както и с какви клиенти. След това ме попита в Квебек какво възнамерявам да правя. Аз обясних, че има ордер и ще отнеме време да приравня дипломата си. Прекъсна ме на 3-тото изречение, явно му стана ясно, че съм проучила нещата за ордера. Споменах краткосрочния си план и мисля, че допадна на мосю Льблан, тъй като той не пожела да му разяснявам останалите планове. Започна да ми обяснява в подробности за краткоср. ми план и ми даде практически съвети. Поиска ми справката от НАП, хвърли кратък поглед и не ме пита защо има 0 на отработени часове. Поиска ми ГДД, кратък поглед, но не ги задържа. Не ме е питал абсолютно нищо на английски, което ме учуди (предполагам заради ЙЕЛТС-а). Накрая ме пита за мотивацията за Квебек. Не ни поиска актуализираният дьоманд, нито атестации.
С мъжа ми говори може би една трета от времето. Отново общи въпроси по документите, дати, предходен брак. Дали работи в момента - мъжът ми каза, че е безработен и искаше да допълни, че кара курс за проф. квалификация. Но мосю Льоблан продължи бързо напред с въпросите. Попита го за работата му, която е била преди 2010 година, но където има най-много стаж. Там задълба най-много - пита го занимавал ли се е с това или онова; какъв специализиран софтуер са ползвали. Мъжът ми не можа да се сети. Не му поиска справката от НАП, нито каквито и да било атестации от предходни работи.
Пита за къде сме се насочили, казахме Монреал. Нямаше коментар по въпроса. За децата нищо не ни пита. Прегледа ни СВ-тата и въпреки че и двамата имаме нови курсове и квалификации - изобщо не ни пита за тях, нито ги коментира. Не ни пита нищо за Канада, нито за Квебек, нито ценности, нищо. И като цяло това беше.
Честно казано, очаквах повече да говорим и се изненадах, че толкова бързо мина времето и приключихме. Де факто, не сме използвали и 5% от това, което бяхме подготвили.
Единственото ми обяснение в тази връзка е, че сме събирали повечко точки на предварителната селекция и сме били добре подплатени с документи. Обстановката беше професионална и спокойна, усещането беше все едно сме там само за сравняване на документи, но не мога да кажа, че на 10 мин. съм знаела, че минаваме.
Друго не се сещам...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от sofia_shi82 »

karelia79 написа:Здравейте, не знам дали за някого ще е полезно, но реших да опиша как мина нашето интервю.
основен кандидат: свободна професия, непрекъснат стаж през последните 5 години, но с 2 години по майчинство, под 35 години, с изпратени сертификати ЙЕЛТС и ТСФК; придружаващ кандидат: 39 години към подаване на документите, безработен към датата на интервю, стаж 10год в банка до 2010 година, след това - няколко работи за кратко и без приложени сертификати за езици; 2 малки деца.
Карелия, към датата на подаване на документите ли са 5-те години с майчинството или интервюто.
Питам , защото аз в момента съм в майчинство и мисля че ще ми намалеят точките заради това , че кебекарите не признават майчинството за стаж. Към датата на подаването на документите си имам 5 години непрекъснат стаж.
Блягодаря предварително :))
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от karelia79 »

Здравей, при мен без значение кой период се гледа, все имам майчинство. Мисля, че изчисляват и по двата начина и вземат предвид по-благоприятния.
При мен, ако взимат 2006-2011 година имам по-кратко майчинство, ако вземат предвид 2008-2013 година имам пълни 2 години майчинство. За съжаление, няма как да знам кой взимат предвид, тъй като не ни казаха какви точки събираме в крайна сметка.

Пропуснах при предния си пост да отбележа, че ни поискаха оригиналите на всички трудови и осигурителни книжки, вкл. и на мъжа ми. Свериха ги и това беше. Питаха за сертификати - съответно на мен ми върнаха оригиналите, а задържаха копията, които носех. Мъжът ми даде бележка от АФ за карани курсове и бележка от учителката си. Мосю Льоблан ги задържа и беше доволен.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от Montre »

karelia79 , благодаря за отделеното време да разкажеш !! На мен ми е от голяма полза информацията, която сподели :) Поздрави и успешно приключване на процедурата :y:
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Интервю - септември 2013

Мнение от tonich »

karelia79 написа:..Не ме е питал абсолютно нищо на английски, което ме учуди (предполагам заради ЙЕЛТС-а)...
Изпитващите никога не са се интересували от английския на интервюто... ако не си го разбрала до сега...
На тях им трябват само документи, за да видят получаваш ли точки или не.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор