Кое от трите нива за образование да избера?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от Star Dust »

Blagodarq ti! Кратко, точно и ясно... И да, думата "ago" съм пропуснала като чета.
Аз мисля, че намерих своят начин да замина. Но когато получа своите документи, ще споделя във форума!
Още веднъж - благодаря на всички, които разяснихте моите разтегливи и досадни въпроси!
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от Star Dust »

А как точно се превежда понятието: ЗАДОЧНО ОБУЧЕНИЕ???
Според гугъл транслейтъра се превежда като дистанс лърнинг, което съвсем не е правилно според мен.
По пътя на логиката, ако редовното е фул тайм, то задочното трябва да е халф тайм... или ще ми се смеят?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от dzverum »

.
Последно промяна от dzverum на Нед Юни 16, 2013 8:30 am, променено общо 1 път.
F*ck Google, ask me!
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от tanyatais »

Star Dust написа:А как точно се превежда понятието: ЗАДОЧНО ОБУЧЕНИЕ???
Според гугъл транслейтъра се превежда като дистанс лърнинг, което съвсем не е правилно според мен.
По пътя на логиката, ако редовното е фул тайм, то задочното трябва да е халф тайм... или ще ми се смеят?
Part time Bachelor Degree :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от dzverum »

.
Последно промяна от dzverum на Нед Юни 16, 2013 8:29 am, променено общо 1 път.
F*ck Google, ask me!
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от Star Dust »

dzverum написа:Умишлено питах за пред кого е превода. Защото, ако се дава нещо за акредитация, трябва да го преведе заклет преводач и той ще си намери начин предполагам как да го преведе.
WES за пример незнам дали ги касае задочно или редовно е, а каква степен е придобита...
Искам да докажа, че нямам причина да емигрирам и съм си взела едно уверение, че в момента уча Магистратура задочно от Унито. Превеждам си го сама, а след това го давам на фирма да сложат превода на тяхна бланка с печат.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от tonny »

tanyatais написа:Part time Bachelor Degree :)
Според мен зависи как е изписано в дипломата.
Форма на обученито задочна - Extramural course of study
Така е на български и превода на моята. НЕ знам дали е вярно като ги пратя в WES ще разбера. :D
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от dzverum »

.
Последно промяна от dzverum на Нед Юни 16, 2013 8:29 am, променено общо 1 път.
F*ck Google, ask me!
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от Star Dust »

Добре, кой е казал какво друго ще представям..
Много ви моля форумци, придържайте се към въпросите ни. Темата е за образование, а въпросът ми беше как да преведа задочно образование - нито повече - нито по-малко. Разбирам желанието ви да ни давате съвети, но нека първо си ги поискаме... пък после сами да преценяме.
Аз може би имам им други документи, освен едно уверение, какво ще кажете за това? Но нали не е нужно да ги обсъждам тук и сега... в тази тема и по този въпрос?
В същото време съм задала още 3 много по-важни за мен въпроси и не мога да намеря отговор на тях все още. Ако можете там - помагайте!
Благодаря!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от dzverum »

Както и преди Ви беше казано - не сме длъжни да Ви отговаряме нали?
Ще отбележа, че сте написали над 30 постинга пълни с тиради и лутане без посока и ясно избран път.
Тонът Ви не винаги е подходящ и винаги очаквате някой да Ви каже нещо и то веднага...

Ако бързате и искате да си свършите работата, не разчитайте на форума да я върши вместо Вас!
F*ck Google, ask me!
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от Star Dust »

Да, очакваше се и такъв отговор. Вместо просто да се заяждате, можете при добра воля разбира се, да ми помогнете.
Лутането ми е свързано с конкретна информация, която искам да получа, поради факта, че не съм тръгнала по редовен и утъпкан път. Аз за всекиго е важно неговото важно!
Опитвам се да постъпя възможно най-правилно, при услови, че нямам наличната информация, която ми е необходима, за да разбера това което ми е нужно.
Не продължавайте с оф-топика в тази тема, моля Ви!
Приемете факта, че не всеки има вашите знания и умения, но е хубаво, ако сте готови да ги споделяте вместо да се заяждате.
Нека не обсъждаме нищо повече от въпросите си. Нямам против да обсъждам общи приказки и прехвърляне на топката - имам достатъчно дар слово. Тук дойдох и поспрях, за да попитам - кой път да хвана.
Аз съм достатъчно грамотен човек, но не съм длъжна да зная законите на всички държави в тънкости, нали?
Освен това информацията е доста противоречива.
Спирам до тук. Последното ми мнение не е към Вас, а към всички, които пишат в този форум и на които съм благодарна, защото са отделяли от времето си да ми помогнат.
Скоро лутането ми ще приключи, ще бъде добре, ако получа помощ, ако ли не - здраве да е.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Кое от трите нива за образование да избера?

Мнение от gaby_ »

След време Star Dust ,когато прочетете вашите постове ще ви стане ясно защо всички реагираме по този начин. :^)
Първо въпроса колкото и да си мислите, че е конкретно зададен- не е така, защото всеки запознат с процедурата знае какво и как точно да попита (а доколкото четох по-нагоре сте прочели всичко), така че да получи ясен отговор ,но от въпроса ,,Кое от трите нива за образование да избера?'' не става ясно кое е в списъците и кое не.В последствие даваш информация на час по лъжичка .И нищо че се опитваме да помогнем ами и на всичкото отгоре се държите грубо .Всеки е споделил всичко що се отнася до точките за образование ,и да допълня че в началото всеки е объркан и се лута из морето от информация ,но с добро желание и много четене намира отговор.Няма тънкости има просто информиране ;) .На всеки живота е различен и съответно и процедурата му ще е различна :) Всичко, което изписах не е критика а съвет.Успех с процедурата !
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор