свидетелство за съдимост от чужбина

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
valio_photo
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 3:25 am

свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от valio_photo »

Здр, Искат ми свидетелсво за съдимост от Гърция а аз не съм живял там а работих на пасажер. Ако някой може да даде някой акъл как да се справим с това. Благодаря Ви предварително
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от optics »

здр, защо ти го искат като не си живял там ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от martatabs »

Каква е била фирмата за която си работил?
valio_photo
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 3:25 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от valio_photo »

Здр, работих на гръцки пасажерски кораб, От Букурещ ми изпратиха емаил че до 45 дни трябва да им изпратя свидетелство за съдимост от Гърция иначе ще ми затворят досието.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от bobchentse »

valio_photo
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 3:25 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от valio_photo »

мерси
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kezos »

valio_photo написа:Здр, Искат ми свидетелсво за съдимост от Гърция а аз не съм живял там а работих на пасажер. Ако някой може да даде някой акъл как да се справим с това. Благодаря Ви предварително
Само информативно, преди колко време си работил на този кораб?
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от pumpy »

Вальо, говори с посолството, подай необходимите документи, прати това като доказателство в Букурещ, че действаш по въпроса и чакай резултат.
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от hrisa79 »

И на нас ни искаха свидетелство от Белгия,мъжът ми работеше като международен шофьор с отправна точка белгия,но живееше в камиона. От БГ.,посолството ни казаха ,че без белгийска адресна регистрация няма как да ни се даде свидетелство и така загубихме 4 месеца в лутане и обеснения с Букурещ.
Те обаче си настояваха и решихме да подадем док. до Белгия и да изпратим получения документ за отказ на канадците.
След 4 дена от Белгия ни изпратиха обаче не отказ ,а свидетелство за съдимост...,така че те съветвам да не губиш време,подай си необходимите док. и дерзай напред ;)
valio_photo
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 3:25 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от valio_photo »

Здр, подадох документи в Гръцкото посолство което се намира в Пловдив и за две седмици от Гърция ми издадоха такъв документ. Дори е безплатен за разлика от милата ни БГ:)
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kamy »

Има ли някой получил виза без да е представил свидетелство? Аз имам затруднения да извадя подобно от Дубай,едно момиче миналата година взе зелена карта за САЩ и не са и го искали, но не знам дали ще се получи и с Канада. Ако има колеги живели в арабски държави моля да споделят.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от tanyatais »

Искат скорошно свидетелство за всички страни, в които си живял за повече от 6 месеца в последните 10 години назад. Лошото е,че БГ свидетелство важи само за 6 месеца и ако не ти разгледат файла до тогава, се иска друго ново такова ,което си отнема поне 4-5 дни в БГ със заверките още по дълго ,защото то не е на английски и се иска и превод и заверки :(
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от bobchentse »

kamy написа:Аз имам затруднения да извадя подобно от Дубай,едно момиче миналата година взе зелена карта за САЩ и не са и го искали, но не знам дали ще се получи и с Канада.
Правилата на САЩ и Канада относно свидетелството за съдимост (police certificate) от ОАЕ изглежда са различни:

Канада:

Do I need to provide a police certificate when applying for permanent residence?
Yes.

И тук е описано как:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... irates.asp"


САЩ:

Police Records

Available, only if applicant is physically present in the UAE.
...
Not available by mail. Post recommends that consular officers waive the general requirement to obtain police certificates unless the applicant lives in the UAE.

http://travel.state.gov/visa/fees/fees_ ... =9666#docs"
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kamy »

Да, благодаря :)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от domino »

kamy написа:Има ли някой получил виза без да е представил свидетелство? Аз имам затруднения да извадя подобно от Дубай,едно момиче миналата година взе зелена карта за САЩ и не са и го искали, но не знам дали ще се получи и с Канада. Ако има колеги живели в арабски държави моля да споделят.
Работил съм една година в Либия, Триполи. От проучването което направих установих, че е абсолютно невъзможно да изкарам свидетелство за съдимост от там. От посолството на Либия в София ми казаха, че много хора преди мен са питали за свидетелства за съдимост но на никого не са издали. На въпроса ми „ Добре де тези хора как се оправиха с този казус?“ отговорът беше „ Не знам как но се оправиха “. Единственото което установих е, че има някакво споразумение между България и Либия, досиетата на съдени хора в едната страна да се пращат в другата т.е. свидетелство за съдимост от България показва, че в Либия също няма информация да съм съден. Написах на емиграционните едно дълго писмо в което им обясних всичко. Преди няколко седмици получих писмо с искане на допълнителни документи но нямаше нищо за свидетелство за съдимост. Искаха ми актуален договор за финансова независимост ( има нова форма от 2013.01.01) и да допълня сек. 8 от Анекс А с още няколко години назад. По този повод един съвет към хората, които сега попълват документите: Където имате срок „ последните 10 години или от 18-тата годишнина “ пишете по-дългия.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор