Валидна оферта за работа

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Валидна оферта за работа

Мнение от kristian31 »

Искам да попитам следното.Работя във фирма която има 62 завода за строителна химия в целия свят,вкл. и в Канада,и по-точно LAVAL,QC.Питането ми е следното.Как ще ми разглеждат кандидатурата,ако получа оферта за работа от там,понеже сме една фирма,и има възможност за така нареченото преместване.от България в Канада.Моля ако някой е запознат да сподели.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от borkoo »

Кристиане,как смяташ,че ще разглеждат кандидатурата ти?Ако успееш да си издействаш оферта за работа в района на Монреал това ти носи 6 точки,а извън района на Монреал 10 точки.За това,ако можеш действай,при това положение сертификата ти е в кърпа вързан.Успех!

За повече инфо чети тука на 45 страница http://ariseglobal.ca/wp-content/upload ... -3-1en.pdf"
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от kristian31 »

borkoo написа:Кристиане,как смяташ,че ще разглеждат кандидатурата ти?Ако успееш да си издействаш оферта за работа в района на Монреал това ти носи 6 точки,а извън района на Монреал 10 точки.За това,ако можеш действай,при това положение сертификата ти е в кърпа вързан.Успех!

За повече инфо чети тука на 45 страница http://ariseglobal.ca/wp-content/upload ... -3-1en.pdf"
ОК Обаче тази оферта колко време е валидна?Има логика ако има такава оферта да се случат по-бързо нещата.Моля за някой ако наистина е запознат да изкаже мнение.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от martatabs »

Запознат ли си, как се получава предложение за законна работа от Квебек? Запознат ли си, какви действия трябва да предприеме работодателя за да извика точно теб?

GUIDE immigration procedures от 72 до 79 страница - Процес на узаконяване на оферта за работа.
Френският вариант е по актуален, но явно в момента го обновяват и е недостъпен.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от Double Trouble »

На една форумска среща имаше двойка, които заминаваха с работна оферта. Мъжът беше с авиационна специалност, не се сещам точно каква, но казаха, че са получили визи за две седмици.
Това с работните оферти е много сложно принципно, но не и невъзможно. Все пак с очите си видяхме жив пример :)
Но трябва да си наистина неповторим специалист, и в Квебек да не могат да си намерят такъв, за да получиш работна оферта.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от kristian31 »

Double Trouble написа:На една форумска среща имаше двойка, които заминаваха с работна оферта. Мъжът беше с авиационна специалност, не се сещам точно каква, но казаха, че са получили визи за две седмици.
Това с работните оферти е много сложно принципно, но не и невъзможно. Все пак с очите си видяхме жив пример :)
Но трябва да си наистина неповторим специалист, и в Квебек да не могат да си намерят такъв, за да получиш работна оферта.
Да знам че има доста неща да се свършат,но си мисля че при мен е малко по различно,защото това е една и съща фирма,с централа в Италия,и заводи по света,или поне ми се иска да е малко по леко.Надявам се да се получи нещо като прехвърляне от едно място на друго,но малко по сложно.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от Double Trouble »

Лошото е, че за да ти признаят работната оферта и да ти дадат точки, трябва тази позиция да е стояла вакантна поне месец /мисля, че беше/ и нито един местен да не е пожелал да я заеме, след което да е заверена и от някакво тяхно министерство.
Не знам как стоят нещата, ако решиш да заминеш с работна виза и на място да подаваш документи за постоянно пребиваване. Възможно е да е по-лесно.
Принципно и моята фирма има клон в Монреал /централата е в Париж/, но не ми е хрумвало да действам по тази линия, защото не се считам за специалист и съм сигурна, че има достатъчно кебекари с подобни и по-високи компетенции. Просто зависи от конкретната ситуация. Ако ти си на висока позиция, супер квалифициран и им е трудно да намерят такъв друг човек - да. Но иначе, ако просто ще се прехвърляш в тамошния офис, по-скоро ще трябва да си вадиш работна виза, а не такава за постоянно пребиваващ. Поне такива са моите разсъждения. Нищо не ти пречи да пробваш, разбира се. Най-малкото, което може да постигнеш, е да ти дадат някоя и друга точка за адаптация на интервюто, ако са ти обещали работа от клона ви в Лавал, без да е валидирана офертата в министерства и т.н., което също не е малко.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от pollita »

Дори да става по-лесно,има друг проблем с работните визи.Когато ти изтече работната виза се случва често да не ти я подновят и трябва да се прибереш в България.Последно време това се случва много често.Аз лично познавам 3-ма човека,на които се случи и трябваше да се приберат кой от къде е.Едната дори работеше в правителствена организация,французойка.Трябваше да остави мъжа си и да замине само с децата,защото той пък нямаше виза за Франция.Така че ситуацията може да стане много мътна.Според мен си кандидатствай по стандартната процедура,подготви си добри препоръки и удостоверен стаж за този завод,където искаш да работиш и като дойдеш си подай документите за работа там.Така дори да стане по-бавно ще бъде по-сигурно и по спокойно.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от optics »

Много неща зависят от работодателя - дали иска и дали ще се захване да ти праща такава оферта.
За колко важи също зависи от него и става много вързано, щото пък той не знае (и няма кой да му каже) колко време ще отнеме на имиграционните да ти дадат PR.

От друга страна - нещата са по-прости, ако ти изпратят оферта така че да си вадиш виза за foreign worker (особеностите за Кебек не ги знам но не би следвало да има големи разлики). В тоя случай неговата работа е да направи каквото е описано в официалните документи и да ти прати офертата (не си ти който ще му обясни как и защо). Твойта работа е много лесна - пишеш една апликация за виза за foreign worker, прилагаш медицински и офертата която си получил от работодателя, пращаш и след 2 седмици - получаваш. Може би те (букурещ) пращаха формулярите за медицински - не помня, но е бързо и лесно. После заминавате а тъй като вече си в процедура за PR - ги информираш какво е станало, какво работиш и къде живееш.
Ако не си почнал още процедурата (за PR), може да я почнеш и след пристигането в Канада, но няма никаква гаранция че ще чакаш по-малко от другите хора. Но пък додето чакаш ти си си вече в Канада, трупаш опит и прочие и ти дава точки. Така че ако се чудиш кое по-напред - заминавай като foreign worker.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Валидна оферта за работа

Мнение от kristian31 »

Нека някой ако е по-запознат в детайли с работната виза,моля да пише нещо(линк,инфо, и т.н),ще съм благодарен,защото аз вече говорх с моя шеф в България,и ще задвижи връзката с Канада и така като гледам може и да стане това с офертата за работа.Просто ще ме прехвърлят там.Моля ако някой знае повече да пише.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Публикувай отговор