Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Ако не друго, поне си поприказвахме! :lol: хубаво е човек да си сверява часовника! Дори на думи. Ей, добре че са тези форуми, човек да си побъбри с интелигентни хора. :rock:
И да се види отстрани как изглежда. :emo:
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Libre, благодаря и на теб за разбирането и подкрепата! Желая ти успех в проекта Канада и честито за сертификатите! :clap:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

libre написа: Не знам дали ви прави впечатление,че от времето когато вие сте кандидатствали и заминали доста неща по процедурата са се променили.Сега критериите са доста по-завишени,най-малкото по езика и хората като заминат не губят година две в учене на език най-малкото
Мислиш ли?
По мои лични наблюдения хора със серификат Б1/Б2 учат горе-долу 1 година френски, започвайки от 2-ро ниво.
Иначе да - добрата основа много помага. Но не си мислете, че в страна, където няма как да практикувате езика, само с курсове и частни уроци, ще се сдобиете със средно ниво на езика.
Сигурно ще кажете, че след като човек е минал ТСФ-а с Б2/Ц1, няма как да не владее езика и да няма добра основа. Хайде сега се замислете как се изкарва сертификата - изпита си има определен формат: на слушането чул-недочул, има 25 % вероятност да познаеш, да не говорим, че и в на другарчето листа може да хвърлиш едно око за сверка. За говоренето с малко предварителна подготовка и стабилно ниво на езика А2, може да се изкара Б2/Ц1. Хайде сега да попитам: мислите ли, че това е реално. Ако отговора е да, като дойдете тук живот и здраве, ще разберете. И изобщо не споменавам кебекарския. Той е друга тема.
libre написа:Това ,което се опитвам да кажа, е че сега хората имат доста по-реалистична представа за това къде отиват и какво биха могли евентуално да очакват,надали някой слага розовите очила в очакване да го посрещнат с червеният килим.
И идея си нямаш колко е грешна представата на масата :) Получаването на горе долу реалистична представа къде отиваш в никакъв случай не е правопропорционална на времето, прекарано в процедура и чакане нещо да се случи. По-скоро е правопропорционално на отделеното време за подготовка и на капацитета на кандидата (имам в предвид способността да се търси и да се пресява информацията, защото се носят митове и легенди за каквото се сетите), защото много хора четат само форума и слушат разказите на хора, пречупени през собствения им субективизъм. Специално за тук има толкова много инфо в официални сайтове, че можете да намерите всичко, което ви интересува.
libre написа:И последно вие за колко време заминахте?
Няма никакво значение кой за колко време е заминал. Има значение кой какво е правил преди да замине и какво прави, след като е пристигне.

В нашия случай: 1 г. и 9 м. от подаване на докса до виза. Кацнахме тук точно 2 г. и 25 дни след подаването на документите. Година и половина по-късно мога да кажа, че завършвам колеж, имам вече повече от година канадски стаж и съм подала документи за университета. Съпругът ми преполови обучението си и така - при нас живота си тече по плана, направен преди да дойдем (нищо не се е променило, освен специалността на съпруга ми). Подготовката ми беше наистина добра, отне ми страшно много време, прекарано в ровене и четене, но си струваше. Но това не е важно за никой друг, освен за нас.

Не гледайте кой за колко време е дошъл или кой за колко време и какво е направил тук. Гледайте себе си, подгответе се добре и не забравяйте, че всичко зависи от вас самите.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

emili_vn,с цялото ми уважение,защото ти беше още тук когато ние започнахме процедурата и знам че помагаше на много хора в лутането-как,защо,какво,включително и на нас,но съгласи се ,че преди 5-6-7...год.,хората заминаваха без грам френски,а да не говорим за проучвания и пристигайки там губят 2 години в учене на език и от там нататък се почва с всичко останало.А в конкретният случай на deteli777-човекът просто обяснява,че след 2,5 год. в чакане са му се променили доста неща и Канада вече не му е приоритет-та по този повод беше и въпросът за времето прекарано в процедурата,защото като отворя статистиката-преди хората са заминавали за около година от подаване на док., за разлика от сега 2,5 год до интервю.Да не говорим, че на сесията в момента има хора,подали от 2010год.
И ако преди хората подаваха док. и тогава започваха да учат френски (за няколко месеца,не год.,защото процедурата беше доста по-кратка),то сега вече е обратното -учат френски и тогава подават док.
И сега най-малкото са си направили труда да се запознаят с пазара на труда,обяви за работа,квартири,детски градини,университети и т.н.,защото им го изискват за интервюто.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

Искам да уточня, че поста ми започва с: ''По мои лични наблюдения...'', което автоматично изключва хората, пристигнали преди 6-7 години. Т.е. аз визирам кандидат-имигрантите, започнали процедура 2010-та до момента (ако се върнеш да прегледаш темите за интервютата от 2011-та насам, ще забележиш, че хората са с високо ниво на френски и английски). Това, че са подготвени обяви за работа и че хората по принцип имат идея къде могат да учат в никакъв случай не означава познаване на пазара на труда или на системата на образование или пък на връзката между двете. Например тук магистратурата в университет не е най-великото нещо, което можеш да изкараш (както е в бг) и да ти помогне особено много за пазара на труда. Естествено много зависи от професията, но в общия случай има други варианти за добра реализация.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

libre написа:........човекът просто обяснява,че след 2,5 год. в чакане са му се променили доста неща и Канада вече не му е приоритет-та по този повод беше и въпросът за времето прекарано в процедурата,.......
Преди много години имаше един екземпляр, който се хвалеше на ляво и на дясно как се отказал от българско гражданство за да вземе аржентинско....а то се оказа, ч епросто си върнал българския паспорт и го декларирал пред аржентинците. Официален документ за отказ нямало обаче......
Така и някои се "отказват" от процедурата, муфтят работодателя си да ги праща на езикови курсове и да инвестира в тях и после се сърдят като ги хванат по бели гащи, че отказването им е само в техните глави, но не и на бюрото на съответния имиграционен чиновник в писменна форма.......
Защо ли си мисля, че на български има една приказка за "двата стола и пространството между тях"....
В момента работя по договор, който изтича през декември тази година. Сегашния ми работотдател много добре знае, че си търся нова работа и може да не си подновя договора с него. Обяснил съм му защо и какво не ми харесва тук и той го приема. Изобщо не се и замисля, че може да ме изгони утре. Точно обратното, чуди се как да ми угоди за да подпиша нов договор и да остана още една година. Даже вчера ми даде препоръка от една страница за новото място.
Истината е много по-лесна за казване, защото не трябва да се измисля и защото не се променя всеки път, когато някой се обади от някъде да проверява - въпрос на философия и подход.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

pumpy написа:Истината е много по-лесна за казване, защото не трябва да се измисля и защото не се променя всеки път, когато някой се обади от някъде да проверява - въпрос на философия и подход.
:y: много добре казано :)
Кофтито е, че в бг като вземеш да кажеш истината, хич няма да те разбере бг работодателя и вместо да се опитва да те задържи, ще ти бие шута още на следващия ден.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

Интересен работодател: инвестира в езиковото ти обучение и то по два езика едновременно, тоест видимо те цени и му трябваш и същото време ще си изхвърли инвестицията в кошчето като ти бие шута на следващия ден ??? Нещо не ми се връзва особено, освен ако изобщо не си цени парите, ама изобщо......
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Pumpy, говорим за работодатели в две различни държави! Ела си в БГ, намери си работа, платежоспособни клиенти поработи малко и тогава коментирай бг работодателите!
Моя работодател няма да ме изхвърли, не е бг работодател, наистина ме цени, заплатата ми е близо до канадската в този бранш, институцията е гиляма, а за писмото от емиграционните само "мишките" знаят, в случая не това е проблема. А излишните коментари и въпроси!
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Бързо се свиква на хубавото, сигурността и спокойния живот и е лесно да говориш от позизията на урадена страна, но я си ела у България и кажи на работодателя, че си търсиш нова работа. Първо ще ти каже на добър път веднага! Ще те накара да си платиш обученията, може и последната заплата да не ти я изплати. Задължително ще ти напомни, че не си незаменим! Случи ми се при предишния ми бг работодател.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

deteli777 написа: А излишните коментари и въпроси!
И за съжаление за това не са виновни имиграционните, а нашата си действителност, за което ти съчуствам. Така и започнах коментара си, преди страница - тези от HR трябва да си затварят устата, защото това им е работата, ане да плямпат на ляво и на дясно. Имиграционния няма как да знае, че тези ще се разприказват, защото не го очаква.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от dea »

deteli777 написа:Здравейте!

пиша от името на моите приятели минали днес през а*а интервю :) :x

всичко описано до сега от кандидат-емигрантите за интервюиращата и за преводачката- ок. Цитирам <<не ни се пише!"първата двойка май - с тъжни лица са излезли, втория кандидат със задържани дипломи, третата двойка Щастливи? четвъртата със задържани дипломи, петата се надяваме да споделят лично.

Аз всъщност се радвам, че не ни поканиха на тази сесия! :x
И как точно ти взеха дипломата преди 5 месеца? В случая Пумпи е прав да мисли, че си некоректна. Може би и тук баламосваш съфорумците, че не си била на интервю, разказваш от името на някой друг неща, случили се на теб.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

dea, права си! :), но има причина за това. Сигурно знаеш.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от totomoto »

Здравейте,
ние сме от отбора на "задържаните дипломи" някой от нашият отбор има ли отговор?
Някой писал ли им е мейл? Ако ДА да сподели отговора.
На мейла на Шантал Базил ли?
:)
Ако някой друг е пращал подобно запитване да сподели точният мейл.
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от hristoe77 »

Да писахме 2 пъти и нямаме отговор :(
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Публикувай отговор