Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

totomoto,bond007,случилото се с вас е ужасно,както и с emis!!!Какво и стана изведнъж на тази жена,че така масово започна да прибира дипломи?!?Тук съм съгласна с Misho76-6 месеца е твърде дълъг период,а ако наистина промените плановете си и имате нужда от тези дипломи???
От друга страна си мисля да не би да е хванала някакъв фалшив документ на нашата сесия и да се е наплашила и сега за най-малкото и да се хваща :(
Ние изровихме студентските си книжки към всичките ни дипломи,снимки от дипломиране,справка в сайта на МОН (за съжаление само на дипломите след 2012),изобщо всичко което би могло да се приеме като доказателство за истинността на дипломите ни.

Успех на всички утре и дано повече няма задържани дипломи!!!
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от boryanageo »

Докато четях постовете на хората били на интервю днес се почувствах така, сякаш аз съм получила отказ!
Наистина се замислям с какво право дамата си мисли, че може да се държи по този начин и дали би си го позволила, ако хората пред нея са, да речем, французи? Съмнявам се, честно казано! Друг е въпросът, че и те едва ли биха седяли кротко и търпяли подобно отношение... Дълбоко съм възмутена!
По отношение на личните въпроси, особено, съм напълно убедена, че има код за етичност някакъв, който не им е позволено да прекрачват. Живяла съм в Щатите, /предполагам, че в Канада не е чак толкова по различно от там/, където въпросите, свързани с личния живот са табу.
Съгласна съм, че имиграционните офицери са последната цедка към обетованата земя и отговорността им е голяма, но подобни изстъпления едва ли са нещо в реда на нещата - въртенето на очи и блещенето особено!
Отделно от това е втрещяващо, че не знаят почти нищо за страната ни. Някой по-напред беше написал, че не му вярвали, че вършел толкова неща на работа. И какво сега, това, че тя не вярва, автоматично ни прави лъжци????
Ако се беше поинтересувала поне от обща култура от нашата действителност щеше да разбере, иначе за нас остава наистина да излъжем, за да ни повярват, защото нашата истина звучи абсурдно...
Например, аз съм технически сътрудник, но върша един куп неща, които са извън компетенциите ми по трудова характеристика, и ги върша добре, при това. И това е една от причините да искам да имигрирам! Искам да ме ценят, да ми плащат за това, което върша, а не да ми навират в лицето "Ако си недоволна, знаеш ли колко още чакат за твоето място?".
Нямам желание да лежа на социални. Искам по-добър живот, по-добро бъдеще за децата ми, стабилност, възможност да се развивам и да изместя фокуса си от "Дали ще успеем да си покрием разходите" върху, да речем "Как да опазим популацията на миещите мечета в нашия квартал?". Ето това искам, а предполагам и повечето от вас! Затова ми е много обидно, когато чета как са се отнесли с "братята и сестрите ми по оръжие". Много емоционално стана, извинявам се, ако съм досадила, но наистина ми е болно!
Успех на всички, на които им предстои да преминат интервю, и не се давайте без бой! Може би ако демонстрираме самочувствие, а не влизаме разтреперани и отношението ще е по-различно. Дано! В крайна сметка те са тук, защото имат нужда от нас и децата ни. Трябва просто да разберат какви сме и колко ценни бихме могли да сме...
Стискам палци!
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

emis написа:Определено сме много учудени и разочаровани от тона и поведението на госпожата,това че е хванала фалшиви дипломи в никакъв случай не я оправдава.И все пак мисля,че след като идваш да решаваш съдби би трябвало да си запознат с образователната система в държавата,в която отиваш,визирайки семейството след нас с бакалавърската и магистърска степен.
Дано тази седмица бъде по-успешна от предходната,успех на всички!!!
Явно интервюиращата не е добър професионалист - това с тона не говори добре за нея, а личните въпроси тук са табу. Иначе сесията почва да ми напомня собственото ми интервю - интервюиращата реши, че дипломите ми са фалшиви и че трудовия ми договор е незаконосъобразен (направо го задраска и ми го върна), от където ми оряза и стажа. По отношение на договора - той беше на 4 часа и имах друг основен на 8 часа в друга фирма, който в последствие призна. За дипломите обаче стана мазало - гледа ги с лупа, първата ми е от полувисшия в Свищов, придобита 96-та (точно когато влезе новия закон за висшето образование), а втората - от академията в Свищов. И във втората диплома пише 5 годишен срок на обучение, завършено през 1999, а в първата диплома - 3-годишно обучение, завършено през 1996. Обясних, че едното влиза в другото съгласно нашите закони и ми признават предметите, тя отсече че нашите закони не я интересуват, обаче понеже дипломата имаше всички знаци, започна да ме пита какви предмети съм учила. Правих превод в ефир, защото не ги бях заучила предварително и ме спря на 13-я. Призна ми дипломите, но тези 20-30 минути, през които се разправяхме бяха истински кошмар, защото не ми даваше думата да обясня и говореше само с преводачката. Аз постоянно ги прекъсвах, за да дам обяснения, и тя по едно време се разкрещя, че не ми е позволила да говоря. В този момент мъжа ми си помислил, че ще ни изгони. В крайна сметка излязохме със сертификат.
Споделям едно мнение, казано по-назад в темата - не казвайте нищо излишно, за да не и дадете идеи, за какво да ви тормози. Отговаряйте кратко, точно и ясно. Но ако не ви признае нещо, в което сте сигурни - спорете и обяснявайте. Ако бях се панирала и млъкнала навремето, сега нямаше да съм тук. От цялата история ми намали нивото на говорене от В2 на В1(аз имах ДЕЛФ В1/В1 и ТСФК В1/В2)
, защото в усилията си да я убедя, че не е права за стажа и за дипломите, забравих да мисля за френския и кое как го казвам - говорих с много грешки, но я убедих, а намалянето на нивото на езика, не ми коства сертификата - минахме със 70 точки.
Бъдете сигурни в себе си. Шашнете ли се, това ще и даде повод за съмнения. Отстоявайте позициите си и защитете кандидатурите си.
Желая ви успех!
Последно промяна от emili_vn на Вто Апр 09, 2013 3:29 pm, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от NaviD »

Накой от кандидатите с взети дипломи и без сертификати дали е питал колко точки е събрал и изобщо какъв е проблема?

Не мога да се стърпя да се стърпя и да направя един коментар не по темата: чудя се каква е причината в Квебек да продължават да прииждат имигранти англофони и нехристияни и после обществото да нада рев, че някои другари искат да се премахне коледната елха от пред училището и Полин да се чуди как да прави пакистанците франкофони. И това при положенив , че в България, Румъния, Украйна, Молдова и Русия има предостатъчно желаещи да запълнят квотата за поне 3 години напред.
И още нещо - тук постоянно се пише за българи на социал и работещи на черно. Само да отбележа, че това далеч не са всички българи в Монреал и едва ли заради това има такава сеч на тази сесия.

maranzika, не отписвайте случая до тотален отказ, като гледам не сте само вие, дано ви излезе късмета на вас, а и на останалите.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Tish »

Относно рязката промяна в държанието на мадам имам едно предположение, може да е глупаво но все пак да кажа.
Според мен има вероятност този форум да се чете и от еммиграционите. Четох всички постове в Украинската сесия, четох как минаваха интервюта при нея през 2010 в Молдова и през 2012 в Израел. Тези проверки на документите с различни устройства, масово задържане на дипломите бяха и в тези държави, в Украйна - същата история, но разликата в това, че всички споделяха само положителни неща за мадам, нямаше директни откази а в последствие всички получиха сертификати в най-кратки срокове. Тя доста завишаваше нивата на езиците на кандидатите с цел да им се дигнат точките и да минат, а тук се проследява обратното. Доколкото си спомням нямаше директни откази на интервю.
Тя намекна на едното семейство в Украйна че е наясно с това какво се пише по форумите и даже ги похвали за една справка, която носеха с коментар, че бързо реагират и четат добре форума.
Няма да се учудя, че няколко поста в тази тема, с резки коментари и обиди по отношение на различни националности в Квебек имат някаква връзка с промяната в държанието на тази жена.
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от bond007 »

На въпроса на NaviD "Накой от кандидатите с взети дипломи и без сертификати дали е питал колко точки е събрал и изобщо какъв е проблема?" Госпожата въобще не говори за точки при нас, нито за нива на езика. Дори не ни е питала къде сме учили езика и как? Пита само дали имаме сертификати - аз отговорих "не" и тя каза добре. И аз се чудя колко точки ни е писала, дали е намалила, колко точки ни е дала за адаптация, защото на въпросите за адаптация отговорих много добре на френски. Пита ме къде искаме да се установим? Отговорих. После ме пита какво искам да работя - отговорих за професионалния ордер, как се кандидатства там, как се изкарва разрешителното и т.н. Всичко това на френски. Все си мисля, че ни е дала точки за адаптация.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
ARA
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:18 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ARA »

Драги съфорумци и събратя по житейско решение, както има една приказка: Готви се за най-лошото, очаквай най-доброто.
Получих сертификат! Ето моите впечатления.
изходни данни: 49г, самостоятелен кандидат, търсена професия - статистик, диплома от 1995 пратена 2011г легализирана!, която е била занижена - до тяхното 1-во университетско ниво. Сертификати по френски - B2/C1, английски представен на интервюто IELTS 5,5/6,5. Брат в Отава, а моята декларирана дестинация е Гатино - оттатък реката. При интервюто доста време отделихме да спорим мога ли да осъществя намеренията си да науча цялото семейство на брат ми на френски, което явно не е минало без следа. Сега, при даването на сертификата ми беше подчертано още веднъж, че вярват (и явно и в Монреал са повярвали при взимането на решението), че ще живея в Гатино, а няма да отида в Отава при брат ми. Изглежда значението, което отдават на френския е много голямо. Затова препоръчвам да се остави твърдото впечатление, че искате да живеете именно във френска среда, обичате френския и френската култура и нямате никакво намерение да се заселите в английска провинция.
Още една препоръка - не губете хладнокръвие, каквото и да ви питат - лични/нелични въпроси, няма значение. Може те да са част от проверката колко сте устойчиви... и спокойно и усмихнато, както вече многократно бе повтаряно тук.
Желая успех на всички!
юни 2011 - DCS
26.03.2013 интервю -чака отговор
09.04.2013 - CSQ
19.04.13 док.до Sydney (N.E.)
25.06.13 потвърждение
20.08.13 медиц.прегледи
16.09.13 искане на допълн.инф-я
25.10.13 покана за виза по email
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

Tish написа:Според мен има вероятност този форум да се чете и от еммиграционите.
Ако се водим по това което пишеш, то Мосю Алсид трябваше да ни отреже до един. Според мен проблема е, дори и да ви подразни, че изискванията за владеене на френски са се покачили от предходното интервю и някои от вас, въпреки сертификатите по френски, биват поставяни в ситуации, за които не сте подготвени, бъдете реалисти. Езиковите възможности ви ограничават да се защитите, защото дългото чакане на интервю сe отразява.

На предното интервю нещата вървяха в коловоз, и горе-долу интервюто минаваше по един и същи начин в рамките на час, не повече. Аз бях единствения, на който му взеха дипломата, а и на мен ми свалиха нивото на езика.

Когато се подготвяте за интервю, повечето заучавате разни фрази дадени от учителя. Така ли е? Предвид наплива на кандидати, предвид затягането на соц. политиката и вече по-високите критерии за владеене на език, начинът ви на подготовка трябва да се промени. Учителите ви също трябва да променят подхода си при подготовката.
В официалните сайтове има описание на всички области на образованието. Сравнете вашата област с тази в Квебек, ако има 80 % припокриване на предметите разпечатайте го и й го покажете, нека после да казва че няма такава специалност. Колко от вас са направили това нещо? Ако трябва разпечатайте документ, в който ясно са посочени начините за придобиване на различните видове образования в България. Има начини!
Явно научаването на ценностите на Квебек и офертите за работа, както и мотивацията за имиграция вече не са достатъчни.

Това интервю е вече към краят си, да насочим поглед към следващото.
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от bond007 »

Въпрос към колегата АRA-ти си бил на интервю на 26.03. и си бил на изчакване, какво всички нас, така ли? И сега получаваш сертификат как-по куриер(поща) ли? Обясни, моля те. Имейл получи ли?
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Честито на ARA !Имам един въпрос към вещите във форума относно точките които поглеждам и виждам ,че възраст 49 години носи 0 точки .Как се минава селекция в този случай от сам кандидат?Моля не си вадете погрешни изводи !Опитвам се да сметна ,но не ми
се получава
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Zlatkovi »

Misho76:
Област на образование - 12 т.
Ниво на обр-е - 10 т.
Стаж - 8 т.
Френски - 14
Английски - 4
Роднини - 5
Фин.независимост - 1
Адаптивност - 6
Деца - ?

Дотук 60 точки
Трябват й/му 55 за селекция.

С хубава професия и с френски език стават нещата ;)
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Роднината е във федералната част и не носи точки Zlatkovi
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Zlatkovi »

Прав си. Но пак стават 55 точки.
А може и да са повишили нивата на езиците на интервюто, не е казано, че само ще ги намаляват.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Tish »

Съгласна съм с martatabs, ключът към успеха е доброто владеене на език. Способността да се води разговор според посоченото ниво на неочакваните за теб теми. Точно това проверяват емиграционните. Те прекрасно знаят че има хора които научават стандартните въпросите за интервю, но ако ги попиташ нещо странично започват се проблемите. Даже, според мен, не ги интересува толкова образованието и специалността, а нивото на френския.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

ARA Били сте на интервю на 26.03 и тогава са ви оставили на изчакване.Може ли да споделите евентуално причината?Получавате днес сертификат как?По електронната поща ли?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Публикувай отговор