Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

Точно така е ние нашата я изкарахме от НАП БУРГАС,попълва се една декларация за периода,за който искате справката и се казва справка-данни за осигуряване по ЕГН за период от..........до........
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

Icoman написа:
libre написа:Megi_82,справката се вади от НОЙ и се води справка за осигуряване на лицето за еди какъв си период,в случая 5 год. преди подаването на документите ви.Попълва се молба в НОЙ и чакаш седмица :(
Дано успеете и това да доведе до получаване на сертификати!!!
Успех!!! :y:
Libre,
Справката се вади от НАП, както по-долу е описал/а Tish и съдържа тези реквизити. Ако сте извадили друга от НОИ и няма това съдържание (посочен работодател за последните 5 години от подаване на документите, брой работни дни на месец, отработени часове, заплата, осигуровки и пр.) моя съвет е да направите опит да извадите именно тази справка за интервюто, като на всяка страница трябва да има зелен печат. На нас ни я изискаха, като допълнителни документи да изпратим и знам какво точно представлява. Знам, че практически нямате никакво време да изчакате законовия срок да ви я изкарат, но ако се примолите и обясните, че ви трябва спешно за интервю за емиграция в Канада и дано попаднете на хора :), нещата могат да се случат. Всичко е въпрос на добра воля от страна на служителите в НАП, като ви чукнат ЕГН-то веднага могат да ви разпечатат данните.
УСПЕХ на всички, на които им предстои интервю и стискаме палци!
Вярвам, че ще получат и пожелавам от сърце на семействата, които чакат отговор от Монреал, СЕРТИФИКАТИ!!!
Emis, Libre - дано имате скоро повод да ни съберете на кафето :)!
Само да решат,че не сме фалшификатори ще се съберем да почерпим,няма проблем ;)
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Готово,изтичахме и казаха в 16h да отидем да я вземем :) Сега вече ще имаме събрани бележки от всички възможни институции.Към дипломите-студентски книжки и компютър за справка в МОН.
Дано нямаме проблеми,защото както вече бях писала съпругът ми няма нито трудова книжка,нито какъвто и да е друг документ освен служебна бележка от работодателя и бележка от Морска администрация,както и един куп сертификати и визи в паспортите си-дано това е достатъчно доказателство.
Благодаря ви за бързото включване и както emis отбеляза дано имаме повод за почерпка,Марто на теб остава тежката организационна задача :)
5kov,специални благодарности-изхвърчахме на секундата! :)
Хайде и да стискате палци,след интервюто ще пиша за резултата.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от sofia_shi82 »

Здравейте на всички и най вече на тези на които им предстои среща с паметника пред Радисън.
Поразрових се и намерих малко инфо за паметника. Надявам се да е полезно , пък е и кратко и синтезирано,чак до материала и автора на паметника .
Стискам палци на всички на които им предстои интервю,какро и на тези с предстоящ развой следващите 2 месеца.
Искам и да благодаря за всичко споделено, въпреки че не пиша ,а по - често чета.

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=bg"
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

libre написа:Марто на теб остава тежката организационна задача
Тази неделя може да се заформи нещо, само да свършат интервютата. ;)
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Megi_82 »

Ей ще вземем да отскочим до Бургас и ние... :)
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

Megi_82 написа:Ей ще вземем да отскочим до Бургас и ние... :)
Хайде,чакаме ви :)
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

Получих информация за още едно семейство с проблемни дипломи. Днес е било интервюто им. Дипломите са им взети и на двамата, за проверка, и ще чакат отговор, от 4 до 6 месеца. Мадам се е заяла за наименованието на специалността на водещият кандидат, освен това им е свалила нивото на езика. Задавала им е и въпроси от личен характер, което лично тях ги е озадачило. Това е като цяло.
Съмняваме, че има заповеди от горе. В началото интервютата бяха наред, а сега е коренно различно.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от jasmin_veni »

Тази сесия ми е най-мътната до сега. Започна супер, после рязко на долу.
Въпросите с личен характер също ме изненадват и то сериозно!
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от totomoto »

Да помогнем и ние с малко инфо! Интервю-10.30-12.30,днес. Основен кандидат-спец.инженерна химия(13г. стаж по спец.),придружаващ-начален учител(16г.стаж,но само 7м.по спец.). Резултат от интервюто-без отказ,без сертификати :( .Взеха ни оригиналите на дипломите,определи ни ниво дебютанти(нямаме ТСФК),каза ни ,че в срок от 4-6мес. ще получим отговор. Интервюто тръгна добре-нормални въпроси по паспортите(5мин.).И от тук нататък започна драмата :) Да уточня-нямаме брак,но имаме 2 деца. Поиска ни документ за нещо общо-банкова см.,общ имот-нямаме. Показахме лични карти с общ адрес, декларация от домоопр.,че живеем заедно на този адрес от 7г.-каза,че това не е достатъчно.Обърна очите -не можа да разбере как така нямаме нищо общо освен децата-почна да се ядосва при разпаленото обяснение на жена ми,че най важното е че сме заедно,отглеждаме децата си заедно и т.н. И от там нататък всичко продължи в лекции и от нейна страна. Да допълня,че лично при нас преводачката много ми помагаше! След 20мин.тиради и от двете страни,тя не остана доволна.И от тази драма :) нека да преминем към следващата :lol: Дипломите за висше образование-започна великия изпит за доказване на нашето образование,проверяваше дипломите с машинка за пари! Първо каза ,че според нея не може да има спец.инженерна химия-даже попита преводачката дали превода не е грешен :rofl: Бяхме се подготвили за предметите,които сме учили,тяхното съдърж и т.н., но за наше съжаление мадам реши да ни направи подрабен изпит върху защита на темата за дипломна работа. Успяхме да кажем името на темата и 1,2 изр.на фр.Тя продължи да недоволства,тогава започнахме на бълг.-пак недоволна,иска "на разбираем език ",ние вече дадохме лек блокаж! После си избра един предмет от дипломата-пак обяснения и на фр. и на бълг. Явно искаше повече инф.-ние естествено вече се разпалихме,напълно оставихме фр.,почнахме само на бълг.-тя пак недоволна.Говоря в мн.число,защото при жената беше същото-тема на дипломата и т.н. Нормално интервю не се проведе-всичко се въртеше около това,че нямаме брак,недоверие в дипломите, в специалността..... Накрая за 10мин-една ценност за Кв.,от какво инаправен пода-килим,какъв цвят ....Това е общо взето-не ни повярваха,притеснението ни личеше!Ако нещо друго ви интересува,питайте.Късмет на всички останали и ако можете бъдете по хладнокръвни и уверени :)
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Хей хора май не разбирате най-важното. Вия отивате на това интервю подготвени за нещо което май Ви отбягва. Отивате в стаята да се "продадете" на тази държава, да дадете най-милото Ви, децата Ви. Те това искат. Мислите ли че им пука особено кой какво ще работи, дали ще мие чинии или ще се изживява като мениджър. Много се учудвам на коментари от типа за ..... задаваха лични въпроси...... Всичко трябва да се очаква на такава среща колкото и да Ви е неприятно. За тях (чужденците) които идват за 1-ви път в БГ. ние сме по-зле от най-бедните и пропаднали държави. Знаете ли че са ме питали ''ААААААА имате McDonalds, a имате MALL и тн.тн." Много се срамувам в такава ситуация, но това е положението. За България никъде не се говори по света, те знаят само нашите спортисти,което е супер и ( нашито ромско братя ). Очаквайте всякакви въпроси дори сега ми хрумва един. Защо улицата е с жълти павета, и какво символизират?
Фантазирайте и не спирайте да говорите, колкото повече говорите толкова по-добре за Вас.
Много се отплеснах нещо. Лека нощ и УСПЕХ
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от bond007 »

Здравейте, колеги! Ние днес бяхме на интервю и ние днес останахме без дипломи и без сертификати! Часът ни беше за 13.30, но влязохме в 14.30 и излязохме в 16.30 ч. Много бавно минават интервютата. Подгответе се да чакате много. Моето мнение не е по-различно от току-що казаните във форума - от началото на сесията всичко беше добре, даваше сертификати, но сега вече не е така. Първо поиска паспортите, пита дали сме излизали в чужбина. После акт за гражд. брак, от кога сме женени. После дипломите - аз имам две за висше - една от 1999г с 5 г. срок на обучение и квалификация "магистър" и една от 2007г. пак магистър, но само 1,5 г. срок на обучение и задочно. Пита защо така, обясних, пита преводачката дали е вярно, дали е така, тя каза, че е така и толкова по дипломите. И тъкмо си помислих, че всичко е О.К. и тя ги отдели до нея на масичката и не ми ги върна. Разбрах, че и ние сме в кюпа с фалшивите, според нея, дипломи. После трудови книжки, атестации, бележка от НАП - голямо гледане, голямо питане за работата ми, в детайли, много подробно искаше да й обясня какво точно работя, задава ми странни и много конкретни въпроси за работата ми(аз съм счетоводител), имах чувството, че и тя е счетоводител или най-малко икономист. В голяма конкретика влизаше и аз вече тук обърнах на български. Аз съм водещия кандидат и ме въртя на шиш. На моя мъж му задава малко въпроси-по дипломите, малко за работата и два-три въпроса за уточняване на нивото на френски. Другите въпроси бяха - ценностите и кой ми е любимия вальор, как го разбирам с мои думи, какъв ми е ръстът(отговорих в сантиметри), какъв цвят ми е блузата, обичам ли да се гримирам и в какви цветове, обичам ли да нося бижута, такива женски въпроси, после ме пита къде искаме да се установим в Квебек, какво искам да работя, имам ли информация за квебекски фирми, които търсят специалисти с моята професия. За детето нищо не ни пита, но накрая аз реших да се похваля с детето и показах негова снимка - погледна я и каза, че е много хубав синът ни. Пита дали имаме кола.
Като цяло говори добре, на общите въпроси, тези, за които сме подготвени, я разбирахме добре, но когато се ядоса или усъмни в нещо, започва да говори бързо и неразбрано, с кебекарски акцент, едно шъшкане и съскане се чува и нищо не се разбира. Тогава преводачката се намесваше, но и тя го правеше с една досада.
Моето мнение е, че тя търси нещо в кандидатите, за което не са подготвени, търси слабото ни място и дълбае там. При нас така стана. Имахме колебания в работите си, в трудовите книжки имахме зачерквания, поправяния, това много я ядоса и почна само там да дълбае. Може би иска да види как реагираш в стресови ситуации. Преводачката помага само с преводите, но не и морално. Като трябваше да превежда, го правеше с една досада, с едни мимики и въртене на очите.
Преди нас имаше две семейства и те излязоха със същия резултат - обрани документи.
Изводите оставям на вас. Но внимавайте какво говорите, защото се хваща и за най-малкото нещо, я си казал нещо по-различно и хоп - почва по тази тема. Отговаряйте кратко, точно и ясно, без много обяснения, освен ако не ви ги иска.
Това е колеги, ние почваме пак едно чакане от Монреал да ни върнат дипломите и др. документи, но кога ще стане - само тя си знае.
Като цяло обстановката е тежка, напрегната, стресова, но стига вече, да не ви изплаша.
Успех на останалите кандидати и горе главата. Покажете й, че имате самочувствие и че и ние сме хора на белия свят, както тя.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Ами аз когато писах тук всички ми казваха да не обръщам моята лична трагедия и да не пускам песимистични постове!
Оказа се ,че тази сесия май е най-песимистичното нещо случвало се някога в БГ отдавна не е имало подобен фарс!
Нали емиграционните агенти идват тук за да Ви/Ни пуснат?Уви,оказва се не е така!Но защо,защо?
След поста на totomoto немога да се сдържа!Не беше ли именно химията сред най-търсените специалности или се отплеснахме нещо от търсените професии?Сега пък -инжинер химик не им допадало по-голяма дебилщина не бях виждал.Отделно да ви кажа честно но не съм чувал в друга процедура да се задържат толкова масово дипломи и въобще така и не разбрах кой закон тамошен защитава подобно действие?то бива месец два ама 6.... къде пише,че може така?Едва ли някой ще си направи труда да се занимава и пак ще си чакате,но аз бих искал от по-висша инстанция обяснение.Имат ли право да го правят,да лети до другият край на Света документ ами ако в тези 6 месеца измислите друг план,какво ще правите?
Пак ще намеся приятелите ирландци за които писах и преди и които заминаха за 3 месеца процедура общо .Сертификати за френски не са им искани,но 10 минути са проверявани банковите им сметки.Двете двойки са били с по 4-5 деца и интервюто им е било общо 20-30 мин.И това ако не е двоен стандарт?
От сърце желая успех!Какъвто и да е изходът не се предавайте духом,защото монетата има 2 страни.Никога не се знае какво ни чака утре!Може и да е за добро!Ако можете търсете и други варианти!Желая ви го от сърце.Ние сега сме в Ирландия и въобще не съжаляваме!Ако ни извикат есента,извикат!Това беше най-доброто,което можахме да направим!
Желая от сърце успех на всички!
Последно промяна от Misho76 на Пон Апр 08, 2013 4:22 pm, променено общо 1 път.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от minchev »

martatabs написа:Получих информация за още едно семейство с проблемни дипломи. Днес е било интервюто им. Дипломите са им взети и на двамата, за проверка, и ще чакат отговор, от 4 до 6 месеца. Мадам се е заяла за наименованието на специалността на водещият кандидат, освен това им е свалила нивото на езика. Задавала им е и въпроси от личен характер, което лично тях ги е озадачило. Това е като цяло.
Съмняваме, че има заповеди от горе. В началото интервютата бяха наред, а сега е коренно различно.

Важното е, че не са с твърд откъс.Макар че като гледам с тебе Марто колко време мина.Пак си е *бати чакането :x
Късмет на всички ;)

Мишо, мисля си, че жената е доста старомодна в семеините области като, деца, брак, и т.н.
а за други неща колко са разкрепостени :x
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от jasmin_veni »

Моят личен съвет към всички е, ако след месеци получат откази, да искат преразглеждане и да обжалват!
Въобще, действайте като Марто!
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Публикувай отговор