Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

Megi_82 написа:Да объркала съм се от НАП я вадихме, но в нея са описани само трудовите договори. А тя иска някаква справка в която пишело колко часа работиш, заплата, осигуровки.
Същия проблем беше и при мен. Няма ли възможност да изкарате тази справка и да и я предоставите в рамките на тази седмица?
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Megi_82 »

Преводачката ни посъветва с куриер да я пратим до хотела, но не знам как точно да я обясня в НАП тая пуста справка, че и там са дни любезни дами.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Дааааа, мнoго интересно става с нивата за език и още по-интересно е положението с дипломите. Сега се чудя какво да правим, при положение че съм пратил оригинал на диплома. Език( сертификат) да се изкарва ли ????????. Проверка на диплома става за 5мин. или официален мейл за няколко дни.
Според мен няма от какво да се притеснявате от дипломите.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Megi_82,справката се вади от НОЙ и се води справка за осигуряване на лицето за еди какъв си период,в случая 5 год. преди подаването на документите ви.Попълва се молба в НОЙ и чакаш седмица :(
Дано успеете и това да доведе до получаване на сертификати!!!
Успех!!! :y:
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Tish »

Тази справка , която предполагам искат на интервю, се вади от НАП, названието и дословно:" Справка-данни за осигуряването по ЕГН за период........" . Тя съдържа информация за всеки работодател, където работника беше назначен и подробно за всеки месец през периода: колко дни са отработени реално и колко часове. Във Варна се подава специална бланка - молба за издаване на удостоверение ( не помня точно названието й) и я разпечатват за 5 мин. на гишето.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Icoman »

libre написа:Megi_82,справката се вади от НОЙ и се води справка за осигуряване на лицето за еди какъв си период,в случая 5 год. преди подаването на документите ви.Попълва се молба в НОЙ и чакаш седмица :(
Дано успеете и това да доведе до получаване на сертификати!!!
Успех!!! :y:
Libre,
Справката се вади от НАП, както по-долу е описал/а Tish и съдържа тези реквизити. Ако сте извадили друга от НОИ и няма това съдържание (посочен работодател за последните 5 години от подаване на документите, брой работни дни на месец, отработени часове, заплата, осигуровки и пр.) моя съвет е да направите опит да извадите именно тази справка за интервюто, като на всяка страница трябва да има зелен печат. На нас ни я изискаха, като допълнителни документи да изпратим и знам какво точно представлява. Знам, че практически нямате никакво време да изчакате законовия срок да ви я изкарат, но ако се примолите и обясните, че ви трябва спешно за интервю за емиграция в Канада и дано попаднете на хора :), нещата могат да се случат. Всичко е въпрос на добра воля от страна на служителите в НАП, като ви чукнат ЕГН-то веднага могат да ви разпечатат данните.
УСПЕХ на всички, на които им предстои интервю и стискаме палци!
Вярвам, че ще получат и пожелавам от сърце на семействата, които чакат отговор от Монреал, СЕРТИФИКАТИ!!!
Emis, Libre - дано имате скоро повод да ни съберете на кафето :)!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Zlatkovi »

Icoman написа:
libre написа:Megi_82,справката се вади от НОЙ и се води справка за осигуряване на лицето за еди какъв си период,в случая 5 год. преди подаването на документите ви.Попълва се молба в НОЙ и чакаш седмица :(
Дано успеете и това да доведе до получаване на сертификати!!!
Успех!!! :y:
Libre,
Справката се вади от НАП, както по-долу е описал/а Tish и съдържа тези реквизити. Ако сте извадили друга от НОИ и няма това съдържание (посочен работодател за последните 5 години от подаване на документите, брой работни дни на месец, отработени часове, заплата, осигуровки и пр.) моя съвет е да направите опит да извадите именно тази справка за интервюто, като на всяка страница трябва да има зелен печат. На нас ни я изискаха, като допълнителни документи да изпратим и знам какво точно представлява. Знам, че практически нямате никакво време да изчакате законовия срок да ви я изкарат, но ако се примолите и обясните, че ви трябва спешно за интервю за емиграция в Канада и дано попаднете на хора :), нещата могат да се случат. Всичко е въпрос на добра воля от страна на служителите в НАП, като ви чукнат ЕГН-то веднага могат да ви разпечатат данните.
УСПЕХ на всички, на които им предстои интервю и стискаме палци!
Вярвам, че ще получат и пожелавам от сърце на семействата, които чакат отговор от Монреал, СЕРТИФИКАТИ!!!
Emis, Libre - дано имате скоро повод да ни съберете на кафето :)!
:y:
Ако се заядат служителите, помолете се на някой началник, справката наистина се вади за 2 мин.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

Megi_82 написа:Преводачката ни посъветва с куриер да я пратим до хотела, но не знам как точно да я обясня в НАП тая пуста справка, че и там са дни любезни дами.
Справката може да се извади и в момента, но за целта отивате в отдел ''Обслужване на клиенти", или нещо подобно, и им обяснявате за какво иде реч. Най-вероятно сте ходили в ''Деловодство", а там не винаги знаят какво да правят. Надявам се, че всички поделения на НАП работят на един и същи принцип. Аз съм го правил в Бургас и става.

Имате време, не се бавете. Имайте предвид, че трябва да преведете документа. Успех!
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Daisy2 »

ivo_yakimov написа:Дааааа, мнoго интересно става с нивата за език и още по-интересно е положението с дипломите. Сега се чудя какво да правим, при положение че съм пратил оригинал на диплома. Език( сертификат) да се изкарва ли ????????. Проверка на диплома става за 5мин. или официален мейл за няколко дни.
Според мен няма от какво да се притеснявате от дипломите.
И аз мисля, че въпросът с дипломите е само въпрос на време и нерви, но все пак ще ги признят, след като са истински.
Виж, въпросът с езика не е точно така. Ако имиграционният има право да отменя резултат от TCF и от там да отказва сертификат заради недостиг на точки, не знам какво може да направи един кандидат в тази посока.

Но въпрос с изкаравнето на сертификат за езика изобщи не стои, защото без него няма точки за език никакви и от там няма покана за интервю, ако без тези точки кандидатурата не минава прага. В този смисъл сертификатът е задължителен, макар че не гарантира (явно), че дадените чрез него точки ще бъдат признати на интервюто и от там, валидни за кандидатурата.
Последно промяна от Daisy2 на Пон Апр 08, 2013 6:36 am, променено общо 1 път.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Ние изкарахме справка от НОЙ и на нея пише " справка от регистъра на НОЙ за осигурителните периоди от еди кога си до еди кога си при пенсиониране" и има БУЛСТАТ,РУСО,год,месец,подпериоди в месеца,вид осигурен,осигурителен доход с вноски,доход от който е осигурено парично обезщетение,ОБЩО,кат труд,дни с осигурителен доход,дни в болнични,дни в майчинство,дни без вноски,дни в трудова злополука,дни в проф болест,дни в болест за сметка на работодателя,зач стаж по декл в дни,законо-установено дневно работно време,отработени часове на ден,отработени часове общо,часове извънреден труд.
Друга бележка ли трябва да вадим?
В тази мисля че има всичко,няма печати на всички страници,а само на предната и накрая на справката има всички работни места изкарани отделно с адрес и тел.
Казвайте,ако трябва да бягаме да се молим да ни издадат някаква друга :(
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от 5kov »

Либре,имаш бележка на лични
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Icoman »

libre написа:Ние изкарахме справка от НОЙ и на нея пише " справка от регистъра на НОЙ за осигурителните периоди от еди кога си до еди кога си при пенсиониране" и има БУЛСТАТ,РУСО,год,месец,подпериоди в месеца,вид осигурен,осигурителен доход с вноски,доход от който е осигурено парично обезщетение,ОБЩО,кат труд,дни с осигурителен доход,дни в болнични,дни в майчинство,дни без вноски,дни в трудова злополука,дни в проф болест,дни в болест за сметка на работодателя,зач стаж по декл в дни,законо-установено дневно работно време,отработени часове на ден,отработени часове общо,часове извънреден труд.
Друга бележка ли трябва да вадим?
В тази мисля че има всичко,няма печати на всички страници,а само на предната и накрая на справката има всички работни места изкарани отделно с адрес и тел.
Казвайте,ако трябва да бягаме да се молим да ни издадат някаква друга :(
Моя съвет е да се пробвате да изкарате нова справка от НАП, както е писал и Марто. Мисля (съдейки и от мненията от предишната сесия и от сегашната), че много държат на тези печати. Явно те са доказателството за достоверност. Трябва да отидете в сградата срещу х-л България, която е на ъгъла (бившата БНБ). Бъдете настоятелни, обяснете за какво става въпрос. И дано да стане работата, уверете се, че имате печати на всяка страница. Това е моя съвет, но все пак вие си решавате.
УСПЕХ!!!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Tish »

Съгласна съм с martatabs, не се ходи в деловодството, а в отдел "обслужване на клиенти", тоест там където гражданите и фирми подават различни справки, месечени и годишни декларации. Поне във Варна е така. Дано да успее да изкарате този документ :y:
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Megi_82 »

Ние преди интервюто сме извадили точно такава справка, но мислихме че е грешната и затова не я преведохме и даже я оставихме в къщи. Сега говорих с преводачката ще ни я преведе до утре и утре на спиди че да може най-бързо да стигне до Радисън. Благодаря ви за информацията.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

libre написа:Друга бележка ли трябва да вадим?
В тази мисля че има всичко,няма печати на всички страници,а само на предната и накрая на справката има всички работни места изкарани отделно с адрес и тел.
Казвайте,ако трябва да бягаме да се молим да ни издадат някаква друга
libre, отивате в ниската сграда на НАП и се качвате на втория етаж, търсете Грънчарова, кажете и точно за какво ви трябва справката и за къде. Успех! ;)
Публикувай отговор