Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

Двете неща няма как да ги сравняваш, Мишо. За едното можеш да се явиш няколко пъти в годината, а другото се случва един път или два пъти в живота ти.
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от zorryyy »

Звездичка много ти благодаря за подкрепата която ни оказа преди влизането ни на интервюто. Ако не беше ти сигурно щях да се побъркам от притеснение. Изпрати ми на ЛС онези линкове за които говорихме.
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от minchev »

Защо, може и три.Зависи колко ще ти издаржят нервите ;)
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Ами погледнато от друга страна самото явяване на TCF предполага много и различни упражнения,много и разнообразни теми за говорене.Интервюто независимо от "необичайните" въпроси предполага основно и предимно документално обсъждане.За мен 2-те неща са коренно различни като теми на разговор.Това за мен означава с днешна дата примерно дипломата ти от някое образование да не е актуална,защото е минало време и си "позабравил" някои неща /все пак повечето кандидати се явяват средно след 2 години от подаването/.В такъв случай/поне/ според мен си правя извод,че е по-добре сертификатите да се взимат няколко месеца преди интервюто.Поне за мен нещата стоят така от прочетеното.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

Да, Мишо76 - така излиза. И определено това с незачитането на сертификатите мен лично вече ме изуми, понеже говорихме с Пол Тротие по отношение на сертификатите и той изказа доста различно мнение. Аз започвам да се убеждавам, че едва ли не няма никакъв смисъл от тях.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

karelia79 Според мен има смисъл от сертификати,има :y:
Но вече става сложно да знаеш предварително кога точно и в кой момент да ги изкараш.Но поне според мен е задължително да се вземат.Притеснението идва по-скоро от факта,че не е ясно какви са правата на емиграционните за подобно намаляване на нивото на кандидат от Официален Документ.Някак си не е етично.Да не говорим, че това бави още процедурата на хората положили доста усилия.Все пак оценките се поставят от "независими" и компетентни хора.Това означава незачитане и на техният труд,което е малко прекалено! :^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от borkoo »

Ей не ни върви на нас българите с тези интервюиращи и това си е.Останах втрещен като четох оня момент в който интервюиращата попитала семейство защо са женени от 3г и нямат още дете.Не съм расист,не съм простак и да ме извинява администратора на сайта,ама от ********* ******* акъл не очакавайте,те и тук в Монреал са си същите *******, само правят деца и живеят от социални помощи и детски.Политиката на Квебек да пуска тия неудачници само защото поназнайват френски е грешна и ще им изиграе лоша шега много скоро.Ами успех на следващите,стискам ви палци!


Модератор: Моля да се въздържаш от подобни коментари за в бъдеще и по-конкретно моля да си спестяваш расистката нотка и обидните епитети.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от balbi »

borkoo написа:Политиката на Квебек да пуска тия неудачници само защото поназнайват френски е грешна и ще им изиграе лоша шега много скоро.
И ти ли си го усетил?
mladen/reni
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 11:35 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от mladen/reni »

Дойде и моя ред да споделя за нашето интервю , което беше на 05.04.2013 от 13 и 30.
Влязохме на време а излязохме в 15и 40 :sweat: .Разговора си тръгна с разяснения как 6те мине интервюто и ако имаме нужда да ползвамепреводачката.Изсипахме се пред Мадам с две огромни папки и тя каза 4е 6те ни иска определени документи и 4е няма намерение да 4ете вси4ката тази бумащина :D .Аз сам втори кандидат на 32 години -инжинер магистър по комуникационна техника .Съпругът -водещ кандидат на 32 години -кандидатства с диплома за средно образовани от строителен техникум като зидаро-мазач.Има строителна фирма с много стаж в областа.Мадам поиска първо документите за самоличност , после свидетелство за брак.Поиска дипломата на съпругът ми и му я върна след необстойна проверка без въпроси.Стигна се и до моята камара с дипломи :rofl: Посика ми последната(тя е за магистър) Почна да я проверява като изследовател и попита това е диплома само за 3 семестъра и дали имам друга,подадох другата си диплома за Бакълавър по същата специалност и отново по4на раследване.След 20 минутно разглеждане сверяване и разлисване Мадам останови 4е неможе да имам две диплои по една специалност и ме попита кога съм ги полу4ила.Обясних на дълго и широко , 4е това е системата на университета и за да станеш магистър трябва първо да станеш бакалавър-мадам невдяна как така.Обясних отново -тя ме попита е за6то не си ги полу4ила наведнъж |( -обясних за пореден път и тя пак каза 4е неразбира и се обърна към превода4ката с думите "Госпожата о4евидно не ме разбира какво я питам и да ми преведе"При което аз сенамесих и казах 4е напълно разбирам въпросите й но това е отговора и обясних на преводачката 4е няма какво друго да обясня.След обяснението напреводачката мадам си прибра дипломите запо4на с водещия кандидат.Бумащината при него е огромна и отне мноооого време за проверкана фирмените документи .Мадам ползваше превода4ката 4есто за да й обяснява смисъла на документите .Попитаха водещия за пазара на труда,кой е любимия му вальор ии как го разбира.На мен от време от време ми подхварляше по някой въпрос от сорта -къде работя и като каква,на колко години е детето ни , да обиша блузата с която съм и разни такива за да ми види нивото на френски.Относно документацията на фирмата Мадам имаше доста страни въпроси ,които притесниха водещия и обяснението беше доста сложно и мъ4ително.Накрая Мадам каза 4е 6те ми задържи дипломите за проверка ии да 4акаме отговор до 2 месеца.Та това е общо взето.Засякахме се със семейството от 10 и 30 на което мадам също беше задържала дипломите. Изводът ми е 4е този път Канадците не са избрали подходящ водещ на интервюто :!: За мен е непонятно да пратят човек да избира кандидати ,а той да се върне с 60% неизяснени досиета :x Това е надявам се да съм била полезна
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от maranzika »

За нас интервюто мина зле. ;( Не получихме така дълго чаканите сертификати. Нищо не ни пита по документите само ги искаше за справка. Но според мен определено се заяди с нас и беше решила, че просто няма да ни пусне. Най- вероятно според е за това ,че когато сме подавали документите аз съм била по майчинство, но съм се писала за водещ кандидат. Разсипа се да ми гледа трудовата книжка, а справката от НАП направо я разглобиха от разглеждане. Изобщо не ни помогна и факта, че сме с три деца. Но така било писано, да сме живи и здрави. Но междо другото ни взе дипломите и каза, че ще помисли, обмисли всичко наново и ще разгледа дали не може да ни обърне кандидатурите. Но думите и бяха " Получавате отказ, а ако случайно /което според мен няма да се случи/ нещо може да се промени ще ви уведомим.
Успех на всички на който им предстои явяване на интервю. И попътен вятър на тези които си получиха сертификати.
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от avril78 »

"Мадам останови 4е неможе да имам две диплои по една специалност и ме попита кога съм ги полу4ила.Обясних на дълго и широко , 4е това е системата на университета и за да станеш магистър трябва първо да станеш бакалавър-мадам невдяна как така.Обясних отново -тя ме попита е за6то не си ги полу4ила наведнъж -обясних за пореден път и тя пак каза 4е неразбира и се обърна към превода4ката с думите "Госпожата о4евидно не ме разбира какво я питам и да ми преведе"При което аз сенамесих и казах 4е напълно разбирам въпросите й но това е отговора и обясних на преводачката 4е няма какво друго да обясня.След обяснението напреводачката мадам си прибра дипломите запо4на с водещия кандидат"


странно, предполагам доста хора имат бакалавърска и магистърска степен по една и съща специалност
mladen/reni
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 11:35 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от mladen/reni »

и аз не съм предполагала 4е 6те стане проблем точно за това,ноооо ето 4е стана.както и да е аз не се притеснявам за оригиналноста на дипломите ми ;)
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Tish »

И на мен ми е странна ситуацията с тези две дипломи за бакалавър и магистър по една и същата специалност, при мен е същата ситуация :^)
maranzika, Бихте ли споделили каква Ви е специалността, на каква възраст сте и имате ли някакъв "реален" стаж през последните 5 години?
И аз бях в майчинство, когато подадохме документи и ,честно казано, това започва да ме притеснява :^)
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от cantare »

Чета и не вярвам на очите си, каква е тази поголовна резачка?! :|
Чудесно, че жената е добронамерена (в мнозинството от случаите), но похватът, с който работи не е в полза за кандидатите. Това задържане на дипломите става системно, отделно не се зачитат сертификатите, което обезсмисля напълно усилията да се явява човек. A кой знае какво ще е крайното решение, за което отново трябва да се чака. :x
Ние от миналата сесия, дето си мислихме че Мосю Еди е особняк се оказа, че успеваемостта при него беше доста по-висок процент и смея да твърдя, че имахме късмет да попаднем на него.

Аз също бях по майчинство, когато подадохме документите и дори по време на интервюто не се бях върнала на основната си месторабота, а работех почасово на II (граждански) договор. Стажът ми беше зачетен на 100% и то с максималните точки. Явно зависи много от интервюиращият, иначе правилата са едни и същи, не са се променили поне за хората в заварено положение преди промените от декември 2011 и март 2012.

Кураж и късмет на всички!
Vouloir, c'est pouvoir!
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от marryy »

:)
Публикувай отговор