Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от balbi »

Марто, не си ли се замислял, че част от хората може да заложат на това да направят един "Мата Хари" запой вместо това да седнат веднага пред компотите и да споделят какво се е случило. Аз лично бих постъпил точно така, ако интервюто ми, което съм чакал N на брой години е минало успешно ;)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

Балби, можем да направим една ретроспекция на предишните сесии, ама карай, нека да има повече сертификати, това е важно. ;)
Ivo_wind
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:06 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Ivo_wind »

Пожелавам УСПЕХ и много радост след интервюто на всички, които тази седмица ще отскочат до Радисън! :y:
27.05.2011 - Vienne
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от balbi »

martatabs написа:Балби, можем да направим една ретроспекция на предишните сесии, ама карай, нека да има повече сертификати, това е важно. ;)
Не човек! Аз не споря :) Просто се замислих коя би била логичната стъпка за мен, ако сега трябва да премина през това :) Форума е нещо виртуално, а ракийката е нещо реално. :) ;)
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от hristoe77 »

Е дано днес поне има добри новини от съфорумниците :)
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
perlichka
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 1:16 am
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от perlichka »

Здравейте, ние днес се явихме на интервю в 9,30. За съжаление си тръгнахме без сертификат. Отнеха ни точки от езиците и не зачетоха други за образование. Иначе за тези на които им предстои интервю - да не се притесняват. Мадам Базил се държеше много добре и наистина се старае да помогне. Преводачката - също беше много приятна жена. Старае се да помогне в полза на интервюирания. Предстои ни пътуване и може би по- късно ще се включим с по- подробно описание как протече нашето интервю. Успех на всички останали !
13.11.2010 г. - изпратени документи
01.04.2013 г. - интервю
19.11.2013 г. - документи в Сидни
11.04.2014 г. - медицински изследвания
02.04.2015 г. - втори медицински изследвания
16.06.2015 г. - покана за визи
25.06.2015 г. - визи
pres
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 11:57 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pres »

Здравейте!
Може би на тези дати не е имало интервюта, възможно ли е да са Почивни заради Великден?
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

cazador са минали успешно. Интервюто им е било около час и половина, и е било по-леко отколкото са очаквали. Да са им честити сертификатите, че голямо чакане беше! :party: :party: :party:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
lorica
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 7:07 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от lorica »

Здравейте!
И ние да се отчетем за интервюто. Интервюто ни беше на 01 април за 14,30 ч, макар че влязохме в 15,30 ч. Преди нас имаше едно момче, което излезе с искане на бележка от НАП, а след нас нямаше никой, който да чака.

Общо взето интервюто за нас мина странно. Мадам Базил и преводачката бяха много любезни и добронамерени, макар че изглеждаха много уморени. Все пак ние сме били последни за деня, може би четвърти или пети кандидати. Нашето ниво на френски беше доста ниско и може би още от самото начало неуспешния край на интервюто си беше ясен. Още в началото мадам Базил предложи цялото интервю да го направим на български, с помощта на преводачката и чак накрая да ни тества за език. Но ние все пак имахме желание да се изразяваме на френски, макар и по-бавно. Тя обаче явно нямаше търпението да ни изслушва, а и трудно ни разбираше. При нас беше много мнителна към документите, гледа под лупа дипломите ни за висше образование и трудовите книжки. Макар че бяхме подготвили преведени всички фишове за последните 12 месеца и за двамата кандидати (което си беше доста като разход за преводи) тя не прояви никакъв интерес към тях. На справката от НАП хвърли само бегъл поглед. Мадам Базил изрази голямо неразбиране към това как така съпругът ми, който беше основен кандидат е завършил бакалавър Счетоводство, а има почти седем години стаж като системен администратор и набързо заключи, че с такава диплома не може да се работи такава работа, а и може би остана със съмнение за верността на трудовата книжка. Макар че имахме бележки от НАП и носихме трудови договори, които обаче тя така и не поиска. Не ни пита нищо относно описанието на задълженията и отговорностите ни в работата. Изключително много се заинтересува от това защо сме женени вече почти три години, а все още нямаме деца. Изрази мнение, че би трябвало хора, които са женени и имат добри работи, каквито сме ние вече да имаме деца. Честно казано ние малко се афектирахме от това и твърдение, а и от съмнението за работата на съпруга ми и като че ли всичко след това беше с краката нагоре. Бяхме се подготвяли много добре за всички евентуални въпроси, които можем да получим, но на самото интервю така зациклихме, че все едно езикът ни беше вързан и на български.
В крайна сметка след целия объркан повече от час, който мина в крайна сметка мадам Базил отчете, че не можем да достигнем необходимите точки, но изключително добронамерено предложи, че ако си разменим кандидатурите и отидем на изпит за език ще имаме шансове за сертификат. Естествено приехме нейното предложение като сега ще изчакаме писмо от Монреал с искане за резултати от изпит по френски език и за двамата. Така, че мадам Базил е наистина много мила и учтива и в никакъв случай не иска да дава откази. Тя през цялото време на интервюто ни е смятала точките с настоящата ни кандидатура и със смяна на основния кандидат. Изключително сме й благодарни за дадения шанс.
Всъщност сега вече мога да кажа, че нашата кандидатура беше първоначално доста объркана. Преди да подадем документи ходихме на среща при двама посредника, чиито услуги в последствие не използвахме и си подадохме сами документите. Но и двамата ни бяха посъветвали, че мъжът ми е изключително подходящ кандидат - висше Счетоводство, работа ИТ повече от 4г преди подаване на документи и 6,5 г сега, учил френски в средното училище, дипломата му от средното беше специалност Химия. Аз - висше магистратура Счетоводство, стаж счетоводство 9г и до тогава нищо общо с френския. И така ние подадохме документи с основен кандидат мъжа ми, макар че аз доста гледах всички възможни таблици и така и не можа да разбера как тая химия и тоя френски в средното му образование ще ни помогнат. Но щом посредниците, които толкова разбираха казват така, ние решихме че може и да са прави. Уви, това беше основната ни грешка още от начало. На интервюто мадам Базил изобщо не пожела да види въпросната диплома за средно образование и наистина и тя недоумяваше защо съпругът ми е водещия кандидат.
А естествено и другото камъче в нашата кандидатура си остава френския език. Тръгнахме много силно с френския. Съпругът ми ходи цяла година на курсове, аз се включвах от време на време, защото и тогава, а и сега се явявам на други изпити на английски, които отнемат доста от времето и енергията ми, а и се успокоявах, че все пак той като е водещ кандидат, би следвало той да знае би добре френски. На втората година обаче, след като процедурата започна изключително много да се бави, малко се обезкуражихме и загубихме интерес към Канада, за разлика от другите съфорумци, които виждам какви усилия са хвърляли през всичките тези години и изключително много се радвам за всички получили сертификати - Браво на вас, надявам се това да оправдава всичките ви усилия, които сте хвърлили. И така до януари, в който получихме въпросната покана. Имаше лека питанка при нас дали изобщо да ходим на интервю, защото неуспешният му край беше почни предначертан. Накрая решихме, че ще отидем. И се подготвяхме сами - около месец си припомняхме френския и около месец се готвихме за въпросите за самото интервю. Не ползвахме услугите на учител за подготовката за интервюто. И сега след интервюто вече мога да кажа за всички следващи кандидати, че е почти невъзможно да се мине с лекота това интервю, ако не ви е подготвил учител за него. Мадам Базил използва думи, които в речниците ги няма. Или пък ние използвахме думички, видени в речниците, които думички обаче се оказаха неточни и неразбираеми за нея. Примерно при искане от нейна стана на моя Bac (звъчи Бак), аз изобщо не можах да включа, че тя всъщност иска дипломата ми за бакалавърска степен от университета или че на трудовата книжка й казваше carnet, а преводачът ни я беше превел в писмения превод като livret de travaille. Това са дребни неща, които обаче допълнително ни разстроиха, за това че не я разбираме достатъчно при все че нивото ни е ниско и нямаме абсолютно никаква увереност в езика.
Извинявам, се за дългото описание. Надявам се, за бъдещите кандидати да има нещо полезно в него. Просто за цялото стечение на обстоятелствата сме си виновни изцяло ние.
А иначе още веднъж Мадам Базил е много, много мила и ако сте хвърлили много усилия в подготовката си по френски през всичките тези години тя несъмнено ще го оцени.
Честито отново на всички със сертификати и попътен вятър по пътя ви към Квебек, дано следващите процедури по получаване на визите да не ви бавят много. На всички останали желая много успех и късмет на интервютата и търпение и силна подготовка, докато получите заветната покана.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

lorica, дано успеете да се преборите за заветните сертификати. Много благодарим за разказа ти, със сигурност е полезен за всички нас. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от jasmin_veni »

Лорика, благодаря ти за разказа!
Стискам ви палци за сертификатите!

Нещо, което ми направи впечатление в разказът ти е за консултантите посредници. Знам, че тук четат и бъдещи кандидати и е добре да го отбележат преди подаването на документи, да внимават на кого и как се доверяват.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от hristoe77 »

Благодарим за изчерпателния разказ!
Наистина ще ни е от полза!
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Лорика и ние благодарим за това, че сте си направили труда толкова изчерпателно да опишете как е протекло вашето интервю!Наистина ще е от полза това,което прочетохме!
Успех за напред и дано за в бъдеще се похвалите със сертификати!!! :y:
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ivo_yakimov »

И ние много Ви благодарим.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Tish »

И аз много Ви благодаря за подробния отчет.
Имам един въпрос към всичките ,които минаха интервю: дали мадам Базил имаше при себе си първоначалния пакет с документите, които сте пратили? Или изцяло разчиташе на това, което сте носили на интервю?
Публикувай отговор