Върнати документи/Отхвърляне на кандидатура.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Върнати документи/Отхвърляне на кандидатура.

Мнение от vlaleva »

Не,причината,която са дали за връщането,е :
X Votre diplome ne permet pas l'attribution de points au critere domaine de formation.
Има една таблица с мотиви и те са чекнали този.
Дипломата е от преди повече от 5 години,но има стаж по нея.

Но сега видях нещо по-надолу,на самия лист.
Nous n'avons pas pu etablir la recevabilite de votre demande car vous n'avez pas fourni les documents suivants,selon le format exige dans le formulaire Documents soumis a l'appui de la demande de certificat de selection:
X Tous vos diplomes.
От което май сега схващам,че излиза ,че не сме представили дипломи,а ние всичко сме приложили.Може ли да не са я видели?Има едно залепено от тях листче върху справката с изучаваните предмети,на което пише DIPLOME.Може ли да са решили,че това изпращаме за Диплома?!?!
Честно казано сега ми хрумна това,в понеделник не се бях сетила за това....
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Върнати документи/Отхвърляне на кандидатура.

Мнение от vlaleva »

kram написа:Най - вероятно има раминаване в хорариума на дисциплините. Много неприятно като гледам колко усилия сте положили да защитите прилични нива по английски. Таксата върнаха ли ви? Преведете си дипломата както е по тяхните списъци и пускайте пак. Успех!
Не би трябвало да става въпрос за разминаване на хорариумите,защото в списъка по тази специалност има отметка,че приемат и чужди дипломи.Не става въпрос за специалност,по която приемат само Квебекски дипломи, а ние да претендираме за еквивалентност...
Чекът беше в комплекта с документите,парите не са теглени.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: Върнати документи/Отхвърляне на кандидатура.

Мнение от kram »

Значи става въпрос за разминаване в найменованието на спец. в дипломата. И други са се сблъсквали с проблем от подобен род и са действали по този начин. Канадците искат и изискват всичко да става по техният начин. Действайте, ако причината е само тази нещата ще се подредят.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Върнати документи/Отхвърляне на кандидатура.

Мнение от vlaleva »

Не разбрах как предлагаш да действаме? :$ Да преведем дипломата като "Автомобилен механик"?Не мисля,че някой преводач ще се съгласи да го направи :?: Аз също превеждам,но от/на друг език и аз не бих се съгласила да го направя :| Още повече,че на дипломата си пише друго,макар и да става въпрос за едно и също нещо-"монтьор" и "механик" не са ли синоними?!?!?Освен това на интервюто нали ще се разбере,че на дипломата пише едно ,а на превода друго...
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: Върнати документи/Отхвърляне на кандидатура.

Мнение от kram »

Най- вероятно дисциплините, който сте изучавали в периода на обучение не ги удовлетворяват - дипломите ги разглеждат под лупа.
Публикувай отговор