Програма за имиграция в Северен Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Програма за имиграция в Северен Квебек

Мнение от Teozara »

Здравейте, можете ли да ме упътите къде мога да прочета за тази програма за имиграция в Северните части на Квебек?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Програма за имиграция в Северен Квебек

Мнение от balbi »

Само да споделя, че няма такова нещо като имиграция в Северен Квебек.
Има програма на правителството на Квебек наречена План Норд, но това беше програма на предишното правителство. По тази програма Жак Шаре обикаля света да представя този План Норд, но като цяло хората тук поне моето впечтление е такова са противници и имаше доста протести, та не знам дали новото правителство ще продължи с развитието на План Норд.
Можете да прочетете тук, но отново искам да кажа, че няма подобно нещо като Имиграция в Северен Квебек.
Имиграция в Квебек - да. Но не и северен Квебек.
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Програма за имиграция в Северен Квебек

Мнение от Iris »

Plan Nord продължава, но като цяло искат опитни работници

http://www.plannord.gouv.qc.ca/en/

Имигрирането е северните райони може да дава добра заплата, но няма шанс да добра социализация и образование.
Много е сложно за семейства с деца.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Програма за имиграция в Северен Квебек

Мнение от borkoo »

Iris

Би ли ми дал някаква дефиниция на "опитни работници",защото аз такова животно тука не съм срещал :D .Ако имаш в предвид лица придобили занаят в някой DEP или AEC това го разбирам.Обаче опитните работници тоест тези дето си разбират от работата тук са приблизително толкова,колко са и извънземните :D .Пък да не дава Господ,майстор кебекар да ти влезе в къщата.Меко казано съм възмутен от мързела и некомпетентността им!По някой път се питам,как са взели дипломи тези хора.Понеже в колежа пресата е жестока и се изкласява с голям зор,явно в деповете не е така.Да ме прощават драгите съфорумци които са завършили такива.А що се отнася до заселването в северен Кебек,трябва да си луд да отидеш при тези мучащи нечленоразделно някакъв измислен език индивиди!
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Програма за имиграция в Северен Квебек

Мнение от J&V »

Хората в БГ все още се надяват да намерят експресна процедура и да пристигнат тук с магическа пръчка. Не съм чела за този план, но промотиране на определени региони има, понякога мерките са си доста реални, и регионите не са съвсем с мучащи хора, но разбира се, вече за ''резиденти'', разбирайте минали дългата и изискваща усилия процедура. Не искам да съм най - крайният песимист, но ... ако не сте се научили на търпение и да полагате усилия, нема да стане. С две думи, експресите за насам са ги спрели опреди едно 6-7 години. Ако имате познания по френски, образование от списъците и можете да съберет досието колкото се може по-бързо, преди да са запълнили лимита за тази година, действайте. Друга алтернатива, да си намерите местен (местна) да ви паренира, ама и там стана вече доста трудно и дълго. А и според моите впечатления за мъж-кебекар, ако това ми е алтернативата, бих си седяла в БГ.
Успех!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Програма за имиграция в Северен Квебек

Мнение от Iris »

http://www.plannordemploi.com/

Боркоо,
логично е да се предпочитат "опитни хора", т.е. с квебекски дипломи и прословутия канадски опит, защото въпреки гадните условия на север заплатите са по-големи и това дава шанс след като се живее във фургони да се спести за голяма къщурка.

Неслучайно в Албърта има много младежи от цяла Канада и дори САЩ, които са предценили, че имат нужда от този "опит".

Едно време българите ходеха в Коми на гурбет. Ето че и кебекарите са си имали тяхния "Сибир".
https://www.youtube.com/watch?v=mFEBpV-XAoA
https://www.youtube.com/watch?v=40ruylIv1uk
Наистина е било много "романтично" например да си в самолет и той да кацне върху заледено езеро.....

П.С.: Съгласна съм с всички, които предупреждават, че на север диалектите са направо друг език и местните не са много-много дружелюбни и госпоприемни (меко казано). Но пък човек може да се надява да има готини колеги.

Като цяло само големите градове (Монреал, Квебек, Гатино-Отава, Шербрук) предлагат много по-разумни и приемливи условия за адаптиране на новопристигнали.
Не е нужно да се впускаме в обяснения и спорове, всички обичаме гугъл....
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Публикувай отговор