Uspeshno intervu pri Mr. Pier Rivar na 27.04

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
goron
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 4:21 pm

Uspeshno intervu pri Mr. Pier Rivar na 27.04

Мнение от goron »

Minahme za ne poveche ot 40 min. Mr. Pier izglejda se opita da ni predrazpoloji - rakuva se s vseki ot nas i usmihvaiki se ni pokani da sednem. Az bqh vodesht kandidat - programist s 4g staj, saprugata mi e filolojka, sas 1,5 g staj no ne po specialnostta. Imame dete na 3 god. Za frenski bqhme pisali 5/6, za angl. az 8/10, saprugata mi 2/3. Bez priqteli v CND. Az zapochah frenski ot 0 predi 7 meseca. Vzeti uroci pri chasten uchitel okolo 120h.

Obshti vpechetleniq ot intervuto:
---------------------------------

Mr Pier zapochna s uvodnata si rech, parvoto mi vpechetlenie beshe che govoreshe dosta chisto, vapreki ochevidnoto zabarzanoto tempo. Edinstveniq akcent koito moeto nepretenciozno uho dolovi beshe leko s-kane. Kato cqlo intervuto beshe po-skoro nadprikazvane na Frenski, Mr. Pier rqdko me ostavqshe da si dovarsha misalta, obiknoveno malko predi
da zapochna da otgovorqm ili v nachaloto na otgovora me prekasvashe i zadavashe "doutochnqvashti" vaprosi, koito chesto iziskvaha dopalnitelen otgovor.
Tempoto na razgovora postepenno se zasilvashe s napredvaneto na vremeto. Izglejda se opitvashe da vleze v grafik zaradi presrochvaneto s prednoto intervu. Prevodachkata q polzvahme 2 pati za drebni neshta.
Izglejda Mr. Pier dosega se e zanimaval s frankofoni poneje provede edno dosta razlichno intervu ot tezi opisani za Mr. La Rue.


Vaprosi zadadeni na intervuto:
------------------------------

Vaprosi kam osnoven kandidat:
- Pokajete mi pasporta si? Koi e vashie postoqnen adres?
- Vie ste programist, nali?
- Kade rabotite?
- S kakvo se zanimava firmata vi?
- Koi sa partniorite vi? Ima li chujdestranni partniori i koi?
- Koe beshe posledniq project po koito ste rabotili?
- obqsnete mi po-podrobno za nego?
- Pokajete mi trudovata si knijka? - Tuk sweriha datite pisani ot men v application-a s tezi v trudovata knijka. Az imah predishen staj ne po-specialnostta - koito porodi dopalnitelni vaprosi, ne go bqh otrazil vav formulqra.

- Vie magister li ste?
- Matematik? Informatik?
- Pokajete mi diplomite za visheto i srednoto obrazovanie?

Tuk mi dade kratkotaina pochivka i se "zahvana" sas saprugata mi.
- Pokajete mi pasporta si, na deteto sashto zaedno s akta za rajdane.
- Kakvo e obrazowanieto vi?
- kakva e specialnostta vi?
- Rabotili li ste po specialnostta?
- Zashto ne ste rabotili?
- Kakva e specialnostta vi ot srednoto obr.?
- Daite si diplomite za vishe i sredno obrazovanie.
- Kakvo tocohno ste rabotili?
- Obqsnete podrobno?
- V kakva firma ste rabotili?
- Kakvo pravite v momenta?

Posle prodalji pak s men ..

- vie kato programist li smqtate da rabotite tam? Tuk se bqh podkrepih s nqkolko predlojeniq ot Internet za rabota v Montreal, i sledovatelno imashe dopalnilni vaprosi..
- Koi sa firmite koito ste prouchili?
- Otkoga sa pusnati obqvite?
- ako ne namerite rabota po specialnostta kakvo shte pravite?
- Shte otidete li drugade? Shte se varnete li v Balgariq?
- I vse pak ako ne si namerite rabota po specialnostta shte rabotite li tova koeto ste rabotili predi da pochnete

kato programist?
- Kade shte se ustanovite?
- Zashto Montreal?
- Zashto reshihte da emigrirate?

Ot vaprosite za motivaciqta kam saprugata mi bqha zadedeni:
- Kakvo znaete za Quebec?
- Kakvi otrasli ot industriqta sa razviti tam? Kakvo znaete za ikonomikata na Quebec?
- Kakvo shte rabotite tam? Saprugata mi misli da uchi i posledvaha vaprosite :
- kakvo znaete za obrazovanieto v Quebec?
- Kolko godini mislite che shte trqbva da uchite?


Pak kam men:
- Zashto izbrahte Quebec?
- Kakvo znaete za Quebec?
- Kakvo shte napravite nai-napred kato pristignete v Montreal?
- Znaete li kam koi slujbi da se obarnete?
- Vous parlez l'anglais?!?!? - udar pod poqsa :)
- Combien de temp avez-vous apris l'anglais?!? - tuk reshih che e kraino vreme da prevklucha razgovora na angliiski,

koeto be odobreno ot mosuto :)
- Kajete mi neshto za vas (in English)

Sled moeto ne osobeno uspeshno vmakvane na frenski dumi v english-a koito principno mi e pone 2 pati po-dobar otfrenskiq mosuto reshi poveche da ne me machi i poiska bankovata referenciq... i posledva .. Nous vous acceptons ..... sled koeto ostanaha iznenadani s prevodachkata na nashata lipsa na kakvoto i da e reakciq, poradi tova che az ochakvah poredniq vapros i mi trqbvashe vreme da prevklucha..
Sled tova nqmashe iznenadi, Mr. Pier i prevodachkata izprikazvaha nestata po protokol - no az veche bqh drapnal shaltera i nqmam osobeni spomeni :)

Na izlizane Mr. Pier i prevodachkata ni izpratiha s Bon Chance! i Aurevoir!

Nemojahme da razberem kak ni oceni nivata po frenski, v sertifikatite sme NF.

V zakluchenie moga da kaja che Mr. Pier e dosta slovoohotliv, sashto ima i dosta zabarzana dikciq (pone spored men)
Kato cqlo opredeleno e dobar chovek s mnogo striktno otnoshenie kam rabotata. Vnimanieto koeto obarna na laptop-a beshe obshto okolo 5-6 min, ot koito 3-4 nakraq za otpechatvcane na sertifikatite. Obiknoveno si draskashe na edno listche pred nego. Ne ostavqshe mnogo vreme za otgovor na zadadeniq vapros. Qvno Mr. Pier ne obicha tishinata :) - edinstvenoto "prazno" beshe dokato az madreh poredniq otgovor.

Jelaem uspeh na vsichki s predstoqshti intervuta.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Felicitations! :lol: :lol: :lol: Samo uspehi i za napred i brzo otlitane kam Canada :beer:
Blagodarya za dobre opisanoto interview. Na men vinagi mi e interesno da cheta kak protichat interviewtata. Tova e mnogo klyuchov moment ot imigracionniya proces, koyto se pomni dalgo vreme, osobeno, kogato e s polojitelen razvoy. :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Absent
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 3:52 am

Мнение от Absent »

Polezna informaciya davash osobenno s vaprosite na konsula.Sega mojesh da se otpusnesh malko i da mislish za napred.Chestito ot men,a na nas da ni se vrashta tapkano. Ti uchi li po nyakakva sistema frenskiya? Blagodaya ti
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Честито ! :D :D :D
Много добре сте се справили, браво!
Желаем ви все така успех и късмет по-нататък!
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
rath

Мнение от rath »

Canuck написа:Felicitations! :lol: :lol: :lol: Samo uspehi i za napred i brzo otlitane kam Canada :beer:
Blagodarya za dobre opisanoto interview. Na men vinagi mi e interesno da cheta kak protichat interviewtata. Tova e mnogo klyuchov moment ot imigracionniya proces, koyto se pomni dalgo vreme, osobeno, kogato e s polojitelen razvoy. :P
ako kandidatstvash ottuka niama da hodish na interview, ako sa ti nared vsichki dokumenti, razbira se
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Поздравления за успешното интервю!!! Много щастие и късмет и да получите бързо визи!!!
niko_28
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Яну 20, 2004 6:26 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от niko_28 »

Mnogo tochno opisvash M. Rivard i povedenieti mu :) iskam samo da kaja che tazi negova priprqnost do nqkade na men lichno mi pomogna tai kato ne trqbvashe da donatakmqvam dokrai otgovorite si ! i na men mi se stori dosta strikten no i sashtevremenno dobronameren.
Аватар
goron
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 4:21 pm

Мнение от goron »

Absent написа:Polezna informaciya davash osobenno s vaprosite na konsula.Sega mojesh da se otpusnesh malko i da mislish za napred.Chestito ot men,a na nas da ni se vrashta tapkano. Ti uchi li po nyakakva sistema frenskiya? Blagodaya ti
Blagodarq na vsichi, za pozdravleniqta :)

Otnosno frenskiq - minahme Panorama I, Relaxa I i mnogo TV5, Chase et Peche, AB moteurs :)
Poslednata chast ot podgovkata beshe v/y vaprosi za samoto intervu.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

4estito!Ama ne moga da razbera kakvo stava po tezi interviewta naposledak,napravo gi razpavat na krust horata.
Nа6ето bе6е predi edna godina samo na frenski 20 minuti,
jena mi vode6t kandidat pople6tiha si ne6to na frenski s interviewira6tata,posmiaha se,poveseliha se,tia popogledna documentite men me pita 3-4 raboti na frenski,deto dori i az mojeh da otgovoria
-koga si roden?
-kolko godini si u4il?
-tvoi li e bil biznesa i za6to sa te vzeli?(imah niakakav kratuk stag,kato distributor)
-imam li planove kvo 6te pravia v Mtrl?
i tolkoz,s moia kuc frenski otgovorih bez prevoda4ka,dostatu4no da mi pi6at NonFrancofon,4estito i 4ao!
Izvikaha me v Bukure6t samo men za 2 interview(na 12.02.2004),no za kusmet samo na angliiski,za 10 min pobubrihme s edin 4i4o,az mu kazah nakraia-are davai vizite dnes,4e mnogo burzam-prigotviha gi za 4-5 4asa i 4ao.
I dvete interviewta biaha kratki i priatni.Po tova,koeto 4eta napravo izpadam v nedoumenie!
Mnogo gar4at,tia emigrei6ani,mene ako vzemat taka naglo da me razpitvat-kvi sa ti motivite?ama ako tui onui?6e im teglia edna maina
Аватар
ROSEN HRISTOV
Мнения: 108
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 11:23 am
Местоположение: неясно

Мнение от ROSEN HRISTOV »

bravo na vas uspehi i po natatak
КОЙТО НЕ МУ ПОНАСЯ ДА СЕ ИЗНАСЯ
Заключено