обобщение на изискванията

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

обобщение на изискванията

Мнение от crimson.rose »

Днес цял ден чета за новите изисквания и от тук от там не знам какво разбрах.Аз започвам да уча френски от самото начало от септември месец и като свърша първото ниво смятам да подам документи и да пиша,че уча за следващо ниво поне така ми казаха да направя в Алианс Франсес.Та изискванията са за френски език английски език и по-точно ИЕЛТС но не разбрах задължителен ли е защото аз малко се прецаках понеже идеята за Канада за мен не е много отдавна и изкарах преди време ТОЙФЕЛ и малко тъпо,че пак ще дам 400 лв за изпит...освен това не разбрах какви са тези групи и ако не попадаш в 1ва или 2ра няма да те пуснат така ли?Защото аз сега завършвам хуманитарна гимназия и това няма професия и нямам стаж и не знам какво да правя.
Сължалявам,че толкова питам,но ме посъветваха да оправям всичко сама и да не се доверявам на разни хора и да си давам парите,за да не ме подведат.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: обобщение на изискванията

Мнение от pumpy »

Първо не пускай 5 теми;

Втори си направи теста онлайн дали събираш точките за Кебек с какъвто прецениш че можеш да защитиш френски на изпит. След това подай документи. Как ще стане без образование и опит не ми е много ясно, но ти си знаеш. Мен ако ме питаш по-добре завърши нещо в БГ, събери малко опит, НАУЧИ френски и тогава подай. Е да след 5-7 години условията може да се променили, но в този живот няма нищо сигурно. Успех.

Ако 400 кинта за изпит са "прецакване" как си представят 10-15 хилки на семестър студентски такси ? Плщс разходите за живот на място ?
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: обобщение на изискванията

Мнение от vlaleva »

След последните промени,тестът онлайн не е е добра идея,защото не е актуализиран спрямо новите изисквания на програмата.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: обобщение на изискванията

Мнение от becks »

crimson.rose написа:Днес цял ден чета за новите изисквания и от тук от там не знам какво разбрах.Аз започвам да уча френски от самото начало от септември месец и като свърша първото ниво смятам да подам документи и да пиша,че уча за следващо ниво поне така ми казаха да направя в Алианс Франсес.Та изискванията са за френски език английски език и по-точно ИЕЛТС но не разбрах задължителен ли е защото аз малко се прецаках понеже идеята за Канада за мен не е много отдавна и изкарах преди време ТОЙФЕЛ и малко тъпо,че пак ще дам 400 лв за изпит...освен това не разбрах какви са тези групи и ако не попадаш в 1ва или 2ра няма да те пуснат така ли?Защото аз сега завършвам хуманитарна гимназия и това няма професия и нямам стаж и не знам какво да правя.
Сължалявам,че толкова питам,но ме посъветваха да оправям всичко сама и да не се доверявам на разни хора и да си давам парите,за да не ме подведат.
Френския език е най-малкия проблем за имиграция в Квебек вече. Ако не попадаш в списъка с търсени професии, не може да кандидатстваш за Квебек. Ако току що си завършила училище, няма как да стане.
Може да дойдеш като студент, но какъв е смисълът да плащаш високи такси за чуждестранни студенти, при положение, че можеш да учиш в западна Европа почти без пари?
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Re: обобщение на изискванията

Мнение от crimson.rose »

пъмпи,не знам защо толкова упорито се заяждаш.Искам да замина,търся начин да го направя и не искам да чакам.Не разбрах нищо за тези групи и професии и за това питам...значи без професия няма как да замина?А можели да се изкара тук курс за професия или нещо подобно?
stancho
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 19, 2012 3:07 am

Re: обобщение на изискванията

Мнение от stancho »

Здравейте на всички, най-после успеят и аз да се регистрирам;) Скоро и аз реших да се захвана с подготовката ми за емиграция.Като начало септември месец започвам курсове по френски език при една от учителките посочени в уики-то, постоянно чета в форума за информация и гледам да не питам много защото вероятно всички отговори са някъде в сайта. По принцип ще заминаваме с приятелката ми, аз съм готвач по професия това и работя исках да попитам само трябва ли да си подадем документите и докато чакаме да учим френски, или първо трябва да го научиме, да вземаме сертификата и тогава да ги пускаме. Благодаря предварително на всеки който ме упъти и се извинявам на тези на които им е писнало да четат този въпрос за вероятно стотен път.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: обобщение на изискванията

Мнение от mariko_san »

stancho написа:Здравейте на всички, най-после успеят и аз да се регистрирам;) Скоро и аз реших да се захвана с подготовката ми за емиграция.Като начало септември месец започвам курсове по френски език при една от учителките посочени в уики-то, постоянно чета в форума за информация и гледам да не питам много защото вероятно всички отговори са някъде в сайта. По принцип ще заминаваме с приятелката ми, аз съм готвач по професия това и работя исках да попитам само трябва ли да си подадем документите и докато чакаме да учим френски, или първо трябва да го научиме, да вземаме сертификата и тогава да ги пускаме. Благодаря предварително на всеки който ме упъти и се извинявам на тези на които им е писнало да четат този въпрос за вероятно стотен път.
Почвате да учите френски, явявате се двамата на ТЦФК и вземате сертификатите. Основният кандидат се явява на изпита по английски ЙЕЛТС, взема сертификата и пускате 3 сертификата+ всички останали изисквани документи заедно. В противен случай не ви зачитат точките за езици. Освен ако разбира се не ги събирате без тях.:)))
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
stancho
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 19, 2012 3:07 am

Re: обобщение на изискванията

Мнение от stancho »

Mariкo_san благодаря ти за бързия отговор, значи трябва да се явя и на ЙЕЛТС;)започвам да дерзая.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: обобщение на изискванията

Мнение от pumpy »

crimson.rose написа:пъмпи,не знам защо толкова упорито се заяждаш.Искам да замина,търся начин да го направя и не искам да чакам.Не разбрах нищо за тези групи и професии и за това питам...значи без професия няма как да замина?А можели да се изкара тук курс за професия или нещо подобно?
Майна, не се заяждам, но ти видимо не ме разбираш... И аз искам много неща и к'во от т'ва. Между искам да замина, мога да замина и ще замина, разликата е от тук до луната и обратно. Нима очакваш основна информация как да си подредиш живота да получиш от един форум ? Ако не си в състояние да разбереш нещо толкова просто като сайта на CIC и Immigration Quebec как очакваш да се оправиш един ден като кацнеш тук ??? Като питаш пак във форума ли ? Не искаш да чакаш ? Знаеш ли колко чакане те чака от сега нататък по процедурата за имиграция - ГОДИНИ....
Казах ти го някъде - СЕДНИ и ЧЕТИ. Знай на изуст двата официални сайта (хем знаеш какво и кога да правиш, хем си упражняваш езика). С "нямам време" и "силно искам" няма да се получи. Вярвай ми, минал съм по този път. Бил съм на 13/14 и 17/18 и съм си мечтаел да не живея в БГ. На 22 започнах да се занимавам с часове четене на сайтове и информаця за Нова Зеландия, Австралия, Канада и САЩ. На 23 може би подадох за първи път за Кебек и ме отрязаха. На 25 пробвах пак и на 28 заминах. Не, че всички трябва да го направят толкова бавно, но "искам да замина" - разбирай "утре" НЯМА ДА СЕ ПОЛУЧИ. ОСвен това по-добре "загуби" време в БГ, а не няколко години на социал в Монреал за да се "ориентирваш"
И се замисли малко: за какво ми е да се заяждам с теб ???Нито те храня, нито те обличам и/или обратното и в крайна сметка ми е все тая дали ще заминеш или не. Опитвам се да ти помогна да стъпиш здраво на земята и да се вземеш в ръце - това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин да се имигрира и да се развива човек - тук "тате носи, мама меси" не съществува в масовия случай, за разлика от навиците ни в България. И да, езика ми може да е груб, но такъв е и живота в Канада ;)
Успех

PS: pumpy се чете пумпи и идвам от "пумпал". Няма как "u" да е "ъ", освен в главата на мухата....
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Re: обобщение на изискванията

Мнение от crimson.rose »

да ти кажа има как u да е ъ и не знам това какво общо има...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: обобщение на изискванията

Мнение от pumpy »

crimson.rose написа:да ти кажа има как u да е ъ и не знам това какво общо има...
Общото е, че в МОИТЕ име и прякор АЗ решавам кое как се чете. Както видя и от къде идва, нали....Елементарно уважение, когато искаш нещо е да произнасяш името на събеседника си правилно. Не само в Канада, но и в България...
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Re: обобщение на изискванията

Мнение от elk »

Ето тук вече е коментирано
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=44248"
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: обобщение на изискванията

Мнение от crusader »

pumpy написа: И да, езика ми може да е груб, но такъв е и живота в Канада ;)
От време на време даваш много вярни оценки :y:
Аватар
becko
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 4:21 am

Re: обобщение на изискванията

Мнение от becko »

crusader написа:
pumpy написа: И да, езика ми може да е груб, но такъв е и живота в Канада ;)
От време на време даваш много вярни оценки :y:
Мъченици...Колкото и да е груб живота, когато човек има възпитание може да даде полезен урок на някой, да го поучи и дори укори и без да е груб.

Това че някои чакат всичко на готово и не "поемат" нищо от това, което им се говори...е, има и такива.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се одели от плещите си в името на совобадата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев, в. "Знаме", г. I, брой 23 от 27 юли 1875 г.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: обобщение на изискванията

Мнение от tonich »

becko написа:Това че някои чакат всичко на готово и не "поемат" нищо от това, което им се говори...е, има и такива.
Има - болшинството от новорегистрираните! След регистрацията веднага праскат нови теми за всичко, което се сетят, въпреки че вече има достатъчно създадени такива със съдържателни дискусии в тях.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор