обобщение на изискванията

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: обобщение на изискванията

Мнение от al_bulgaria »

tonich написа:
becko написа:Това че някои чакат всичко на готово и не "поемат" нищо от това, което им се говори...е, има и такива.
Има - болшинството от новорегистрираните! След регистрацията веднага праскат нови теми за всичко, което се сетят, въпреки че вече има достатъчно създадени такива със съдържателни дискусии в тях.
И най-смешното е като каже някой - Решихме със съпругата ми да заминем за Канада, какво трябва да направя???
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: обобщение на изискванията

Мнение от pumpy »

Леле, колко невъзпитани в този форум........
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: обобщение на изискванията

Мнение от emili_vn »

tonich написа:
becko написа:Това че някои чакат всичко на готово и не "поемат" нищо от това, което им се говори...е, има и такива.
Има - болшинството от новорегистрираните! След регистрацията веднага праскат нови теми за всичко, което се сетят, въпреки че вече има достатъчно създадени такива със съдържателни дискусии в тях.
Абсолютно вярно :y:

Имам процедурно предложение по този повод: да се изтрие цялата информация за назад. Явно, че е безполезна, щом хората не могат да си свършат работа с нея. Само се чудя що ли писах толкова много навремето :D . А и тези преди мен, и тези след мен за новите промени, що ли са се пънали...
:rofl: :rofl: :rofl:

И едно обръщение към новорегистрираните:
Мили хора, седнете и четете - на първо място официалните страници, после и форума за разяснения. Четете и споделяйте знанията и съмненията си с останалите съфорумци и така ще ви се изяснят нещата и стъпките, които трябва да предприемете. Има доста промени напоследък. Четене, четене и пак четене - това е пътя. Не мислете, че с 5-6 откъслечени въпроса ще си решите проблемите. И помнете, че ако вие не можете да си помогнете по пътя към целта, то никой друг няма да може.
Желая ви успех!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
kotkata66
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 7:04 am
Местоположение: Бургас

Re: обобщение на изискванията

Мнение от kotkata66 »

pumpy написа:
crimson.rose написа:пъмпи,не знам защо толкова упорито се заяждаш.Искам да замина,търся начин да го направя и не искам да чакам.Не разбрах нищо за тези групи и професии и за това питам...значи без професия няма как да замина?А можели да се изкара тук курс за професия или нещо подобно?
Майна, не се заяждам, но ти видимо не ме разбираш... И аз искам много неща и к'во от т'ва. Между искам да замина, мога да замина и ще замина, разликата е от тук до луната и обратно. Нима очакваш основна информация как да си подредиш живота да получиш от един форум ? Ако не си в състояние да разбереш нещо толкова просто като сайта на CIC и Immigration Quebec как очакваш да се оправиш един ден като кацнеш тук ??? Като питаш пак във форума ли ? Не искаш да чакаш ? Знаеш ли колко чакане те чака от сега нататък по процедурата за имиграция - ГОДИНИ....
Казах ти го някъде - СЕДНИ и ЧЕТИ. Знай на изуст двата официални сайта (хем знаеш какво и кога да правиш, хем си упражняваш езика). С "нямам време" и "силно искам" няма да се получи. Вярвай ми, минал съм по този път. Бил съм на 13/14 и 17/18 и съм си мечтаел да не живея в БГ. На 22 започнах да се занимавам с часове четене на сайтове и информаця за Нова Зеландия, Австралия, Канада и САЩ. На 23 може би подадох за първи път за Кебек и ме отрязаха. На 25 пробвах пак и на 28 заминах. Не, че всички трябва да го направят толкова бавно, но "искам да замина" - разбирай "утре" НЯМА ДА СЕ ПОЛУЧИ. ОСвен това по-добре "загуби" време в БГ, а не няколко години на социал в Монреал за да се "ориентирваш"
И се замисли малко: за какво ми е да се заяждам с теб ???Нито те храня, нито те обличам и/или обратното и в крайна сметка ми е все тая дали ще заминеш или не. Опитвам се да ти помогна да стъпиш здраво на земята и да се вземеш в ръце - това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин да се имигрира и да се развива човек - тук "тате носи, мама меси" не съществува в масовия случай, за разлика от навиците ни в България. И да, езика ми може да е груб, но такъв е и живота в Канада ;)
Успех

PS: pumpy се чете пумпи и идвам от "пумпал". Няма как "u" да е "ъ", освен в главата на мухата....
:y:
DCS Виена - 12.05.2011 г.
Акюзе - 21.10.2011 г.
Публикувай отговор