Няколко въпроса

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от azzura »

Вие само като военнослужещи ли сте работили?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко въпроса

Мнение от al_bulgaria »

Ок бе, вие какво се нахвърлихте върху мен......мисълта ми е , че не всеки военен биха приели , аз конкретно коментирах това, че съпругът и е в разузнаване.
Ако греша ок, тези неща не могат и без това да се докажат:-)
omnia
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 3:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Няколко въпроса

Мнение от omnia »

azzura написа:Вие само като военнослужещи ли сте работили?
Ами да -аз 6год.,а съпруга ми 11год...само това,иначе длъжности през годините сме сменяли..
"Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием."
Ралф Емърсън
Ena
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 2:55 pm
Местоположение: Montréal

Re: Няколко въпроса

Мнение от Ena »

Тъй като наименованието на длъжността на военните не носи информация за естеството на изпълняваните функции и задължения, а длъжностните характеристики обикновено са класифицирана онформация, то е практика да изискват от тях собственоръчно написани подробни описания на изпълняваните професионални функции и задачи.
И тук вече е въпрос на творчество и лични умения да се представят нещата по подходящ начин. Не бива да се използват и превеждат буквално военните термини и абревиатури (КЩМ, ПУО, РТ, ПАБ и т.н.), а да се търсят гражданските им приближени такива, които да са в пряка връзка с гражданското ви образование.
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса

Мнение от fandjo »

:!: сядате, смятате си точките и ако ви стигат, окомплектовате си документите и ги пращате!
1. Не приемайте всеки съвет за чиста монета (включително и моя)
2. Решенията, които ще вземете, ще доведат до резултати добри или лоши само за Вас, така че виж точка 1 :!:
3. Ако нещата не се получат само вие ще загубите парите платени за такси, а определени хора тук ще имат повод за злорадстване :x
4. Както и обратното, ако постигнете целите си само вие ще сте доволните от това, но тогава определени хора някъде ще имат повод за завист :x
5. Всичко е във вашите ръце!!!
:y: Успех !!! :y:
:geek: и още нещо, ако съпругът ти е разузнавач и има гражданска специалност комуникация е много важно да се подготвите от сега документално, че сферата му дейност е пряко свързана със специалността от образованието... и така се вземат точки за образование и за специалност, съвета е от информация първа ръка 8) 8) 8) 8)
още един път успех!
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Няколко въпроса

Мнение от ivalin »

fandjo написа:... :geek: и още нещо, ако съпругът ти е разузнавач и има гражданска специалност комуникация е много важно да се подготвите от сега документално, че сферата му на дейност е пряко свързана със специалността от образованието... така се вземат точки и за образование, и за специалност, съвета е от информация първа ръка 8)
още един път успех!
Много точно! :clap: fandjo :handshake:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
omnia
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 3:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Няколко въпроса

Мнение от omnia »

ivalin написа:
fandjo написа:... :geek: и още нещо, ако съпругът ти е разузнавач и има гражданска специалност комуникация е много важно да се подготвите от сега документално, че сферата му на дейност е пряко свързана със специалността от образованието... така се вземат точки и за образование, и за специалност, съвета е от информация първа ръка 8)
още един път успех!
Много точно! :clap: fandjo :handshake:
Добре извинявам се ако въпроса е ми е тъп,но как по точно трябва документално да се подготвим за това?И двамата ме сме военни,аз завърших ВОенния университет,а на него му предстои..това не е ли плюс,че е военен и е завършил военния университет...иначе документално какво трябва да се представи..то честно казано специално неговата работа като военен е свързана със висшето ама всичко е секретно няма как да обясняваме какво е правил/изпълнявал като длъжност или документално да го удостоверим.Та какво имате предвид под "документално",за какви документи ви е идеята?
"Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием."
Ралф Емърсън
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса

Мнение от fandjo »

например в дипломата пише лейтенант - свързочник, радио-релейни станции или нещо такова...
и гражданска специалност инженер по телекомуникационни техники под нея пише нещо от рода на:
Специалност: КОМУНИКАЦИОННА ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ
Образователно-квалификационна степен: МАГИСТЪР
Професионална квалификация: ИНЖЕНЕР ПО КОМУНИКАЦИИ
Професионално направление: ЕЛЕКТРОТЕХНИКА И ЕЛЕКТРОНИКА
като пояснение обикновено има нещо то рода на:
Магистър-инженерът завършил специалността"Комуникационна техника и технологии" (КТТ) e подготвен за следните дейности:
1. Използване не съвременни математически методи за анализ и проектиране на комуникационни системи и технологии.
2. Експлоатация и поддържане на специализирана микровълнова техника, цифрови комуникационни мрежи и системи с общо и специализирано предназначение.
3. Кодиране и защита на информацията при отчитане на електромагнитната съвместимост на различни комуникационни съоръжения.
4. Организационно-експертна дейност при управление на качеството в производствени фирми от областта на комуникационната и електронна техника.

:!: избирате си кое съвпада с тяхното описание на длъжности и отговорности, за което ще твърдите, че ще работите там по http://www30.rhdcc.gc.ca/CNP/Francais/C ... sions.aspx" и от там до края описвате, че в армията цял живот е правил само кодиране и защита на информацията при... и така, тези ваши твърдения няма как да бъдат проверени, защото у дома все още са секретни. При опит за проверка само ще потвърдят, че Иван Иванов е служител на това и това и толкова ;)
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Няколко въпроса

Мнение от mariko_san »

Те хората много добре знаят, че подобна информация е класифицирана (както и в Канада, САЩ и навсякъде)и няма и да ги питат и разпитват повече от необходимото. Според мен можете да си вземете длъжностните характеристики, чинно да си ги преведете на френски/ английски+ една бележка от работните ви места, че от кога си еди кой си работи еди къде си на еди каква си длъжност със съответните реквизити според изискванията и сте готови.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от azzura »

Плюс копия на пенсионните книжки.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор