В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Mielle »

kristian 31 Вие още ли сте в БГ?Последно като си писахме останахме с впечатление,че и вие като нас имате намерение да заминете за Европа?
Ами какво да ви кажа Дами и Господа.В тази сага сме от юли 2011,преди близо една година кацнахме в Ирландия/март 2013/.Ето вече цяла една година сме тук и на този етап сме повече от доволни.И тогава и сега писах/ша едно и също нещо.В тази процедура както е казал kristian 31 само ще остарявате и в един момент се оказва на местна почва ,че ще се борите с т.нар. "местен опит" който пък ще е цяло чудо да ви се даде.Ако имате други шансове,не се спирайте да ги търсите!Френският за нас тук не е загубен.Напротив!Търсят се порядъчно много хора с френски,както и сдруги западнио езици.Просто ние избрахме свободата!А и да не забравяме,че България въобще не е от приоритетните им страни!
Успех,каквото и да решите!Нервите са много в тази процедура!А дали си заслужава,всеки сам решава!
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

И все пак има лъч надежда да сме на интервю през Април, след Киев... ;)
Така, че очаквайте неочакваното(покани) следващият месец! :y:
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kristian31 »

Icoman написа:И все пак има лъч надежда да сме на интервю през Април, след Киев... ;)
Просто не знам откъде го вадите този оптимизъм.Ще ни отсвирят или за Септември,или за март2015г.Ще изчакат да се съберат от подалите през 2012г и тогава ще мислят за сесия в нашета "уникална" държавица.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

kristian31 написа:
Icoman написа:И все пак има лъч надежда да сме на интервю през Април, след Киев... ;)
Просто не знам откъде го вадите този оптимизъм.Ще ни отсвирят или за Септември,или за март2015г.Ще изчакат да се съберат от подалите през 2012г и тогава ще мислят за сесия в нашета "уникална" държавица.
Без оптимизъм няма успешен край. Има достатъчно народ от 2011 за една сесия, а и явно засега ни се отдава да пророкуваме(виж по-назад за предположенията ни за новият списък). Явно ще четем пак украинският(или румънският) форум.
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
GePePe
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 6:31 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от GePePe »

Здравейте,
Та за оптимизма ,Ицо ,май-май и двамана не сме в правилната посока!
По-принцип ,от последните няколко сесии /статистика/-в България идват веднага след Киев.Та значи в нашия случай след 4.04.2014.Няколко дни път и почивка за офицера и ето-понеделник 07.04.2014.Всичко ще е идеално-да ама в играта влиза БУКУРЕЩ -сесия от 07.04.2014-25.04.2014.Добре де-писимист,ами ако изпратят друг офицер за България?
Супер сценарий-ами защо тогава не са го вписали в програмата.ТАМ НЯМА НИЩО ЗА БЪЛГАРИЯ!Има за целия април-за ш........те румънци има,за латинска америка също има!!!
А за нас - мекичкия!!!Колкото и да не ми се иска да го повярвам-фактите са си факти!
Най-рано май!МАЙ МЕСЕЦ МАМКА ИМ-и то ЕВЕНТУАЛНО!
И тази 2014 си отиде в чакане!!!
Lives in Canada!
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от milly »

Мишо, вие отказахте ли се от процедурата?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Mielle »

milly Честно ли да ти отговоря?Ами добре,....нека да е честно.Тук идват самите канадски фирми например сега февруари има такъв панаир и се набират много хора.Самите ирландци заминават без визи.Просто такива не им трябват.Ако теб те харесат на място също могат да те рекруитнат и заминаваш по супер ускорена процедура за има няма 2 месеца си там.На този етап аз съм супер доволен от това,което се случва тук.Например редица канадски фирми и големи корпорации си отвориха офисите тук,защото им е по-евтино.Цели централи се преместиха.Та в общи линии самите канадци имат интереси в момента в Европа.И тук всичко се движи динамично,затова за момента ще се въздържа от конкретен отговор.важното е да се случва нещо,да не си в застой.Защото много неща се променят с времето,дори трудовите пазари.
Факт е,че с тези неясни срокове процедурата за Канада стана супер скъп вариант,който всеки трябва да прецени дали в неговият случай си заслужава.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Koko »

Mielle написа:milly Честно ли да ти отговоря?Ами добре,....нека да е честно.Тук идват самите канадски фирми например сега февруари има такъв панаир и се набират много хора.Самите ирландци заминават без визи.Просто такива не им трябват.Ако теб те харесат на място също могат да те рекруитнат и заминаваш по супер ускорена процедура за има няма 2 месеца си там.На този етап аз съм супер доволен от това,което се случва тук.Например редица канадски фирми и големи корпорации си отвориха офисите тук,защото им е по-евтино.Цели централи се преместиха.Та в общи линии самите канадци имат интереси в момента в Европа.И тук всичко се движи динамично,затова за момента ще се въздържа от конкретен отговор.важното е да се случва нещо,да не си в застой.Защото много неща се променят с времето,дори трудовите пазари.
Факт е,че с тези неясни срокове процедурата за Канада стана супер скъп вариант,който всеки трябва да прецени дали в неговият случай си заслужава.
За това че в Ирландия е хубаво, както и че те са добър пример за държава успяваща да привлече доста чужди инвестиции мисля че няма спор. Все пак обаче трябва да уточним че на ирландец за да дойде да работи в Канада му е нужна работна виза, колкото и лесно да ги наемат канадските работодатели без работна виза не става, а иначе на тях им е доста по-лесно да свикнат с живота в Канада по ред причини.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Mielle »

Така е Коко,определено.Но и разказват,че имат много интересни облекчения при придобиване на гражданство там.Например дават им толеранс от 1 година да живеят там и след това по облекчена процедура-гражданство.Самите ирландци като цяло май са повече фенове на Австралия в момента.До нас пък дойдоха именно австралийци да живеят.Искам да кажа,че граници няма.Има интереси и плавно мигриране на определени групи в няколко посоки.Тук например са фенове като цяло на испано говорящите.Наемат ги дори с бегли познания по английски.
Но да не се отделяме от важното.А именно-дали ще има сесия в БГ?На този етап няма индикатор,който категорично да казва Да или Не пролетна сесия.Няма как да се правят хипотези и предположения.И нека всеки избере варианта,пътя който е най-удачен за неговото семейство.Но не губете време!Толкова много неща се променят с времето.Търсете и четете информация,която ви касае,учете езици.Тук вече търсят направо трилингуъл/с 3 западни езика/ .Въобще летвата се вдига постоянно.Отделно предвидете средствата.На място готовите пари бързо се харчат и бързо свършват.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

Мишо, чудесно е, че се чувствате добре в Ирландия. Но все пак ще споделиш ли поканиха ли ви на интервю на някоя от сесиите и вие съответно явихте ли се?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Mielle »

karelia79 Малко по-нагоре написах,че сме в процедурата от юли 2011 и както и останалите колеги като naskoAH,kristian31 ,milly и останалите мохикани от тази група не са ни поканили на интервю.След 4-5 запитвания и отговори в стил "Зоната на Здрача" предприехме друг вариант.Това е .засега.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

Mielle написа:karelia79 Малко по-нагоре написах,че сме в процедурата от юли 2011 и както и останалите колеги като naskoAH,kristian31 ,milly и останалите мохикани от тази група не са ни поканили на интервю.След 4-5 запитвания и отговори в стил "Зоната на Здрача" предприехме друг вариант.Това е .засега.
Мишо, НаскоАН бяха на интервю и де факто всички, които са подали до септември 2011 година са изчистени. Затова се съмнявам, че и вие не сте били канени на интервю.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Mielle »

Даааа,права си за naskoAH не съм гледал статистиката скоро и се подведох по един пост.Грешката е моя.
Иначе какво да ти кажа има и друго семейство около нас,което не е извикано от юли месец,но не пишат тук.Иначе в статистиката има още поне 3-4 двойки от юли и август,които не са извикани на интервю,защо реши,че юли е изчистен?
Питахме ги около 4-5 пъти и по телефон и по мейл и нищо.Стандартните отговори.За този период нямаме нито един поискан допълнителен документ.Ще видим кога ще ни извикат и ще решим.Но така или иначе сме задвижили друго колело и въобще не съжаляваме.Важното е да знаеш какво искаш да правиш,да търсиш информацията и да не се спираш да го правиш.
А на някой да му е хрумвало,че сесия евентуално няма да има заради един наш сънародник и негова постъпка,която не е останала незабелязана от франсетата?
Хипотеза просто.... ;)
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от borkoo »

Mielle

Мой много голям приятел живее в Ирландия от 15 години.Както обича да казва,нека да идват нови имигранти,няма само аз да плащам над 100 милиарда кредити я :D .За малко да ме убедиш да напусна гадната Канада и да дойда да помагам в изплащането на огромния ирландски външен дълг ама 100 милиарда и отгоре ми се виждат множко :D .И друго се сетих.Щом Кристиян казва,че в процедурата остарявал,че вземете я напуснете може па да подмладейте :D .Ся да не вземеш да кажеш,че се заяждам.Нищо лично.Ама пишете по-сериозно,моля!Няма да се сърдите когато някой ви пише като мен то не е със злоба.Обаче спрете да мрънкате колко сте чакали и т.н.Тва е положението,всички сме чакали.Това,че ще дойдеш тук на 40 години и ти предстои да се бориш пък било не възможно е глупост.Тук не е успял само този който не го искал и го е мързяло.Канада не е върха на сладоледа,обаче има уникална икономика,социална система и стандарт на живот.Ако имате деца,тук е мястото за тях!
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

borkoo написа:Mielle

Мой много голям приятел живее в Ирландия от 15 години.Както обича да казва,нека да идват нови имигранти,няма само аз да плащам над 100 милиарда кредити я :D .За малко да ме убедиш да напусна гадната Канада и да дойда да помагам в изплащането на огромния ирландски външен дълг ама 100 милиарда и отгоре ми се виждат множко :D .И друго се сетих.Щом Кристиян казва,че в процедурата остарявал,че вземете я напуснете може па да подмладейте :D .Ся да не вземеш да кажеш,че се заяждам.Нищо лично.Ама пишете по-сериозно,моля!Няма да се сърдите когато някой ви пише като мен то не е със злоба.Обаче спрете да мрънкате колко сте чакали и т.н.Тва е положението,всички сме чакали.Това,че ще дойдеш тук на 40 години и ти предстои да се бориш пък било не възможно е глупост.Тук не е успял само този който не го искал и го е мързяло.Канада не е върха на сладоледа,обаче има уникална икономика,социална система и стандарт на живот.Ако имате деца,тук е мястото за тях!
:y:
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Публикувай отговор