В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
lana_tan
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 5:12 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от lana_tan »

Здравейте
Надявам се тук някой да може да ме насочи към точния формуляр, който търся...
През месец Март аз и приятела ми получихме писмо, че сме в списъка на изчакващите за покана за интервю (аз съм воддещия кандидат). В същото време от една година бяхме планирали да сключим брак с приятеля ми и това се случи в началото на месец Май. Съответно сега смятам, че трябва да уведомя канадците, защото и фамилията ми вече е нова. Писах запитване през сайта им, но мисля, че формуляра който ми изпратиха да попълня не е за нашия случай... Ето и линк към него: Modification à la Demande de certificat de sélection (A-0520-MF - 2012-11) http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... MF-dyn.pdf Там няма промяна на семеен статус от обвързани в женени...
Вярвам, че нашия казус не е прецедент и можете да ми помогнете...
Предварително благодаря :)
DCS au Vienne: 07.10.2011
Accusé de réception: 20.04.2012
Demande de documents: 23.10.2012
Entrevue: 08.11.2013
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Dikkas »

Ajout d’un conjoint ou d’une conjointe
Vous devez joindre :
• la Demande de certificat de sélection (A-0520-AF) remplie par votre conjoint ou conjointe ainsi que tous les documents
et pièces justificatives exigés;
la Déclaration des époux ou conjoints de fait (A-0521-CF);
une copie assermentée du certificat de mariage;
• le Contrat relatif à la capacité d’autonomie financière (A-0522-OF), mis à jour;
• le paiement des frais de traitement(en devises canadiennes).
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
lana_tan
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 5:12 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от lana_tan »

Може би и тук не съм обяснила както трябва - аз не добавям съпруг, а партньорът ми (който вече е включен в искането за селекция) променя статуса си на мой съпруг...
Поправете ме ако греша, но според мен този документ е за добавяне на съпруг, който не е бил включен в искането за селекция... Ние сме платили такса за двама кандидати, като аз съм видещият...
DCS au Vienne: 07.10.2011
Accusé de réception: 20.04.2012
Demande de documents: 23.10.2012
Entrevue: 08.11.2013
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от T_LEO »

lana_tan, нашият случай е подобен. Ние сключихме брак една година, след подаване на документите. Изпратих им заверено от общината удостоверение за скл.брак, копие от новия паспорт с новата фамилия + едно придружително писмо, в което описах какво и защо пращам. Нещо като : en fait du changement de mon etat civilet mon conjoint de fait, inclus dans ma demande de certificat de selection, est devenu mon epoux, je vous envoie les documents suivants.....
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zlatkovi »

lana_tan написа:Здравейте
Надявам се тук някой да може да ме насочи към точния формуляр, който търся...
През месец Март аз и приятела ми получихме писмо, че сме в списъка на изчакващите за покана за интервю (аз съм воддещия кандидат). В същото време от една година бяхме планирали да сключим брак с приятеля ми и това се случи в началото на месец Май. Съответно сега смятам, че трябва да уведомя канадците, защото и фамилията ми вече е нова. Писах запитване през сайта им, но мисля, че формуляра който ми изпратиха да попълня не е за нашия случай... Ето и линк към него: Modification à la Demande de certificat de sélection (A-0520-MF - 2012-11) http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... MF-dyn.pdf Там няма промяна на семеен статус от обвързани в женени...
Вярвам, че нашия казус не е прецедент и можете да ми помогнете...
Предварително благодаря :)
В този формуляр има графа: Autre modification à votre demande de certificat de sélection. На втората страничка е. Предполагам, че него трябва да използвате, като в празното поле в свободен текст опишете каква промяна точно правите. Още повече, и те са ти казали, че това е формулярът.


Аз също имам въпрос във връзка с промяна в досието - сменям работата и трябва да ги информирам. Достатъчно ли е да им изпратя служебна бележка от стария и от новия работодател? Фишове от новата работа естествено все още няма, осигуровки също още не са плащани. Дали да извадим справки от НАП за периода откакто сме пуснали документи досега? Или да не ги затрупваме излишно с документи.
Сещам се и за справката за сключени договори от НАП.
Трудова книжка не съм пращала, на инфо сесията Тротие беше казал, че не ги признават, затова и сега не мисля да я пращам.
Нещо пропускам ли?

ПП: въпросът ми май беше за темата за документите за Монреал, не обърнах внимание къде пиша :) извинявам се, ако не е на място.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
ivbel
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 8:47 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от ivbel »

bgvlado написа:Да се похвалиме днес получихме писмо (по пощата), че сме в списъка с чакащи за интервю

:rofl: :rofl: :rofl:
Здравейте!
Поздравления и от мен. Бихте ли споделили повече информация? Писах ви и на лична,можете да пишете и там.Успех!
bgvlado2
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 6:17 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от bgvlado2 »

bgvlado написа:Да се похвалиме днес получихме писмо (по пощата), че сме в списъка с чакащи за интервю
:rofl: :rofl: :rofl:
Не мога да се логна със старият си акаунт bgvlado затова си създадох нов bgvlado2

Получих няколко запитваня на лични относно нашата кандидатура и ще отговора тук ако съм полезен и на други съфорумци

Подадохме документи на 22.12.2010 (получени във Виена на 03.01.2011)
и двамата не сме с желани професии, водещият с френски B1/B2 (не сме държали тестове) и английски.
На 28.07.2011 си изтеглиха паричките и получихме писмо, че са ни отворили досие.
През следващата година сме изпращали редовно писма с настъпилите промени (смяна адрес, работа, паспорти и т.н.),
но никакъв отговор от тяхна страна (писали сме писма и по пощата и по имаил, обаждах ме се по телефона и т.н.).
На 03.10.2012 получихме първото си писмо, че не ни достигат точки (по точно 1 точка, и грешката беше моя, че не ги бях сметнал правил ето линк ка се определят http://www.canadavisa.com/proving-frenc ... y-tef.html) и сме отхвърлени.
Ние върнахме отговор, че през изминалите години сме ходил на курсове по френски и сме повишили нивата описани в документите.
На 30.10.2012 получихме писмо, с което ни дават 120 дни (не 90 както е стандартно) за да представим сертификат за положен изпит по френски (в писмото беше подчертан TEFaQ, затова водещият се яви на него).
На 22.02.2013 изпратихме сертификата по пощана (използваме BulPost по принцип за 5 дена винаги е пристигало писмото за 39 лв.)

С голямо учудване получихме писмо на 29.03.2013, че досието ни е затворено защото не сме отговорили на писмата им и може да пуснеме документи наново като се съобразим с новите правила.
Не мога да Ви опиша разочарованието, което изпитахме. При положение, че сме спазили 120 дневният срок и сме изпратили сертификат за нивата на френски даващи ни нужната 1 точка.
Но не се отчаяхме и написахме ново писмо на 08.04.2013, с което обясняваме, че сме изпратили сертификата преди 120 дневният срок (пратихме копие на писмото и сертификата, както и кода с който могат да проследат кога е пристигнало писмото при тях), който са ни дали те.

И започна голямото чакане, което с всяка седмица намаляваше надеждата ни. След 2 месеца без отговор, се замислихме да ли да не кандидатстваме наново.

И така до заветният 18.06.2013 което получихме писмо, че сме в листата на чакащите :)

Това е накратко вече 2,5 годишната сага. Моля ако имате конкретни въпроси съм готов да Ви отговоря ако някой иска мога да публикувам и писмата, който сме получавали. Ако някой му трябва скайп-а да пише на лично.


P.S. Само да отбележа, че през годините писмата сме ги получавали от различни хора първото беше от Sebastien Chikhi, следващите от Ruzica Spasojevic и последнот от Jennifer Hor
DCS Виена - 22.12.2010
Accuse de reception - 27.07.2011
Изискване за ниво на френски - 30.10.2012
Изпратени резултати от тестове - 22.02.2013
Писмо за прекратяване на процедурата - 29.03.2013
Възражение - 08.04.2013
писмо - листа на чакащите - 18.06.2013
ivbel
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 8:47 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от ivbel »

Благодаря bgvlado2за подробното обяснение .Пожелавам Ви от тук нататък нещата да се случват по-бързо и в желаната посока.Успех!
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

bgvlado2 написа:
bgvlado написа:Да се похвалиме днес получихме писмо (по пощата), че сме в списъка с чакащи за интервю
:rofl: :rofl: :rofl:
Не мога да се логна със старият си акаунт bgvlado затова си създадох нов bgvlado2

Получих няколко запитваня на лични относно нашата кандидатура и ще отговора тук ако съм полезен и на други съфорумци
Благодаря за изчерпателната информация! Аз бях от хората, които изпратиха лично съобщение :). Вашият случай ни дава надежда, че с повечко упоритост и вяра нещата ще се случат.
Успех напред в процедурата и дано сте от поканените на тази сесия!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kristian31 »

Писах им да питам какво се случва с нашета процедура,и ето какво получих.

Nous avons bien reçu votre demande de renseignements concernant votre dossier. Nous vous informons que le Ministère a adopté de nouvelles règles pour la réception des demandes. Ainsi, une lettre confirmant l'ouverture de votre dossier vous sera envoyée dans un délai de quatre à six mois, à la condition toutefois que votre dossier soit complet.



Votre dossier sera considéré comme complet si vous remplissez toutes les exigences, c'est-à-dire : avoir rempli et signé le formulaire de demande et joint les documents requis (annexes, déclarations, etc.) ainsi que le paiement (en devise canadienne uniquement) exact et complet des frais exigés. Si votre dossier n'est pas complet, votre demande vous sera retournée par courrier régulier sans avoir été traitée.

Автоматичен отговор според мен.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от mariko_san »

kristian31 написа:Писах им да питам какво се случва с нашета процедура,и ето какво получих.

Nous avons bien reçu votre demande de renseignements concernant votre dossier. Nous vous informons que le Ministère a adopté de nouvelles règles pour la réception des demandes. Ainsi, une lettre confirmant l'ouverture de votre dossier vous sera envoyée dans un délai de quatre à six mois, à la condition toutefois que votre dossier soit complet.



Votre dossier sera considéré comme complet si vous remplissez toutes les exigences, c'est-à-dire : avoir rempli et signé le formulaire de demande et joint les documents requis (annexes, déclarations, etc.) ainsi que le paiement (en devise canadienne uniquement) exact et complet des frais exigés. Si votre dossier n'est pas complet, votre demande vous sera retournée par courrier régulier sans avoir été traitée.

Автоматичен отговор според мен.
Аз като получа такъв отговор започвам да пращам запитването си през една седмица, докато не получа конкретен отговор за нашия специфичен случай. Досега действа.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zlatkovi »

Автоматичен отговор е. Щом ви говорят за отваряне на досието :D

Защо не им звъннете по телефона?
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Teozara »

Вчера получихме писмо, че сме включени в листата на чакащите за интервю. Ще се включим сигурно след година, а най-рано април. :(
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

Здравейте съфорумци!
Предстои ми да пиша възражение относно нашата кандидатура и имам нужда от съвет, ако може някой да помогне. Месец Май получихме писмо с прикачен фиш, в който ни изчисляват точките и от който е видно, че не ни достига 1 точка за да продължим процедурата. Дават ни 90 дена срок за да предоставим допълнителни документи, които биха ни набавили тази точка. Решихме, че най-сигурния начин е водещия кандидат да се яви на IELTS и сега чакаме резултатите в петък. Предполагаме, че този сертификат ще е достатъчен, но все пак решихме да напишем писмо, с което да помолим да се преразгледат точките ни и по някои други показатели (от повече точки глава не боли :) ). Ситуацията, за която търсим съвет е следната:
Водещият кандидат е с висше образование, Магистър. Специалността (Gestion de commerces) е в списъка с търсените области на образование (към 14 октомври 2009) и носи 12 точки, но е в списъка на ниво образование Niveau collégial technique, а не университет. От фиша, който получихме се вижда, че за тази специалност ми дават 6 точки. Въпросът ми е – Имам ли основание да споря да ми се присъдят 12, вместо 6 точки, при положение, че образованието ми е университетско и специалността ми е описана, като търсена, но на ниво Niveau collégial technique?
Не знам дали се изразих съвсем точно какво точно имам в предвид, но всеки съвет ще ми е от полза.
Благодаря предварително на всеки отзовал се и УСПЕХ на всички :) !
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от sundance »

Icoman, и мен ме вълнува този въпрос. Аз съм с бакалавър по Икономика на търговията и също се надявам на 12 точки. Помня, че мадам Базил беше отказала на миналата сесия точки за "Област на образование" именно заради разминаване в придобитото от кандидата и изискваното от тях ниво.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Публикувай отговор