В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от avril78 »

nadir написа:Какво толкова странно има в това да се провеждат интервюта в няколко държави едновременно?
Чудя се защо изпитващите ги наричаме "офицери" като те са съветници а не офицери?
Проблемът е, че в официалния сайт излиза тази справка:
EASTERN
EUROPE
Kiev March 5 March 16 1
EASTERN
EUROPE
Sofia March 19 April 6 1

т.е. последната дата на украинците е 16,03,2013, а във форума има кандидат с покана от 22,03,2013:
цитирам -
Спешу обрадовать тех, кто не спит и планирует попасть на ближайшее интервью - сессию продлили. И как минимум на неделю. У нас интервью 22.03 на 9:30.

Излиза, че са им увеличили сесията с 1 седмица.

А обикновенно съветникът или офицерът е един и същ за държавите с последователни интервюта.
Иначе странно няма да има в много държави едновременно интервюта.
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Shenia »

balbi написа:Мои познати от Казанлък днес се похвалиха, че сутринта са си получили сертификатите по пощата.
Бяха получили мейл, че са в списъка с чакащите за интервю и днес изненада по случай случката. Та някои влизат във финалната права, а и явно има размърдване!

Поздрави и късмет на всички!
Явно не е удобно да се дават подробности относно кандидатурата на въпросното щастливо семейство ;) (желая им все така леко да им върви процедурата до край), но един технически въпрос възниква : преди да си получат сертификата по пощата или едновременно с това, те дали са получили мейл за това ? Че с пощите винаги съществува риск ... и кандидатът може да не знае изобщо какво му е изпратено.... :(

Успех на всички ! :y:
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от jasmin_veni »

Може да са различни интервюиращите. Погледнато във времето това е ужасно много време пътуване из Европа, за мен е нормално да са двама, а не един. Иначе ще изтрещи горкия човек.

Да, нямаме идея, какво става, но да се притесняваме излишно пък няма абсолютно никакъв смисъл. По-добре да учим, за да не се струпа всичко наведнъж.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

От това ,което успях да прочета днес засега не става много ясно дали много украинци са получили към момента покани ,за да си правим някакви изводи.Въпросът е по-скоро защо ние не сме започнали да получаваме такива за упоменатият период.Все пак при тях тази седмица са получили покана за 22.03 :?:
Което поражда някои въпроси,а именно:
1.Вариант разменяне на датите за интервюта и нашата сесия да се окаже 05-16.03 ,както по принцип е било до сега.
Мен лично клишето "да чакаме и да си учим езика" вече не ме кефи,защото това си го повтаряме вече близо 2 години и се предполага,че вече трябва да сме го научили за да напираме за покани за интервюта!Мен ,ако ме питаш предпочитам сумите за поддържане на езиковите ни познания тук вече да ги давам там,защото език се учи най-добре на местна почва.
Всяка седмица сме в очакване,но какво от това?Засега нищо.... 8)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

И аз като теб вече съм леко поизнервена, но за съжаление друго не можем да направим. Надявам се Иво Якимов да се включи евентуално с информация дали има запазени места в Радисън, че поне да сме сигурни, че ще има сесия...
Аз лично не съм чувала за нито една получена покана в БГ до момента.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

balbi Ako четеш тук,моля ако е възможно само да споменеш тези твои познати,получили сертификати по пощата кога са подали документи.Друго лично мен не ме интересува.Нали се досещаш влизайки тук и споделяйки само тази част от инфото Мои познати получиха сертификати по пощата как ни звучи написаното в този момент точно.Тук имаше хора с C1/C2 ако не ме лъже паметта на TCFQ,да не са те?
Да не говорим,че изпратените по пощата сертификати ме навеждат на мисълта,че може и поканите да пристигнат по пощата.От друга страна май не става ясно и по коя поща точно са ги получили....
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от borkoo »

Misho76

Мишо,старо куче си в процедурата и трябва да ги знаеш тези работи.Сертификат за селекция без интервю се получава само в пощенската кутия,поради една много проста прична,а тя е,че на сертификата трябва да има мокър подпис на служителя който ти го е издал.Сертификат без мокър подпис е просто копие без стойност.Що се отнася до самото придобиване на такъв без интервю,всичко е много просто.Трябва да съберете 63 точки за семейна кандидатура.Изпращаш документи плюс TCFQ и IELTS и ако съберете с тези документи 63т ти изпращат сертификат за селекция в пощенската кутия,ако ли не те канят на интервю.Поканите идват по мейла 45 преди самото интервю.Това е цялата философия.Карай го спокойно и не се вкарай в некви филми.Ще ви разпратят поканите в началото на февруари,ще отидите на интервю и ще си вземете сертификатите.Всички сме минали по този път и вие ще го минете.Айде със здраве.
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от liuliak »

От френския институт ми дадоха дубликат на резултата, коййто са им изпратили от Франция, като ме увериха, че е със същата тежест като оригинала. Вече сме го изпратили с куриер с придружаващо писмо с обяснение, а пък и оригиналите пристигнаха, но мисля оригинала да го изпратя с регулярна препоръчана поща, че два куриера по 100 лева са множко :))
Мерси на всички!
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

Интересна работа.
Позачетох се днес във форумите на руснаците и молдованците и излиза,че в Молдова обявената сесия за февруари незнайно защо няма да се състои.Никой не е получил покани.Украинската се удължава с една седмица,а румънците в момента получават покани за март,включително имаше един герой с дата 18.03.
Паника няма.Има някои въпроси.
Всеки ден ставаме с надежда.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
galice
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:41 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от galice »

Здравейте,
Някой дали може да изпрати на личен примерна служебна бележка.
Благодаря предварително!
Виена - 21.10.2011
Отворено досие - 30.11.2012
Интервю : 12.11.2013- Успешно
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от karelia79 »

Misho76 написа:Интересна работа.
Позачетох се днес във форумите на руснаците и молдованците и излиза,че в Молдова обявената сесия за февруари незнайно защо няма да се състои.Никой не е получил покани.Украинската се удължава с една седмица,а румънците в момента получават покани за март,включително имаше един герой с дата 18.03.
Паника няма.Има някои въпроси.
Всеки ден ставаме с надежда.
Това за февруари е странно наистина... Може би просто ще изместят сесията с един месец назад.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от avril78 »

ето един коментар на:
shusha
Зарегистрирован: 05.11.2012
Сообщения: 14
Откуда: Кишинев, Молдова

Юлечка, есть еще один форум по иммиграции - румынский... http://www.montreal.ro" я на нем просто "живу" в последние полтора года... ... Информация оттуда... Сессия у румын начинается 4 марта и до 22 включительно, т.е. 3 недели... Уже два дня они получают приглашения...
... Вы видимо заходили на подфорум Молдовы... Зайдите на румынскую сторону "Emigrarea pe partea franceza/Quebec"... Там найдете все что нужно!

ако коментара е верен, то тогава графика не е
но засега трябва да почакаме, ще видим дали ще има корекции в графика
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Teozara »

Привет и от мен, аз също като много други, получих e-mail с " липсващи документи" като дипломи за средно и висше образование, бележка от НАП , атестации и фишове от РЗ-и , актове за раждане и свидетелство за брак.
В първия момент бях бясна от факта, че актовете и дипломите им бях изпратила нотариално заверени и че трябва наново да подготвям, но след като прочетох вашите коментарите по тази тема тук, всичко ми се разясни.
Благодаря ви за помоща.
Днес ходих до Министерството на образованието за да подам дипломите за заверка и се оказа, че копията трябва да са нотариално заверени преди това. Това аз не знаех и затова реших да ви го споделя за да не се изненадате и вие като мен.
След това отидох в поделението на НАП в нашата община. Там ми казаха, че необходимата ми справка, трябва да се издаде на ул. Аксаков, тъй като е за чужбина. След като им обясних, че ми трябва за предварителна селекция, а не за работа в Канада, ми казаха, че и те могат да ми я изготвят. Подадох молба там, пък се надявам да свърши работа. Някой знае ли нещо по въпроса?
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от borkoo »

Teozara

Направила си грешка,че си им обяснявала на ония от НАП за какво ти е тази справка.Отива се в деловодството на службата,пуска се молба в свободен текст до директора на териториалното звено да ти бъде издадена справка за осигурителния доход по месеци и години за 5 години назад и толкова.Длъжни са да ти я издадат в срок от 1 седмица при това безплатно.Справката ще бъде няколко листа и в нея ще се съдържа инфо относно реалния ти осигурителен доход за периода по месеци и години и броя на осигурителните дни във всеки един от месеците,както и кой е работодателя внасял осигуровките.Отдолу има подпис на директора и елипсовиден зелен печат на службата.Тази справка ще ти свърши идеална работа,твърдя го от личен опит.
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от tantan »

Точно това направих и аз което borkoo e описал и след 5 мин. ми я издадоха, за голяма моя изненада нямаше никакво чакане. Аз само да добавя преди да си дадеш дипломите за заверка при нотариус се подпиши под снимката (ако не си), моя позната я върнаха от Министерството заради подписа.
Публикувай отговор