В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Victualia »

Balbi,
наистина дай повече подробности, даже всички подробности, ако може :) - образование, дипломи, стаж, езици, пребиваване в Квебек и т.н, включително и дали са им били искани документи по новите изисквания, дали те са изпращали допълнително документи по своя инициатива, които да им донесат още точки след подаване на DCS.
Това е много хубава новина, хайде дано да има още такива занапред!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от coolFIRE »

balbi, това е наистина мн хубава новина. :) Дано има и други такива семейства.
Megi_82, иска ми се да ти кажа да не се отчайваш, но и аз вече съм леко обезверена и не знам какво да ти кажа. Ако това ще те успокои до някаква степен ние сме подали документи Януари 2011, до сега са ни изпратили само 1 мейл за изчакване за интервю, и това е. Сега си чакаме вече 2 години. :) Мн е непрятно, защото тъкмо бяме понаучили малко френски и сега сме го позабравили, наистина трябват мн средства, за да си поддържаш езика на някакво ниво, но това е положението. Успех на всички! ;)
reindeer
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 3:59 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от reindeer »

ianu6ka_vn написа:Днес 11 януари получихме писмо с липсващи документи. Понятието липсващи не е много правилно, при положение че сме ги изпратли. Странното е, че и нашето писмо е от Ruzija Spasovic, и едно към едно с на всички останали получили такива писма. И искам да уточня, че ние сме си подготвили всички документи по новите изисквания: заверени дипломи от учебното заведение, оригинал на атестации от работа за последните 5 години, акт за сключен граждански брак, фишове от заплати. Друго:ние не сме подали документи като семейство, а като двойка, така че сега незнаем какво да изпратиме (ние не сме женени). При първото подаване сме изпратили обща банкова сметка и договор за интернет. Подали сме си дипломите заедно с приложенията. Академична справка не мисля че е верния документ, защото те искат описание на учебните предмети по години. Дайте съвет .....
И ние сме в същата ситуация с писмо от 11.01 от същата Ruzija Spasovic..само дето списъка с "липсващи документи" е още по-дълъг при положение, че всички тези неща вече сме ги пратили
документи Виена - 19.09.2011
интервю - 30.05.2014
ianu6ka_vn
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Дек 12, 2009 11:54 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от ianu6ka_vn »

Искам да попитам освен в общината къде в софия може да се завери акт за раждане.аз съм от варна,но живея в софия и нямам възможност да се прибера.моля помогнете
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kristian31 »

ianu6ka_vn написа:Искам да попитам освен в общината къде в софия може да се завери акт за раждане.аз съм от варна,но живея в софия и нямам възможност да се прибера.моля помогнете
Ние също сме така,живеем в Бургас,но сме родени в различни от Бургас градове.Влизате в сайта на общината,взимате банковата сметка,плащате таксите(описани в общината),прилагате копие от платежното,копие на акта Ви,и пишете пак на тяхна бланка какво искате.При нас стана за 7 дни.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

Misho76 написа:Как мислите,можем ли от сега да поискаме служебните бележки от местоработата и евентуално справката от НАП.
Не ми допада факта,че стана средата на януари,а още няма яснота за дати и хората за предстоящата сесия.
Както бях споменал и преди при нас много често шефовете и въобще хората,които трябва да издадът тези документи от работата са или в командировки или в отпуски.За подобен документ няма как да им дадеш малко жега,защото обикновено би отлежал 2-3 седмици в най-добрият случай на нечие бюро пък после Ще видим и подобни...фрази.
Всяка месторабота е различна,но понеже имаше някои проблеми със служители станаха доста мнителни за всеки един документ,който трябва да излезе.
Мисля, че не е грешка ако сега си извадиш документите от НАП, тъй като емиграционните ги интересуват осигуровките ви 5 години назад до момента на подаване на документите.
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Misho76 »

Мерси много за инфото!
:y:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
galice
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:41 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от galice »

Здравейте!
Днес и ние получихме мейл с искане за нови документи в 90-дневен срок
Виена - 21.10.2011
Отворено досие - 30.11.2012
Интервю : 12.11.2013- Успешно
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Megi_82 »

а някои може ли да постне списъка с регулираните професии може и на лични да не спамим темата тук
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
ianu6ka_vn
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Дек 12, 2009 11:54 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от ianu6ka_vn »

galice написа:Здравейте!
Днес и ние получихме мейл с искане за нови документи в 90-дневен срок
Може ли да споделите от кого е писмото
galice
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:41 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от galice »

И при нас е от Ruzica Spasojevic.
Виена - 21.10.2011
Отворено досие - 30.11.2012
Интервю : 12.11.2013- Успешно
galice
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:41 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от galice »

А относно служебната бележка от работодател, някои успял ли е да вземе и с какво обяснение? Видях една идея за гаранция на близък, но ако някой сподели и други идеи, ще бъде от голяма полза:-)
Виена - 21.10.2011
Отворено досие - 30.11.2012
Интервю : 12.11.2013- Успешно
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от razorman »

galice написа:А относно служебната бележка от работодател, някои успял ли е да вземе и с какво обяснение? Видях една идея за гаранция на близък, но ако някой сподели и други идеи, ще бъде от голяма полза:-)
И други са писали преди това, а и аз така направих, когато си подавах документите. Взех бележка от банка за кандидатстване за кредит и я приложих към комплекта с документи. В нея работодателят попълва всички важни данни, като се посочва и номер на трудовият договор, датата на неговото сключване, срочността му, на колко часа се работи, заеманата длъжност, брутен и нетен доход за определен период. Според мен това е най-лесният начин да се сдобиеш със служебна бележка, без да е необходимо да даваш никакви обяснения.
galice
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:41 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от galice »

Razorman, идеята е страхотна,много благодаря за споделянето!!!
По този начин ще мине лесно, само че на бележка не трябва ли да посочват пред кого да послужи?
Виена - 21.10.2011
Отворено досие - 30.11.2012
Интервю : 12.11.2013- Успешно
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от mariko_san »

galice написа:Razorman, идеята е страхотна,много благодаря за споделянето!!!
По този начин ще мине лесно, само че на бележка не трябва ли да посочват пред кого да послужи?
Аз вадих тази седмица служебна бележка от една от бившите ми работи от последните 5 години. Счетоводителката каза, че изречението Да послужи пред......не е задължителна част от този документ, но ние го написахме все пак.
Иначе по въпроса за академичните справки в нашето писмо от Ружица се иска релеве дьо нот, което е академична справка наистина. Ние дълго се чудихме да вадим ли такава или не, защото си имаме приложения към дипломите от университетите с описаните предмети и хорариум, разделен на лекции и упражнения. В крайна сметка решихме да приложим и двете. Мисля, че канадците искат такова релеве, понеже техните дипломи доколкото знам са нещо, което прилича по- скоро на почетна грамота, на която пише каква степен по какво са завършили и към нея няма документ, който да описва дисциплини и хорариум.
За дубликати на общинските документи (актове за раждане и брак) разбрахме, че се вадят в общината на оригиналното им издаваме ако са документи от преди 2000 г. Ако са след това би трябвало общините да ви издадат примерно на акт за раждане от Бургас, но вие сте живущ в София. Другия вариант е родителите да извадят дубликати на децата си без пълномощно. Това е инфо от служителка в Община Варна. Ние и двамата не сме от Варна и се наложи родителите ни да вадят дубликати на актовете за раждане от родните ни градове.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Публикувай отговор