В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Icoman »

Отново благодаря за бързите и изчерпателни отговори! Малко ми олекна честно казано :), като разбрах, че става въпрос за фотокопие, което трябва да заверя. Звучеше ми доста нелогично да се издаде копие на оригинала от съответния университет........ А що се отнася до подписите и печатите, ще вземем, разбира се :)! Няма да се даваме :). Толкова време, чакане, надежди ............ и пари разбира се, а накрая да се дадем на някакви бюрократи, няма да стане! Каквото зависи от нас ще го направи и се надявам в най-скоро време да изпратим исканите документи.
Честно да ви кажа, доста съм учудена от това, че ни искат тези документи, т.к. ние изпратихме заверено нотариално копие на всичко, което ни искат в момента и което твърдят, че липсва в пакета документи..........Извода е: или са изгубени или ние сме попаднали на някой чиновник, който е доста усърден в обработката на документите и е решил да изиска нови такива, съгласно новите правила (за друго не се сещам). Правя това заключение, в предвид факта, че за два дена няколко семейства сме получили такива писма (има някои, които не пишат във форума, но поддържаме връзка с тях). Аз очаквах, че ще ни поискат сертификати за езици (т.к. сме подали след 7 Декември 2011 г.), то какво стана.... :). Както и да е, стягаме се, подготвяме, каквото трябва и изпращаме и продължаваме да чакаме с надеждата да напреднем, колкото си може по-бързо в процедурата.
Отново успех на всички, стискаме Ви палци :)!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

Моят опит с диплома / академична справка ( аз заверявах академична справка). Отидох в учебен отдел и им обясних, че от Канада изискват академичната справка да се заверява по този начин и че нотариална заверка не е вариант. Те ми отговориха, че печатът, който е на академичната справка обаче го имало само при Ректора. Напечатоха ми текст( тип нотариална заверка), който вкл. инфо-то, което искат от Канада http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... en-dyn.pdf" ( на Certified true copy е описано точно какво искат да пише). Последва молба до Ректор в деловодството и послле помолих и деловодството да ми бият един печат Вярно с оригинала, допълнително.

За най-лесно може да принтнете изискванията от Канада, да си направите копие на дипломата, да си напечатате вие текста и от уни-то само да искате подпис и печат, за да им спестите занимавката, че не на всички им се занимава, пък ако не ви вярват те да си го направят :) Може да си запазите час при Ректора в приемно време, но преди това да минете и през учебен отдел, за да са наясно и примерно той като тръгне да проверява учебен отдел да откликнат веднага и той само да си сложи подписа и печат :)
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kristian31 »

karelia79 написа:Дипломите трябва да са заверени копия. На информационната сесия казаха, е държат на заверени копия от съответното учебно заведение. Ако това е невъзможно, може да си направите заверките в МОН - услугата там е безплатна, но чиновниците са малко криви.
Искат атестации от работата, съдържащи описаната информация. Те много държат на това! И удостоверение от НОИ или НАП за платени осигуровки, поне аз така го разбирам. Но тъй като НОИ вече не издават, трябва да опитате да се снабдите от НАП с нещо такова.
Задължително ли е да са заверени от училището?Защото нашите са заверени от нотариус.Нали така трябваше?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Double Trouble »

kristian31 написа: Задължително ли е да са заверени от училището?Защото нашите са заверени от нотариус.Нали така трябваше?
Вече е задължително. Не приемат нотариално заверени копия на дипломите по новите правила. Това изрично го казаха и на инфосесията. Не знам обаче от коя дата са влезли в сила. Вие може и да сте по старите правила, когато и с нотариална заверка ставаше. Те ще ви кажат, ако не ги устройва, да си пратите нови копия.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
borislavd
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 7:02 am
Местоположение: Габрово

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от borislavd »

И аз Благодаря за изключително важната и полезна информация.
Относно необходимите заверки явно този път трябва да се представят дипломите заверени от самото учебно заведение, което ги е издало. Защото и аз съм изпратил същите, само че с нотариална заверка. Според мен със сигурност не са загубени тъй като това е несериозно, по-скоро явно сега минават детайлна проверка.
Въпроса ми е нали не е необходимо освен от учебното заведение да има заверка и от нотариус?
Относно длъжностната характеристика, това дали е нещо което фигурира задължително с трудовия договор. Ако не е, кой може да я изготви? Въпроса ми не знам до колко е резонен, но притесненията ми са, че не искам моят работодател да е запознат със стремежа ми за емиграция или да остане с впечатление, че си търся друга работа искайки черно на бяло описание на това което правя в момента. Предполагам повечето от Вас са се сблъсквали с този казус. Дайте идея как мога да го отиграя :) без да се вдига много шум.
DCS 03.12.2011
Получени: 09.12.2011 г.
Искане на сертификати - 19.03.2012г.
Accusé de réception: 20.04.2012
Изпратени серификати TCFQ B1/A2 - IELTS 6.0 - 06.09.2012 г.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Double Trouble »

Има ли начин да им кажеш, че ще участваш в някакъв европейски проект или външен експерт в нещо, например обществена поръчка, за която ще кандидатстват твои познати и затова ти трябва такъв документ...
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Dahila »

Аз само ще добавя, че на информационната сесия ни казаха, ако няма възможност да изпратим фишове за заплати, може да се изпрати и банково извлечение за получените заплати.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от dobinko »

Благодаря за отговорите досега.

като прочетох упътването ясно пише че дипломите трябва да се заверят от учебното заведение или Мон
Exemple 1 : La copie de votre diplôme original ou de votre relevé de note doit être certifiée conforme par la direction ou le registraire de
l’établissement d’enseignement (ex : école, collège ou université) qui vous a délivré votre diplôme ou relevé de notes ou par une autorité
légale autorisé (ex : Ministère de l’éducation ou autres organisations gouvernementales assimilées).
а относно другия проблем, понеже съм в майчинство и преди това в болнични мога ли вместо фишове, които дълбоко се съмнявам да получа, да представя извлечение от банката, за получени обещетения за отглеждане на малко дете? Някой сблъсквал ли се е?
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от 5kov »

Майчинството не го признават за стаж.Ако фишовете са за доказателство за стажа,просто времето прекарано в майчинство го отпишете от сметките си.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Jidja »

Болничните също не ги приемат за стаж. Подчертаха го това на информационната сесия.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от dobinko »

Jidja, 5kov,

след като майчинството и болничния не го признават,
единствен вариант ли е да изисквам фишове за периода от преди повече от година (Юли, Август, Септември 2011), т.к. тогава съм била за последно на работа |(


а канадците искат фишове за последните три месеца.
· Photocopie des trois dernières fiches de paie de l’emploi actuel

þ Requérant principal/requérante principale

þ Conjoint ou conjointe
Варианта с банково извлечение отпада т.к. съм получавала заплатата си на ръка. Какво ще се случи ако работодателя откаже издаване на фишове със задна дата, какво може да се направи? Не ми се мисли за този вариант, дано не се налага....
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от Zlatkovi »

Да, трябват ти фишове от преди майчинството и болничните. Питахме го Мосю Тротие на инфо сесията и това отговори за кандидати, които са в майчинство. Те дори и да ти съставят фишове за през майчинството, са нулеви, а и от справката в НАП се вижда, че не си работила.

Ако откажат да ти издадат, не знам, нещо трябва да ги лъжеш, че ти трябват за пред официална институция, че да се стреснат. Една от бившите ЧР на мъжа ми беше споменала нещо, че от НАП й правели проверки и искали документи за период назад, но не знам доколко е достоверно това.
Другото е за приятеля, който кандидатства за работа в МВР и иска да му ставаш гарант, а оттам на теб ти искат документи какво си правила 5 год. назад. Те фишове не искат всъщност, но работодателят едва ли го знае.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от IvelinJ »

kristian31 написа:
Задължително ли е да са заверени от училището?Защото нашите са заверени от нотариус.Нали така трябваше?
Преди два месеца изпратих дипломата на жената само с нотариална заверка. В последствие получих писмо, че всичко с документите ни е ОК и да чакаме покана за интервю. Явно за нас все още може. Ти също си по старите правила. Следва, че и за теб не е задължително.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kristian31 »

1. DOCUMENTS STATUTAIRES

· Copie certifiée conforme à l’original d’un acte de naissance

þ Requérant principal

þ Conjointe



· Copie certifiée conforme à l’original du ou des certificats de mariage, de divorce ou d’annulation de mariage

þ Requérant principal/ conjointe



2. enfant qui accompagne

· Copie certifiée conforme à l’original d’un acte de naissance

þ Pour chaque enfant qui accompagne





3. Études et formation



· Copie certifiée conforme à l’original des certificats ou diplômes d’études secondaires générales ou professionnelles

þ Requérant principal

þ Conjointe



· Copie certifiée conforme à l’original des relevés de notes correspondant aux diplômes d’études secondaires générales ou professionnelles (incluant la description des cours) pour toutes les années d'études qui ont mené à l'obtention de ces diplômes

þ Requérant principal

þ Conjointe



· Traduction certifiée par un traducteur agréé des diplômes ou relevés de notes dont les originaux sont dans une langue autre que le français ou l’anglais

þ Requérant principal

þ Conjointe



4. Expérience professionnelle acquise au cours des 5 dernières années

Pour chaque emploi ou stage déclaré dans la demande de certificat de sélection :

· Original d’une attestation ou d’un certificat de travail (les contrats de travail et les promesses d’embauche ne sont pas acceptés)

þ Requérant principal

þ Conjointe

Et s’il y a lieu

· Photocopie d’un livret ou carnet de travail à jour

þ Requérant principal

þ Conjointe



ATTENTION

Les attestations de travail doivent être produites sur papier à en-tête de l’entreprise et contenir les renseignements suivants :

- La durée de l’emploi (date du début et date de la fin de l’emploi);

- Le nombre d’heures travaillées par semaine;

- Les postes que vous avez occupés ainsi que la période pendant laquelle vous avez occupé ces postes;

- Une brève description des tâches;

- Les coordonnées de l’employeur (incluant le numéro de téléphone).

- Le nom de la personne signataire doit y être inscrit lisiblement, et le document doit être signé et daté.



· Photocopie des trois dernières fiches de paie de l’emploi actuel

þ Requérant principal

þ Conjointe



Pour attester la légalité de l’expérience professionnelle* :

· Original ou copie certifiée conforme à l’original des preuves des cotisations sociales, ou preuve d’exonération du paiement des primes de sécurité sociale

þ Requérant principal

* À défaut des preuves de cotisation sociale ou preuve d’exonération du paiement des primes de sécurité sociale, fournir l’original ou la copie certifiée conforme à l’original d’une preuve du paiement de l’impôt sur le revenu.

Добре де тука на 1 и 2т какво още искат,нали всичко което съм пратил е заверено от нотарус,къде да заверявам акта си за раждане.Пълни глупости
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: В очакване на покана за интервю...

Мнение от kristian31 »

Хора дайте малко помощ за тея атестации.От всяка фирма през последните 5год ли да вадя такова нещо,или има друг вариант?И ако някой има идея защо искат акт за раждане пак,при положение че сме пратили нот заверени актове на цялото семейство?Как по друг начин да ги заверя тия актове и акт за брак?Моля Ви за малко мнениея.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Публикувай отговор