Спонсориране

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Didko101
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 10:25 am

Спонсориране

Мнение от Didko101 »

Добро утро .
Извинявам се ако съм объркал раздела или нещо друго , просто преместете темата Благодаря .
Искам да разбера какво е нужно за спонсорирането .
Ако някой е минал по тоя път моля да опише какво ни очаква.
Изчетах доста информация но не е ясна :@
Едно от нещата е документа , с който трябва да докажем съжителство ( нямаме брак , нямаме никакъв документ , на който да пише и двете ни имена даже и гаранционна карта )
Та ако в договора за наем на жилище впишем името на партньора и го заверим нотариално достатъчно ли ще е или трябва да сме си сменили и адресната регистрация да е на тоя адрес ?
Благодаря на отзовалите се предварително.
Лек и успешен ден !
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Спонсориране

Мнение от tonich »

Не, няма да стане. Трябва да имате поне една и съща адресна регистрация назад във времето.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Didko101
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 10:25 am

Re: Спонсориране

Мнение от Didko101 »

А да се аргументираш малко?
Защото ми казваш че шанс няма !
Така ли да го разбират всички , като мен в такава ситуация ?
Мисля че си много краен и отговора ти без арумент не струва :fubar:
Така че моля само сериозни и добри хорица , който найстина могат да помогнат а не да си чешем клавиатурите само ;)
Мерси на всички отзовали се и най вече на Б.... за инфото , което сподели с мен .
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спонсориране

Мнение от pumpy »

Didko101 написа:А да се аргументираш малко?
Защото ми казваш че шанс няма !
Така ли да го разбират всички , като мен в такава ситуация ?
Мисля че си много краен и отговора ти без арумент не струва :fubar:
Така че моля само сериозни и добри хорица , който найстина могат да помогнат а не да си чешем клавиатурите само ;)
Мерси на всички отзовали се и най вече на Б.... за инфото , което сподели с мен .
Добри хорица значи ли, че трябва да ти кажат това, което искаш да чуеш ???
Няма как да докажеш съмвестно съжителство ако нямате обща адресна регистрация, не мислиш ли ? Или отказваш да видиш очевадното. Как съжителстваш с някого на две различни места ??? Тук в тази страна, 12 месеца разделно живеене е ДОСТАТЪЧНО основание за развод, а не за доказване на съвместно живеене. Това стига ли като аргументация или трябва и семейния кодекс да цитираме ?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Спонсориране

Мнение от balbi »

tonich написа:Не, няма да стане. Трябва да имате поне една и съща адресна регистрация назад във времето.

Човека ти е дал отговор на въпроса ти.
Ако искаш да чуеш каквото искаш е друга тема.
Ако искаш да чуеш какво те очаква се дръж на положение малко и недей да се дръвчиш.
Аз лично не виждам Тонич някъде да е споменал, че шанс няма. Просто ти е казал какво е положението - ако си доказваш съжителство с адрес, то трябва да е назад във времето.
Факт. Начини има и други, но попитай като човек и го давай с нетолкова пара ;)
Знам, че спонсоршипа е малко изнервяща и забавяща процедура, щото съм минал по тази пътека, но хората из форума не са ти виновни.
Късмет!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Спонсориране

Мнение от emili_vn »

balbi написа:Човека ти е дал отговор на въпроса ти.
Ако искаш да чуеш каквото искаш е друга тема.
Ако искаш да чуеш какво те очаква се дръж на положение малко и недей да се дръвчиш.
Има хора дето питат, за да разберат и са благодарни за инфото, което получават тук, след което действат по задачката. Но има и такива (дето търсят под вола теле), на които като им се отговори нещо по-различно от това, което очакват или им се иска да разберат, започват да се дървят. И естествено хората, дето са отделили от времето си, за да им отговорят, излизат виновни. Разни хора, разни идеали....

Така или иначе през последните 2 години доста хора сключиха брак и никой от тях не загина :D . Всеки си знае кое най-добре за него в даден момент от живота, но по мои наблюдения, съвместното съжителство без адресна регистрация за поне година назад напоследък не може да бъде доказано - имам чувството, че нещо не ги кефят снимки, сметки и договори за наем канадците.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Спонсориране

Мнение от ivandaman »

Според мен от самото начало идеята на темата беше "тролене"

Е, възможно е и да греша, но не вярвам..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bondy
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 8:38 am
Местоположение: Sofia

Re: Спонсориране

Мнение от Bondy »

emili_vn написа:
balbi написа:Човека ти е дал отговор на въпроса ти.
Ако искаш да чуеш каквото искаш е друга тема.
Ако искаш да чуеш какво те очаква се дръж на положение малко и недей да се дръвчиш.
Има хора дето питат, за да разберат и са благодарни за инфото, което получават тук, след което действат по задачката. Но има и такива (дето търсят под вола теле), на които като им се отговори нещо по-различно от това, което очакват или им се иска да разберат, започват да се дървят. И естествено хората, дето са отделили от времето си, за да им отговорят, излизат виновни. Разни хора, разни идеали....

Така или иначе през последните 2 години доста хора сключиха брак и никой от тях не загина :D . Всеки си знае кое най-добре за него в даден момент от живота, но по мои наблюдения, съвместното съжителство без адресна регистрация за поне година назад напоследък не може да бъде доказано - имам чувството, че нещо не ги кефят снимки, сметки и договори за наем канадците.
Само за протокола, ние успешно доказахме съвмесно съжителство с общи снимки, печати от съвмесни пътувания в чужбина и ... едно дете:-))) Абсолютно нищо повече. Визата ни е от май 2012.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спонсориране

Мнение от pumpy »

Bondy написа:Само за протокола, ние успешно доказахме съвмесно съжителство с........ едно дете:-))) Абсолютно нищо повече.

:y:
Публикувай отговор