Признаване за трудов стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от klisurov »

sakrovi6te написа:... от къде ще вземат инфо за майчинството ...
Първо да кажа, че аз бях по федералната процедура, и то преди доста време
- за Кебек може и да е различно,
но ... Издаване на удостоверения за трудов/осигурителен стаж и доход
В него пише "Наименование на длъжностите, които е заемало лицето".
Така че, важното е какво пише в трудовата книжка
(ако все още съществува такова нещо в БГ).

Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от sakrovi6te »

Ок, това къде се пише и от къде се вижда стажа ми е ясно, това го работя. Въпроса е, че нито в трудовите книжки не се посочва никъде периода на майчинството. И както е написала Карелия по-горе - някой го ползват цялото, други се връщат по-рано на работа. Въпроса е дали и с какъв документ биха искали емиграционните да го докажем това. Аз например съм го ползвала една година, но дори и през тази година съм работила в къщи на граждански договори. Но мисля, че този стаж те не го зачитат, тъй като няма определени работни часове.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от milly »

трудов и осигурителен стаж са две различни неща и не винаги трудовият стаж е равен на осигурителния ;)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от sakrovi6te »

Знам, но специално за периода на майчинство - двете са равни.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от mmp »

Имиграционния офицер не зачита майчинството за трудов стаж. За да докажа всеки един месец трудов стаж, представих препоръки от бивши работодатели, в които освен похвали и суперлативи е фиксирано времето, през което съм работила в месеци и и години, както и начален и краен работен ден. Препоръката от настоящия ми работодател, съдържаше същото, без краен работен ден естествено, както и това, че в момента не съм в предизвестие за напускане, а в отпуск по майчинство. Също така си взех и Служебна бележка от настоящия ми работодател за периода на майчинствата , с точно описани срокове в месеци и дни, точни дати, общо използвани дни за първото и датата на прекратяване, а за второто, само момента от който съм в отпуск по майчинство и , че към настоящия момент съм ползвала еди колко си дни. Тези препоръки и бележки не ми бяха искани от имиграционните, но им беше обърнато сериозно внимание, при пресмятане точките за трудовия стаж. Всички препоръки и служебни бележки си ги бях измислила сама, така че да съдържат точната информация, която го интересува офицера на интервюто, без да се налага да се рови и да пресмята сам ( говоря за второто интервю, защото на първото, нямах нищо от гореизброеното , а явно трябваше)
Засега това мога да кажа, мога да дам текстовете на препоръките и бележките, ако някой има нужда. При мен свършиха чудесна работа, защото предполагам съдържаха всичко важно за офицера.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от sakrovi6te »

Сърдечно благодаря. Аз не съм го описала толкова подробно, от моите само годината в майчинство не се вижда, но ако се наложи, ще си направя друга бележка.
Иначе и аз едни препоръки и бележки съм подготвила .... :wasntme:
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от milly »

sakrovi6te написа:Знам, но специално за периода на майчинство - двете са равни.
да, точно така. На мен мисълта ми беше, че вероятно това е една от причините да не признават вече трудовата книжка като доказателство на трудов стаж, а искат удостоверение за внесени социални осигуровки. Знам ли...
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от sakrovi6te »

Ми каквото, такова. А това за трудовата книжка не го виждам официално - в контролния лист си пише - оригинални служебни бележки и копие от трудовата книжка.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от Double Trouble »

Тук във форума четох мнения на хора, които са слушали последните информационни сесии онлайн и те споделиха, че вече се иска задължително справка от НОИ/НАП (не помня точно).
А там много добре се вижда кой ти е превеждал осигуровките - работодателя или НОИ.
Мисля, че трудно би могло да се скрие майчинството.
Но, Теозара, това изобщо не значи, че трябва да се отчайваш. Все пак зависи колко стаж имаш преди подаване на документите. Може (и ти го пожелавам от сърце) да натрупаш още стаж до интервюто, а и може да съберете точките по други параграфи. Все пак две деца са си 8 точки предимство.
Има вариант и да си размените кандидатурите със съпруга ти. Въобще варианти има. Не се предавай в никакъв случай.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от Teozara »

Много благодаря на "Victualia" и "Double Trouble" за подкрепата. Надявам се да вземат под внимание трудовият ми стаж преди майчинството, който е над 10г. и най-вече да имам късмет по-скоро да си намеря работа по специалността. Благодаря и на всички други, които исказаха мнението си в темата. :handshake:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от emili_vn »

При първоначалното разглеждне на досието точки се дават само за стажа през последните 5 години преди подаване на документите. Оценява се целия стаж като квалифициран работник, без значение дали е по специалността. Майчинството не се признава за трудов стаж. Имайте в предвид това, като си смятате точките, за да не си изненадате след това.
На самото интервю могат да добавят точки за стажа след подаване на документите, но не съм сигурна дали всеки офицер го прави. Със сигурност обаче има такива случаи, описани тук във форума.
Процедурата има ясни правила и надеждите в случая не помагат. Съжалявам, ако съм те разочаровала, Теозара, но трябва да си подготвена.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
ventsislava.nikolova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:26 am

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от ventsislava.nikolova »

Аз малко се обърках след всичко прочетено...
Значи в случай като на мъжо- завършил едно, работи друго, но в трудовата книжка пише "общ работник", ние ще се застраховаме със служебна бележка от работодателя за истинската активност, която извършва, но все пак--> на кое ще се повярва?
PS- ех ,тази порочна практика на хитруване и "общо работене"... :|
Благодаря на всеки, благоволил да отговори на многото ми въпроси :)
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от Double Trouble »

ventsislava.nikolova написа: PS- ех ,тази порочна практика на хитруване и "общо работене"... :|
Аз точно това се чудех - как да им обяснявам за една от работите ми, че пише в трудовата книжка "Оператор на компютър" (за да си спести работодателя осигуровки), пък всъщност работата ми е била еди си каква...
Освен в референциите, които мисля да си поискам, не знам какъв друг документ бих могла да си извадя, пък и да се съгласят да ми го извадят от фирмата все пак.
Не знам колко е удачно да им се обяснява как в България работодателите правят шашми, а в същото време няма как да им доказваш, че си специалист в нещо и си го работил, пък в документите ти пише друго :doh:
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от avril78 »

ventsislava.nikolova написа:Аз малко се обърках след всичко прочетено...
Значи в случай като на мъжо- завършил едно, работи друго, но в трудовата книжка пише "общ работник", ние ще се застраховаме със служебна бележка от работодателя за истинската активност, която извършва, но все пак--> на кое ще се повярва?
PS- ех ,тази порочна практика на хитруване и "общо работене"... :|
Ще е странно, да не казвам глупаво, от страна на работодателя да издаде подобна бележка, която да си противоречи с трудовия договор и с длъжностната характеристика. После с тази бележка, която едва ли ще ви свърши работа пред канадците, може да му създадете доста проблеми на така наречения работодател. Но това е друга тема.
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Признаване за трудов стаж

Мнение от minchev »

Teozara написа:Благодаря ви, че си казахте мнението по въпроса. Но според мен не е честно да не ти влязат в положение, когато имаш две малки деца, които няма кой да гледа освен майката. Искат деца, а не признават майчинствато. :(
Най-голямото ми желание е - децата ми да са здрави и да ходят на детска и аз да работя и уча френски, но това опира до възможности.
Това означава ли, че нямам никакви шансове на интервюто, защото започвам вече да се отчайвам?! ;(


кои ти е казал че живота е честен,хората искат деца но не искат деца,родителите на които да стоият на социал,те и за това не признават майчинството за стаж,защото то реално не е стаж.това е положението,и аз събирах повече точки с образованието на съпругата ми ама нема стаж :( .защото в bg наемат хора само с опит пък как да го натрупаш този опит незнам.....)И не мисли че си само ти ние дори от два месеца и половина сме спрели уроците и ще почваме следващата седмица в понеделник а сме ....... :tmi:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Публикувай отговор