Забавяне на accusé-то 2

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

milly написа:
vennyst написа:Здравейте отново,
наше близко семейство (Подадени документи януари 2011) днес получи мейл с искане за представяне на следните документи в 90-дневен срок:
1. Attestation de travail de votre employeur
2. Vos cotisations sociales
нещо ли ми замириса на предстояща сесия. Съвсем скоро ще разберем :geek:
Само ти намирисва. ;) Подали се януари 2011 година и е нормално да им поискат такива документи, изминала е година и 5 месеца.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

А кога реално трябва да се качи инфо в страничката за сесии,в краят на юни ли :^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

Misho76 написа:А кога реално трябва да се качи инфо в страничката за сесии,в краят на юни ли :^)
Края на май според мен!
Последно промяна от Jidja на Пон Май 21, 2012 3:13 am, променено общо 1 път.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от margaret »

Jidja написа:
Misho76 написа:А кога реално трябва да се качи инфо в страничката за сесии,в краят на юни ли :^)
:y:
Защо решихте ,че инфото ще излезе края на Юни...
Според мен до края на месец Май трябва да публикуват инфо със сесиите за месеците Юни,Юли,Август и Септември
Предният път пдф файла е бил с дата 29.02.2012 и дава инфо за месеците Февруари,Март,Април и Май...
Та не знам дали съм права, но ще разберем максимум след 10 дни :)

PROGRAMMATION DES MISSIONS DE SÉLECTION POUR LES TRAVAILLEURS QUALIFIÉS

FÉVRIER – MARS – AVRIL – MAI 2012

Mise à jour : 2012-02-29
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от margaret »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s-lieu.pdf"

Сега забелязах ,че в списъка има и няколко дати за интервю Юни месец...
Ами все пак ,ако не обновят списъка до края на Май...ще го направят до края на Юни ,както предположиха Мишо и Джиджа...съвсем скоро ще разберем... :D
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

Маргарет, поправих се :) Края на май исках да кажа :)
Този, макар че включва дати от юни официално не включва и юни (най-горе пише февруари, март, април, май)

Така че в най-скоро време ще раберем :)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от milly »

списъкът трябваше да бъде обновен в края на април, тъй като се обновява на всеки 2 месеца. Не зная защо обаче края на април това не стана. Е, няма как да не се случи в края май.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
reindeer
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 3:59 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от reindeer »

Victualia написа:Точно това направихме - изпратихме сканиран чека - лицето и гърба с печатите на канадската банка, дати на осребряване и т. н. Те го разгледаха и излязоха със становището, което писах по-горе. Просто липсва печата на министерството на имиграцията - той е доказателството, което им трябва.
Ние дори не можем да стигнем до осребрения чек за да им го пратим..от Булбанк все още не са чували за такова нещо като връщане на осребрени чекове. Иначе ситуацията е напълно абсурдна - само и единствено мин. на финансите на Квебек има право да осребри чека, а от банката потвърждават, че той е осребрен. Пращаш им чекът с печатите, че е осребрен, а те продължават да чакат плащане. Не знам за теб но на мен ситуацията вече ми идва в повече...на всичкото отгоре дори не мога да получа проклетия чек за да им го пратя но щом дори и при това положение не признават, че сме платили почвам да се питам изобщо какъв е смисъла :worried:
документи Виена - 19.09.2011
интервю - 30.05.2014
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Виктуалия, някакво официално становище с подпис и печат на банката, извлечение от движение по сметка, нещо като вариант да предлагат от банката? Това е безумие, меко казано!
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
reindeer
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 3:59 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от reindeer »

jasmin_veni написа:Виктуалия, някакво официално становище с подпис и печат на банката, извлечение от движение по сметка, нещо като вариант да предлагат от банката? Това е безумие, меко казано!
На мен ми издадоха удостоверение от банката, че чекът е бил осребрен и им го пратих по липса на достъп до чекът но в предварителен разговор по телефона канадците ми казаха, че само чекът ми върши работа. Наложи се да им пиша обяснително писмо, че в Булбанк нямат практиката да получават обратно осребрени чекове и като доказателство че е осребрен ми издават този документ. Но при положения, че Виктуалия даже им е пратила осребрения чек и пак не признават плащането за извършено просто нямам думи..в крайна сметка на чека пише кой е получателя - мин. на финансите на Квебек и би трябвало само и единствено те да могат да го осребрят не разбирам защо сега ние трябва да доказваме, че са ни взели парите. Ситуацията е наистина безумна!
документи Виена - 19.09.2011
интервю - 30.05.2014
Аватар
borotoni
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 9:07 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от borotoni »

Здравейте,
и ние получихме по email nomero de reference и nomero de dossier :))).
Знам че не е кой знае какво, но много много ме зарадва, странното е че имейла е пратен два пъти като единият път е от Caroline Diep , а другия е от Biq Vienne ..Не ни искат нищо за сега само ни предупреждават да не им изпращаме имейли с прикачени файлове и останалата част е това

En raison de la fermeture du Bureau d'immigration du Québec à Vienne et du rapatriement des activités à Montréal, nous avons présentement un délai concernant l'ouverture des dossiers et l'encaissement des frais. Vous recevrez une lettre d'ouverture de dossier dès que nous aurons traité votre demande. Soyez assuré que tout sera fait pour traiter les dossiers dans un délai raisonnable dès que possible.
[Първи урок по френски -28.07.2011г.
DCS- Виена - 20.09.2011 г.
Получени във Виена-26.09.2011г.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

Любопитно е какво значи според тях разумен срок за разглеждане на досиетата?!
Ще побелеем, докато се раздвижат. ]:)
Vouloir, c'est pouvoir!
rossin555
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 6:32 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от rossin555 »

Здравейте!
Тази страница е обновена на 11.05.2012 :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... leaux.html" .
Как мислите означава ли това, че скоро няма да има сесия?
DCS Виена - 28.10.2011
Полет - 21.06.2015
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от tonich »

cantare написа:Любопитно е какво значи според тях разумен срок за разглеждане на досиетата?!
Ще побелеем, докато се раздвижат. ]:)
Не е задължително техните намерения да съвпадат с вашите очаквания. :)
Можеш да видиш на официалния сайт какви са били времената за това.
Останалото е чакане.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Victualia »

здравейте,
както казах по-горе ще водя разследване кой е осребрил чека ми, при положение, че аз го изпратих с TNT и имам 1. проследяване по интернет 2. разписката със сканиран подпис, име, дата, час на получаване, т.е. опитвам да изключа варианта да е бил доставен на грешен адрес.
Мислих доста и реших да питам дамата с колко време разполагам да разреша проблема с плащането, за да получа акюзе в разумни срокове . От нейния отговор ще зависи последователността на следващите ми действия.
От цялата работа до тук има една мнОго голяма полза - бизнес френският ми се издига с яростни темпове :rock:

пишете ми на лични, ще помагам с каквото мога
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Публикувай отговор