Посъветвайте ме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

Здравейте,
Писна ми от България и вече се решихме със жената - ще се емигрира ето и как смятам точките си кажете ми ако имам грешки:
-Образование -- 10 - бакалавър
-Професия - 6 - гледам че специалността ми е в таблицата - инженере компютърни системи и технологии, като дипломата ми е издадена края на декември 2007 така че няма да трябва да доказвам и стаж, ако успеем да изкараме езиковите сертификати до тогава де:-).
-Стаж - 8
-Години - 16
-Езиково ниво френски - мисля B1/B2 - 8 точки, макар че съм учил френски не съм убеден че разбирам абсурдните записи, с някакви франсета бясно говорещи:-)
-Езиково ниво английски- 5 (дали не съм прекалено самоуверен - максимума там е 6 точки чудя се колко трябва да имам на IELTS за 5 точки?!!)
-Роднини - 0
-Образование на придружаващ - 3 - висше-бакалавър - социални дейности
-Специалност на придружаващия - 2
-Години на придружаващия - 3
-Френски на съпругата - 2
-Работна оферта- 0
-Деца - 0
-Самостоятелност - 1
-Адаптивност -?!?! това нали на интервюто се дава?

И така TOTAL: 64 - точки - без точки за адаптация мисля че съм в бизнеса отвсякъде:-) Само да доосигурим cash-a дето ще трябва - аз го смятам всичко с такси, самолетни билети и всякакви глупости както и 10K CAD cash за адаптивния период -- мисля към 30К лева ще излезе работата :clap: :P :tmi: :tmi: :tmi: :swear:
PS
Ако някой има да добави нещо или да ми даде съвет моля хора пишете че съм притеснен, а да и кажете тези точки стигат ли или трябват още?
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

Една добавка докато не съм забравил, мислите ли че ще е проблем ако се окензаме на френския и праснем А1 със жената, това ще ми намали сбора на към 61 points, преди оценката за адаптивност, демек пак ще сме близо? И в края не разбрах 63 точки ли трябват или 67?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Посъветвайте ме

Мнение от martatabs »

gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

Благодаря за линка,
Значи съм много добре с точките(стига да се представим що годе добре на тестовете де)
Впрочем видях че много хора се чудят при кого да ходят на английски за IELTS, моят съвет е:

http://artefact.lib.ru/languages/eng_te ... elts.shtml"

Сваляйте хора и сами в къщи се гответе, това е разбира се за хора които са учили английски.Ако не иска да сваля refresh/reload page, ако пак не иска си спрете там всичките защити и блокажи.
Значи сега да се мятаме на френски и това е!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Посъветвайте ме

Мнение от mufc »

gurubest написа:Здравейте,
Писна ми от България и вече се решихме със жената - ще се емигрира ето и как смятам точките си кажете ми ако имам грешки:
-Образование -- 10 - бакалавър
-Професия - 6 - гледам че специалността ми е в таблицата - инженере компютърни системи и технологии, като дипломата ми е издадена края на декември 2007 така че няма да трябва да доказвам и стаж, ако успеем да изкараме езиковите сертификати до тогава де:-).-Стаж - 8
-Години - 16
-Езиково ниво френски - мисля B1/B2 - 8 точки, макар че съм учил френски не съм убеден че разбирам абсурдните записи, с някакви франсета бясно говорещи:-)
-Езиково ниво английски- 5 (дали не съм прекалено самоуверен - максимума там е 6 точки чудя се колко трябва да имам на IELTS за 5 точки?!!)
-Роднини - 0
-Образование на придружаващ - 3 - висше-бакалавър - социални дейности
-Специалност на придружаващия - 2-Години на придружаващия - 3
-Френски на съпругата - 2
-Работна оферта- 0
-Деца - 0
-Самостоятелност - 1
-Адаптивност -?!?! това нали на интервюто се дава?
Тези двете дето съм ти ги оцветил са в ръцете на емиг. офицер дали ще ти се признаят
Според преценката на офицера се дават и крайните точки за езиците
Manchester United Football Club
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

Sciences de l'informatique (BACC. - 3 ans) -- Е то това си е баш каквото съм учил

Sciences humaines - Service social (BACC. - 3 ans) -- Това е на жената Социалните дейности, или поне аз така си го превеждам :-)

Пък и дори да не мине то мога със средното си да мина Techniques de l'informatique (DEC - 3 ans)
Дано да не греша
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Посъветвайте ме

Мнение от martatabs »

gurubest написа:Пък и дори да не мине то мога със средното си да мина Techniques de l'informatique (DEC - 3 ans)
Дано да не греша

Винаги се взима под внимания най-високата придобита диплома.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Посъветвайте ме

Мнение от mufc »

Гурубест,
Точките, които 100% се признават са например:
за деца
за години
за фин. независимост
за степента Бакалавър ( за магистър доста често се дават пак 10т, защото не е същата спец като Бакалавъра)

И от тук нататък всичко се дава по преценка на офицера

Дори и спец. да ти е дума по дума еднаква с тази, която са я обявили, пак нямаш гаранция , че ще ти се признае

Или с две думи идеята ми е , че има много субективни моменти, които не зависят от кандидата
Manchester United Football Club
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

mufc написа:Гурубест,
Точките, които 100% се признават са например:
за деца
за години
за фин. независимост
за степента Бакалавър ( за магистър доста често се дават пак 10т, защото не е същата спец като Бакалавъра)

И от тук нататък всичко се дава по преценка на офицера

Дори и спец. да ти е дума по дума еднаква с тази, която са я обявили, пак нямаш гаранция , че ще ти се признае

Или с две думи идеята ми е , че има много субективни моменти, които не зависят от кандидата
Ужас, уфф
Ами значи малко ми падна самоувереността , но все горе-долу сме ги събрали точките,
ама явно има голяма субективност :( , дано всичко е наред със езиковите сертификати, всичко друго си мисля че ще се нареди, само дето ме притеснява че като гледам така най-рано ще мога да пусна документи към края на октомври и се чудя дали до тогава няма да се е запълнила бройката за група 2, че явно в нея попадам
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

Един бърз въпрос, има ли проблем ако си подадем документите за селекция на аглийски език, защото видях че има бланки и на английски?
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от milly »

може, но аз не те съветвам да го правиш.
Цената за превод на документите на английски език е абсолютно същата като тази на френски език.
Имаш на разположение формуляри и на двата езика.
Какъв ти е мотивът, за да подадеш на английски език за френска провинция?
Но разбира се в официалния сайт си пише, че може на френски или на английски.
Не го мисли това.
Записвайте се възможно най-скоро на изпити за езици и си действайте по процедурата, че времето минава и постоянно променят нещо. ;)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

По принцип не би трябвало да ми е проблем да попълня и френския формуляр след като имам и същите формуляри на английски, но ми беше интересно дали може, но може би си права по-добре на френски след като ще ходим в Квебек(поне за 1 ден :-))
И друг въпрос имам:
Колко пари трябва да представя като гаранция за финансова независимост дали 7500 CAD ще бъдат достатъчно?
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Посъветвайте ме

Мнение от azzura »

Колкото ти искат-толкова, т.е. ако сте двама, пишеш исканата сума за двама в декларацията за финансова независимост.Иначе си вземи колкото можеш, без да надвишават 10 хил.$ на човек.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... #autonomie"
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

Като гледам как бързичко се движат бройките в група 2 мисля че ще имам проблем както си мисля към октомври да си подавам документите:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ecues.html"

636 човека за има няма месец и нещо, и то при условие че много хора се бавят заради задължителните езикови сертификати, ако карат с тоя темп ще е горе-долу добре ама... може и да се изчерпа квотата мноооого бързо дано да имаме късмет!
gurubest
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:10 pm

Re: Посъветвайте ме

Мнение от gurubest »

С риск да стана малко банален, но гледам хората представят и свидетелства за съдимост от други държави не само от България, та чудя се от всички страни където си пребивавал поне 6 месеца ли трябва да се представи свидетелство? И ако някой знае как да си извадя от USA and UK свидетелства за съдимост ще бъда безкрайно благодарен(демек ще се купува биричка :-))
Публикувай отговор