Информационна сесия Он-Лайн

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от martatabs »

Milkov написа:Такива, които вече са подали DCS могат да се възползват най-вече от втората част на сесията, в която се задават въпроси от самите кандидат-емигранти към имиграционните офицери.
Виж ти, това не го знаех. Това е много добре. ;)
А, като цяло, въпросите задавани от кандидатите едни и същи ли са? Някой има ли наблюдение?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от balbi »

martatabs написа:Като чета файла на Victualia все едно чета официалният сайт на Ministère de l’Immigration et des Communautés culturellesл, от което си правя извода, че тази сесии е насочена по-специално към тези, които тепърва ще подготвят документите, а не като цяло за процедурата. Може и да греша :?:

matatabs на нито една информационна сесия няма да чуеш това, което трябва да чуеш наистина. За съжаление е факт. Никъде и никога не съм чувал някой да споменава за негативите, които не са нещо фатално, но поне бъдещите имигранти могат да се настроят. Като пример веднага мога да дам тези с лекарските професии - ънаксептъбъл е да няма лекари в Квебек, които да те прегледат в болницата и същевременно да спъваш и недопускаш лекар, който е с 15 години практика да стартира тук и да практикува това, което може. Ънаксептъбъл, но ФАКТ! Жалкото е, че не го казват. Ако го кажат, че е трудно влизането и пробиването стратегията на тръгващите насам ще е различна. Това не важи само за лекарите. С пълна сила важи за професии, които си имат професионална гилдия или т.нар. ордери. Сигурно някой ще ме опровергае и ще каже "Аз успях!" - да има успели спор няма, но какъв процент от извадката са?
Та сами по себе си тези (дез)Информационни сесии се обезмислят - по-полезна информация може да се получи от познати, които имаш на място, от сайтове, от директен контакт (ако успееш разбира се да осъществиш такъв) с работодател и т.н.
Не случайно много хора се разочароват като дойдат на място. Тук не е лошо никак, но ако си информиран и ако знаеш какво да очакваш.
Желая на всички бързо развитие на процедурата! И късмет! Защото късмета е това, което ни е нужно!

Хубав уикенд!
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от crusader »

balbi написа:

Та сами по себе си тези (дез)Информационни сесии се обезмислят - по-полезна информация може да се получи от познати, които имаш на място, от сайтове, от директен контакт (ако успееш разбира се да осъществиш такъв) с работодател и т.н.
Не случайно много хора се разочароват като дойдат на място. Тук не е лошо никак, но ако си информиран и ако знаеш какво да очакваш.
Желая на всички бързо развитие на процедурата! И късмет! Защото късмета е това, което ни е нужно!

Хубав уикенд!

:up:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Godis »

crusader написа:
balbi написа:

Та сами по себе си тези (дез)Информационни сесии се обезмислят - по-полезна информация може да се получи от познати, които имаш на място, от сайтове, от директен контакт (ако успееш разбира се да осъществиш такъв) с работодател и т.н.
Не случайно много хора се разочароват като дойдат на място. Тук не е лошо никак, но ако си информиран и ако знаеш какво да очакваш.Желая на всички бързо развитие на процедурата! И късмет! Защото късмета е това, което ни е нужно!

Хубав уикенд!

:up:
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от martatabs »

balbi написа:на нито една информационна сесия няма да чуеш това, което трябва да чуеш наистина. За съжаление е факт. Никъде и никога не съм чувал някой да споменава за негативите....ънаксептъбъл е да няма лекари в Квебек, които да те прегледат в болницата и същевременно да спъваш и недопускаш лекар, който е с 15 години практика да стартира тук и да практикува това, което може.
Добре де, какъв интерес имат да не ги споменават тези неща, та нали тези хора ще легнат на социалната им система, или всичко го правят с цел да смучат повече пари от федералните?
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Victualia »

здравейте,
като гледам - дискусията е доста жива :-)
martatabs написа:Като чета файла на Victualia все едно чета официалният сайт на Ministère de l’Immigration et des Communautés culturellesл, от което си правя извода, че тази сесии е насочена по-специално към тези, които тепърва ще подготвят документите, а не като цяло за процедурата. Може и да греша :?:
martabas, не знам защо, но искрено ме развесели, карайки ме да се смея на себе си - в стремежа си да бъда кратка и ясна явно съм постигнала сполучлив сухарски стил хи-хи-хи :rofl:

сега по-сериозно - ами да, наистина презентацията е насочена главно към бъдещите кандидати. Тя трая точно един час, след нея водещият обяви кратка пауза от 4 мин., по време на която пусна видео за Квебек и каза, че това е времето, което ние, участниците в сесията имаме, за да си напишем въпросите към него в чата. Аз не успях да си задам въпроса, просто защото не можах да го формулирам добре за толкова кратко време. За това бих могла да дам една препоръка на бъдещи участници в инфо-сесии - напишете си домашното предварително, така да се каже, т.е. имайте си въпросите готови, и когато обявят старт на задаването им просто ги копирайте в чата - така ще успеете да изпратите дори и няколко въпроса. Направи ми впечатление, че задаваните въпроси бяха по-скоро от хора, които вече са подали документи, така че и за тях (нас) може да се почерпи важна информация. Водещият разбира се ги чете и подбира на момента тези, които сметне за интересни.

И още - моето лично мнение е, че тези сесии са полезни и ако човек мисли, че са дезинформативни, по-добре да не се включва - това отнема час и половина - два и просто няма смисъл да си губи времето. Но аз смятам, че за много хора биха били много полезни и най-вече за такива, които наистина сега "прохождат" в процедурата. Информацията, която се дава е точна и представена в много разбираем вид. Аз например преди една година доста време загубих в лутане, докато се ориентирам в морето от информация. Ако имах поглед върху нещата от една такава сесия от началото, щеше да ми бъде много по-лесно да синтезирам нещата в главата си и, сигурна съм, щеше да ми коства много по-малко време да събера пакета с всички необходими документи, отколкото без нея :talk:
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от balbi »

martatabs написа:
balbi написа:на нито една информационна сесия няма да чуеш това, което трябва да чуеш наистина. За съжаление е факт. Никъде и никога не съм чувал някой да споменава за негативите....ънаксептъбъл е да няма лекари в Квебек, които да те прегледат в болницата и същевременно да спъваш и недопускаш лекар, който е с 15 години практика да стартира тук и да практикува това, което може.
Добре де, какъв интерес имат да не ги споменават тези неща, та нали тези хора ще легнат на социалната им система, или всичко го правят с цел да смучат повече пари от федералните?
100% има някакъв интерес, но не мога да ти споделя какъв е точно. Това, което аз виждам с очите си е, че на тази система и трябват хора, които да работят. Разбирай "бачкери", но не знам защо директно не го обявят така, а искат дипломи, приравнявания и т.н. Може би, за да се дръпне интереса, но наистина аз лично мисля, че е нечестно спрямо вас, а и спрямо хора, които вече са тук, но са очаквали друго да има такава умишлена дезинформация, защото по друг начин ми е трудно да го нарека.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Godis »

Информационните сесии винаги са били рекламни, не се надявайте "да ви се изяснят нещата" на тези сесии.

Проблемът е в кандидат-емигрантите - повечето от тях решават да емигрират, като дойдат тук се чудят какво да правят.
Правилното планиране налага първо да си зададете въпроса - "ако ида еди-къде-си, как ще живея" и чак после, когато сте си отговорили, да започнете подготовката на документите.
За съжаление, повечето действат наопаки и после форума се пълни с "защо не ми признават дипломата", "не знам френски, дискриминират ме" и т.н. и т.н.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от balbi »

Victualia написа: И още - моето лично мнение е, че тези сесии са полезни и ако човек мисли, че са дезинформативни, по-добре да не се включва - това отнема час и половина - два и просто няма смисъл да си губи времето. Но аз смятам, че за много хора биха били много полезни и най-вече за такива, които наистина сега "прохождат" в процедурата. Информацията, която се дава е точна и представена в много разбираем вид. Аз например преди една година доста време загубих в лутане, докато се ориентирам в морето от информация. Ако имах поглед върху нещата от една такава сесия от началото, щеше да ми бъде много по-лесно да синтезирам нещата в главата си и, сигурна съм, щеше да ми коства много по-малко време да събера пакета с всички необходими документи, отколкото без нея :talk:
Victualia,

Аз когато трябваше се включвах, след това спрях, но когато тук на място започнеш да си задаваш въпроси логичното е да търсиш отговори. Та именно тези отговори не намирам в информационните сесии.
А на тях за това им казват информационни, за да информират хората, решили да предприемат крачката наречена имиграция. Съгласен съм, че ако нямаш никакво понятие що е то Канада, Квебек...тези инфо сесии са полезни, но при положение, че оставяш всичко, което си постигнал в България и тръгваш насам с някаква надежда и нагласа е хубаво да си много по-добре от запознат. martatabs зададе един много полезен въпрос - защо да го правят. И на мен ми е интересно все още защо лансират и пускат тук да дойде някой лекар, инженер или друг специалист, който в някакъв момент им е бил в листата с "търсени професии", а като дойде тук не може да практикува. Няма от къде да вземеш сдъвкана информация освен от тези ИНФО сесии, защото такава им е целта информационна, а специално за Квебек имиграцията е повече от индустрия и това го подсказва самия факт, че имат такова министерство и то с ангажирани не малко в него служители, на които като бъдещи кандски данъкоплатци вие ще плащате заплатите.
Ако си извлакъл/а някаква полезност от инфо сесиите - супер! Значи са били полезни за теб! Въпроса е дали не са били двойно по-неполезни за един бъдещ момент.
Стана малко неясно, но то наистина си е като мъгла ;)

Поздрави и късмет!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от balbi »

Godis написа:Информационните сесии винаги са били рекламни, не се надявайте "да ви се изяснят нещата" на тези сесии.

Проблемът е в кандидат-емигрантите - повечето от тях решават да емигрират, като дойдат тук се чудят какво да правят.
Правилното планиране налага първо да си зададете въпроса - "ако ида еди-къде-си, как ще живея" и чак после, когато сте си отговорили, да започнете подготовката на документите.
За съжаление, повечето действат наопаки и после форума се пълни с "защо не ми признават дипломата", "не знам френски, дискриминират ме" и т.н. и т.н.

:y: :y: :y:
Абсолютно вярно и много добре формулирано!
Далеч съм от мисълта, че Канада и Квебек са лоши! Няма подобно нещо, но се върнете на казаното от Godis!
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Victualia »

balbi,
така е, съгласна съм с теб и ти благодаря за мнението. Аз също съм от тези с много търсена професия и на първо четене съм се запознала с изискванията на "нашия" ордер - за практикуване в Канада, какво да кажа - :x Дори и да съм приравнила, издържала изпити или наново завършила местен университет и всички такси (които никак не са малки) платила - мин. 5 години стаж трябва да имам под надзор на колега, член на ордера..... Но за себе си съм взела решението и то е - продължавам напред ;)
Успех и хубава неделя!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от balbi »

Това, че си информирана и си наясно е страхотно.
Няма да има разочарования и ще се радваш и усмихваш на всички моменти.
Дано повече хора проучат предварително!

Поздрави и усмихната неделя!
ventsislava.nikolova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:26 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от ventsislava.nikolova »

Някой записа ли се за утрешната ИС?
Аз да, но нямам мейл :(
Благодаря на всеки, благоволил да отговори на многото ми въпроси :)
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от vlaleva »

Утре би трябвало да има информационна сесия онлайн.
https://services.immigration-quebec.gou ... /index.php"
Че даже май трябва да е на български.Някой записа ли се вече?
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от FeFlina »

за бг сесия не съм, понеже се записвах януари за една от френските сесии, която се проведе средата на февруари. Имам я записанана цялата, на 3 файла е.
Ако някой иска да я чуе, да пише на ЛС.
Ще се постарая да намеря време да ги кача и сложа линк, ако разбира се, има заинтересовани :-)
vlaleva написа:Утре би трябвало да има информационна сесия онлайн.
https://services.immigration-quebec.gou ... /index.php"
Че даже май трябва да е на български.Някой записа ли се вече?
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Публикувай отговор