Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kamburska
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 15, 2015 4:10 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от kamburska »

Zdraveite, :)
Ima li nqkoi koito se e qvil tozi mesec na TCF-QUEBEC da spodelui vpe4etleniqta za provejdane na izpita i zadavanite mu vyprosi, i izpitvashtite?
Iskam da popitam sled polu4avane na sertifikatite za ezik, kyde se izprashta pyrviq paket dokumenti, zashtoto nqkade vidqh da pishe Monreal, drugi sa pisali Viena, i nakraq Bukuresht. Koi dokumenti kyde se prashtat i zashto?
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Zvezdichka »

Koi dokumenti kyde se prashtat i zashto?[/quote]

Тука вече ме разбихте!!! Ако не знаете защо изпращате документи, най-вероятно няма да знаете и къде искате за отидете.
Четете!!!
Започнете от официалните източници, после четете от форума и ще си отговорите на 90 % от въпросите.
Ама първо трябва да прочетете. Никой няма да ви каже на готово всичко.

И още нещо - цялата процедура е самостоятелна работа - учене, изпити, чакане, доучване там и какво ли още не. Очаква се от Вас да можете всичко сам да свършите. А изпитанието е голямо, повярвайте.
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
kamburska
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 15, 2015 4:10 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от kamburska »

Mnogo dobre znam kyde iskam da otida, ve4e sym bila tam. Otnosno dokumentite prochetah po4ti vsi4ko ka4eno v internet, prosto iskam informaciq kyde, koi dokumenti se izprashtat zashtoto navsqkade pishe razli4no.
blagodarq predvaritelno za otgovorite
Аватар
dersety
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 1:39 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от dersety »

kamburska написа:Zdraveite, :)
Ima li nqkoi koito se e qvil tozi mesec na TCF-QUEBEC da spodelui vpe4etleniqta za provejdane na izpita i zadavanite mu vyprosi, i izpitvashtite?
Iskam da popitam sled polu4avane na sertifikatite za ezik, kyde se izprashta pyrviq paket dokumenti, zashtoto nqkade vidqh da pishe Monreal, drugi sa pisali Viena, i nakraq Bukuresht. Koi dokumenti kyde se prashtat i zashto?

Здравей,
вчера 16.07 имаше изпит по TCFQ.За София говоря:)Изпита беше от три части.Първа част ти задават въпроси от общ характер:formation,famille,votre ville ей такива неща.Един вид да се представиш.Втората част е диалог в който ти задаваш въпросите по зададена тема.Например изпитващия ти е приятел който работи във фирма в която искаш да кандидатстваш за работа и трябва да го питаш за:как да се държиш,необходимо ли е определено облекло,какво да съдържа биографията ти и т.н.Или пък искаш да живееш в София и го питаш за квартали,наеми,детски градини,транспорт и т.н.Третата част е:изказваш мнение по зададена тема.Моята беше:Ако отидете да живеете някъде в чужбина,мислите ли че ще можете да се реализирате професионално и защо?Разбира се всичко това което ти писах е за Expression orale.Ако се явяваш на Comprehension orale там са 29 въпроса за 30 мин.Слушаш и отговаряш в тестова форма:))Ами това е,успех ;)

P.S. виж за повече инфо какво е написал meriander,много е изчерпателно :y:
kamburska
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 15, 2015 4:10 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от kamburska »

Blagodarq :)
Pepi 1809
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юли 11, 2015 8:01 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Pepi 1809 »

Здравейте, искам да ви питам за испита, за да вземеш ниво б2, през всичките ли модули трябва да минеш
( устен, писмен)?
Питам, защото мисля да започна курсове от нула и нямам представа, колко време ще ми отнеме.
Аватар
dersety
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 1:39 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от dersety »

Pepi 1809 написа:Здравейте, искам да ви питам за испита, за да вземеш ниво б2, през всичките ли модули трябва да минеш
( устен, писмен)?
Питам, защото мисля да започна курсове от нула и нямам представа, колко време ще ми отнеме.
Ами общо взето да:)За да вземеш максимума от точки ти трябва B2 и на двете.Естествено ако минеш на C1 или C2 още по-добре:))Точките ти са най-много на Comprehension orale и Expression orale.Иначе мисля че имаше и четене и писане но те носят по-малко точки!
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от vlaleva »

Само да допълня за изпита на 16 юли в София.Бяхме 4-ма човека,като само трима останаха за устния изпит(През 2013 бяхме поне 30 човека).Устната част се състоеше от три части:в първата се представяш(мен ме питаха каква диплома имам,тъй като съм филолог испанист на изпитващите им стана интересно,че съм колега и ме разпитваха за работата ми(представих се за учител по испански език,защото ми беше по-лесно,макар че отдавна не преподавам).Втората част се състои главно в задаване на въпроси(моята ситуация беше:приятел иска да пътува до Квебек,аз трябва да задавам въпроси относно пътуването,с цел получаване на информация,за да реша дали искам да се присъединя към пътуването или не).Третата част беше изказване на мнение относно дадена тема.Моята беше:На каква възраст децата трябва да започнат с изучаването на чужд език?Изобщо въпросите ми всичките бяха по моята част:)Според мен мина добре,но все пак трябва да изчакаме резултатите.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Ivanov1983
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 8:30 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Ivanov1983 »

Здравейте ! Подготвям се за изпита по TCFQ , от учебника TCF 250 activites от 2003 година е изданието, в него има тестове. Искам да попитам, на самия изпит дали се падат въпроси от учебника или въпросите са други
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от J&V »

Ivanov1983 написа:Здравейте ! Подготвям се за изпита по TCFQ , от учебника TCF 250 activites от 2003 година е изданието, в него има тестове. Искам да попитам, на самия изпит дали се падат въпроси от учебника или въпросите са други

Аз го минавах 2011, готвих се по споменатия учебник и още един, който имаше и граматическа част, и четене с разбиране. По мое време искаха само слушане и говорене, но мисля, че го усложниха малко. Тук, в Квебек държах TFI, много е подобен на TCFQ. Моето лично впечатление е, че всички са долу-горе аналогични, никога не се падат същите въпроси от книжките, но са доста подобни. Смятам, че важно е да познаваш формата на изпита и с известно количество знания се покрива Б2. За подготовката, хубава работа вършат и тестовете за DELF също. Няма значение за кой конкретно изпит е предназначено дадено помагало (всяко допълнително към TCF 250 activites от 2003), винаги ти дава по-добра подготовка.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Ivanov1983
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 8:30 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Ivanov1983 »

Благодаря за информацията !
Ivanov1983
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 8:30 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Ivanov1983 »

Здравейте ! Искам да попитам, дали някой знае какво се е паднало на последния изпит този месец! Аз се подготвям за изпита от сайта на tv5 monde,за слушане, това достатъчно ли е.
petar.chavdarov
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 23, 2014 1:21 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от petar.chavdarov »

Здравейте ! Искам да попитам, дали някой знае какво се е паднало на последния изпит TCF - Québec през месец октомври!
rusikk
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Ное 08, 2015 4:09 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от rusikk »

meriander написа:1-ва част е: Представете се ,кажете нещо за вашето семейство,хобита ,спорт , работа, от къде сте и къде живеете и т.н. такива неща.
2-ра част е: Задаване на въпроси в дадена ситуация например:
а)изпитващия казва:аз живея в този град(София), а вие искате да се установите да живеете тук.Задавайте ми въпроси - за квартали които са тихи или близо до центъра , за градския транспорт, детски градини, училища, магазини, паркове, наеми агенции за недвижими имоти и т.н.
б)изпитващия казва:аз наемам всяка година вила на морето.Вие се интересувате от вилата.Питайте - например къде се намира, до кой град, какъв е наема на седмица/на ден, близо ли е до плажа, може ли да се спортува наоколо, има ли някакви развлечения, тихо ли е мястото и т.н.
3-тата част е: Изказване на мнение по дадена тема(говориш колкото можеш докато те спрат):
а)от каква възраст децата трябва да се занимават с компютри;
б)трябва ли децата да се занимават със спорт и с какви спортове;
в)какво може да се направи за да се запази планетата чиста;
г)как човек трябва да стане част от едно ново общество, какво да прави или да не прави
Здравейте.
Това са въпросите, които се паднаха на тази лятна сесия 2015 г или сте публикували принципни въпроси.И още нещо искам да попитам: тези части (1-ва, 2-ра, 3-та) да разбирам ли, че отговарят на съответно 1-ва= за А1 и А2; 2-ра= за В1 и В2; 3-та за С1 и С2 или е друга логиката.
Публикувай отговор