Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от sofia_shi82 »

Alessa написа:А в колко часа започнахте и свършихте целия изпит? (имам малко кърмаче и се чудя дали да го вземам с мен или не)
По памет в 9:00 започна слушането, а след това е говоренето. Предвид че кърмиш може да говориш с организаторите и ще минеш първа или с първите. На нашия изпит , тези които бяха от Варна и подобни далечни за София дестинации бяха пуснати с предимство. Дори организаторите преди да започне говоренето питат за тези които ще пътуват за далече и после останалите се записват в списък за последователността и го закачат на вратата. Ние бяхме в 2 стаи и на слушането и на говоренето. Не си спомням много много , но май към 13:00 ние минахме а бяхме 5-ти и 6-ти или 7-ми и 8-ми ( като се явяват и 2-мата члена на семейството, влизат един след друг, за да си тръгнат заедно :)) )
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Alessa »

Благодаря! Ще предупредя тогава организаторите и дано успея да мина първа,че малкото човече ще недоволства.
Успех на всички и ще се видим на 01.02.14. Аз се връщам към разработването на теми...
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от hopeless »

hopeless написа:Sorry za latinicata ,nqmam drugo na telefona.Nie se qvihme na 13.12.13 i ni obqsniha che ima novi pravila za reda na qwqwane.Imaha spisyk(spored tqh praten ot Franciq)s familiite po azbuchen red.Bqhne s priqtelkata mi i suotvetno tq beshe purva,a aZ posleden.Dobre che bqhme samo 10 dushi i do kum 13:30 bqhme prikluchili.Iskreno se nadqvam vyv vashiq sluchai vse pak da napravqt izkluchenie.Uspeh:)
Извинявам се за латиницата, нямам друго на телефона. Ние се явихме на 13.12.13 и ни обясниха че има нови правила за реда на явяване. Имаха списък (според тях пратен от Франция) с фамилиите по азбучен ред. Бяхме с приятелката ми и съответно тя беше първа, а аз последен. Добре че бяхме само 10 души и до към 13:30 бяхме приключили. Искрено се надявам във вашия случай да направят изключение. Успех.

От модератора:
Това че нямате кирилица на телефона си не е оправдание. Следващият Ви пост ще бъде изтрит.
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Alessa »

Някой знае ли кога ще излязат резултатите от сесията на 01.02
r_carlos
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 12:19 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от r_carlos »

Джелебова ни каза до 20 работни дни излизат резултатите. Ще се обадят на всеки когата получат резултатите
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Leda78 »

Здравейте,

За всички готвещи се - най-важното е да се правят много много тестове, сигурно вече сте го разбрали - това представляват и курсовете в ИЧС за подготовка за изпита. От време на време поствам всички материали, които имам събрани за изпита, за да могат да ги ползват и останалите в този форум, които се готвят за изпита - заповядайте:


Файл : TCF.zip
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=a58d8439b8"

Файлът е активен до 11.03.2014. Ако някой има нужда от него, след като се изтрие, да ми пише на лични да го кача пак.

И още нещо много важно и полезно според мен - този учебник тук е за IELTS, но мисля, че с пълна сила важи и за TCFQ - http://englishwithphil.ru/1ielts/Ace_The_IELTS.pdf" - подготвя те как да се справяш с "капаните" на подобен формат изпит.

Успех на всички!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
naopaki
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 1:41 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от naopaki »

Здравейте. Попрочетох темата и се извинявам предварително ако задавам вече задаван въпрос, но дали може да се изпратят документите /сертификат за селекция/ без такива тестове. Веднъж съм имала перманен резидент и дете родено в Канада, но по лични причини не успях да се върна и загубих правото. Сега искам да кандидатствам отново.
shantava
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Feel_free »

naopaki написа:Здравейте. Попрочетох темата и се извинявам предварително ако задавам вече задаван въпрос, но дали може да се изпратят документите /сертификат за селекция/ без такива тестове. Веднъж съм имала перманен резидент и дете родено в Канада, но по лични причини не успях да се върна и загубих правото. Сега искам да кандидатствам отново.
Към момента по процедурата относно езиците имат следното изискване:
Depuis le 6 décembre 2011, tous les nouveaux candidats du Programme régulier des travailleurs qualifiés qui souhaitent obtenir des points à la grille de sélection pour leur connaissance du français (requérant principal : maximum de 16 points à l’oral et à l’écrit; conjoint : maximum de 6 points) et de l’anglais (requérant principal seulement : maximum de 6 points à l’oral et à l’écrit) doivent joindre à leur demande d’immigration des attestations de résultats de tests d’évaluation reconnus par le Ministère.

Ако смяташ, че можеш да събереш точките от 1 до 7 без такива за владеене на език, не ти пречи да пробваш да подадеш документи.
Имайки превдид колко много вдигнаха точките и изискванията за владеене на езици, дори и да събереш необходимия брой точки за кандидатсване, имиграционните може би пак ще ти изискат сертификат.
Така че е хубаво да имаш готовност и едно наум.

Друго важно: тези изисквания са валидни до края на този месец. Така че е хубаво да изчаваш новостите- не се знае там дали няма да има промени и да задъжлат кандидатите да представят серт. за език.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от vlaleva »

Leda78 написа:Здравейте,

За всички готвещи се - най-важното е да се правят много много тестове, сигурно вече сте го разбрали - това представляват и курсовете в ИЧС за подготовка за изпита. От време на време поствам всички материали, които имам събрани за изпита, за да могат да ги ползват и останалите в този форум, които се готвят за изпита - заповядайте:


Файл : TCF.zip
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=a58d8439b8"

Файлът е активен до 11.03.2014. Ако някой има нужда от него, след като се изтрие, да ми пише на лични да го кача пак.

И още нещо много важно и полезно според мен - този учебник тук е за IELTS, но мисля, че с пълна сила важи и за TCFQ - http://englishwithphil.ru/1ielts/Ace_The_IELTS.pdf" - подготвя те как да се справяш с "капаните" на подобен формат изпит.

Успех на всички!
Много полезен линк,благодаря!!! :y:
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Alessa »

За чакащите като мен-готови са резултатите от сесията на 01.02 в ИЧС София :rock:
Аз съм с c1/b2,което значи,че бързаме да превеждаме документи и да подаваме!
meriander
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 2:31 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от meriander »

Здравейте,
Прочетох голяма част от темата.Никога не съм учила френски език.Разгледах курсовете в ИЧС за TCFQ. Искам да попитам трябва ли преди него да изкарам друг курс за начинаещи по френски или в този курс (TCFQ) се започва от начало знанията по френски?
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от sundance »

Alessa, страхотен резултат!
meriander, не съм посещавала тези курсове, но мисля, че ще ти е трудно, ако нямаш основни познания по езика.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Alessa »

meriander, сигурна съм,че трябва първо курс за начинаещи и едва след това курса на ИЧС. Успех!!!
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от Iris »

meriander написа:Здравейте,
Прочетох голяма част от темата.Никога не съм учила френски език.Разгледах курсовете в ИЧС за TCFQ. Искам да попитам трябва ли преди него да изкарам друг курс за начинаещи по френски или в този курс (TCFQ) се започва от начало знанията по френски?
Първо трябва да усвоиш определено ниво на езика
и чак тогава на този курс се затвърждават знанията и се прави подготовка по конкретния формат за изпита.
Иначе казано, трябва да завършиш курс Б2 и чак тогава.
Успех!
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
scanada22
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Апр 13, 2014 3:55 pm

Re: Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Мнение от scanada22 »

Искам да благодаря на всички съфорумници за полезните информация и споделени мнения.
Бих искала да ви попитам един въпрос, който не мога да си обясня, относно новите условия за ниво на Фреснки език за Квебек.
Известно ми е че минималното ниво, на което се дават точки, е B2, но според новите правила compréhension orale ет production orale не са достатъчни за кандидастване през 2014:

Les deux premiers tests (TEFAQ et TCF-Québec) évaluent uniquement la compréhension et la production orales. Ils ne peuvent être présentés que par les candidats qui veulent se prévaloir uniquement des points attribués pour les résultats à l’oral (compréhension et production). Des épreuves mesurant la compréhension écrite et la production écrite devraient être intégrées à ces deux tests en 2014. Entretemps, les candidats qui veulent obtenir les points attribués aux quatre compétences linguistiques (compréhension orale, production orale, compréhension écrite et production écrite) doivent s’inscrire au TCF ou au TEF. Si ces tests ne sont pas disponibles, ils peuvent s’inscrire au DELF ou au DALF.
и на Английски, директно от сайта на Квебек:The first two tests (TEFAQ and TCF-Québec) only evaluate oral comprehension and production. Only candidates who wish to have points awarded for oral results (comprehension and production) may present these tests. Tests evaluating written comprehension and written production should be integrated with these two tests in 2014. In the meantime, candidates who wish to obtain points for the four language competencies (oral comprehension, oral production, written comprehension and written production) must register for the TFC or FEF. If these tests are not available, they can register for the DELF or DALF. (http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ledge.html" )

и трябва да се включат compréhension écrite et production écrite.

При това положение, моето питане към вас е на кой изпит трябва да се явя на TCF или на TCFQ, като в молбата си към ИЧС пиша, че искам да се явя на compréhension écrite et production écrite в допълнение към compréhension et la production orales за TCFQ?

Ще съм ви много благодарна, ако можете да ми кажете кой е правилният подход за Квебек.

Предваритлено много ви благодаря.
Публикувай отговор