Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от s_ivek »

Ние щяхме да се явяваме Март, но решихме да почетем още един месец .... до 30 Април.
Успех на явяващите се сега на 29-ти , стискаме палци за добри нива ! И се надяваме да споделите как е минало ;)
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от gaby_ »

s_ivek написа:Ние щяхме да се явяваме Март, но решихме да почетем още един месец .... до 30 Април.
Успех на явяващите се сега на 29-ти , стискаме палци за добри нива ! И се надяваме да споделите как е минало ;)
Успех на всички, които ще се явяват март месец само лесни въпроси да се паднат стискам палци ;) :) а ние които ще се явим април да му мислим :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от electrified »

изпит на 29.03.13
представете се
А1 - разкажете ми за града където живеете
А2 - какво обичате да правите в свободното си време?
В1 - вие сте в моя град - задавайте въпроси за това какво ви интересува, къде може да отидете - забележителности, ресторанти и т.н.
В2 - забравих
С1 - Защо избрахте Квебек?
С2 - какви предимства има за едно дете когато родителите му са от различни националности/култури/религии?

като цяло съм много очарован от самото провеждане на изпита. Наистина правят всичко възможно да изкарат максимума от теб. Имаше едно момче от Бургас, който се е е явявал веднъж на изпит в Алианса във Варна и каза че разликата е огромна - във Варна направо са му се карали и е имало доста неловки мълчания.
Понеже още на втория въпрос им е ясно на какво ниво си, нататък след задаване на въпроса веднага, без да питаш, ти го перифразират и задават насочващи въпроси(което е супер понеже се запълва времето), въпреки че аз разбрах всичко каквото ме питаха.
Както каза един от другите явяващи се - препъни камъка е въпроса за ниво В2 - там се изискват най-много лексика и граматика и като цяло там се очаква да говориш най-много. Почти на всички нива ми се задаваха и допълнителни въпроси - например за А1 беше къде си прекарвам ваканцията? На въпроса за любимите неща които правя в свободното време, един от допълнителните въпроси беше да ли съм ходил да снимам протестите във Варна(понеже казах че фотографията ми е хоби). Ама допълнителните въпроси по скоро бяха за да върви разговора.
Паднаха ми се супер лесни въпроси, които бях разработвал преди, ама на В2 нещо цпу-то заби и нагоре успях да измънкам по 2-3 изречения на въпрос. Радвам се само че не ми се паднаха от философските и екологичните въпроси за високите нива.
Слушането - ТОТО - имаше 4 въпроса с картинки и до 12-15-ти въпрос ги хващах. От там нагоре хващах само отделни думи и изрази, а след 23-ти въпрос ми беше трудно да си преведа дори дадените варианти за отговор. Още повече че в последните въпроси се изисква да схванеш смисъла на това за което се говори, което с моите скромни познания беше невъзможно. Можеш да се надяваш да чуеш някоя позната дума, която да се окаже ключова и така да налучкаш. Иначе от 4 варианта за отговор, два са абсурдни или абсолютно невъзможни и грешни, а другите два са много близки. Така че шанса ти реално не е 4 към 1 , а 2 към 1.

Моя съвет към явяващите се - разработвайте си даваните на предни изпити въпроси. Няма да ви се падне абсолютно същия въпрос, но ще е подобен или поне ще е в същата сфера или със сходен контекст. И с малко повече локуми и с едно две встъпителни изречения може да извъртите отговора си така че да кажете въпрос или част от въпрос или да обедините два въпроса от тези които сте си разработили. Аз уча френски едва от една година и половина и в моя случай импровизацията щеше да е катастрофална. За това си измънках въпросите които бях разработвал.
Правете и въпросите за слушането от помагалата, които намерите. Падна се един въпрос дето го бях правил преди - прогноза за времето и да кажеш къде ще е хубаво. Понякога един въпрос е разликата между А2 и В1.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от gaby_ »

Радвам се ,че са ти се паднали лесни въпроси дай боже и този месец да са така :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
rossin555
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 6:32 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от rossin555 »

Здравейте съфорумци! Днес разбрах, че в Бургас на 30,05,2013г. ще се проведе изпитна сесия за ТСФК в "Алианс Франсез" . Записванията за сесията са до 07,05,2013г., желаещите да се явят трябва да носят и снимка паспортен формат. Желая успех на всички кандидати! :y:
DCS Виена - 28.10.2011
Полет - 21.06.2015
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Megi_82 »

Ние мислихме да се явим май месец във Варна, но след прочитането на темата вече взехме да се замисляме дали да не оставим за юни месец в София.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от misirosi »

В правилната посока мислите :y: към София.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от libre »

Има ли някой от Бургас,който мисли да се явява края на май в Бургас?
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
Zlatinis
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 4:29 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Zlatinis »

Водещият кандидат при нас имаше желание да се яви на изпита в Бургас през май , но все още изчакваме потвърждение дали такъв ще се състои . Някой знае ли какъв е минимумът кандидати , които трябва да се съберат и към момента какво е положението ? :?:
Щастието не е крайна цел , а начин на пътуване .
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от libre »

Ще се проведе със сигурност,до колкото знам има 5-6 човека записани.Записването мисля е до 7.05.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от s_ivek »

Остана една седмица до изпита!
На явяващите се на 30.04 на TCFQ в София / сред които ще сме и ние :sweat: / - пожелавам УСПЕХ И КЪСМЕТ !

п.п. от тук пишещите май няма много, които да се явяват на тази дата :?:
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от krisskka »

s_ivek написа:Остана една седмица до изпита!
На явяващите се на 30.04 на TCFQ в София / сред които ще сме и ние :sweat: / - пожелавам УСПЕХ И КЪСМЕТ !

п.п. от тук пишещите май няма много, които да се явяват на тази дата :?:
+ още един за София. Успех на всички на 30.04 :y:
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от electrified »

Резултати от изпита на 29.03.13
В1/В1 за основен кандидат и А1/А2 за придружаващ.

Много съм доволен, защото това беше моята цел и възможности с оглед една година и половина учене на френски, ходене на работа и гледане на малко дете. Абе това си е максимума който можех да взема и ми е повече от достатъчен. Явно на слушането съм извадил голям късмет - късмета който нямах на IELTS да взема максимум точки от английски.
Успех и късмет на всички явяващи се.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от krisskka »

Да се включа с падналите ми се днес въпроси в София.

Представете се. - Само име и фамилия.
А1 - Как прекарвате ваканциите си?
А2 - Били ли сте в чужбина? Ако да - в коя страна и какви са впечатленията Ви. Ако не - къде бихте искали да отидете и защо?
В1 - В чужда държава съм и да задам въпроси относно възможността да се запиша на курс по френски език.
В2 - Какво би накарало един човек да напусне родната си страна и да се установи да живее в друга страна?
С1 - Убедете ме, че трябва да се откажа да използвам личния си автомобил, когато пътувам за центъра на града / към интервюиращата/ - този ми беше най-труден докато се изразя.
С2 - Необходимо ли е във всяка държава да се изработят и приемат закони против дискриминацията във всичките й аспекти?

Успех на явилите се днес. Дано сме изкарали добри резултати.
За интервюиращите и друг път е писано и напълно подкрепям, че помагат с въпросите, дават насоки ако задълбаеш някъде, предразполагат те да дадеш всичко от себе си, за което им благодаря. Например на мен последния въпрос така беше зададен първоначално, но веднага след това Мадам ми го зададе по нормален начин.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
bojko1979
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 1:51 pm
Местоположение: Свищов/България
Обратна връзка:

Материали за подготовка за изпит за TCFQ

Мнение от bojko1979 »

Здравейте на всички, които сега се готвят за кандидатстване за емиграция в Канада. Искам да помоля колегите, които имат материали за подготовка за изпита за TCF или TCF-Q да бъдат съпричастни към всички нас, които искаме да научим френски и да обновят линковете си с публикуваната от тях информация ( за download ) понеже повечето от тези линкове не работят. Ще съм Ви благодарен, а предполагам и не само аз, а и други колеги във форума, които са нови като мен, ако споделите и къде може да се явим на изпит. Благодаря на всички, които пишат в този форум за живота и всичко останало в Канада. Аз съм ел. инженер с две специалности - "Електроника" и "Електроенергетика и Електрообзавеждане" и също възнамерявам да емигрирам в Канада и всеки съвет, мнение, споделяне е интересен и важен за мен. Благодаря предварително на всички!
Започвайте нещата от там откъдето другите се отказват, така винаги сте една крачка пред тях и се движите напред!
Публикувай отговор