Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от milagro »

Ето малко и от мен:
А1- представете се
А2- какви са плановете ви за следващия уикенд
Б1- Задавене на въпроси:Вие сте в друг град и искате да играете тенис; Попитайте ме къде бихте могли да го направите
Б2- Последния филм, който съм гледала.
Ц1-Какво трябва да се направи за да се създаде екологичен град и се развие туризма
Ц2 -Смятате ли, че жените могат и са достойни да заемат важни постове и биха ли били по-дбри от мъжете

Това е от мен скъпи приятели! Късмет на всички Ви и Ви пожелавам поне C1
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от electrified »

Това с филма ми хареса. Аз напоследък заради тоя език, все филми на френски взех да гледам. Ама все късно ги дават и много бързо дърдорят...
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от 24022012 »

По TV5 Monde дават следобедни филми, понякога даже канадски. Имат и субтитри на френски, английски и разни други езици.
Аватар
Fait
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 17, 2011 4:24 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Fait »

Въпрос към вече миналите TCFQ:
В какъв срок след изпита получавате сертификатите? Някъде пишеше, че е месец ... после някой каза 45 дни?
"If the opportunity doesn't knock, build a door" - M. Berle
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от sakrovi6te »

При нас дойдоха след около 40 дни.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
darena72
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 2:25 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от darena72 »

с какъв куриер ги изпратихте до Монреал?
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от karelia79 »

darena72 написа:с какъв куриер ги изпратихте до Монреал?
Оригиналите - с Федекс. Преди това пратих заверени копия, които ми писаха, че не признават със Спиди.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от sakrovi6te »

Аз изпратих всичко с Ди ейч ел.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от razorman »

darena72 написа:с какъв куриер ги изпратихте до Монреал?
Аз и двата пъти, когато съм пращал документи ползвах услугите на Speedy. Доволен съм от тях и не съм имал проблеми. За презокеански пратки нямат икономична тарифа. Водят услугата си експресна - до 3 работни дни. При мен реално документите ми бяха получени след около 6-7 дена. На сайта им не можеш да проследиш как се движи пратката. Инфото се актуализира чак като документите бъдат предадени на получателя. Можеш обаче да им звъниш по телефона, за да се осведомиш къде се намира пратката.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от milly »

аз го пратих с Български пощи, препоръчано с обратна разписка. Обратната разписка пристигна след около 15-ина дни.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Тест TCFQ

Мнение от milly »

kamy написа:
milly написа:pepiliverpool, не зная как биха се представили резултати от изпити в срок от 90 дни, при положение, че не всеки месец има изпитна сесия (специално за най-масовия TCFQ говоря), от друга страна резултатите пристигат след около 30-45 дни :?:
TCFQ има всеки месец струва 100лв, мисля да се явя края на 09.2012, ако резултатите ми изпратят както казваш след 45 дни значи средата на 11.2012 прави точно толкова 90 дни, но в допълнителен имейл ми пратиха, че резултатите от езиковия тест се приемат в срок от 120 дни! Значи ако се налага ще го изпратя отделно, но 4 месеца е достатъчен срок, стига да се запишете за следващата възможна сесия.
е, все пак някои кандидати имат нужда от известно време, за да се подготвят и запознаят с формАта на изпита, а както се вижда от посочения от теб линк юли и август няма изпит.
Успех и стискаме палци да постигнеш най-добри резултати! А IELTS изискваха ли, или само изпит по френски?
Не приемай поста ми като издребнаване, просто миналата година се явявах и срок от 3 месеца ми се вижда недостатъчен, затова е разумно срокът да е до 120 дни.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Тест TCFQ

Мнение от karelia79 »

boriana_ivanova написа:Здравейте,
бих искала да споделите вашето мнение по отношение на това дали при изпратен покрит тест TCFQ за ниво В2 на водещия кандидат и документ за покрито средно ниво на придружаващия има вероятност да се пропусне интервюто?
Знаете ли дали на някой му се е случвало подобно нещо. Ще съм ви изключително благодарна ;)
Според мен не просто трябва двойката да събира 63 точки, ами да има я търсена професия, я нещо друго, което канадците искат.
Нашата кандидатура със сигурност събира 63 точки и то без да доказваме езиково ниво на съпруга ми, но нямаме сертификати, ами изчакваме интервю. Причината според мен е, че моята професия не може да бъде практикувана в Канада. Даже някой беше писал във форума, че преди години е имало списък с нежелани професии и адвокатите са били сред тях.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от kamy »

Тук сме за да обсъждаме, не приемам нищо като издребняване. Искат ми само тест по френски. Аз съм работила в Дубай 6 години, документите ми доказват че съм говорила на английски и може би затова не ми искаха IELTS? Не съм сигурна обаче и мъжа ми ли трябва да се яви, при положение че съм му писала минималната 1 точка разбиране и 0/1 говорене. Професиите ни не са търсени: аз фотограф, той графичен дизайнер. Ако не изкарам висок резултат на изпита съм загубена, защото кандидатствам със средно образование и няма да събера точките с друго.
Получилите сертификати гледам придобиват визи средно 18 месеца по-късно. Така ли е в повечето случаи? Питам защото уча и съм на кантар дали да запиша 2 години в 1. Има ли щастливци получили виза за по-малко време?
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от kamy »

Моля ви споделете - като ви изискваха тест по френски по имейла, уточняваха ли дали само единия кандидат да се яви, или по процедура трябва и двамата? Както очаквах не ми отговориха на уточнителните въпроси, и за по сигурно ще се явим и двамата, но ако има някой пратил 1 тест да ми пише. Мерси!
Извинявам се че пиша 2 поредни поста, но смятам в понеделник да платя и бързам :)
Писаха ми следното "Cependant, nous avons besoin d’une preuve documentaire attestant de votre niveau de compréhension et d’expression du français. / Pour ce faire, vous devez nous transmettre les résultats d’un test d’évaluation du français adapté aux besoins du Québec" - това го разбирам като само аз да се явя на тест?
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Dahila »

Здравейте!
Имам въпрос за частта със слушането - попълвате отговорите на бланката още докато слушате или накрая има време да ги въведеш?
Мерси много!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Публикувай отговор